Najlepszy Bank Internetowy w 2020 roku


Banki internetowe pozwalają na uzyskanie wyższego oprocentowania i zachowanie opłat na niskim poziomie. Dostarczają one również przyjazne dla użytkownika aplikacje i narzędzia, które ułatwiają zarządzanie finansami. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z banków naziemnych, jeśli tego nie chcesz. Zawsze można korzystać z tego, co najlepsze z obu oferowanych rozwiązań: wykorzystać potencjał banków internetowych, prowadząc jednocześnie konto w lokalnej placówce.

Niezależnie od tego, czy szukasz banku internetowego do obsługi swoich bieżących potrzeb czy po prostu chcesz otworzyć wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe, masz szeroki wachlarz możliwości. Nie pozwól jednak, aby przytłoczył Cię zbyt duży wybór. Wytypowałem jedne z najlepszych banków internetowych, które cieszą się reputacją banków o niskich kosztach, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo depozytów.

Najlepsze banki internetowe w 2020 r.

  • Santander: Ogólnie najlepszy
  • mBank: Również świetny wybór
  • PKO BP: Najlepszy dla osób często podróżujących
  • ING: Najlepszy dla dziecka
  • Getin Bank: Najlepszy wskaźnik oszczędności
  • ING: Najlepsza aplikacja mobilna
  • mBank: Najlepszy do zarządzania budżetem

Santander: Najlepszy wynik ogólny

Dokonując wyboru banku internetowego, można liczyć na wiele doskonałych rozwiązań. Santander wyróżnia się szeroką ofertą, konkurencyjnymi stopami procentowymi oraz wysokimi ocenami w ankietach bankowych, takich jak badanie satysfakcji klientów z bankowości z 2018 roku.

Chcąc zarabiać na odsetkach, wystarczy założyć w Santander banku i uruchomić wysokodochodowe konto oszczędnościowe lub lokatę – i nie ma tutaj żadnego minimum. Oprocentowanie może nie być najwyższe w Internecie, ale jest ono konkurencyjne.

Santander nie pobiera opłat miesięcznych za prowadzenie wybranych kont, a transakcje w bankomatach własnych w Polsce są również bezpłatne. Możesz otworzyć rachunki oszczędnościowe online, lokaty oraz rachunki rynku pieniężnego.

Aby zmaksymalizować zyski z odsetek, najlepiej jest trzymać pieniądze na internetowym koncie oszczędnościowym lub lokatach i przelewać je na konto bieżące, gdy będziesz chciał je wydać. Upewnij się tylko, że nie przekroczysz maksymalnej dozwolonej kwoty transferów na koncie każdego miesiąca.

Lokaty w Santander banku są niezwykle elastyczne i charakteryzują się konkurencyjnymi stawkami. Przykładowo, lokata na nowe środki daje Ci możliwość jednorazowego zarobienia nawet 2,2% w skali roku przy wyborze lokaty na 3 lata. Santander oferuje również opcje inwestowania i potencjalnego zwiększania swoich pieniędzy poprzez ETF, fundusze inwestycyjne, obligacje i inne.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: 81% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees


mBank: Równie dobry wybór

mBank to kolejna możliwość dokonania świetnego wyboru i skorzystania z usług banku internetowego. Podobnie jak Santander, mBank oferuje konta osobiste, oszczędnościowe, maklerskie, lokaty i inne, a wszystko to bez konieczności ponoszenia comiesięcznych opłat za zarządzanie. Na początek, konto uniwersalne w mBanku zapewnia możliwość uzyskania zwrotu cash back. Możesz zarobić 1% lub więcej w cash back-u z kwalifikujących się miesięcznych zakupów kartą debetową lub kredytową.

mBank ma jednak minimalne wymagania dotyczące poziomu wpłaty na wysoko oprocentowane lokaty dla nowych klientów. Minimalna wpłata wynosi tu 500 zł. mBank oferuje jednak wyższe oprocentowanie niż Santander (luty 2020 to 2,7%), ale rachunek z promocyjnym oprocentowaniem będzie nam płacił maksymalne stawki jedynie przez 4 miesiące.

Trudno jest popełnić błąd wybierając mBank (na tej stronie są inne dostępne opcje). Ale jeśli potrzebujesz zwrotów cash back mBank może być warty uwagi.

