W co zainwestować 100zł i jaki osiągnę zysk?

Szukasz pomysłów na to, w co zainwestować 100 PLN? Trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przeczytasz, w jaki sposób możesz zainwestować 100 PLN na wiele różnych sposobów. Poznasz szanse i ryzyko związane z każdą z opcji oraz narzędzia, których możesz użyć do dokonania inwestycji.

Szukasz pomysłów na to, w co zainwestować 100 PLN? Trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule przeczytasz, w jaki sposób możesz zainwestować 100 PLN na wiele różnych sposobów. Poznasz szanse i ryzyko związane z każdą z opcji oraz narzędzia, których możesz użyć do dokonania inwestycji.

Poniżej znajduje się tabela z najbardziej opłacalnymi wariantami inwestycji 100 PLN, charakterystyka każdego wariantu oraz link do strony instrumentu, który możemy wykorzystać do zainwestowania pieniędzy.

Jaki jest najlepszy sposób na zainwestowanie małej sumy, takiej jak 100 PLN? Jakie są możliwości przy tak małej kwocie i co powinieneś zrobić?

Może Ci się to wydawać niewielką kwotą, ale w rzeczywistości jest tyle alternatyw i tyle możliwości, więc często trudno jest zorientować się, gdzie ulokować pieniądze i co z nimi zrobić pośród morza ofert.

To z kolei często prowadzi do podejmowania bezsensownych decyzji. W tym artykule nie tylko chcę wymienić wszystkie te możliwości, ale również zasugerować które z nich mają sens przy tej kwocie pieniędzy, a które nie.

Jak mogę zainwestować 100 PLN?

100 PLN to z pewnością niewielka suma pieniędzy, ale z pewnością jest ona dla Ciebie ważna. Jak więc możemy zainwestować te pieniądze?

Najpierw zdefiniujmy czym jest inwestycja. Inwestycja to kapitał (tj. suma pieniędzy), którym rozporządzamy przez pewien okres czasu w celu uzyskania zwrotu zainwestowanych pieniędzy.

Inwestycja może mieć krótki, średni lub długi okres. Ważne jest to, że nasz kapitał na koniec tego okresu jest większy od tego, który mieliśmy na początku.

Inwestowanie 100 PLN na giełdzie: ETFy

Jeśli nie lubisz analiz rynkowych i danych, najlepiej jest zainwestować w fundusz indeksowy w formie ETF.

Fundusze indeksowe są funduszami, które replikują indeks. Mogą to być indeksy Standard & Poor’s, FTSEMIB, indeks giełdy paryskiej, Nikkei lub inny.

Weźmy jako przykład Standard & Poor’.: Średnio wykazuje roczny zwrot w wysokości około 10%. Oznacza to, że są lata, w których zwraca więcej, lata, w których zwraca mniej i lata, w których zwraca dokładnie 10%.

Twoje 100 PLN w jednym roku zamieni się w 110 PLN, a następnie może być reinwestowane w taki sposób, aby w kolejnym zarobić 10% ze 110 PLN. Mówimy o wartościach uśrednionych.

W tym przypadku będziesz musiał mieć dużo czasu. Dużo również cierpliwości do pomnażania kapitału. Wspaniałą rzeczą w ETF-ach jest to, że jeśli ponownie zainwestujesz to, co zarobisz będziesz rósł wykładniczo.

Dobrą platformą do inwestowania w ETF-y jest eToro (przejdź na oficjalną stronę / Twój kapitał jest narażony na ryzyko. Pobierane są również inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę etoro.com/trading/fees.). Otwarcie rachunku jest całkowicie bezpłatne, a dla nowych klientów dostępnych jest kilkadziesiąt funduszy ETF (sprawdź warunki oferty).

Wyniki funduszu ETF SP500 za 2021
Wykres wyników SP500 ETF w 2021 | Kliknij tutaj aby przejść do tego ETF.
Wyniki historycznie nie gwarantują osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości.

