Inwestowanie w Kontrakty CFD na Srebro Online [2023]


Złoto i srebro to metale szlachetne, które człowiek wydobywa i wykorzystuje od wielu tysiącleci. Najczęściej występuje ono w przyrodzie w połączeniu z siarką, chlorem, arsenem lub w stopach z innymi metalami, takimi jak złoto, cynk i miedź. Na ogół wydobywa się je metodą elektrolizy lub wytapiania. Obrót srebrem od wieków był bardzo popularny ze względu na jego różnorodne zastosowania, takie jak biżuteria, lustra, wyroby ze srebra, fotografia itp. Srebro było pierwszym metalem używanym jako waluta w starożytnej Grecji, a później zostało przyjęte przez inne kraje, jak Indie, Chiny, Wielka Brytania i USA.

Dlaczego ludzie inwestują w Srebro?

W czasach współczesnych srebro jest wykorzystywane głównie w przemyśle. Ze względu na to, że lepiej przewodzi prąd niż miedź, jest używane w elektronice i instalacjach elektrycznych. Jego zdolność do odbijania światła w połączeniu z przewodnictwem zapewniła mu miejsce w energetyce słonecznej, gdzie jest używane do produkcji paneli słonecznych. Łożyska kulkowe silników są galwanizowane srebrem, ponieważ jest ono odporne na bardzo wysokie temperatury. W medycynie jest ono używane do produkcji sprzętu chirurgicznego, a także przez stomatologów w materiałach do wypełnień amalgamatowych.

Choć gorsze od złota, srebro było używane jako metal szlachetny i było przekształcane w monety i sztabki, wykorzystywane jako waluta i środek inwestycyjny. Srebro jest odporne na korozję i dlatego jest trwałe. Podobnie jak handel złotem, handel srebrem w dzisiejszych czasach jest zróżnicowany. Można inwestować w sam kruszec lub w aktywa pochodne.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, w jakie można dziś inwestować w srebro:

Kontrakty CFD (różnic kursowych) na Srebro

Są to kontrakty, które pozwalają inwestorom czerpać korzyści z rosnących i spadających cen srebra bez konieczności dostarczania lub odbierania fizycznych kruszców. Kontrakty CFD na srebro są instrumentami pochodnymi. Ich ceny są określane na podstawie ceny srebra w czasie rzeczywistym. Kontraktami CFD handluje się z depozytem zabezpieczającym lub bez, za pośrednictwem brokerów CFD.

Na platformie broker podaje ceny kupna i sprzedaży każdego składnika aktywów, którym można handlować. Zazwyczaj platforma transakcyjna jest wyposażona w narzędzia, które umożliwiają traderom studiowanie i analizowanie wykresów cenowych, zarządzanie wieloma zleceniami handlowymi, a także zarządzanie ryzykiem. Jeśli inwestor prognozuje hossę na rynku srebra, składa zlecenie „kupna”, a jeśli prognoza jest niedźwiedzia, „sprzedaje” CFD na srebro. Do najpopularniejszych brokerów CFD należy eToro.

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Pozostałe formy inwestowania w Srebro

Poza kontraktami CFD, w srebro można inwestować na kilka innych sposobów. Oto one:

1. Srebro fizyczne

Podobnie jak złoto, fizyczne srebro jest łatwo dostępne w formie sztabek i monet. Istnieje wiele stron internetowych, na których można złożyć zamówienie pod wskazany adres. Kluczem do sukcesu jest kupowanie tanio i sprzedawanie drogo. Fizyczne srebro jest dobrem, które może być przechowywane przez lata, a nawet przekazywane kolejnym pokoleniom. Można je łatwo sprzedać w lokalnych lombardach, antykwariatach, sklepach jubilerskich lub online.

