Twórczyni startupu tłumaczy jak to było rzucić pracę w Goldman Sachs i zacząć własny biznes


Becca Brown zawsze miała zacięcie biznesowe. Solemates to jej pomysł na życie.

Jako dziecko zajmowała się zwierzętami sąsiadów, prowadziła stoisko z grami, sprzedawała kwiaty oraz dawała prywatne lekcje. Po zakończeniu studiów oraz obronie tytułu magisterskiego postanowiła zakosztować życia korporacyjnego. Okazało się że nawet do niego pasuje, a przynajmniej na chwilę.

W roku 2000 Becca rozpoczęła pracę w Goldman Sachs. Pracę rozpoczęła od stanowiska analityka finansowego, aby później przenieść się do zarządzania majątkiem kluczowych klientów. Ostatecznie przeniosła się do Londynu gdzie została szefową grupy.

W roku 2006 powróciły jednak chęci do spróbowania czegoś samemu. Na domiar wszystkiemu miała ona konkretny plan. Pomysł przyszedł samoczynnie, gdy była jeszcze w szkole średniej. Przed balem maturalnym do jej domu przyjechali znajomi z klasy. Wszyscy chcieli zrobić zdjęcie na trawniku przed domem jej rodziców, a w tle miało być widać zamówioną na tę okazję limuzynę. Niestety kiedy dziewczyny stanęły na trawniku, okazało się, że obcasy zapadają się w podmokłym gruncie. Buty zostały zniszczone, a grupa musiała zrobić zdjęcie na schodach. To pierwszy moment, kiedy Becca pomyślała, że dobrze by było mieć stopery do obcasów, które zapobiegały by zapadanie się butów w ziemi.

Becca przedstawiła propozycje w swojej koleżance Monice Ferguson. Obie dziewczyny doszły do wniosku że byłby to świetny wynalazek. Na zajęcia z zarządzania stworzyły nawet biznesplan. Obie kobiety postanowiły po szkole zatrudnić się w firmie Goldman Sachs. Nie zapytał a jednak pracy nad swoim wynalazkiem, które nazywały Solemates. W pewnym momencie wszystkiego było już za dużo.

Postanowiły rzucić pracę i poświęcić się całkowicie swojemu nowemu biznesowi. Znajomi i przyjaciele uważali, że nie jest to najlepszy pomysł, a nawet dziewczyny spotykały się z opiniami, że zwariowały. Na szczęście wkrótce udowodniły, że jest całkiem inaczej.

solemates

Dzisiaj Solemates sprzedawane są w setkach tysięcy egzemplarzy na całym świecie. Sprzedają je największe sklepy internetowe w tym Amazon czy Zappos. Firma sprzedaje produkt w postaci małych plastikowych zatyczek, które nakłada się na obcas buta. Zatyczka jest na tyle szeroka, że zapobiega wbijają się obcasy w ziemię oraz chroni go przed zniszczeniem. Produkt noszony był przez takie gwiazdy jak Oprah, Robin Wright-Penn, Viola Davis, Natalie Morales, czy Carrie Underwood.

Becca Brown twierdzi, że przejście z Wall Street do własnego biznesu było jak skakanie z samolotu. Do końca nie możesz być pewien tego co cię spotka. Z dnia na dzień znajdujesz się w kompletnie innym świecie i rynku. Jednego dnia pracujesz w finansach, aby następnego znaleźć się w sprzedaży hurtowej, obsłudze klienta oraz produkcji. To za czym tęskni dzisiaj najbardziej to jej praca w korporacji, ludzie z którymi się spotykała, stabilizacja oraz wsparcie. Z drugiej jednak strony nie zaprzecza, że praca we własnej firmie to wiele zabawy oraz niezależność.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: 81% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees


Recent Content