Symulator giełdy – gra inwestycyjna

Myślałeś o kupnie akcji danej spółki giełdowej, ale nie masz gotówki na handel? Skorzystaj z symulatora giełdowego.

Może usłyszałeś wiadomości o jakiejś firmie i pomyślałeś, że kurs może wzrosnąć? Albo po prostu zawsze chciałeś poznać szczegóły związane z zakupem akcji? Dzięki wirtualnej technologii giełdowej, symulatory giełdowe (gra giełdowa), pozwalają przeglądać papiery wartościowe, dokonywać transakcji i śledzić wyniki – wszystko to bez ryzykowania grosza. To wszystko przy użyciu klawiatury lub telefonu komórkowego.

image 19 - Symulator giełdy - gra inwestycyjna

ZAREJESTRUJ SIĘ

Ostrzeżenie o ryzyku: Inwestując u tego dostawcy, 67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze.
Należy upewnić się, że możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy

Kliknij przycisk i przejdź do rejestracji w symulatorze giełdowym

wirtualny portfel - Symulator giełdy - gra inwestycyjna
Po rejestracji należy przełączyć konto w tryb „Wirtualny Portfel” – przejdziemy do symulatora giełdowego
rywalizacja w symulatorze giełdowym

Rywalizacja bez ryzyka – 100 000 USD w wirtualnej gotówce.
Zacznij od 100.000 dolarów w wirtualnej gotówce i przetestuj swoje umiejętności inwestycyjne! Rywalizuj z tysiącami traderów i realizuj transakcje na najwyższym poziomie!

symulator giełdy - Wkrocz na rynek rzeczywisty

Wkrocz na rynek rzeczywisty
To idealna platforma do rozpoczęcia przygody z giełdą! Wysyłaj transakcje w wirtualnym środowisku, zanim zaczniesz ryzykować własnym kapitałem.

Miliony tranderów na swiecie - symulator giełdowy

Połącz się z ponad 11 mln traderów na całym świecie.
Nawiąż kontakt z innymi inwestorami z różnych środowisk i doświadczeniem oraz poznaj ich metody pozwalające stać się lepszym inwestorem.

symulator giełdowy - testuj strategie

Sprawdź swoje umiejętności i testuj strategie.
Dołącz lub podejmij wyzwania z innymi inwestorami. Codziennie rywalizuj o to, kto ma najlepsze wyniki inwestycyjne.

Czym jest symulator giełdowy?

Gry giełdowe online są prostymi, łatwymi w użyciu programami, które imitują prawdziwe funkcjonowanie rynków akcji. Większość symulatorów gier giełdowych daje użytkownikom 100 000 dolarów w witualnych pieniędzy na start. Od tego momentu gracze wybierają i kupują akcje, walutę, towary czy kryptowaluty. Większość akcji dostępna jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE), Nasdaq i Amerykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (AMEX).

Najpopularniejsze symulatory giełdowe starają dopasować się do rzeczywistych warunków i faktycznej skuteczności. Wiele z nich nalicza nawet wirtualne opłaty i prowizje. Opłaty te mogą znacząco wpłynąć na wynik finansowy inwestora, a włączenie ich do symulowanego handlu pomaga użytkownikom nauczyć się uwzględniać te koszty przy podejmowaniu decyzji. Równolegle poznasz podstawy finansów i poznasz podstawową terminologię inwestowania.

Jak wybrać najlepszy symulator giełdowy?

Symulator handlu akcjami jest narzędziem online, które pozwala użytkownikom symulować kupno i sprzedaż akcji i śledzić ich wirtualne wyniki. Może to być przydatne narzędzie do ćwiczenia umiejętności handlowych, ale może być mało realistyczne, ponieważ kiedy w grę wchodzą prawdziwe pieniądze ludzie zachowują się inaczej. O ile niektóre symulatory są w dużej mierze zaprojektowane jako rozrywka, to potencjalni poważni inwestorzy muszą szukać symulatora, który jest tak realistyczny, jak to możliwe. Trzeba wziąć pod uwagę rynki, które symuluje, techniki handlu, częstotliwość i szczegółowość aktualizacji.

Pierwszym aspektem przy wyborze symulatora giełdowego jest cena. Dostępne są zarówno darmowe, jak i płatne warianty. Decyzja o tym czy płacić za symulator jest sprawą osobistą. Ogólna zasada jest taka, żeby płacić tylko wtedy, kiedy istnieją wyraźne korzyści, a z darmowych rozwiązań korzystać tylko wtedy, kiedy są one przydatne.

Należy również sprawdzić, czy symulator giełdowy obejmuje rodzaj inwestycji, którymi są Państwo zainteresowani. W pierwszej kolejności powinni Państwo sprawdzić czy symulator obejmuje rynki, na których zamierzają Państwo handlować i czy obejmuje on wszystkie akcje na danym rynku (lub przynajmniej szeroką i reprezentatywną próbę). Następnie powinni Państwo sprawdzić, czy obejmuje on preferowany przez Państwa sposób handlu. Niektóre symulatory obejmują tylko zwyczajne kupno i sprzedaż, podczas gdy inne pozwalają symulować sprzedaż krótką akcji, technikę, dzięki której mogą Państwo osiągnąć zysk, jeżeli cena spada.