Ogólnie rzecz biorąc, handel srebrem daje wyższe zyski niż handel złotem, ponieważ srebro jest dużo tańsze. Około 1/70 ceny złota. Dlatego małe ruchy cenowe bardziej wpływają na jego cenę, więc na rynkach byka cena srebra bardziej wzrasta, a na rynkach niedźwiedzich spada. Wadą jest to, że fizyczne srebro może zostać skradzione, więc inwestorzy powinni być ostrożni i zadbać o bezpieczne jego przechowywanie.

2. Fundusze ETF na Srebro (Exchange Traded Funds)

Są to finansowe papiery wartościowe, które w czasie rzeczywistym śledzą cenę srebra. ETF-y są notowane na giełdach tak samo jak akcje i są niedrogie. Przemysłowe zastosowanie srebra zwiększyło popyt na ETF-y, przez co jego cena stała się niestabilna. Fundusze ETF dają możliwość zarządzania ryzykiem, co pozwala inwestorowi ograniczyć straty. Przykładami srebrnych ETF-ów są INVESCO DB Silver Fund (DBS), Aberdeen Standard Physical Silver Shares ETF (SIVR), itd. W ETF-y można inwestować za pomocą naszego zaprzyjaźnionego brokera opisanego poniżej.

3. Kontrakty futures na srebro

Są to kontrakty, które zobowiązują kupującego do zakupu określonej ilości srebra w ustalonym terminie i po ustalonej cenie. Używane są głównie przez traderów do zabezpieczania się lub spekulacji. Kontraktami terminowymi na srebro można handlować z depozytem zabezpieczającym, czyli obracać dużymi aktywami przy niewielkim depozycie (dźwignia). Kontrakty futures na srebro są przedmiotem obrotu na giełdach takich jak Commodities Exchange (COMEX), London Metal Exchange (LME) i Multi-Commodity Exchange (MCE). Kontrakty futures na srebro są bardzo mało popularne wśród dzisiejszych inwestorów, ponieważ wymagają bezpośredniego dostępu do giełd na których się nimi handluje.

4. Opcje na srebro

Ten kontrakt daje inwestorom prawo do kupna lub sprzedaży określonych uncji srebra po określonej cenie przed jego wygaśnięciem. Opcje umożliwiają inwestorowi spekulowanie na rosnącej lub malejącej cenie srebra. Jeśli przewidujesz wzrost ceny, kup „opcję CALL” po określonej cenie wykonania, a następnie opłać premię. W momencie wygaśnięcia, jeśli cena srebra jest powyżej ceny wykonania – osiągasz zysk, a jeśli poniżej – tracisz premię. Opcja sprzedaży (PUT) jest przeznaczona dla rynków spadkowych. W momencie wygaśnięcia opcji, jeśli cena spadnie poniżej ceny wykonania, osiągasz zysk, a jeśli powyżej, tracisz premię. Opcje na srebro nie są popularne, praktycznie w ogóle się z nich nie korzysta.

5. Akcje spółek powiązanych ze srebrem

Innym sposobem inwestowania w srebro jest zakup akcji firm, które zajmują się wydobyciem, handlem srebrem lub ogólną działalnością związaną z tym dobrem. Akcje te można kupić na giełdzie lub u brokera. Ponieważ wiele firm zajmujących się wydobyciem i handlem srebrem, istnieje wiele firm notowanych na giełdach w różnych krajach. Tak jak w przypadku akcji, jeśli firma dobrze prosperuje, jej akcje będą rosły, a inwestor może sprzedać je z zyskiem lub poczekać na dywidendę. Do popularnych spółek zajmujących się srebrem należą: SSR Mining, Wheaton Precious Metals Corp. itd. Do zakupu akcji spółek może również wykorzystać brokera eToro.

Handel Srebrem przez Brokera

eToro jest nowoczesnym brokerem internetowym, który został stworzony z myślą o wydajności, szybkości i niezawodności. eToro jest zarejestrowaną Cypryjską Firmą Inwestycyjną (CIF). Jest on autoryzowany i regulowany między innymi przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). Broker obsługuje handel towarami i oferuje dziesiątki towarów rolnych, ropy naftowej i metali szlachetnych (w tym srebro), akcji i wiele innych.