Tutaj będziesz musiał podać swój adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło. Następnie kliknij na link, który otrzymałeś e-mailem i zakończ procedurę.

Jak zainwestować 100 PLN w pożyczki społecznościowe p2p

Co to jest pożyczka p2p? Wytłumaczę to na przykładzie. Zasadniczo, osoba potrzebuje pożyczki: może to być pożyczka na zakup samochodu, na remont domu lub na organizację wesela.

Aby uzyskać kredyt, można udać się do tradycyjnego banku lub instytucji finansowej albo skorzystać z innej opcji: pożyczek społecznościowych.

Istnieją platformy, takie jak Fellow Finance, które zajmują się kontaktowaniem osób potrzebujących pieniędzy z tymi, którzy są skłonni je pożyczyć. Innymi słowy, osobą pożyczającą pieniądze nie będzie firma finansowa ani bank, ale inni ludzie tacy jak Ty.

Zwrot z zainwestowania 100 PLN w pożyczki P2P w latach 2015 – 2021 | Źródło Fellow Finance
Wyniki historycznie nie gwarantują osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości.

W zamian za pożyczone pieniądze otrzymasz wynagrodzenie w postaci odsetek, które w większości przypadków wynoszą od 5% do 10%. Dobra platforma do pożyczek p2p na rynku to również się Finansowo.pl.

Zainwestuj 100 PLN w innowacyjne startupy

Czy słyszałeś kiedyś o equity crowdfunding? Najprościej rzecz ujmując chodzi o kupowanie udziałów w firmach, często innowacyjnych start-upach, po to, by zostać wspólnikiem i mieć możliwość zarabiania razem z firmą.

Możesz zacząć już od 100 PLN, wybrać start-up i pomysł na biznes, który Ci się podoba i postawić na projekt, który Twoim zdaniem ma potencjał.

Portal, który można wykorzystać do znalezienia tych start-upów to projekt o BeesFund.com.

BeesFund jest spółką equity crowdfundingową dedykowaną projektom o dużym wpływie na społeczeństwo i środowisko.

Po zakończeniu procesu rejestracji, otrzymasz dostęp do szeregu opcji inwestycyjnych, z których możesz dowolnie wybierać przeglądając wszystkie dokumenty związane z tą samą ofertą.

Inwestycja musi być dokonana w 100% online z gwarancją przejrzystości i pełnej odpowiedzialności.

Jak zainwestować 100 PLN w nieruchomości

Real estate crowdfunding, czyli inwestowanie niewielkich kwot w nieruchomości. Termin ten można przetłumaczyć jako fundraising: nabywasz udział w większym projekcie budowlanym i zyskujesz szereg korzyści finansowych. Ale jak wiele można zyskać?

Odpowiedź jest taka, że otrzymasz roczny zwrot, który jest obliczany na podstawie umów pomiędzy platformą crowdfundingową (taką jak Social.estate tutaj jest oficjalna strona) a firmami inwestycyjnymi, proporcjonalny do kapitału, który wpłaciłeś.

System określa oprocentowanie (Twój zysk), które wynosi średnio ok 6% rocznie (Dane zaczerpnięte z portalu Social.estate).

Inwestycje możliwe do przeprowadzenia w ramach crowdfundingu.

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem inwestowania w nieruchomości w ramach crowdfundingu, możesz skorzystać z platformy Social.estate, która proponuje projekty przebudowy nieruchomości w peryferyjnych obszarach miast lub w obszarach turystycznych z dużym potencjałem.

Jak zainwestować 100 PLN miesięcznie: rachunek oszczędnościowy?

Jak zaoszczędzić i zainwestować 100 PLN miesięcznie? Z rachunkiem oszczędnościowym. Jest to bez wątpienia najbezpieczniejsza i najmniej ryzykowna z dostępnych inwestycji. Ale jak działa konto takie konto?