Najważniejszą cechą symulatora handlu akcjami dla kogoś, kto rozważa prawdziwy handel jest to, że pozwala on na handel w czasie rzeczywistym. Niektóre z bardziej przypadkowych symulatorów są zaprojektowane zasadniczo jak gry i aktualizują ceny tylko raz dziennie. To może wystarczyć, aby nauczyć się podstaw inwestowania w akcje, ale nie wystarczy, jeżeli planuje Pan poważne inwestowanie – zwłaszcza daytrading. Jest to strategia polegająca na kupnie i sprzedaży akcji w tym samym dniu w celu osiągnięcia małych, ale szybkich zysków. Mogą Państwo również poszukać symulatora, który zawiera funkcje zaprojektowane tak, aby bardziej realistycznie podchodzić do kosztów. Może to obejmować uwzględnienie prowizji, którą musieliby Państwo zapłacić brokerom, gdyby handlowali Państwo na poważnie.

Dobry symulator giełdowy pozwoli Państwu śledzić swoje wyniki w kategoriach innych niż zysk lub strata netto. Na przykład, symulator może porównać Państwa wyniki z wynikami całego rynku dając lepsze wyobrażenie o tym, jak korzystne były Państwa decyzje.

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
✔ Koszt transakcji: 0 PLN
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Ostrzeżenie o ryzyku: eToro to platforma złożona z wielu instrumentów, która oferuje inwestowanie w akcje, kryptoaktywa oraz kontrakty CFD.

Zwracamy uwagę, że kontrakty CFD to złożone instrumenty finansowe i korzystanie z nich wiąże się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu stosowania dźwigni finansowej. Inwestując w kontrakty CFD u tego dostawcy, 67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze. Należy upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki historyczne nie gwarantują osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości.

Kryptoaktywa to instrumenty charakteryzujące się wysoką zmiennością w krótkim czasie, dlatego też nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. W przeciwieństwie do kontraktów CFD, handel kryptoaktywami nie jest regulowany, w związku z czym nie podlega nadzorowi przez żadną instytucję UE.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie ponosi odpowiedzialności za treść i adekwatność publikacji, które zostały przygotowane przez partnerów dostępnych publicznie, w szczególności informacji dotyczących eToro.

Ostrzeżenie o ryzyku: Inwestując u tego dostawcy, 67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze.
Należy upewnić się, że możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy

Narzędzie dla profesjonalistów lub inwestorów indywidualnych

Inwestorzy indywidualni poszukują najlepszych symulatorów giełdowych, które pomogą im stać się lepszymi inwestorami. Wybór symulatora akcji zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze dany symulator spełnia określone potrzeby indywidualne.

Nie ma jednego symulatora giełdowego, który wskazywalibyśmy i deklarowalibyśmy jako „najlepszy” niezależnie od sytuacji. Jednak ten powyżej jest co najmniej „jednymi z najlepszych”. Konsekwentnie otrzymuje wysokie noty zarówno od użytkowników jak i recenzentów. Zachęcamy do przeanalizowania go z perspektywy własnych specyficznych potrzeb i celów.

Symulator giełdowy eToro: Odkryj swoją drogę do zysków

Symulator giełdowy eToro jest dobrze zintegrowany ze standardowymi treściami edukacyjnymi serwisu. Korzystając z prawdziwych informacji rynkowych, handel odbywa się w obszarze platformy brokerskiej, co polega na inwestowaniu za wirtualne pieniądze w czasie rzeczywistym. Łatwe w nawigacji menu pozwala użytkownikom na aktualizację profili, przeglądanie zasobów, handel i sprawdzanie rankingów inwestycji innych inwestorów.

Stosowanie symulatorów w praktyce i próby strategii

Dobry symulator rynku akcji służy jako doskonałe narzędzie praktyki w dokonywaniu inwestycji i wypróbowywaniu strategii handlowych. Dodatkowo oferuje możliwość nauki i opanowania podstaw finansów i inwestowania. Symulatory mogą pomóc Ci nauczyć się jak uwzględniać koszty transakcyjne, sprzedawać krótko i przeprowadzać analizę giełdową. Symulatory wykorzystują popularne narzędzia analityczne takie jak wskaźniki finansowe, takie jak cena/zysk i zadłużenie/kapitał własny. Symulacja handlu może również pomóc w zrozumieniu w jaki sposób rozlegle spojrzenie ekonomiczne i wiadomości biznesowe wpływają na rynki i ceny akcji.

Wady symulacji giełdowych

Owe użyteczne umiejętności mogą być zastosowane do realnego handlu. Oczywiście w świecie rzeczywistym istnieje wiele czynników, które wpływają na transakcje i decyzje inwestycyjne. Należą do nich tolerancja ryzyka, horyzont inwestycyjny, cele inwestycyjne, kwestie podatkowe, potrzeba dywersyfikacji itd. Niemożliwe jest jednak uwzględnienie psychologii inwestora, ponieważ rzeczywiste środki pieniężne nie są obciążone ryzykiem.

Symulator giełdy zbliżony jest do replikowania rzeczywistych możliwości transakcyjnych i oferuje warunki handlu w czasie rzeczywistym z cenami na żywo. Jednakże, dla większości użytkowników, nawet 15-minutowe opóźnienie w realizacji transakcji nie byłoby przeszkodą w nauce. A niektórzy brokerzy właśnie takie rozwiązania proponują.

Podsumowanie

Handel giełdowy jest trudnym przedsięwzięciem i rzadko zdarza się, aby inwestor – początkujący lub nie – odnosił ogromne sukcesy zaraz po starcie. Faktem jest, że tak jak w przypadku uczenia się i rozwijania nowych umiejętności, praktyka w obrocie akcjami może stać się bardzo cenną pomocą w staniu się super-udanym inwestorem. Korzystanie z symulatora rynku akcji pozwala ćwiczyć sztukę handlu. Gra w inwestowanie idealnie pomoże Ci docelowo stać się bardziej wykwalifikowanym i odnoszącym sukcesy inwestorem w prawdziwym życiu.