Recenzja Coinmate.io – Opinie, Opłaty, Płatności


W niniejszej recenzji zapoznamy się z internetową giełdą Coinmate, która pozwala kupować i sprzedawać kryptowaluty po bardzo atrakcyjnych cenach. Przeczytamy tutaj o ofercie giełdy, wszystkich opłatach, ale także zaletami, wadami i opiniami innych traderów.

Recenzja Coinmate

Coinmate to giełda kryptowalut działająca od 2014 r. Za jej pośrednictwem możesz kupować i sprzedawać wiele popularnych kryptowalut za EUR, ale również za PLN przy płatności kartą. Wśród dostępnych kryptowalut można wyróżnić Bitcoin, Ethereum, Ripple, a także Litecoin i Bitcoin Cash. Coinmate jest stosunkowo łatwy w obsłudze i dzięki niskim opłatom – względnie tani. Jest jednak minus. Bez weryfikacji konta nie będziesz mógł wpłacać ani wypłacać pieniędzy.

Charakterystyka Giełdy

Minusem jest to, że Coinmate nie obsługuje języka polskiego. Konieczna jest więc przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego lub niemieckiego. Więcej w następnej części recenzji.

Zalety

 • Niezawodna giełda
 • Kupno i sprzedaż kryptowalut za PLN lub EUR
 • Niskie opłaty

Wady

 • Obecnie nie obsługuje wypłat w PLN
 • Nie można handlować bez rejestracji
 • Nie obsługuje języka polskiego

Podstawowe informacje o Coinmate

NazwaCoinmate
OperatorCONFIRMO sro (Bratysława, Słowacja)
Rok Założenia2014
Regulowana w UETAK
Waluta fiat2 (CZK, EUR)
Kryptowaluty7 (BTC, BCH, LTC, ETH, DASH, XRP, DAI)
Metody PłatnościPrzelew bankowy, krypto, GoPay
Przechowywanie kryptowalutTAK
Zakup bez rejestracjiNie
Obsługiwane funkcjeKupno, sprzedaż i przechowywanie kryptowalut
Minimalne zamówienie1 € / 0,0002 BTC
Ograniczenia KYCTAk
Opłata za wymianę walutok 1%

Oferta giełdy Coinmate

Coinmate oferuje 6 popularnych kryptowalut. Za pośrednictwem giełdy możesz handlować Bitcoinami (BTC), Ethereum (ETH), Litecoinami (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP) i Dash (DASH). Wszystkie kryptowaluty mogą być kupowane i sprzedawane za euro. Altcoinami można też handlować w parach z Bitcoinem. Giełda obsługuje również stablecoin DAI ($dai), który działa jako wirtualna alternatywa dla dolara amerykańskiego. Można zakupić DAI za euro, a następnie użyć go do zakupu Bitcoinów lub Ethereum.

Podsumowując, Coinmate pozwala ci na:

 • Zakupuj kryptowaluty
 • Sprzedaż kryptowalut
 • Wymianę Bitcoinów na inne kryptowaluty
 • Handluj BTC, ETH i EUR względem kryptowaluty DAI.

Zakupione kryptowaluty możesz wpłacać bezpośrednio do Coinmate, możesz też użyć własnego portfela (np. Electrum lub Coinomi, etoro Wallet).

Zlecenia i płatności

Wpłaty można dokonywać za pomocą 4 metod płatności:

 • Płatność SEPA (EUR)
 • Bramka płatności GoPay
 • Przelew bankowy przez ThePay
 • Depozyt kryptowalut.

Wypłaty mogą być dokonywane w euro lub kryptowalutach. Wypłaty w euro są realizowane za pomocą płatności SEPA lub na kartę prepaid Revolut. Wypłaty przelewem dokonywane są za pośrednictwem ThePay. Jest jednak jeden warunek. Pieniądze mogą zostać wysłane tylko na połączone konto bankowe, którego użyłeś do wpłaty. Dlatego należy najpierw dokonać przynajmniej symbolicznego depozytu przelewem.

Minimalne zamówienie w Coinmate to 1 EUR lub 0.0002 BTC.

Opłaty i prowizje w Coinmate

Opłaty w Coinmate nie są wysokie, ale dobrze jest o nich wiedzieć trochę więcej. Koszty będą głównie obejmować opłatę transakcyjną i spread. Giełda pobiera również opłaty za wpłatę i wypłatę. Przedstawimy je pokrótce niżej.

