Recenzja Giełdy Binance: Opłaty, Opinie, Bezpieczeństwo [2022]


Binance jest popularną na całym świecie giełdą kryptowalutową, która rozwija się w zawrotnym tempie. W ciągu pięciu miesięcy od powstania w 2017 roku awansowała na dziesiąte miejsce w rankingu światowych giełd krypto, a niedługo potem osiągnęła pierwsze miejsce, na którym utrzymuje się do dziś.

Jakie funkcje oferuje Binance i jak poruszać się po ich platformie? Czy Binance jest firmą godną zaufania? Przeczytaj nasz przewodnik poniżej.

Informacje o Binance

Człowiek stojący za Binance to chiński Kanadyjczyk o imieniu Changpeng Zhao, znany pod swoimi inicjałami CZ. Od wielu lat działa w branży handlu papierami wartościowymi i technologii internetowych. Swoją pierwszą pracę znalazł bezpośrednio na giełdzie tokijskiej, skąd przeniósł się do znanej amerykańskiej firmy Bloomberg. Postanowił wtedy odejść z pracy i założyć własną firmę zajmującą się dostarczaniem maklerskich systemów transakcyjnych. Na przeszkodzie stanął mu jednak Bitcoin, którego poznał w 2013 roku i w którym dosłownie się zakochał.

Zainwestował wszystkie swoje pieniądze w Bitcoin (łącznie z pieniędzmi za dom, który sprzedał na potrzeby inwestycji) i od tego czasu to środowisko stało się całym jego życiem. Powrócił ponownie jako pracownik, tym razem w dużych firmach, takich jak BijieTech i OKCoin, skąd ostatecznie odszedł, by w 2017 roku założyć swój własny projekt kryptowalutowy – Binance.

Od lipca 2017 roku Binance zaczął gwałtownie zyskiwać na popularności, mimo że nie posiadał niezbędnych licencji do obsługi zwykłych walut, a użytkownicy na Binance wymieniali między sobą jedynie kryptowaluty.

Jednak od dawna nie jest to prawdą i dzisiejszy Binance oprócz przelewów i transakcji kryptowalutowych obsługuje szeroki zakres zwykłych walut, takich jak euro, dolary i funty. Chociaż prowadzenie konta w złotówkach nie jest jeszcze możliwe, możesz dokonywać wpłat w PLN za pomocą karty kredytowej (system automatycznie przelicza PLN na dolary lub euro) lub za pomocą europłatności SEPA, dzięki którym PLN są automatycznie przeliczane na euro przez bank.

Giełda Binance zdobyła swoją popularność głównie dzięki następującym cechom:.

 • Szeroki wybór kryptowalut, którymi można handlować,
 • Niskie opłaty
 • Dostępność w wielu językach (w tym w polskim)
 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Szeroki zakres oferowanych usług

Wszystkie te czynniki pozycjonują Binance jako doskonałą alternatywę dla starszych i uznanych giełd kryptowalutowych, takich jak Bitfinex (założona w 2021 roku), Bittrex (założona w 2013 roku) czy Kraken (założona w 2011 roku), które najwyraźniej spoczęły na laurach i obecnie powoli podupadają.

Pomimo swojej stosunkowo krótkiej historii, Binance cieszy się bardzo dobrą reputacją, głównie dzięki temu, że nie padł jeszcze ofiarą żadnego poważnego ataku hakerskiego, choć jedna próba włamania miała miejsce w marcu 2018 roku. Zostało to jednak bardzo szybko wykryte, atakujący zostali powstrzymani, a wszystkie ofiary otrzymały natychmiastową rekompensatę od Binance.

Platforma Binance

Zaraz po wejściu na stronę Binance z pewnością zauważysz ogromną ilość elementów, przycisków i informacji. W końcu Binance jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży. Binance rozwija i rozszerza swoje usługi praktycznie każdego dnia. Z jednej strony jest to ogromna zaleta, ponieważ jako użytkownik Binance masz dostęp do praktycznie wszystkiego, co rynek kryptowalut ma do zaoferowania w jednym miejscu.

