Skąd się Wział HODL i Kim Jest HODLER Kryptowalut?


Jeśli jesteś zupełnie nowy w świecie kryptowalut, zdziwisz się żargonem lub niektórymi terminami używanymi przez użytkowników na Facebooku, Twitterze czy Telegramie. Jednym z najczęściej używanych jest termin „HODL. „ Co to znaczy? A skąd się wziął?

HODL (Anagram słowa hold)

HODL to termin, który pierwotnie powstał jako błędna pisownia słowa hold. Początków można doszukiwać się w historii Bitcoina. W listopadzie 2013 roku Bitcoin wzrósł ponad 5-krotnie. W grudniu kurs wymiany spadł o prawie połowę w stosunku do ówczesnego ATH. W tym czasie jeden z członków forum dyskusyjnego bitcointalk raczył się whisky, a następnie napisał legendarny już post.

Termin HODL pojawił się wtedy na forum dyskusyjnym BitcoinTalk w 2013 roku. Dokładniej, został on umieszczony przez członka, który próbował powiedzieć innym, że BTC wciąż powinno się trzymać pomimo dużego spadku cen. Dlatego zatytułował temat dyskusji „I AM HODLING”, ale jak już napisaliśmy wyżej – był pijany, więc zamiast słowa „HOLDING „ napisał „HODLING”.

Oryginalny wpis ze słowem „I AM HODLING”

Niemniej jednak decyzja o trzymaniu BTC opłaciła się, mimo że BTC wzrósł dopiero w 2014 roku, a szczyt osiągnął dopiero w 2021 roku, kiedy to wyniósł prawie 69,000 USD. Pozostali, którzy kierowali się tą samą filozofią, co wspomniany użytkownik – powinni sie cieszyć.

Pojawienie się oficjalnego terminu HODL

HODL został wprowadzony jako „oficjalny” termin dopiero w 2017 roku, kiedy Quartz uznał go za jeden z podstawowych terminów slangowych w kulturze Bitcoina i opisał jako postawę, w której użytkownicy mimo spadającej ceny nadal trzymają i inwestują w Bitcoina. Co więcej, termin ten według TheStreet.com jest jedną z najpopularniejszych mantr posiadaczy Bitcoinów. Mimo to HODL jest również używany w połączeniu z innymi kryptowalutami.

To właśnie wtedy, gdy cena spada bardzo szybko możesz zobaczyć na różnych forach posty zawierające ten termin. Użytkownicy próbują przekonać mniej pewnych siebie użytkowników, aby nie wpadali w panikę i nie sprzedawali kryptowaluty, które posiadają. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem HODL czy nie, nadal najlepiej jest polegać na własnej intuicji.

Kim jest Hodler?

Hodler nie sprzedaje, nie panikuje, nie traci panowania. Na dłuższą metę, przynajmniej jak dotąd, żaden hodler nie sprzedał. Podczas gdy handel powoduje, że większość ludzi traci. Nie mówi się o tym zbyt wiele, ale to niestety prawda. Żadna ilość płatnych sygnałów i grup dyskusyjnych zwykle nie uchroni cię przed stratą. Traderzy często mówią, że osiągną zysk nawet jeśli rynek spadnie. Zapominają jednak powiedzieć ci, że często tracą nawet wtedy, gdy rynek rośnie.

Hodler jest w zasadzie inwestorem, który od dawna posiada BTC, a co za tym idzie inne kryptowaluty.

Bitcoin jest najstarszą kryptowalutą, był pierwszy, ma najsilniejszą sieć i już teraz nawet tradycyjni inwestorzy zaczynają w niego inwestować długoterminowo. Jest to właśnie tzw. hodling, a inwestorzy to HODLERZY. Oczywiście nic nie może rosnąć przez cały czas, ale hodlerzy liczą, że cena bitcoina osiągnie kiedyś wartość milionów dolarów. Jeśli uważasz, że HODL jest dla ciebie odpowiednim wyborem, koniecznie bądź na bieżąco i nie ryzykuj pieniędzy, których nie możesz stracić.

Recent Content