S&P 500 wskazuje, że rok 2017 będzie rokiem byka!


Indeks S&P 500 był w tym roku bardzo niestabilny. Takiej sytuacji z jaką mieliśmy do czynienia w roku 2016 nie było od roku 1982 . Zakres wahań indeksu w tym roku wykroczył poza najwyższe górki oraz zszedł poniżej maksymalnego dołu niż w roku poprzednim. Ostatecznie index zamyka się powyżej zeszłorocznego maximum.

Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko. Ostatni raz był to rok 1982, a poprzednio w 1935. Za każdym razem, gdy tak się dzieje stratedzy odczytują to jako silny znak dla nadchodzącego roku. Mówi się że 2017 będzie rokiem byka .

Ponieważ na wykresie zobaczyć możemy bardzo duży BAR oznaczony okręgiem koloru czerwonego, oznaczać to może, że kolejny rok byka zdarzy się trzeci raz w historii. Po roku 1935 nastąpił wzrost giełdy o 28%, natomiast rok 1982 wywróżył wzrost na poziomie 17% w roku następnym. Analitycy giełdowi najbardziej przyglądają się temu wzrostowi, który nastąpił po roku 1982. Poprzedzał go bowiem bardzo burzliwy okres lat 1966-1982, w którym to gospodarki odnawiały się. Był to początek długoterminowego trendu wzrostowego.

Analitycy przewidują, że rok 2017 będzie rokiem dużych wzrostów.

Najbardziej optymistyczne wzrost w 2017 roku przewiduje Prudential John Praven. Ich analitycy zakładają że indeks S&P500 wzrośnie do poziomu 2575, czyli aż o 14% w stosunku do aktualnego jego poziomu. Jest to bardzo optymistyczna wersja i niezbyt realna patrząc na sytuację polityczną na świecie. Czy tak się stanie zobaczymy, natomiast nie da się ukryć, że bardzo wielu analityków giełdowych przewiduje w przyszłym roku wzrost.

Bez względu jak potoczą się losy przyszłorocznego indeksu, na pewno należy go bacznie obserwować. Jest to bowiem duża szansa na osiągnięcie zysku na opcjach binarnych z długim czasem wygaśnięcia. Jeśli przewidywania strategów będą poprawne, inwestorzy powinni zainkasować duże zyski. Czy tak się stanie dopiero zobaczymy, ale jak to mówią – historia lubi się powtarzać i być może powtórzy się po raz trzeci. Jeśli jeszcze nie wiesz jak grać na opcjach binarnych, to zapraszamy do naszego działu treningowego, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego i przygotujesz się na ekscytujący giełdowy rok 2017!


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: 81% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees


Recent Content