Strona główna Giełdy Binance

Ale z drugiej strony jest to też mała wada, ponieważ ta mnogość funkcji może zniechęcić nowych klientów, którzy nie są jeszcze wystarczająco biegli w kryptowalutach. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej platformie Binance. Zacznijmy od najważniejszej rzeczy – platformy transakcyjnej, na której kryptowaluty są kupowane, sprzedawane lub wymieniane między sobą.

Platformy transakcyjne Binance

Binance oferuje kilka opcji zakupu kryptowalut. Najprostszą z nich jest Platforma Zaawansowana lub Platforma Klasyczna i OTC, którą możesz zobaczyć na poniższym obrazku.

Dostęp do tej platformy można uzyskać za pomocą przycisków Handluj> Konwertuj.

Nie szukaj w tej platformie niczego skomplikowanego. Wybierasz walutę, którą chcesz sprzedać (może to być waluta fiat, np. euro lub dolary) oraz walutę, którą chcesz kupić. Następnie wpisujesz kwotę, którą chcesz wydać lub odwrotnie, kwotę, którą chcesz zyskać na wymianie. Reszta jest obliczana automatycznie. Nic dodać, nic ująć. Jest to szybki sposób na kupowanie kryptowalut.

Platforma Binance – wersja Klasyczna

Następna w kolejności jest Platforma Klasyczna, która jest znacznie bardziej złożona. Zobacz obrazek poniżej. Dostęp do tej platformy można uzyskać za pomocą przycisków Handel > Klasyczny. Jak widzisz, platforma oferuje wszystkie najważniejsze funkcje, które wystarczą dla 90% wszystkich inwestorów lub traderów. W lewej kolumnie znajduje się księga zamówień i aktualna cena aktywów, a w środku wykres świecowy i formularz do wprowadzania zleceń kupna lub sprzedaży.

Jeśli przejdziesz na wykres w wersji TradingView, możesz rysować, wstawiać i modyfikować różne wskaźniki, wprowadzać własne linie lub korzystać z innych dostępnych funkcji, których jest wiele. W prawej kolumnie znajdziesz listę innych aktywów (na przykład, jeśli chcesz handlować innymi kryptowalutami) oraz historię transakcji, zarówno swoich, jak i innych traderów.

Platforma Binance – Wersja Zaawansowana

Trzecią platformą ma być tak zwana advanced platform, czyli zaawansowana platforma. Dostęp do tej platformy można uzyskać za pomocą przycisków Handel > Zaawansowane. W rzeczywistości jednak znajdziesz tu praktycznie bardzo podobne narzędzia, jak na platformie Classic. Są po prostu trochę inaczej ułożone.

Binance bardzo często zmienia i modyfikuje wygląd i funkcje. Dlatego też rzeczywisty wygląd platformy, który zobaczysz na ich stronie może się nieco różnić od tego, co widać na zdjęciach w tej recenzji.

Aplikacja mobilna Binance

Oprócz platform internetowych, które przedstawiliśmy powyżej, Binance oferuje także bardzo dobrze rozwiniętą aplikację mobilną.

Aplikacja mobilna Binance

Jak widać na powyższym obrazku, w aplikacji masz duży wybór opcji. A ponieważ Binance wie, że świat ciągle się rozwija, aplikacja oferuje być może nawet więcej funkcji niż wersja internetowa. Nie chcemy jednak rozpisywać się na ten temat – po prostu będziesz musiał sam spróbować. Pobierz ją na ich stronie.

Jak handlować na giełdzie Binance?

