PIVX- Co to Za Kryptowaluta oraz Jakie są jej Prognozy i Trendy


Private Instant Verified Transaction (PIVX) jest zdecentralizowaną kryptowalutą typu open-source, która kładzie nacisk na łatwość użycia i prywatność użytkownika. W tym celu PIVX posiada również swój własny portfel na smartfony, aby umożliwić praktyczne wykorzystanie kryptowalut w codziennych płatnościach. Kryptowaluta została założona w lutym 2016 roku pod nazwą Darknet (DNET). PIVX powstał na bazie kryptowaluty DASH, ale w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki używa algorytmu PoS (Proof-of-Stake). Tylko użytkownicy, którzy posiadają co najmniej 10 000 tokenów PIVX, mogą brać udział w wydobyciu, które zapewnia potwierdzanie transakcji i tworzenie nowych bloków.

W sieci PIVX tokeny PIVX o tej samej nazwie są używane jako waluta cyfrowa. System ma tworzyć 2,6 miliona tokenów rocznie poprzez ich wydobycie. Kryptowaluta jest więc jedną z tych która jest inflacyjna, ponieważ liczba monet nie jest skończona.

Zmiany wartości PIVX (notowania długotermiowe)

Notowania kryptowaluty PIVX w latach 2018 – 2022.
Aby sprawdzić kurs na żywo kliknij tutaj.

Jak używać wykresu PIVX?

Wykres pokazuje zmiany wartości indeksu PIVX w wybranym okresie, który możesz zmienić w lewym dolnym marginesie. Na prawym dolnym marginesie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Możesz też zmieniać odstępy czasowe między punktami/świecami na wykresie. Zakres wynosi od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

KUP: Jak i gdzie kupić PIVX

Walutami cyfrowymi i tokenami można handlować na giełdach internetowych i w kantorach. PIVX jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, którą znacznie trudniej zdobyć niż na przykład Bitcoina. W rzeczywistości większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje obecnie PIVX. Listę giełd, na których można handlować PIVX, można znaleźć na coinmarketcap.com. Jednak nie tylko sam zakup jest bardziej skomplikowany, ale także przechowywanie zakupionych monet. Wynika to z faktu, że każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc wybór jest bardzo ograniczony w przypadku mniej znanych kryptowalut.

Do zakupu mniej znanych kryptowalut zazwyczaj używa się Bitcoinów lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w złotówkach. Bitcoina możesz też zdobyć w krajowych kantorach i automatach do wymiany kryptowalut, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami. Alternatywą jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową.

Handel kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Najważniejszymi kryptowalutami można handlować poprzez kontrakty u brokerów CFD. Zaletami tego sposobu handlu kryptowalutami są na przykład to, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w portfelach, nie musisz martwić się o kradzież kryptowalut i przede wszystkim możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Kurs wymiany PIVX

W każdej sieci kryptowalutowej użytkownicy wysyłają do siebie nawzajem cyfrowe monety (zwane tokenami). W przypadku kryptowaluty PIVX, cyfrowe waluty są określane skrótem PIVX. Kurs wymiany określa wartość jednej (1 PIVX), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC).

Jego cena jest ustalana na podstawie giełd, na których odbywa się obrót PIVX. Na każdej giełdzie jest jednak inna podaż i popyt, więc kursy mogą się nieco różnić w zależności od giełdy. Proste przeliczenie może także podać kurs wymiany PIVX w stosunku do euro (EUR) lub złotówki.

Istotnym parametrem każdej kryptowaluty jest kapitalizacja. Kapitalizacja rynkowa to całkowita wartość rynkowa wszystkich coinów danej kryptowaluty w obiegu. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako liczbę wszystkich istniejących monet razy cenę jednej monety. Wartość rynkowa kryptowaluty PIVX wynosi obecnie około 16.020.000 dolarów.

Prognoza i TREND dla PIVX

Analiza techniczna platformy analizuje dziesiątki wskaźników, w tym średnie ruchome, oscylatory i pivoty. Służą one do obliczenia prognozy dla wybranego przedziału czasowego, który możesz zmieniać w zakresie od 1 minuty do 1 miesiąca. Te informacje mogą być wykorzystane jako podstawa do prognozowania i przewidywania rozwoju kryptowaluty PIVX w wybranym okresie.

Oto trend przedstawiający zainteresowanie kryptowalutą PIVX w Polsce w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Recent Content