Pożyczasz pieniądze bankowi, który wykorzystuje je do swojej działalności operacyjnej (kredyty hipoteczne, pożyczki itp.), a w zamian otrzymujesz oprocentowanie.

W historycznym okresie stopa zwrotu z lokat wynosiła około 1,7% brutto w horyzoncie około 2 lat.

Zwrot 100 PLN z lokaty bankowej – wyniki historyczne | Źródło: bankier.pl

Oznacza to, że jeśli zainwestujesz swoje 100 PLN w rachunek bankowy oszczędnościowy lub lokatę na 2 lata z oprocentowaniem 1,7% brutto, na koniec 2 lat otrzymasz z powrotem swoje 100 PLN plus 3 PLN odsetek brutto.

Oczywiście sztuczka do powiększenia swoich oszczędności o więcej niż 3 PLN polega na wpłacie każdego miesiąca 100 PLN na konto oszczędnościowe. W ten sposób Twój kapitał będzie systematycznie rósł i będziesz mógł cieszyć się wyższymi odsetkami. O szczegóły zapytaj w swoim banku lub na stronie internetowej banku.

Inwestowanie 100 PLN w złoto

Złoto to inwestycja, która nigdy nie wychodzi z mody. Szczególnie w czasach kryzysu gospodarczego. Biorąc pod uwagę, że jego wyniki są silnie skorelowane z rynkami finansowymi, posiadanie części złota w swoim portfelu inwestycyjnym jest zawsze dobrym wyborem.

Dzięki Internetowi możesz kupić złoto już za kilkadziesiąt złotych. Strona, na której możesz kupić fizyczne złoto nazywa się MetalMarket.eu.

Siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

W MatelMarket możesz kupić złote monety, sztabki, sztaby w dowolnej cenie, wadze i rozmiarze. Najlepszą rzeczą w tej platformie jest to, że jeśli kiedykolwiek będziesz chciał sprzedać złoto, w które zainwestowałeś, możesz skontaktować się z nimi by je odkupili. Oznacza to, że nigdy nie będziesz miał problemów ze znalezieniem nabywców jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się zrealizować swoją inwestycję.

Zainwestowanie 100 PLN w akcje

Zacznijmy od jednej z najbardziej popularnych inwestycji – akcji. Akcje mogą być bardzo dobrą inwestycją, szczególnie jeśli masz przed sobą wiele lat, w których akcje mogą rosnąć.

W rzeczywistości akcje mogą być uważane za długoterminową inwestycję, jeśli jesteś skłonny trzymać je przez 5, 10 lub nawet 20 lat. Może to być również inwestycja krótkoterminowa, która nadaje się do handlu tygodniowego i miesięcznego.

Ponadto akcje dają Ci również możliwość zarabiania poprzez dywidendy, a więc z czasem otrzymasz udział w zyskach firmy.

Weźmy przykład i powiedzmy, że jesteś w stanie uzyskać średnio 30% rocznie ze swojej inwestycji w akcje. W konkretnych warunkach mówimy o 30 PLN rocznie: bardzo mało, jeśli wziąć pod uwagę, że aby inwestować w akcje trzeba zrobić analizy finansowe.

30 PLN za czas spędzony na analizie i wyborze najlepszych akcji na rynku. Nie jest to dużo. Ponadto mówimy o bardzo wysokim zwrocie, który jest obiektywnie nierealistyczny i mało prawdopodobny do osiągnięcia.

W związku z tym – rozwiązaniem by zarobić więcej (przy założeniu, że nadal inwestujesz 100 PLN) jest działanie z tzw. dźwigni finansowej.

Co to jest dźwignia?

Dźwignia finansowa pozwala na „powiększenie wartości instrumentu finansowego”, bez konieczności angażowania całego kapitału wymaganego do posiadania danego instrumentu.

Na przykład jeśli chcesz kupić akcję, która kosztuje 1000 PLN, ale możesz zainwestować tylko 100 PLN, możesz w nią zainwestować używając wskaźnika dźwigni 1:10. Reszta pieniędzy jest jakby Tobie pożyczana.