Wszystkie platformy wymiany, czy to Binance, czy inne, oferują 3 podstawowe zlecenia. Są to:

 1. MARKET ORDER (przetłumaczone jako Zlecenie rynkowe)
  Jest to najprostsze zlecenie kupna/sprzedaży, które pozwala Ci natychmiast kupić lub sprzedać daną kryptowalutę po najlepszej cenie na rynku w danej chwili. Zlecenie jest natychmiast wysyłane na giełdę i łączone z najlepszą ofertą. Jeśli więc nie chcesz czekać na „lepszą cenę” (która może nawet nie nadejść), skorzystaj z polecenia MARKET ORDER, które jest realizowane natychmiast.
 2. Z drugiej strony, w zleceniu LIMIT ORDER masz możliwość ustalenia konkretnej ceny, po której chcesz kupić lub sprzedać określoną ilość kryptowaluty. Platforma zaakceptuje twoje zlecenie kupna lub sprzedaży i umieści je w arkuszu zleceń. Tam zlecenie będzie czekać, aż inny inwestor zgodzi się na twoją ofertę. W tym momencie dojdzie do wymiany między wami. Może to nastąpić w ciągu kilku minut, ale może też nigdy nie dojść do wypełnienia zlecenia – zależy to od ceny, którą ustalisz, oraz od ruchu cen w przyszłości.
 3. Zlecenie STOP LIMIT to zlecenie z limitem z dodatkową funkcją. Służy do tworzenia zleceń z limitem, ale tylko wtedy, gdy cena wybranej kryptowaluty osiągnie wcześniej określoną wartość. Oznacza to, że w przypadku zlecenia Stop Limit ustalasz cenę (Stop-Price), po której zlecenie dopiero wchodzi do księgi zleceń i wtedy staje się zleceniem z limitem (patrz wyżej).
Widok z podziałem na rodzaje transakcji Binance – Limit/Market/Spot-Limit

Video: Jak kupić Bitcoina na Binance za pomocą aplikacji mobilnej?

Rejestracja na Binance – od czego zaczać?

Zanim zaczniesz kupować lub sprzedawać kryptowaluty, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest założenie konta. Rejestracja jest bezpłatna i można się do niej zapisać, klikając ten link lub zielony przycisk powyżej. Sama rejestracja jest bardzo prosta i szybka. Jednak weryfikacja twojej tożsamości będzie się odbywała z pewnym opóźnieniem – ale o tym więcej później.

Jak się zarejestrować na Binance

 1. Podaj swój adres e-mail i wpisz hasło w formularzu rejestracyjnym, a następnie potwierdź, że nie jesteś robotem, przewijając puzzle i sprawdzając swoją skrzynkę e-mail (nie zamykaj strony z formularzem rejestracyjnym!).
 2. W ciągu kilku sekund, maksymalnie minut, powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem i sześciocyfrowym kodem – wpisz go w nowo otwarte pole na stronie rejestracji.
 3. To wszystko, co było potrzebne. Twoje konto jest teraz aktywne!
 4. Po aktywacji konta powinieneś koniecznie zabezpieczyć swoje konto. W końcu sama giełda ci to zaproponuje. W tym celu zalecamy korzystanie z 2FA za pomocą Google Authenticator lub SMS-ów.

Zasada uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) polega na dwukrotnym potwierdzeniu tożsamości użytkownika podczas logowania się do systemu. Jest to zazwyczaj kombinacja czegoś, co znasz (twoje hasło) i czegoś, co posiadasz (np. kod w telefonie).

Aplikacja Google Authenticator używana do 2FA generuje kody jednorazowe, które należy skopiować po wprowadzeniu hasła. Oznacza to, że aby dostać się na twoje konto, haker musiałby mieć nie tylko twoje hasło, ale także dostęp do twojego telefonu.

Natychmiast po zarejestrowaniu się na Binance będziesz miał pełne konto z dziennym limitem wpłat i wypłat do 2 BTC, ale możesz go łatwo zwiększyć do 100 BTC, przechodząc przez proces weryfikacji KYC. Nie jest to jednak wcale konieczne, jeśli nie chcesz używać walut fiat.

Weryfikacja konta Binance (weryfikacja KYC)

Jeśli chcesz korzystać z Binance – tzn. wpłacać i wypłacać pieniądze lub kryptowaluty, handlować nimi lub używać innych narzędzi, musisz przejść przez tzw. weryfikację KYC.