PKO BP: Najlepszy dla osób często podróżujących

PKO BP uzyskał dobre wyniki w raporcie za trzeci kwartał 2019 roku i może być szczególnie atrakcyjny dla osób podróżujących po świecie. Rachunek osobisty jest oprocentowany i umożliwia dokonywanie transakcji w innych walutach na preferencyjnych warunkach. Do każdego konta mamy możliwość dodania karty wielowalutowej.

W pozostałych przypadkach, ofert internetowa PKO BP jest dość standardowa. Konto oszczędnościowe nie jest obciążone żadnymi miesięcznymi opłatami i nie wymaga minimalnego salda. To samo dotyczy rachunku oszczędnościowego, choć oprocentowanie nie jest imponujące w tym banku internetowym. Główną atrakcją PKO BP prawdopodobnie nie są odsetki, które otrzymujesz, lecz korzyści, które uzyskasz podróżując za granicę z wielowalutową kartą debetową PKO BP. Więc jeśli jesteś podróżnikiem, warto wziąć pod uwagę ten bank.

Najlepszy dla dziecka: PKO BP

PKO BP posiada kilka kont skierowanych do osób poniżej 18 roku życia, a dorośli mogą nadal korzystać z oferty ING w późniejszym okresie życia. W przypadku osób niepełnoletnich, rodzic, dziadek lub opiekun musi być współwłaścicielem konta, a osoba dorosła może monitorować jego aktywność.

Konto Dziecka w PKO BP oferuje atrakcyjne oprocentowanie salda do 2,500 PLN (na początku 2020 wynosi ono 2,5%). Do otwarcia konta nie jest wymagany minimalny depozyt, nie ma też żadnych opłat miesięcznych.
Jeśli chcesz zapewnić sobie większą autonomię, Konto dla Młodych jest dostępne dla osób w wieku od 18 do 26 lat, bez opłat miesięcznych i minimalnych wymogów dotyczących salda. Wszystkie konta osobiste w PKO BP są oprocentowane co może pomóc Ci zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Gdy dzieci skończą 18 lat, mogą przejść na standardowe konto osobiste w PKO BP, co również ogranicza opłaty do minimum.

Najlepszy dla wysokiej stopy oszczędności: Getin Bank

Jeśli cenisz sobie wysokie oprocentowanie kont oszczędnościowych, Getin Bank płaci 3.50% w skali roku na wysokodochodowym koncie oszczędnościowym (do końca lutego 2020 roku). Jest to jedno z najwyższych obecnie dostępnych oprocentowań i jest dostępne dla każdego, kto posiada maksymalnie 10,000 PLN.

Poza promocją, konto oprocentowane jest w skali 0,5% co jest stosunkowo standardową stawką. Dla środków do 100,000 PLN Getin oferuje oprocentowanie na poziomie 2,7%. Aby móc przenosić pieniądze na konto osobiste, trzeba przelewać je między rachunkami wewnątrz banku. Bank oferuje lokaty bez konieczności posiadania konta bankowego, z minimalnym wymogiem otwarcia tylko 500 PLN, oprocentowane na poziomie 3%.

Najlepsza bankowa aplikacja mobilna: ING

Aplikacja mobilna banku internetowego jest niezwykle ważna, ponieważ często trzeba samodzielnie dokonywać zleceń i transakcji. ING uzyskało nasz najwyższy wynik wśród wszystkich banków internetowych, więc nawet wybredni klienci mogą docenić usługi ING i jej aplikacji. Dzięki tej aplikacji możesz wykonywać podstawowe zadania, takie jak mobilne wpłaty czeków i płatności. Możesz również tymczasowo zablokować swoją kartę debetową, przeglądać salda kredytowe i wiele więcej.

Produkty bankowości internetowej ING obejmują wysokodochodowe konta oszczędnościowe, konta osobiste i wiele innych. Konta oszczędnościowe i czekowe online nie są obciążone żadnymi miesięcznymi opłatami i nie wymagają minimalnego depozytu niezbędnego do otwarcia konta. Rodzice mogą również otwierać rachunki dla nieletnich, co pozwala im na obsługę i uczenie się o pieniądzach, a osoba dorosła nadzoruje konto.

ING oferuje również wysokodochodowe konta oszczędnościowe o konkurencyjnych stawkach i bez wymaganego minimalnego salda.

Choć ING posiada oddziały klasyfikuje go jako bank online z uwagi na usługi bankowości elektronicznej. ING jest jednym z największych banków w Polsce i posiada oddziały w największych miastach.

