OBYTE – Co to jest, Jak Inwestować i Jakie są Trendy


Obyte jest zdecentralizowaną bazą danych z własną kryptowalutą Bytes (GBYTE). Jej poprzednia nazwa to ByteBall. Ta kryptowaluta jest wyjątkowa, ponieważ nie jest wydobywana i w ogóle nie korzysta z blockchaina co przynosi wiele korzyści. Przykładowo, sieć nie jest ograniczona przez żaden maksymalny rozmiar bloku. Zamiast blockchainu i górnictwa, Obyte łączy transakcje dołączając do każdej z nich hash poprzedniej transakcji. Powiązania między transakcjami są określane jako DAG (Directed Acyclic Graph).

Obyte pozwala na wysyłanie i otrzymywanie płatności kryptowalutą Obyte, ale także innymi aktywami cyfrowymi, które można tworzyć na platformie. Oprócz przesyłania cyfrowych zasobów, Obyte może być używany do przechowywania dowolnych danych. Kryptowaluta Obyte jest również używana do uiszczania opłat transakcyjnych. Wielkość opłat zależy od tego, ile bajtów zawiera transakcja. Każdy BYTE jest wart 1 bajt informacji przechowywanej w sieci. Jednak ze względów praktycznych używana jest jednostka GBYTE (jeden GBYTE = miliard BYTE).

Notowania długoterminowe

Notowania kryptowaluty OBYTE w latach 2017 – 2022.

Jak korzystać z wykresu Obyte ?

Wykres pokazuje zmiany wartości GBYTE w wybranym przedziale czasowym, który możesz zmienić na lewym dolnym marginesie. Poniżej po prawej stronie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Możesz też zmieniać odstępy czasowe między punktami/świecami na wykresie. Dostępny jest zakres od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

Jak i gdzie kupić Obyte

Cyfrowe waluty i tokeny można kupować i sprzedawać za pośrednictwem giełd internetowych i kantorów wymiany walut. Obyte jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, które są znacznie trudniejsze do znalezienia niż na przykład Bitcoin. Obecnie większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje GBYTE. Listę giełd, na których można handlować Obyte , można znaleźć na coinmarketcap.com. Jednak nie tylko sam zakup jest bardziej skomplikowany, ale także przechowywanie zakupionych monet. Jest to związane z tym, że każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc wybór jest bardzo ograniczony w przypadku tych mniej znanych.

Mniej popularne kryptowaluty kupuje się zwykle za Bitcoiny lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w polskich złotych. Możesz też zdobyć Bitcoin w krajowych kantorach i kryptowalutach, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami wymiany. Alternatywą jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową. Obyte nie może być jeszcze handlowany za pomocą kontraktów CFD.

Handel kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Najważniejszymi kryptowalutami można handlować poprzez kontrakty u brokerów CFD. Zaletami tego sposobu handlu kryptowalutami są na przykład to, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w wirtualnych portfelach, nie trzeba się martwić o kradzież kryptowalut, a co najważniejsze, możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Kurs Obyte

Podczas korzystania z każdej sieci kryptowalutowej użytkownicy wysyłają do siebie nawzajem cyfrowe monety (zwane tokenami). W przypadku kryptowaluty Obyte, cyfrowe monety są oznaczane skrótem GBYTE. Kurs wymiany określa wartość jednej monety (1 GBYTE), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC).

Cena jest ustalana na podstawie giełd, na których Obyte jest notowany. Jednak na każdej giełdzie jest inna podaż i popyt, więc kursy mogą się nieco różnić w zależności od giełdy. Proste przeliczenie może też dać ci kurs wymiany GBYTE w stosunku do euro (EUR) lub PLN.

Istotnym parametrem każdej kryptowaluty jest kapitalizacja rynkowa. Kapitalizacja rynkowa to całkowita wartość rynkowa wszystkich monet danej kryptowaluty, które są w obiegu. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako całkowitą liczbę istniejących monet x cena jednej monety. Wartość kapitalizacji kryptowaluty Obyte wynosi obecnie około 14 600 000 dolarów.

Prognoza dla Obyte : Perspektywy i Trendy

Analiza techniczna analizuje dziesiątki wskaźników, w tym średnie kroczące, oscylatory i pivoty. Posłużą one do obliczenia prognozy dla wybranego przedziału czasowego, który możesz zmieniać w zakresie od 1 minuty do 1 miesiąca. Informacje te mogą być wykorzystane jako podstawa do prognozowania i przewidywania rozwoju kryptowaluty Obyte w wybranym okresie.

Poniżej przedstawiamy trend zainteresowania kryptowalutą Obyte w Polsce w ostatnich 12 miesiącach.

Recent Content