Proces Weryfikacji KYC na Binance polega na przekazaniu Binance swojego imienia i nazwiska, kraju pochodzenia, płci, zeskanowanego dokumentu tożsamości oraz selfie, aby udowodnić, że to naprawdę Ty.

Jak przejść przez weryfikację KYC na Binance?

 1. Po pierwsze, musisz potwierdzić swój kraj zamieszkania.
 2. Następnie prześlij zdjęcie swojego dokumentu tożsamości (z przodu i z tyłu).
 3. W kolejnym kroku robisz sobie zdjęcie za pomocą kamery internetowej lub telefonu komórkowego, aby móc się przekonać, że dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport przesłane w poprzednim kroku są naprawdę twoje.
 4. To wszystko! Teraz musisz tylko poczekać, aż system cię zweryfikuje. Większość weryfikacji odbywa się w ciągu kilku godzin, ale w zależności od kilku innych czynników może to potrwać kilka dni.
 5. Uwaga: Niektórzy czytelnicy wspomnieli, że mieli problem z weryfikacją komputerową. W takim przypadku zalecane jest spróbowanie weryfikacji za pomocą aplikacji mobilnej Binance, ponieważ ma ona nieco inne oprogramowanie i czasami ułatwia weryfikację.

Wpłacanie pieniędzy na Binance

Aby rozpocząć handel na Binance musisz wpłacić środki na swoje konto za pomocą przycisku Wpłata (Wpłata), który znajduje się w zakładkach Portfel (Portfel) > Przegląd (Przegląd). Chociaż wcześniej na Binance nie można było wpłacać niczego innego niż kryptowaluty, teraz sytuacja wygląda inaczej. Możesz również wpłacić EUR lub USD przelewem bankowym lub kartą kredytową.

Należy zauważyć, że wpłata kartą kredytową, jak również zakup kryptowalut kartą kredytową, podlega opłacie na Binance. Jej wysokość zmienia się od czasu do czasu w zależności od dostawcy bramek płatniczych i różnych promocji, ale licz się z opłatą około 2%.

Jak wpłacić pieniądze krok po kroku

Wybierając opcję Wpłata gotówki, masz do wyboru kilka metod (patrz obrazek poniżej). Albo płatność SEPA w euro, albo za pomocą bramki płatniczej albo kartą kredytową. Pamiętaj, że jeśli wpłacasz pieniądze fiat, musisz zawsze wysyłać je z konta o tej samej nazwie, co twoje konto Binance.

Jeśli wybierzesz opcję Depozyt kryptowalutowy, będziesz miał do wyboru kilkaset kryptowalut obsługiwanych przez Binance. Czy to BTC, ETH, MANA, czy nawet YFI – możesz wpłacić prawie wszystko.

Jeśli jeszcze nie zdeponowałeś danej kryptowaluty, musisz mieć wygenerowany adres do wpłat. Zrobisz to, klikając przycisk Pobierz adres (zobacz obrazek powyżej). Możesz też wyświetlić wygenerowany adres w formie kodu QR. Warto zauważyć, że na jeden wygenerowany w ten sposób adres możesz wysłać kilka wpłat, nawet jeśli adres wygenerowany następnym razem się zmieni. Wszystkie wygenerowane w ten sposób adresy są nierozerwalnie związane z Twoim kontem.

UWAGA: Możesz zauważyć, że nad adresem wpłaty lub polem z kodem QR znajdziesz również przyciski przełączające dla kryptowalut, które istnieją na wielu „łańcuchach”. Jest to szczególnie przydatne w przypadku USDT, BNB i BTC. Zawsze zwracaj uwagę na to, jakiego łańcucha używasz. Więcej informacji o tych łańcuchach znajdziesz w osobnym artykule.

