Lista ETF-ów Obligacji na Świecie i Zasada Działania

Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, że ETF-y są korzystniejsze od funduszy inwestycyjnych. Niemniej spośród wszystkich dostępnych ETF-ów, korzyści płynące z ETF będących przedmiotem obrotu giełdowego są prawdopodobnie najbardziej widoczne, jeśli chodzi o ETF-y na obligacji. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ETF obligacji i ich funkcjonowania? Zatem ten artykuł jest dla Ciebie.

Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, że ETF-y są korzystniejsze od typowych funduszy inwestycyjnych. Niemniej spośród wszystkich dostępnych ETF-ów, korzyści płynące z ETF będących przedmiotem obrotu giełdowego są prawdopodobnie najbardziej widoczne, jeśli chodzi o ETF-y na obligacji. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ETF obligacji i ich funkcjonowania? Zatem ten artykuł jest dla Ciebie.

Czym są ETF-y obligacji?

Tak jak wszystkie inne ETF-y, ETF-y obligacyjne starają się naśladować skorelowany indeks albo bazowy produkt inwestycyjny. W przypadku ETF na obligacje nie jest to jednak tak proste jak z innymi ETF-ami – naftowymi czy energetycznymi.

Obligacje co do zasady są aktywami o stałym dochodzie, które nie są zbyt płynne. Większość inwestorów przechowuje obligacje do terminu zapadalności i zazwyczaj nie handluje nimi na rynkach wtórnych, jak na przykład akcjami i indeksami. Co więcej, informacje o cenach obligacji nie są zawsze przejrzyste.

Jest to sytuacja wręcz odwrotna niż w przypadku zwykłych ETF-ów. Powinny one być płynne, dostępne na rynkach wtórnych i przejrzyste, kiedy chodzi o ustalanie ich historycznych cen. Jak widać konstrukcja ETF obligacji wymaga pokonania kilku przeszkód. Jednak gdy już ETF-y na obligacje zostały opracowane, działają tak samo jak zwykłe ETF-y i śledzą indeks obligacji lub produkt będący z nimi w korelacji.

Jak działają?

Jak powiedziałem, ETF-y na obligacje muszą być płynne, żeby mogły być przedmiotem obrotu na światowych parkietach giełdowych. Jednak okazuje się, że obligacje nie mają płynności. Obejście polega na tym, że ETF-y składają się tylko z największych i najbardziej płynnych obligacji w światowym indeksie obligacji bazowych. Daje to ETF-om na obligacje możliwość naśladowania indeksu i jednocześnie być bardziej „przyjaznym dla inwestorów”.

Ponadto, ETF-y obligacji wypłacają odsetki z miesięczną „dywidendą”, nawet jeżeli zyski kapitałowe są wypłacane co roku. I choć daje to tym funduszom takie same korzyści podatkowe jak tradycyjnym ETF-om, to nie odgrywa to tak dużej roli, ponieważ zyski odsetkowe nie są tak silnie uzależnione jak akcje.

Różne rodzaje ETF na obligacje

Istnieją różne rodzaje obligacyjnych funduszy typu ETF. Można je wykorzystać do opracowania indywidualnej strategii inwestycyjnej. ETF-y międzynarodowe, korporacyjne, rządowe, krótko-, średnio- i długoterminowe, a nawet ETF-y śmieciowe. I tak jak w świecie inwestycji istnieje wiele rodzajów ETF-ów, tak samo jest wiele rodzajów ETF-ów opartych na obligacjach.

Jeśli uważasz, że jesteś gotowy do rozpoczęcia pracy z ETF-ami, upewnij się, że najpierw przeprowadzisz dokładne analizy. Czy poszukujesz źródła dochodów, czy rozumiesz konsekwencje podatkowe, czy wiesz, jaki rodzaj ETF obligacji najlepiej pasuje do Twojego portfela inwestycyjnego?

Musisz odpowiedzieć sobie na te i wiele innych pytań. Przeanalizuj różne rodzaje ETF-ów obligacji, jak np. iShares Barclays Aggregate Bond Fund (AGG) lub SPDR Barclays Capital Long Credit Bond ETF (LWC) i przyjrzyj się ich reakcji na warunki rynkowe. Zrozum ich zalety i wady. Zachowaj należytą staranność, obserwuj, jak fundusze te reagują na różne okoliczności gospodarcze, zapoznaj się z tym co zawierają.

