QTUM – Co to za Waluta, Jakie ma Prognozy i Notowania


Qtum (Quantum) to projekt open-source, który pozwala na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów. Qtum łączy model transakcji bitcoinowych (konieczność udowodnienia własności monet, które chcesz wydać) z algorytmem proof-of-stake z Ethereum. Platforma Qtum ma uprościć pracę z inteligentnymi kontraktami i powinna przynieść łatwiejszą walidację transakcji przy zachowaniu dobrego bezpieczeństwa sieci.

Platforma wykorzystuje własne cyfrowe monety (tokeny) QTUM. Ten token jest standardowym tokenem ERC20 służącym do tworzenia inteligentnych kontraktów. W sumie jest 100 milionów tokenów QTUM i więcej nie zostanie stworzonych. Sprzedaż tokenów rozpoczęła się w marcu 2017 roku w ramach ICO (przedsprzedaż monet cyfrowych). Wypuszczono na rynek wszystkie 100 milionów tokenów QTUM, ale tylko 51% zostało przeznaczonych dla ogółu społeczności. W przedsprzedaży za jeden token zapłacono 0,15$, a w ICO zebrano w sumie 15,6 mln$. Ponieważ QTUM używa algorytmu PoS, każdy, kto posiada jakiekolwiek monety QTUM może uczestniczyć w tworzeniu nowych bloków. Im więcej monet posiadasz i im dłużej je trzymasz, tym większą masz władzę w sieci. I to właśnie na podstawie autorytetu wybierany jest twórca nowego bloku.

Ewolucja wartości Qtum (wykres cenowy)

Notowania kryptowaluty QTUM w latach 2018 – 2022.
Aby sprawdzić kurs na żywo kliknij tutaj.

Jak używać wykresu Qtum?

Wykres pokazuje zmiany QTUM w wybranym okresie, który możesz zmienić na lewym dolnym marginesie. Na dolnym prawym marginesie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Można także zmienić interwał czasowy pomiędzy punktami/świecami na wykresie. Zakres wynosi od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

Jak i gdzie kupić kryptowalutę Qtum

Waluty cyfrowe i tokeny mogą być kupowane i sprzedawane poprzez giełdy internetowe i kantory wymiany walut. Qtum jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, które są znacznie trudniejsze do znalezienia niż na przykład Ethereum. W rzeczywistości większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje obecnie QTUM. Listę giełd, na których można handlować Qtum, można znaleźć na coinmarketcap.com. Jednak nie tylko sam zakup jest bardziej skomplikowany, ale także przechowywanie zakupionych monet. Spowodowane jest to tym, że każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc wybór jest bardzo ograniczony w przypadku mniej znanych kryptowalut.

Mniej znane kryptowaluty kupuje się zwykle za Bitcoiny lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w koronach czeskich. Możesz też zdobyć Bitcoin w lokalnych kantorach i kryptokantorach, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami wymiany. Alternatywnym rozwiązaniem jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową. Qtum można handlować poprzez kontrakty CFD w firmie brokerskiej IQ Option.

Handel kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Najważniejszymi kryptowalutami można handlować poprzez kontrakty u brokerów CFD. Zaletami tego sposobu handlu kryptowalutami są na przykład to, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w wirtualnych portfelach, nie musisz martwić się o kradzież kryptowalut, a co najważniejsze, możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Kurs wymiany Qtum

We wszelkich sieciach kryptowalutowych użytkownicy przesyłają sobie nawzajem cyfrowe monety (zwane tokenami). W przypadku kryptowaluty Qtum, cyfrowe monety są określane skrótem QTUM. Kurs wymiany określa wartość jednej monety (1 QTUM), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC).

Cena jest ustalana na podstawie giełd, na których handluje się Qtum. Jednak na każdej giełdzie jest inna podaż i popyt, więc kursy mogą się nieco różnić w zależności od giełdy. Proste przeliczenie może także podać kurs wymiany QTUM w stosunku do euro (EUR) lub złotego.

Ważnym parametrem każdej kryptowaluty jest kapitalizacja rynkowa. Kapitalizacja rynkowa to całkowita wartość rynkowa wszystkich monet danej kryptowaluty, które są w obiegu. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako całkowitą liczbę istniejących monet x cena jednej monety. Wartość rynkowa kryptowaluty Qtum wynosi obecnie około $597,500,000.

Prognoza i TREND dla Qtum

Narzędzie do analizy technicznej analizuje dziesiątki wskaźników, w tym średnie ruchome, oscylatory i pivoty. Są one używane do obliczania prognozy dla wybranego przedziału czasowego, który możesz zmieniać w zakresie od 1 minuty do 1 miesiąca.

Oto wykres trendy za ostatnie 12 miesięcy, który wskazuje popularność kryptowaluty Qtum.

Recent Content