Wypłacanie pieniędzy lub kryptowalut z Binance

Niezależnie od tego, czy chcesz wpłacić pieniądze z Binance na swoje konto bankowe czy wysłać kryptowaluty do swojego portfela, proces ten jest dość prosty. Zacznij od zalogowania się na swoje konto, a następnie przejdź do wyciągu z konta Spot Wallet. Wybierz więc przyciski Portfel – Przegląd. Następnie wybierz przycisk Wybierz. Powinieneś zostać automatycznie przekierowany na stronę z formularzem do wyboru waluty fiat. Jeśli więc wypełnisz i wyślesz wyświetlony formularz (zawierający takie dane, jak numer konta itp.), powinieneś otrzymać pieniądze w ciągu kilku dni.

Jeśli chcesz wypłacić kryptowaluty zamiast pieniędzy, musisz kliknąć na przycisk wypłaty kryptowalut, aby przełączyć się na inną formę. Powinieneś teraz znaleźć się na stronie, na której wybierzesz, które z posiadanych kryptowalut chcesz wypłacić ze swojego konta. Po wybraniu kryptowaluty, takiej jak Bitcoin, musisz podać adres odbiorcy, na który zostaną wysłane twoje tokeny/coiny. Z pewnością nadal możesz to zrobić – jeśli chcesz wysłać kryptowalutę z Binance, prawdopodobnie masz już portfel i znasz jego adres.

Jednak platforma będzie wymagała od Ciebie także wybrania sieci, przez którą chcesz wysłać kryptowalutę. W tym miejscu wybierasz sieć, której potrzebujesz. Najlepiej jest wybrać rodzimą sieć, więc na przykład wybierz sieć Bitcoin, aby wypłacać bitcoiny, i Ethereum, aby wypłacać ether. Dzieje się to kosztem wyższych opłat. Następnie potwierdzasz swój wybór kodem z wiadomości e-mail, sms lub aplikacji (w zależności od ustawień Twojego profilu), a kryptowaluty zostaną wysłane w ciągu kilku minut.

Opłaty i Prowizje na Binance

Binance oczywiście pobiera opłaty za swoje usługi (pośrednictwo w wymianie kryptowalut). Podstawowa opłata wynosi 0,1% od każdej transakcji typu „maker” i „taker”, co już jest jedną z najniższych opłat na rynku.

Jednak opłaty pobierane przez Binance można obniżyć na kilka sposobów.

Pierwszy sposób na obniżenie opłat: płać im używając BNB. Binance ma swoją własną kryptowalutę o nazwie Binance Coin (BNB). Po prostu kup tę kryptowalutę za kilka dolarów, trzymaj ją w portfelu i włącz opłaty BNB na dole panelu kontrolnego swojego konta lub na stronie z listą opłat.

Kiedy ponownie dokonasz transakcji, wszystkie opłaty zostaną wniesione tylko w BNB, tak by były automatycznie odliczane. W zamian otrzymasz 25% zniżki na swoje opłaty, a to nie jest mało.

(Rozumie się samo przez się, że musisz uważać, aby zawsze mieć na swoim koncie wystarczającą ilość BNB na pokrycie danej opłaty, w przeciwnym razie nie będziesz mógł skorzystać ze zniżki).

Innym sposobem na obniżenie opłat jest handlowanie tylko na ich platformie. Platforma po prostu nagradza większych traderów. Im więcej opłat wniesiesz, tym bardziej będą one obniżane (zob. poniżej obraz struktury opłat).

Na przykład, jeśli dokonujesz transakcji o wartości 1 BTC miesięcznie, Twoje opłaty wynoszą średnio 0,03%, co odpowiada 70% zniżce, którą możesz jeszcze zmniejszyć o 25%, jeśli płacisz je w BNB (patrz pierwszy sposób powyżej).

Opłaty Binance zależą od wielkości obrotu

Oprócz opłaty transakcyjnej, Binance pobiera również opłaty za wypłaty, których nie możesz się „pozbyć”. Są to bowiem opłaty pobierane przez daną sieć kryptowalutową za utworzenie transakcji i zapisanie jej w blockchainie.

