Symulator giełdy – gra inwestycyjna

Myślałeś o kupnie akcji danej spółki giełdowej, ale nie masz gotówki na handel? Skorzystaj z symulatora giełdowego.

Może usłyszałeś wiadomości o firmie i pomyślałeś, że kurs może wzrosnąć? Albo po prostu zawsze chciałeś poznać szczegóły związane z zakupem akcji? Dzięki wirtualnej technologii giełdowej, symulatory giełdowe (gra giełdowa), pozwalają przeglądać papiery wartościowe, dokonywać transakcji i śledzić wyniki – wszystko to bez ryzykowania grosza. To wszystko przy użyciu klawiatury lub telefonu komórkowego.

ZAREJESTRUJ SIĘ

67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze inwestując z tym dostawcą.
Upewnij się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Kliknij przycisk i przejdź do rejestracji w symulatorze giełdowym

Po rejestracji należy przełączyć konto w tryb „Wirtualny Portfel”

Rywalizacja bez ryzyka – 100 000 USD w wirtualnej gotówce.
Zacznij od 100.000 dolarów w wirtualnej gotówce i przetestuj swoje umiejętności inwestycyjne! Rywalizuj z tysiącami traderów i realizuj transakcje na najwyższym poziomie!

Wkrocz na rynek rzeczywisty
To idealna platforma do rozpoczęcia przygody z giełdą! Wysyłaj transakcje w wirtualnym środowisku, zanim zaczniesz ryzykować własnym kapitałem.

Połącz się z ponad 10 000 000 traderów na całym świecie.
Nawiąż kontakt z innymi inwestorami z różnych środowisk i doświadczeniem oraz poznaj ich metody pozwalające stać się lepszym inwestorem.

Sprawdź swoje umiejętności i testuj strategie.
Dołącz lub podejmij wyzwania z innymi inwestorami. Codziennie rywalizuj o to, kto ma najlepsze wyniki inwestycyjne.

Czym jest symulator giełdowy?

Gry giełdowe online są prostymi, łatwymi w użyciu programami, które imitują prawdziwe funkcjonowanie rynków akcji. Większość symulatorów gier giełdowych daje użytkownikom 100 000 dolarów w witualnych pieniędzy na start. Od tego momentu gracze wybierają i kupują akcje, walutę, towary czy kryptowaluty. Większość akcji dostępna jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE), Nasdaq i Amerykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (AMEX).

Najpopularniejsze symulatory giełdowe starają dopasować się do rzeczywistych warunków i faktycznej skuteczności. Wiele z nich nalicza nawet wirtualne opłaty i prowizje. Opłaty te mogą znacząco wpłynąć na wynik finansowy inwestora, a włączenie ich do symulowanego handlu pomaga użytkownikom nauczyć się uwzględniać te koszty przy podejmowaniu decyzji. Równolegle poznasz podstawy finansów i poznasz podstawową terminologię inwestowania.

Narzędzie dla profesjonalistów lub inwestorów indywidualnych

Inwestorzy indywidualni poszukują najlepszych symulatorów giełdowych, które pomogą im stać się lepszymi inwestorami. Wybór symulatora akcji zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze dany symulator spełnia określone potrzeby indywidualne.

Nie ma jednego symulatora giełdowego, który wskazywalibyśmy i deklarowalibyśmy jako „najlepszy” niezależnie od sytuacji. Jednak ten powyżej jest co najmniej „jednymi z najlepszych”. Konsekwentnie otrzymuje wysokie noty zarówno od użytkowników jak i recenzentów. Zachęcamy do przeanalizowania go z perspektywy własnych specyficznych potrzeb i celów.

Symulator giełdowy eToro: Odkryj swoją drogę do zysków.

Symulator giełdowy eToro jest dobrze zintegrowany ze standardowymi treściami edukacyjnymi serwisu. Korzystając z prawdziwych informacji rynkowych, handel odbywa się w obszarze platformy brokerskiej, co polega na inwestowaniu za wirtualne pieniądze w czasie rzeczywistym. Łatwe w nawigacji menu pozwala użytkownikom na aktualizację profili, przeglądanie zasobów, handel i sprawdzanie rankingów inwestycji innych inwestorów.

Stosowanie symulatorów w praktyce i próby strategii

Dobry symulator rynku akcji służy jako doskonałe narzędzie praktyki w dokonywaniu inwestycji i wypróbowywaniu strategii handlowych. Dodatkowo oferuje możliwość nauki i opanowania podstaw finansów i inwestowania. Symulatory mogą pomóc Ci nauczyć się jak uwzględniać koszty transakcyjne, sprzedawać krótko i przeprowadzać analizę giełdową. Symulatory wykorzystują popularne narzędzia analityczne takie jak wskaźniki finansowe, takie jak cena/zysk i zadłużenie/kapitał własny. Symulacja handlu może również pomóc w zrozumieniu w jaki sposób rozlegle spojrzenie ekonomiczne i wiadomości biznesowe wpływają na rynki i ceny akcji.

Wady symulacji giełdowych

Owe użyteczne umiejętności mogą być zastosowane do realnego handlu. Oczywiście w świecie rzeczywistym istnieje wiele czynników, które wpływają na transakcje i decyzje inwestycyjne. Należą do nich tolerancja ryzyka, horyzont inwestycyjny, cele inwestycyjne, kwestie podatkowe, potrzeba dywersyfikacji itd. Niemożliwe jest jednak uwzględnienie psychologii inwestora, ponieważ rzeczywiste środki pieniężne nie są obciążone ryzykiem.

Symulator giełdy zbliżony jest do replikowania rzeczywistych możliwości transakcyjnych i oferuje warunki handlu w czasie rzeczywistym z cenami na żywo. Jednakże, dla większości użytkowników, nawet 15-minutowe opóźnienie w realizacji transakcji nie byłoby przeszkodą w nauce. A niektórzy brokerzy właśnie takie rozwiązania proponują.

Podsumowanie

Handel giełdowy jest trudnym przedsięwzięciem i rzadko zdarza się, aby inwestor – początkujący lub nie – odnosił ogromne sukcesy zaraz po starcie. Faktem jest, że tak jak w przypadku uczenia się i rozwijania nowych umiejętności, praktyka w obrocie akcjami może stać się bardzo cenną pomocą w staniu się super-udanym inwestorem. Korzystanie z symulatora rynku akcji pozwala ćwiczyć sztukę handlu. Gra w inwestowanie idealnie pomoże Ci docelowo stać się bardziej wykwalifikowanym i odnoszącym sukcesy inwestorem w prawdziwym życiu.