Po dokładnym zapoznaniu się ze specyfiką ETF-ów, pora na włączenie ich do swojego portfela. To właśnie wtedy warto przejrzeć moją listę ETF obligacji. Jak przy każdej inwestycji – w akcje spółek, ETF-y, kontrakty CFD lub inne, upewnij się, że dokładnie zbadałeś fundusze notowane na giełdzie na tej liście. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skonsultuj się z maklerem, doradcą lub innym specjalistą z branży finansowej.

Choć ETF-y mają wiele zalet, mają też wiele wad (podobnie jak każda inwestycja). Więc bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem handlu zrozumieć narzędzie inwestycyjne. Kiedy jednak już w pełni zrozumiesz ETF-y obligacji, możesz rozważyć dodanie ich swojego portfela.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


Lista międzynarodowych funduszy ETF obligacji

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na rynkach zagranicznych, jedną ze strategii do rozważenia są międzynarodowe ETFy obligacji. Ta kategoria funduszy może stanowić dobry sposób na zdobycie ekspozycji na rynkach zagranicznych, zabezpieczenie zagranicznych stóp procentowych lub stworzenie strumienia przychodów w Twoim portfelu. Oto lista niektórych międzynarodowych ETF-ów obligacji. Możesz kliknąć na linki do niektórych z nich, by uzyskać więcej informacji.

 • ALD – Wisdom Tree Asia Local Debt Fund
 • BNDX – Vanguard Total International Bond ETF
 • BUND – Pimco Germany Bond Index Fund
 • BWX – SPDR Barclays Capital International Treasury Bond ETF
 • BWZ – SPDR Barclays Capital Short-Term International Treasury Bond ETF
 • CEMB – iShares Emerging Markets Corporate Bond ETF
 • CBON – The Market Vectors China AMC China Bond ETF
 • DSUM – Power Shares Chinese Yuan Dim Sum Bond Portfolio
 • EBND – SPDR Barclays Capital Emerging Markets Local Bond ETF
 • EMB – iShares JP Morgan USD Emerging Markets Bond ETF
 • EMBH – iShares Interest Rate Hedged Emerging Markets Bond ETF
 • EMCB – WisdomTree Emerging Markets Corporate Bond ETF
 • EMIH – Deutsche X-trackers Emerging Markets Bond – Interest Rate Hedged ETF
 • EMLC – Market Vectors Emerging Markets Local Currency Bond ETF
 • EMHY – iShares Emerging Markets High Yield Bond ETF
 • FEMB – First Trust Emerging Markets Local Currency Bond ETF ETF
 • FWDB – Madrona Forward Global Bond ETF
 • HHYX – iShares Currency Hedged Global ex USD High Yield Bond ETF 
 • HYEM – Market Vectors Emerging Markets High Yield Bond ETF
 • HYXU – iShares Global ex USD High Yield Corporate Bond ETF
 • IAGG – iShares Core International Aggregate Bond ETF
 • IBND – Barclays Capital International Corporate Bond ETF
 • IGOV – iShares S&P / Citi International Treasury Bond ETF
 • IHY – International High Yield Bond ETF
 • ISHG – iShares S&P / Citi 1-3 Year International Treasury Bond ETF
 • LEMB – iShares Emerging Markets Local Currency Bond Fund
 • PCY – Invesco Emerging Markets Sovereign Debt Bond ETF
 • PGHY – Power Shares Global Short Term High Yield Bond Portfolio ETF
 • PICB – International Corporate Bond Portfolio
 • WIP – SPDR DB International Government Inflation-Protected Bond ETF

Słowo przestrogi

Należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, w tym stopy procentowe, wyniki historyczne i to co faktycznie wchodzi w skład funduszu. Upewnij się, że przeprowadzisz dokładne analizy i skonsultujesz się z profesjonalistą, takim jak licencjonowany broker lub doradca finansowy.

Uwaga: Zawsze konsultuj się z profesjonalistą finansowym aby uzyskać najbardziej aktualne informacje i trendy. Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną i nie jest to forma doradztwa inwestycyjnego.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.