Recenzje innych produktów i funkcji Binance

Binance od dawna jest czymś więcej niż tylko zwykłą giełdą kryptowalut, na której użytkownicy wymieniają między sobą kryptowaluty i tokeny. Ponadto w portfolio Binance.com znajdują się takie produkty jak:

Binance Margin

Binance oferuje także „margin trading”, co oznacza po prostu handel z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Platformy do handlu z depozytem zabezpieczającym Binance są praktycznie identyczne jak pozostałe platformy (Classic i Advanced), co ułatwia przełączanie się między nimi. Jedyne, co musisz zrobić, aby to zmienić, to przełączyć swoją zakładkę z EXCHANGE na MARGIN przed otwarciem transakcji. Dzięki temu możesz skorzystać nawet z 5-krotnej dźwigni finansowej. Pozwoli Ci to otworzyć nawet 5 razy większą pozycję za tę samą kwotę pieniędzy.

Dzwignia na Binance

Jak działają transakcje z depozytem zabezpieczającym na Binance?

Wyobraź sobie, że cena 1 BTC = 40 000 $. Chcesz kupić 1 BTC, ale na koncie masz tylko 8 000 $. Nic nie szkodzi! Po prostu przełącz na 5X MARGIN i wybierz tryb: Borrow. Możesz użyć swoich 8 000 $ jako zabezpieczenia, aby pożyczyć kolejne 32 000 $ i kupić dokładnie 1 BTC.

Jeśli cena BTC wzrośnie do 60 000$, a Ty zamkniesz transakcję na Twoim koncie zostanie około 28 000$ (8 000$, które włożyłeś w transakcję + 20 000$, które otrzymałeś z udanej transakcji). Ale uważaj – jeśli cena spadnie, wystarczy, że spadnie do 32 000 USD, a cała twoja transakcja zostanie zlikwidowana i na koncie nie będzie nic.

Binance Futures

Binance oferuje również platformę do handlu kontraktami terminowymi, Binance Futures, która pozwala inwestorom na wykorzystanie dźwigni finansowej do 20x oraz otwieranie długich (długich = kupno) i krótkich (krótkich = sprzedaż) pozycji.

Platforma do handlu kontraktami terminowymi jest bardzo podobna do platformy zaawansowanej, dzięki czemu przejście między nimi jest bardzo łatwe. Można nawet powiedzieć, że możesz przypadkowo pomylić te dwie rzeczy, więc uważaj. Na platformie Binance Futures możesz handlować z dźwignią finansową, którą możesz ustawić nawet na 1:20.

W praktyce oznacza to, że aby kupić 1 BTC, potrzebujesz jedynie kwoty równej cenie 0,008 BTC na platformie kontraktów terminowych.

Jeśli więc cena 1 BTC = 20 000$, a na koncie masz tylko 160$, możesz spekulować na transakcję o wartości do 1 BTC.

Wzrost ceny do 1 BTC = 21 000 USD przyniesie zysk w wysokości 1000 USD. Ale uwaga, jeśli cena spadnie do 19 840 USD, Twoja pozycja zostanie zamknięta, a na Twoim koncie będzie zero.

Z tego powodu kontrakty terminowe są dobrym sposobem na wykorzystanie dużych ruchów na rynku na swoją korzyść i zysk. Jeśli jednak dokonasz złej transakcji, możesz bardzo szybko stracić swoje konto. Na platformie Futures możesz ustawić wysokość dźwigni, która będzie Ci odpowiadać. Binance stale rozszerza ofertę par handlowych, przy czym najczęściej handlowane były oczywiście pary BTC-USDT i ETH-USDT. Jednak miłośnicy altcoinów również znajdą tu coś dla siebie, ponieważ na tej platformie możesz handlować również ADA, YFI, ETC, AAVE, DOGE i innymi kryptowalutami.