Zyski i straty będą oparte na całkowitej wielkości pozycji (1,000 PLN), więc końcowy wynik transakcji może być znacznie wyższy niż początkowy nakład,. Zarówno pod względem zysków jak i strat.

Dźwignia 1:10 oznacza, że jeśli cena akcji zmieni się o 1%, to tak jakby cena akcji lewarowanej zmieniła się o 10%.

Jeśli zainwestujesz 100 PLN w akcje z dźwignią 1:10 i akcje wzrosną o 10%, wtedy zyskujesz 100 PLN (zamiast 10). Ten sam mechanizm będzie miał zastosowanie w przypadku spadku cen i późniejszej straty.

Poniżej znajdziesz dobrą platformę do inwestowania w akcje z dźwignią finansową. Rejestracja jest bezpłatna i możesz również skorzystać z konta demo z wirtualnymi pieniędzmi, aby zapoznać się z instrumentami finansowymi oferowanymi przez stronę.

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Zainwestuj 100 PLN na rynku Forex

Innym rodzajem inwestycji, którą można zrealizować mając 100 PLN jest day trading.

Mimo, że daytrading wymaga zazwyczaj znacznie większych nakładów finansowych, można spróbować podwyższyć kapitał, a następnie reinwestować pieniądze, aby znów rosły. Oczywiście to tylko teoria – w praktyce równie szybko można te pieniądze stracić. Tak więc sugeruję, aby zawsze inwestować jedynie takie środki, na których stratę możesz sobie pozwolić.

Bycie traderem jest pracą. Musisz spędzać cały dzień lub przynajmniej dzień handlowy, kiedy rynki są otwarte, być w stanie interpretować wykresy i studiować wykresy analizy technicznej.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że należy spędzić wiele godzin przed komputerem, aby dowiedzieć się, jak opanować day trading, aby był opłacalny.

Jeśli jesteś zainteresowany nauką zarabiania pieniędzy na day tradingu, polecam Ci dostęp do kursów na ten temat: nazywa się ona 2btraders i możesz znaleźć wszystkie informacje o kursach na tej stronie.

Zainwestuj 100 PLN w biznes online

Jedną z najlepszych inwestycji jaką możesz zrobić mając nawet tak niewiele jak 100 PLN, jest rozwijanie lub rozpoczęcie własnego biznesu online.

Jeśli prowadzisz swój biznes, możesz przeznaczyć te 100 PLN na poprawę jakości swojej oferty, ulepszenie sprzętu, aby produkować lepsze towary i usługi lub na marketing.

Na przykład możesz wydać pieniądze na hosting i stworzyć własnego bloga lub e-commerce, aby sprzedawać produkty przez Internet.

Możesz również zainwestować w kanał na YouTube i zdecydować się wydać 100 PLN na dobrej jakości mikrofon i światła do filmów.

Z drugiej strony jeśli prowadzisz jakiś fizyczny biznes, możesz zainwestować te 100 PLN w reklamę na Facebooku i zdobyć klientów.

Jeśli wydrukujesz kilka ulotek otrzymasz mierny wynik, ale jeśli zdecydujesz się wykorzystać te pieniądze na reklamę swojej firmy na Facebooku lub Google, zobaczysz, że zwrot będzie znacznie wyższy.

Inwestuj w swój rozwój

Przejdźmy do tego, co można uznać za jedną z najlepszych inwestycji przy niewielkiej kwocie 100 PLN : mówimy o rozwoju.

Jeśli czytasz ten artykuł, oznacza to, że 100 PLN jest dla Ciebie naprawdę ważne:

  • jesteś bardzo młody, może jesteś studentem,
  • masz pracę, ale chciałbyś pracować na boku lub zarobić dodatkowo, więc 100 PLN oszczędności jest dla Ciebie maksymalną kwotą.