Najlepszy bank do zarządzania budżetem: mBank

Jeśli chcesz pomóc sobie w zarządzaniu swoimi finansami, mBank może pomóc. Ten internetowy bank automatycznie śledzi Twoje wydatki i pomaga Ci zrozumieć, dokąd trafiają Twoje pieniądze. Nie ma potrzeby korzystania z aplikacji innych firm, łączenia kont czy przechowywania paragonów. Narzędzia do budżetowania są już na Twoim koncie bankowym.

Dzięki funkcjom i kalendarzowi w mBnaku możesz określać miesięczne powtarzające się wydatki, jak również cele na które chcesz zaoszczędzić. Po uwzględnieniu tych potrzeb mBank przewiduje ile możesz wydać, nie zagrażając swoim celom. Mówiąc o celach możesz odłożyć gotówkę na dedykowane konto (odrębne od konta wydatków codziennych) i uzyskać konkurencyjne oprocentowanie środków podczas ich gromadzenia.

Nie ma żadnych minimalnych wymagań dotyczących depozytu ani miesięcznych opłat, a pozostałe opłaty są stosunkowo niskie. Jeśli więc szukasz pomocy w zarządzaniu swoimi pieniędzmi, rozwiązaniem może być mBank.

Co to jest Bank Internetowy?

Banki internetowe to banki, które działają bez konieczności odwiedzania ich w oddziałach naziemnych. W związku z tym mogą mieć niższe opłaty i możesz z nich korzystać bez konieczności czekania na budowę oddziału w Twoim mieście.

Banki internetowe mają opinię banków, które oferują wysokie oprocentowanie depozytów i zapewniają niskie opłaty. Dzięki temu idealnie nadają się do gromadzenia oszczędności.

Czy w banku internetowym pieniądze są bezpieczne?

Banki internetowe są tak samo bezpieczne jak tradycyjne banki. Instytucje te są ubezpieczone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, a Twoje pieniądze są chronione przed skutkami bankructwa do znacznej wysokości. W przypadku banków, ochrona ta pochodzi właśnie z BFG.

W przypadku każdego konta finansowego, niezależnie od tego, czy znajduje się ono w banku internetowym, czy nie, istnieje ryzyko oszustwa. Niezwykle ważne jest, aby monitorować swoje rachunki, a jest to szczególnie proste, gdy tworzysz alerty o aktywności na koncie. Można chronić się przed oszustwami i błędami, ale trzeba działać szybko.

Dbaj o aktualizację urządzeń mobilnych i bądź czujny wobec wszelkich wiadomości otrzymywanych za pośrednictwem stron internetowych, poczty elektronicznej, wiadomości tekstowych lub innych środków. Jeśli masz wątpliwości zadzwoń do banku pod numer, o którym wiesz, że jest właściwy i przedyskutuj swoje wątpliwości z działem obsługi klienta. Nie klikaj na linki ani nie podawaj poufnych informacji tylko dlatego, że ktoś do ciebie zadzwonił i powiedział, że pracuje w twoim banku. Zawsze poświęcaj czas na samodzielną weryfikację tych informacji.

Jak uzyskać dostęp do środków na koncie w banku online?

Istnieje kilka sposobów na wydatkowanie pieniędzy, jednakże szczegóły mogą się nieznacznie różnić w zależności od banku. Możesz na przykład otrzymać kartę płatniczą, którą można wykorzystać do wypłaty gotówki lub dokonywania zakupów. Niektóre banki oferują również karty przedpłacone, które umożliwiają dokonywanie zakupów online.

Oczywiście możemy także robić przelewy lub stałe polecenia zapłaty.

Czy potrzebuję więc „tradycyjnego” banku?

Banki internetowe mogą zaoferować wszystkie usługi, których będziesz potrzebował, ale mądrze jest mieć również otwarte konto w lokalnej placówce. Lokalne banki i kasy oszczędnościowe mogą zapewnić dodatkowe korzyści, takie jak natychmiastowe wypłaty wysokich kwot, porady inwestycyjne i inne.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, kryptowaluty, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy trading jest usługą zarządzania portfelem, świadczoną przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce zmienne i nie podlega regulacji w niektórych krajach UE. Nie istnieje ochrona konsumentów. Mogą obowiązywać podatki od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

Recent Content