Binance Earn

Jednym z innych fajnych narzędzi, które znajdziesz na Binance jest sekcja Binance Earn. Ta sekcja działa jak konto oszczędnościowe w kryptowalucie lub lokata czasowa. Możesz tu „zablokować” swoje kryptowaluty i utrzymywać je z odsetkami. Gdy je zablokujesz, Binance może ich użyć według własnego uznania (np. użyć ich dla użytkowników transakcji lewarowanych), ale gdy tylko zechcesz je odebrać, otrzymasz je z powrotem. W ten sposób możesz zyskać nawet 20% lub więcej rocznej premii więc zdecydowanie warto się temu przyjrzeć.

Video: Jak korzystać z Binance Earn?

Binance Opcje

Binance oferuje również platformę handlu opcjami o nazwie Binance Options. Kiedy kupujesz taką opcję, płacisz opłatę (premię) za prawo do kupna lub sprzedaży instrumentu bazowego (BTC lub ETH) po z góry określonej cenie w przyszłości. Dlatego jeśli cena znacznie się zmieni, będziesz miał możliwość kupienia w przyszłości po bardziej korzystnej cenie. Trzeba przyznać, że jest to dość zaawansowana funkcja, z której będą korzystać tylko zaawansowani traderzy. Pokazuje to jednak, jak bardzo i jak szybko Binance jest w stanie ewoluować i iść do przodu. I to zarówno z perspektywy nowicjusza, jak i doświadczonego tradera.

Binance Lending

Aby produkty Margin i Futures mogły w ogóle działać – aby traderzy mogli pożyczać pieniądze potrzebne do lewarowania transakcji, potrzebny jest jeszcze jeden produkt, który oczywiście znajdziesz w ofercie tej giełdy. Dzięki platformie Lending możesz zablokować na pewien czas swoje niewykorzystane kryptowaluty, które zostaną wykorzystane przez innych traderów. Zostajesz za to wynagrodzony udziałem w opłatach, które traderzy płacą od pożyczonych pieniędzy. Obecnie podana stawka wynosi około 2,5% rocznie. Jeśli więc zablokujesz 1 BTC, w ciągu roku powinieneś mieć 1,025 BTC.

Binance DEX

Binance DEX jest zdecentralizowaną giełdą typu open-source opartą na blockchainie Binance Chain, będącym forkiem sieci Cosmos. Giełda ta używa wykresów TradingView i w ostatnich miesiącach szybko rozszerzyła liczbę par i wolumenów handlowych. Różnica między giełdami Binance i Binance DEX jest oczywista – korzystając z DEX, masz swoje środki (monety i tokeny) przez cały czas na swoim portfelu sprzętowym. W przypadku Binance musisz powierzyć je kierownictwu samej giełdy. DEX, z drugiej strony, nie ma prawie tak dużej płynności.

Binance Incubator Labs

Kolejnym produktem jest tak zwany program inkubacyjny Binance Labs, który ma na celu pomoc sieci BUIDLers w świecie Blockchain. Binance Labs zapewnia wybranym projektom wszelkie niezbędne wsparcie i mentoring – od tworzenia startupu, poprzez doradztwo regulacyjne/prawne, rekrutację, realizację techniczną, pozyskiwanie funduszy, po marketing/PR i wiele innych.

Wallet Trust

Binance ma również swój oficjalny portfel mobilny o nazwie Trust Wallet, który my w Finex również polecamy i sami z niego korzystamy. W tym portfelu możesz umieścić zarówno klasyczne waluty, takie jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum i inne, jak i oczywiście wszystkie tokeny ERC-20 oraz tokeny działające w łańcuchu Binance. Poza tym trust ma wiele zabezpieczeń, a jego obsługa jest całkowicie bezproblemowa.

Wiarygodność, bezpieczeństwo

Binance z pewnością nie stracił na wiarygodności, biorąc pod uwagę krótki czas jego działania. Na profesjonalnych forach i w dyskusjach jest on określany jako dobrze zabezpieczona i godna zaufania firma, która jest obecnie uważana za odpowiednią alternatywę dla starszych giełd Bittrex czy Bitfinex.