Nie jest ważne, do której z tych dwóch kategorii należysz: ważne jest to, że jesteś zdeterminowany, aby wyjść z jednej z nich i poprawić swój status.

Jedynym sposobem na jak najszybsze wyjście z tej sytuacji jest inwestowanie w swoją edukację. Pozwólcie mi wyjaśnić dlaczego. Chodzi o to, że najprawdopodobniej, jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji to albo nie masz umiejętności albo wiedzy, aby poprawić swoje życie finansowe. Twoim celem powinno być rozwijanie swoich umiejętności do poziomu, w którym rynek będzie skłonny wynagrodzić Cię odpowiednio za to co potrafisz.

Sprzedajesz hotdogi? Doskonal swoje umiejętności i naucz się robić najlepsze hot dogi w mieście. Jesteś sprzedawcą? Kup książkę lub kurs na temat sprzedaży i popraw swoje podejście do klienta.

Chcesz stworzyć biznes online? Weź udział w kursie przygotowanym przez profesjonalnego marketera i zacznij zarabiać również online.

Chyba rozumiecie, o co chodzi. Obecnie, dzięki internetowi można uzyskać dostęp do informacji po znacznie niższych cenach niż jeszcze kilka lat temu.

Oczywiście, faktem jest, że jeśli nie zastosujesz w praktyce tego, co studiowałeś i czego się nauczyłeś na co dzień, trening pozostanie tylko miłą okazją samą w sobie. Powinieneś dążyć do umiejętności zrobienia czegoś, czego większość ludzi w Twojej branży nie potrafi. Zajmie to trochę czasu, ale zobaczysz, że zainwestowanie 100 PLN w szkolenie zwróci Ci pieniądze setki razy.

Załóżmy, że decydujesz się na zakup 2 lub 3 kursów wideo. Może nawet książki na konkretny temat. Naturalną konsekwencją będzie to, że Twoja wiedza będzie wyższa niż wiedza większości ludzi. Dzięki temu staniesz się bardzo atrakcyjnym kandydatem do awansu lub do nowej pracy. W tym przypadku, zacząłeś od 100 PLN i dostałeś nową pracę, która pozwoli Ci zarobić ponad 1000, a może nawet 2000 PLN miesięcznie więcej.

Dlatego właśnie najlepszą inwestycją za 100 PLN jest Twój własny trening. Ucz się, zakasaj rękawy, aby się doskonalić i uczyń z tych 100 PLN punkt wyjścia do poprawy Twojej sytuacji finansowej. Jeśli chcesz kupić książki szkoleniowe, najlepszym miejscem do tego jest zdecydowanie Allegro.

Jeśli natomiast chcesz zainwestować w videokursy, to są platformy, które bym zaproponował:

  • Udemy

Udemy jest największą platformą szkoleniową na świecie. Oferuje kursy wideo w języku polskim, angielskim i innych językach z polskimi napisami. Możesz zapoznać się z kursami wideo Udemy wchodząc na tę stronę.

Zainwestowanie 100 PLN w handel online produktami elektronicznymi

Ludzie uwielbiają kupować elektronikę w Internecie. Zwłaszcza, jeśli mogą uzyskać nieco niższe ceny niż w normalnym sklepie.

Jak oferować ludziom produkty po cenach niższych niż rynkowe?

Rozwiązaniem jest kupowanie tych produktów za grosze, a następnie sprzedawanie ich na głównych portalach za nieco mniej niż ich rzeczywista wartość rynkowa.

To, co musisz zrobić to wyszukiwać elektronikę u producentów lub hurtowników na takich stronach jak aliexpress, alibaba czy gearbest.

Podsumowanie

Jak widać 100 PLN to może i niewiele, ale jest kilka sposobów by je słusznie zainwestować. Kluczem do sukcesu na pewno będzie podjęcie pierwszego kroku, uczenie się oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Nie poddawaj się, ponieważ ilość porażek jest jedynie miarą drogi do sukcesu. Pamiętaj także, że wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.