Aby zainwestować w kontrakty CFD na srebro, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

  • Kliknij 'Zarejestruj się za Darmo’ i wypełnij formularz.
  • Prześlij dokumenty weryfikacyjne
  • Skorzystając z preferowanej opcji wpłaty (przelew, karta)
  • Poczekaj na e-mail z prośbą o zatwierdzenie konta.
  • Zaloguj się za pomocą swojego loginu i hasła oraz otwórz pozycję „kupna” lub „sprzedaży” dla „XAG/USD”. Pamiętaj, że decyzja o zajęciu pozycji długiej lub krótkiej powinna być podjęta po przeanalizowaniu sytuacji na rynku.
  • Zamknij zlecenie, gdy tylko będziesz zadowolony z wyników transakcji.

Ostrzeżenie o ryzyku: 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Zalety inwestowania w srebro poprzez kontrakty CFD

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których inwestorzy decydują się na inwestowanie w kontrakty CFD na srebro:

1. Handel z dźwignią finansową

Dzięki kontraktom CFD na srebro możesz handlować z wykorzystaniem dźwigni finansowej i uzyskać ekspozycję na rynek w wysokości wielokrotnie większej od zainwestowanego kapitału. Na przykład przy depozycie w wysokości 2 000 PLN i dźwigni 1:2 inwestor może otworzyć pozycje handlowe o łącznej wartości 4 000 PLN. Zwiększa to szanse na zysk, ale także na stratę.

W porównaniu z innymi metodami handlu srebrem, kontrakty CFD są przystępną opcją. Wymagane jest tylko urządzenie z dostępem do internetu, założenie konta i można rozpocząć handel. Zlecenia są realizowane w ciągu kilku sekund;. Możesz otwierać i zamykać transakcje w krótkim czasie.

3. Możliwość zawierania transakcji długich lub krótkich bez względu na kierunek ruchu cen srebra

Traderzy CFD na srebro przewidują kierunek rynku i dokonują długich lub krótkich transakcji. Oznacza to, że jeśli prognozują spadek pojawia się okazja do zajęcia pozycji krótkiej (sprzedać srebro), jeśli prognozują wzrost cen – pojawia się taka sama okazja, ale należy zająć pozycję długą (kupić srebro). Zatem w handlu CFD zawsze istnieje możliwość wykonania zlecenia w dowolnym momencie.

4. Ryzyko

Wybór strategii inwestycyjnej polegającej na handlu srebrem za pomocą kontraktów CFD jest bardzo ryzykowny, ponieważ rynek podlega dużym wahaniom. Cena srebra jest zmienna i może łatwo zmienić się w stosunku do pozycji inwestora, powodując straty. Dlatego właśnie wszyscy brokerzy CFD ostrzegają traderów przed ryzykiem, umieszczając na swoich stronach internetowych „oświadczenie o ujawnieniu ryzyka”.

Dźwignia finansowa dodatkowo zwiększa ryzyko związane z handlem srebrem, ponieważ powiększa zarówno zyski, jak i straty. Tak więc, jeśli przewidywania tradera są trafne, jego kapitał rośnie szybciej, ale jeden zwrot na rynku może wymazać cały jego kapitał z powodu pozycji lewarowanych.

Podsumowanie

Przez tysiące lat srebro było jednym z metali szlachetnych, które były bardzo cenione przez człowieka. W przeszłości było używane jako pieniądz. Dziś nadal jest bardzo ważne i ma wiele zastosowań przemysłowych. Srebro jest ważnym aktywem finansowym. Inwestorzy w srebro mają kilka opcji takich jak zakup fizycznego srebra, ETF-y, zakup akcji spółek handlujących srebrem, kontrakty terminowe na srebro, opcje na srebro i kontrakty CFD. Inwestowanie w kontrakty CFD jest szybkie, wymaga niewielkiego kapitału i nie wymaga przechowywania, ale jest bardzo ryzykowne.

Recent Content