Jednak w dyskusjach internetowych pojawiło się też kilka doniesień o użytkownikach, których konta zostały okradzione na giełdzie. Są to jednak odosobnione przypadki i najprawdopodobniej zawsze dochodziło do pomyłki, że tak powiem, „między klawiaturą a krzesłem”, tzn. użytkownicy płacili za swoje słabe zabezpieczenia – nie używając 2FA lub stosując łatwe hasło, takie jak „haslo123„.

Przechowywanie środków na Binance jest podobne do przechowywania środków na innych giełdach. Binance nie nadaje się też całkowicie do długoterminowego przechowywania środków – do tego celu najlepiej nadaje się sprzętowy lub internetowy portfel kryptowalutowy. Możesz też trzymać swoje pieniądze bezpiecznie w portfelu kryptowalutowym o nazwie Trezor.

Uwaga: Paradoksalnie, niektórzy użytkownicy (zwłaszcza ci niedoświadczeni) mogą uznać, że wygodniej jest trzymać kryptowaluty na Binance niż we własnym portfelu. To nie prawda. Giełda służy do wymiany kryptowalut, a nie długoterminowego przechowywania.

Binance – recenzje i opinie

Recenzje Binance i doświadczenia użytkowników są w większości przypadków bardzo pozytywne. Mimo że Binance istnieje od stosunkowo niedawna, te pozytywne opinie użytkowników podkreślają wiarygodność giełdy.

Od czasu do czasu pojawiają się doniesienia o włamaniach na konta i ich kradzieży, ale przy tak dużej liczbie użytkowników jest to znikoma ilość i można założyć, że wina prawdopodobnie leży głównie po stronie użytkownika. Zdarzało się nawet, że konta na giełdzie były okradane z powodu słabych zabezpieczeń samej giełdy. Jednak straty zostały niemal natychmiast zrekompensowane przez Binance, a użytkownicy nie ucierpieli.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Poniżej znajdziesz krótki przegląd najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na temat Binance.

Czy Binance jest bezpieczny?

Krótka odpowiedź: Tak. W świecie kryptowalut trudno byłoby znaleźć giełdę, która miałaby lepsze podejście do biznesu i klientów. Prawdą jest, że w przeszłości niektórym użytkownikom skradziono środki z Binance, jednak zawsze otrzymywali oni natychmiastową rekompensatę, a każdy z tych incydentów sprawił, że giełda stała się jeszcze silniejsza. Dlatego właśnie jest to prawdopodobnie najlepsza obecnie giełda kryptowalut.

Czy mogę kupić bitcoiny na Binance?

Tak, można kupić bitcoiny na Binance. Można je nawet kupić za pieniądze fiat (euro lub dolary), które wpłacisz na swoje konto na Binance za pomocą przelewu bankowego lub karty.

Jak mogę wpłacić pieniądze na Binance?

Możesz wpłacić pieniądze na Binance przelewem bankowym, kartą kredytową lub w kryptowalutach, jeśli już je posiadasz. Jednak Binance nie obsługuje jeszcze polskiej waluty, więc będziesz musiał dokonać wpłaty w euro, co może wiązać się z dodatkową, niewielką opłatą. Jeśli chcesz kupić bitcoiny za PLN, możesz wpłacić je kartą kredytową.

Jak zacząć korzystać z Binance

Założenie konta handlowego na Binance to kwestia kilku minut. Jeśli masz już jakieś swoje kryptowaluty, możesz je przelać na konto binance za pomocą kilku kliknięć.

Czym jest Binance Coin?

Binance Coin (BNB) jest kryptowalutą powiązaną z giełdą Binance i ich własnym blockchainem, Binance Smart Chain. Monety Binance mogą być używane przez ich posiadaczy na przykład do uiszczania opłat związanych z handlem na tej giełdzie i w ten sposób uzyskać do 50% zniżki na opłaty.

Recent Content