Coinmate pobiera niewielką opłatę w wysokości od 0,05% do 0,25% od każdej transakcji. Z drugiej strony giełda stosuje spread (około 0,5 do 1%), który również znajdzie odbicie w cenie kryptowaluty. Najczęściej jednak koszt całego zlecenia wynosi poniżej 1%, więc prawdopodobnie nie znajdziesz tańszej giełdy na której można kupić bitcoiny za PLN.

 • Opłata za wymianę: Coinmate pobiera opłatę za każde złożone zamówienie. Podstawową (najwyższą) wartością jest 0,25% / 0,12% (taker / maker). Jeśli handlujesz hurtowo, giełda zmniejszy opłatę do 0,05% / 0%.

Czym jest opłata MAKER/TAKER? Jeśli Twoje zlecenie zwiększa płynność rynku, jest to zlecenie MAKER. Jeśli natomiast zlecenie odbiera płynność (tzn. jest realizowane natychmiast), należy do kategorii TAKER.

 • Spread: Ich wartość ciągle się zmienia w zależności od popytu i podaży. Ogólnie rzecz biorąc, spready są dość niskie i na przykład dla par z EUR trudno znaleźć lepszy spread.
KryptowalutaBTCXRPLTCBCHETHDAI
Spread (EUR)0,3%3,2%1,1%2,9%1%2,5%
Spready na na marzec 2022 (mogą ulec zmianie)
 • Opłata transakcyjna: Opłatę tę ponosimy, jeśli wysyłamy zakupione tokeny do własnego portfela kryptowalutowego. Opłata działa jako nagroda dla górnika za przetworzenie transakcji. (tzn. opłata nie jest pobierana przez giełdę, ale jest częścią sieci kryptowalutowej). Wysokość opłaty jest wyświetlana po wprowadzeniu płatności.
 • Opłata za depozyt: Za wpłatę przelewem bankowym (SEPA) zapłacisz 1 euro. Wpłaty przez bramkę płatniczą GoPay oraz wpłaty w kryptowalutach są bezpłatne.
 • Opłata za wypłatę: Za każdą wypłatę również poniesiesz niewielką opłatę. W przypadku płatności SEPA opłata to 1 euro, za wypłaty w BTC płacisz zmienną stawkę, ale zwykle to wartość do kilku euro.

Kompletny i aktualny cennik możesz znaleźć na oficjalnej stronie Coinmate.io w sekcji Opłaty.

Lepiej korzystać z giełdy kryptowalut czy kantoru? Na giełdzie kryptowalut klienci handlują między sobą, a giełda jest tylko pośrednikiem. W przeciwieństwie do kantoru gdzie kupujesz cyfrowe waluty bezpośrednio od operatora. To sprawia, że kupowanie przez giełdę jest zwykle tańsze.

Platforma / Aplikacja Coinmate.io

Coinmate to dwie platformy handlowe, które możesz uruchomić w tradycyjnej przeglądarce internetowej. Nie ma więc potrzeby niczego pobierać ani instalować. Pierwsza jest bardzo intuicyjna i można ją zobaczyć pod przyciskiem BUY/SELL. Ta platforma ma praktycznie tylko dwie funkcje: szybkiego kupna i szybkiej sprzedaży. W aplikacji znajdziesz aktualny kurs wymiany, pole Amount do ustawienia wielkości zamówienia oraz przycisk CONFIRM do potwierdzenia.

Jeśli należysz do bardziej wymagających użytkowników z pewnością bardziej docenisz platformę TRADE. Na tej platformie znajdziesz o wiele więcej narzędzi, prosty wykres, a obok niego arkusz zleceń (Ask/Bid), gdzie wyświetlane są wszystkie oczekujące zlecenia na rynku.

Zamówienia składa się za pośrednictwem trzech różnych dyspozycji:

 • Market order – To zlecenie na natychmiastowe kupno lub sprzedaż kryptowaluty, w którym wypełniasz tylko wymaganą ilość, to znaczy ile monet chcesz kupić lub sprzedać. Po złożeniu zlecenia zostanie ono natychmiast zrealizowane po najlepszej cenie dostępnej w danym momencie na giełdzie.
 • Limit Order – Instrukcja dla tych, którzy nie spieszą się z zakupem i chcą poczekać na lepszą cenę. W przypadku zlecenia z limitem ceny, oprócz wolumenu wpisujesz także pożądaną cenę. Po złożeniu zlecenia jest ono umieszczane w arkuszu zleceń, gdzie oczekuje na odpowiednią kontrofertę. Jeśli kurs wymiany spadnie/wzrośnie do pożądanej przez ciebie wartości, zamówienie zostanie zrealizowane. Możesz również utworzyć ukryte zlecenie z limitem, które nie pojawi się w arkuszu zleceń (Hidden).
 • Zlecenie Limit+Stop – To zaawansowane polecenie łączy w sobie zlecenie z limitem i zlecenie stop loss. Ustawiasz pożądaną cenę kupna lub sprzedaży, po której zlecenie zostanie wyzwolone. W tym samym czasie wybierasz cenę stop, która w przypadku niekorzystnego rozwoju sytuacji spowoduje przerwanie realizacji zlecenia.

