Kryptowaluta NEM (XEM) – Informacje, Prognoza i Trend


NEM (oznaczana na giełdach jako XEM) jest kryptowalutą P2P i platformą wykorzystującą blockchain. Kryptowaluta działa od marca 2015 roku, jest inspirowana kryptowalutą NXT i tworzona jest w języku programowania Java. NEM używa algorytmu Proof-of-imprtance (POI) zamiast klasycznego algorytmu Proof-of-work. POI określa znaczenie poszczególnych użytkowników dla całej społeczności. Użytkownik, który jest ważny dla społeczności, to ten, który aktywnie wysyła pieniądze, który ma większą sumę pieniędzy na koncie przez dłuższy czas, ale przede wszystkim ten, który nie oszukuje.

Strona domowa projektu NEM (XEM)

Kiedy wysyłasz transakcję informacja o płatności rozprzestrzenia się w sieci od jednego użytkownika do drugiego. Po pewnym czasie cała sieć będzie wiedziała ile pieniędzy wysłałeś, kto je otrzymał i że nie masz już tych pieniędzy, więc nie możesz ich wysłać ponownie. Sieć używa kryptowaluty XEM. Przez NEM możesz jednak przesyłać różnego rodzaju informacje, nie tylko informacje o transakcjach.

Waluta XEM jest podzielna do 6 miejsc po przecinku, a liczba monet XEM nie przekroczy w przyszłości 9 miliardów. Zamiast wydobycia, nowe monety są tworzone podczas tzw. procesu harvingu. Zasada działania jest jednak podobna, ponieważ górnik ma na swoim komputerze zainstalowany program, który kontroluje transakcje w sieci. Warunkiem jest to, że górnik musi mieć na swoim koncie przynajmniej 10 000 XEM. Górnicy tworzą bloki z transakcji, które są następnie weryfikowane i dodawane do blockchaina. 1 blok jest tworzony co 1 minutę i tutaj również górnicy są wynagradzani za swoją pracę. Jednak znaczenie górnika przypisane przez algorytm POI odgrywa znaczącą rolę w wydobyciu.

Historia notowań NEM (wykres cenowy)

Wykres notowań NEM w okresie 2016 – 2022

Jak korzystać z wykresu NEM?

Wykres przedstawia rozwój XEM w wybranym okresie, który możesz zmienić na lewym dolnym marginesie. Na prawym dolnym marginesie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Możesz też zmieniać odstępy czasowe między punktami/świecami na wykresie. Zakres wynosi od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

ZAKUPO WALUTY: Jak i gdzie kupić NEM?

Cyfrowe waluty i tokeny można kupować i sprzedawać za pośrednictwem giełd internetowych i kantorów wymiany walut. NEM jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, którą znacznie trudniej znaleźć niż np. Bitcoina. W rzeczywistości większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje XEM. Listę giełd, na których można handlować NEM, można znaleźć na coinmarketcap.com. Jednak nie tylko sam zakup jest bardziej skomplikowany, ale także przechowywanie zakupionych monet. Dzieje się tak dlatego, że każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc wybór jest bardzo ograniczony w przypadku mniej znanych kryptowalut.

Mniej znane kryptowaluty kupuje się zwykle za Bitcoiny lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w koronach czeskich. Możesz też zdobyć Bitcoin w krajowych kantorach i kryptowalutach, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami wymiany. Alternatywą jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową. NEM nie można jeszcze handlować za pomocą kontraktów CFD.

Handel kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Najważniejszymi kryptowalutami można handlować poprzez kontrakty u brokerów CFD. Zaletami tego sposobu handlu kryptowalutami są na przykład to, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w wirtualnych portfelach, nie musisz martwić się o kradzież kryptowalut i, co najważniejsze, możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Kurs i cena NEM (XEM)

W każdej sieci kryptowalutowej użytkownicy wysyłają do siebie nawzajem cyfrowe monety (zwane tokenami). W kryptowalucie NEM cyfrowe monety są oznaczane skrótem XEM. Kurs wymiany określa wartość jednej monety (1 XEM), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC). Kurs wymiany NEM wynosi obecnie około jednej dziesiątej dolara.

Cena jest ustalana na podstawie giełd, na których handluje się NEM. Jednak na każdej giełdzie jest inna podaż i popyt, więc kursy mogą się nieco różnić w zależności od giełdy. Proste przeliczenie może również posłużyć do uzyskania kursu wymiany XEM w stosunku do euro (EUR) lub złotówki (PLN). Cena jednego tokena XEM w PLN wynosi około 0,44 PLN.

Ważnym parametrem każdej kryptowaluty jest kapitalizacja rynkowa. Kapitalizacja rynkowa to całkowita wartość rynkowa wszystkich monet danej kryptowaluty, które są w obiegu. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako całkowitą liczbę istniejących monet razy cena jednej monety. Wartość rynkowa kryptowaluty NEM wynosi obecnie około miliarda dolarów.

Prognozowanie i Trendy rynku dla NEM

Narzędzie do analizy technicznej analizuje dziesiątki wskaźników, w tym średnie ruchome, oscylatory i pivoty. Są one używane do obliczania prognozy dla wybranego przedziału czasowego, który możesz zmieniać w zakresie od 1 minuty do 1 miesiąca. Igła wskaźnika pokazuje przewidywany rozwój sytuacji, przy czym niebieski obszar zapowiada wzrost ceny NEM (Kup), podczas gdy czerwona strefa ostrzega przed możliwym spadkiem ceny (Sprzedaj). Informacje te mogą być wykorzystane jako podstawa do prognozowania i przewidywania rozwoju kryptowaluty NEM w wybranym okresie.

Trend zainteresowania kryptowalutą NEM w Polsce za ostatnie 12 miesięcy:

Recent Content