Aplikacja internetowa jest zoptymalizowana pod kątem telefonów komórkowych.

Jak kupować kryptowaluty za pomocą Coinmate

Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut przez Coinmate to kwestia kilku minut. Naprawdę nie ma w tym nic skomplikowanego, ale dla początkujących przeszkodą może być wszechobecny język angielski. Przyjrzyjmy się więc krok po kroku, jak działa kupowanie za pomocą Coinmate.

Instrukcje kupna i sprzedaży Bitcoina przez Coinmate

 1. Załóż konto w Coinmate (instrukcje poniżej).
 2. Wpłać pieniądze na rachunek Możesz wpłacić pieniądze za pomocą przelewu bankowego, bramki płatniczej GoPay lub kryptowaluty.
 3. Otwórz platformę transakcyjną i wybierz parę walutową, którą chcesz handlować. Jeśli zamierzasz kupić lub sprzedać bitcoiny za EUR, wybierz BTC/EUR.
 4. Aby kupić kryptowalutę wpisz całkowitą kwotę zakupu (pole Total), by sprzedać wpisz ilość sprzedawanej kryptowaluty (pole Size).
 5. Potwierdź zamówienie klikając zielony przycisk Buy BTC lub czerwony przycisk Sell BTC.
 6. Poczekaj, aż zakupiona kryptowaluta (lub waluta fiat) zostanie zaksięgowana na Twoim koncie.
 7. Możesz pozostawić zakupione monety bezpośrednio w Coinmate lub przesłać je do własnego portfela kryptowalutowego poprzez zakładkę Withdrawal.

Rejestracja i weryfikacja KYC

Tylko zarejestrowani klienci mogą korzystać z usług Coinmate. Giełda nie pozwoli ci dokonać zakupu bez rejestracji. Dlatego w dalszej części pokażemy jak się zarejestrować i jakich dokumentów będzie wymagać Coinmate w ramach procesu weryfikacji konta.

Jak zarejestrować się w Coinmate?

Pierwszym krokiem jest formularz rejestracyjny na stronie Coinmate, w którym wpisujesz swój kraj, e-mail i hasło. Po wysłaniu formularza otrzymasz e-mail weryfikacyjny by aktywować swoje konto. Zalogujesz się na konto używając wybranego przez siebie hasła i jednorazowego kodu, który otrzymasz pocztą elektroniczną.

Po pierwszym logowaniu zostaniesz poddany czteroczęściowemu procesowi weryfikacji KYC (know your customer). Nie możesz wpłacać ani wypłacać pieniędzy (fiatów ani kryptowalut) bez weryfikacji, więc tak naprawdę nie możesz jej uniknąć.

Jak działa weryfikacja?

Po pierwsze, musisz wypełnić dane osobowe i kontaktowe. Zaraz potem Coinmate wyśle ci wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym, aby zweryfikować twój telefon. Następny krok jest prawdopodobnie najbardziej skomplikowany. Musisz zrobić zdjęcie swojego dowodu osobistego lub paszportu za pomocą aplikacji mobilnej IDnow. Aplikacja będzie też wymagała jednego selfie. Sama aplikacja poprowadzi cię przez proces weryfikacji, co znacznie ułatwia zadanie. Weryfikacja klienta jest wymagana przez dyrektywy i regulacje europejskie (AML, KYC). Ich celem jest zapobieganie nielegalnym działaniom jak pranie brudnych pieniędzy.

Weryfikację zakończysz krótkim kwestionariuszem dotyczącym planowanych przez ciebie transakcji i wcześniejszych doświadczeń z inwestycjami. Zaletą jest to, że weryfikacja konta zajmuje tylko około 15 minut, a następnie Coinmate udostępni Ci wpłaty i wypłaty natychmiast po jej dokonaniu.

Mając zweryfikowane konto możesz wpłacać i wypłacać pieniądze do limitu 1,000€ dziennie/miesięcznie. Nie jest to dużo, ale na szczęście limity można zwiększyć. Niemniej jednak będziesz musiał wypełnić dodatkowe formularze i kwestionariusze (dotyczące zatrudnienia i dochodów). Na tym etapie Coinmate będzie też wymagać kopii innych dokumentów (np. wyciągów bankowych itp.).

Aby zwiększyć limity, wymagana jest pełna weryfikacja.

Opinie o Coinmate

Według opini znalezionych w sieci, Coinmate.io jest jedną z najlepszych giełd do kupna lub sprzedaży Bitcoinów. Zobaczmy jednak, jak traderzy i inwestorzy oceniają giełdę. Giełda ma przeważnie pozytywne opinie. Klienci chwalą sobie na przykład jakość obsługi klienta, automatyczną weryfikację czy szybkie i tanie płatności.

Komentarze dotyczące Coinmate

Znajdziesz też jednak kilka uwag. Klienci krytykują w nich m.in. niskie limity handlowe, ograniczoną ofertę kryptowalut czy brak wypłat w PLN. Według traderów platforma działa dobrze, ale jest niestabilna i zawiesza się przy dużym obciążeniu. Mamy z tym związane własne przeżycia z początku stycznia 2021 roku, kiedy to musieliśmy trzykrotnie wypełniać formularz z powodu ciągłych przerw w dostawie prądu. Jednak po złożeniu zlecenia kryptowaluty zostały przelane w ciągu kilku minut.

Opinie i doświadczenia klientów

Źródło opini: Trustpilot

Ta giełda ma bardzo rzetelny personel obsługi klienta, składający się z prawdziwych ludzi. Miałem problem, a oni rozwiązali go w ciągu kilku godzin. Wystarczy porównać to z automatyczną obsługą w stylu Q&A, którą ma Binance.
Opłaty i spready są konkurencyjne. Proces weryfikacji może zniechęcić osoby mniej obeznane z technologiami, ale dla mnie nie był to żaden problem. Mam tylko nadzieję, że kiedyś będzie możliwość wypłacania pieniędzy w PLN. Mogłyby też wspierać więcej kryptowalut, ale te główne są wystarczające same w sobie. Bezpieczeństwo jest dobre, mamy weryfikację i dwuskładnikowe uwierzytelnianie.

C. napisał

Irytujący proces rejestracji.

S. C. napisał

Bardzo łatwo kupować kryptowaluty. Wszystko jest łatwe i jasne do zrozumienia. Podoba mi się ich strona i mogę ich polecić! Minusy: Powinno być więcej kryptowalut.

P. S. napisał

Już dwa razy wypełniłem informacje potrzebne do weryfikacji i zwiększenia limitów, ale support nie odpowiedział co robię źle ani co jeszcze powinienem dodać. Czekam na weryfikację od 5 dni, a nie jeden jak podaje Coinmate na swojej stronie. Od razu podaję wszystkie potrzebne informacje, ale support w ogóle mi nie odpowiada. Jakiego rodzaju jest to obsługa?

C. napisał

Używam ich od kilku lat i nigdy nie miałem żadnych problemów.

JB napisał

Przelew pieniędzy z mojego konta w Raiffeisen był szybki. Brakuje mi aplikacji mobilnej, ale opłaty są niskie, a interfejs użytkownika prosty.

To, co doceniają klienci:

 • Niskie i przejrzyste opłaty
 • Prostota

To, co klienci krytykują:

 • Niska płynność dla niektórych par walutowych.
 • Nie obsługuje wypłat w PLN

Na co uważać?

 • Wpłaty i wypłaty (kryptowaluty i fiat) są dostępne tylko dla zweryfikowanych klientów.
 • Uważaj na małe zamówienia. Ze względu na opłatę transakcyjną mogą one być bardzo drogie

Podsumowanie końcowe

Coinmate jest wiarygodną i godną zaufania giełdą kryptowalut z czeskimi korzeniami. Pozostaje jednak pytanie, dla kogo oferta Coinmate będzie idealna. Jeśli szukasz zweryfikowanej giełdy kryptowalut ze wsparciem dla EUR, to prawdopodobnie nie mogłeś znaleźć lepszej. Chociaż giełda obsługuje tylko 7 kryptowalut, większość traderów będzie zainteresowana Bitcoinem. A giełda oferuje je z solidnym spreadem i niskimi opłatami.

Istnieją również dwie platformy do handlu. Jedna jest niezwykle prosta dla początkujących, druga jest złożona dla zaawansowanych i doświadczonych traderów. Coinmate nie idzie na żadne kompromisy w tej kwestii i za to zasługuje na pochwałę. Kolejną zaletą jest możliwość sparowania konta handlowego z portfelem sprzętowym TREZOR.

Recent Content