Kryptowaluta IOTA – Wykres, Prognozy i Trendy


IOTA jest rozproszoną księgą, która nie używa klasycznego blockchaina, ale korzysta z bezblokowej technologii DAG, zwanej też „Tangle”. Tangle pozwala na funkcjonowanie sieci bez opłat transakcyjnych i bez limitów określających maksymalną liczbę transakcji na sekundę. W sieci nie ma górników, ponieważ transakcje są tu potwierdzane przez każdego, kto używa protokołu IOTA. Protokół mówi, że kiedy wysyłasz jedną transakcję, twój komputer przetworzy dwie inne transakcje. Również dlatego transakcje są bezpłatne. Zaletą tej technologii jest to, że im więcej użytkowników korzysta z sieci, tym szybciej i bezpieczniej ona działa.

Strona Domowa projektu Iota

IOTA działa od czerwca 2016 roku, a jej twórcy mają nadzieję, że sieć stanie się podstawą IoT (czyli sieci inteligentnych urządzeń podłączonych do Internetu, które wymieniają między sobą dane). W sieci IOTA znajduje się cyfrowa waluta (token) IOT. Te tokeny są wstępnie obciążone, nie są podzielne, a użytkownicy nie potrzebują ich do korzystania z sieci. Sprzedaż tokenów odbyła się w 2015 roku, jeszcze przed uruchomieniem sieci. W obiegu znajduje się w sumie 2,779 x 1012 tokenów i liczba ta nie uległa zmianie.

Zmiana cen kryptowaluty IOTA w czasie

Aby sprawdzić wyniki na żywo dla IOTA przejdź tutaj.

Jak korzystać z wykresu IOTA?

Wykres pokazuje rozwój IOTA w wybranym okresie, który możesz zmienić w lewym dolnym rogu. Na prawym dolnym marginesie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Możesz też zmieniać odstępy czasowe między punktami/świecami na wykresie. Zakres wynosi od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

KUP: Jak i gdzie kupić IOTA

Cyfrowe waluty i tokeny można kupować i sprzedawać za pośrednictwem giełd internetowych i kantorów wymiany walut. IOTA jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, które są znacznie trudniejsze do znalezienia niż na przykład Ethereum. W rzeczywistości większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje obecnie IOT. Listę giełd, na których można handlować IOTA, można znaleźć na coinmarketcap.com. Jednak nie tylko sam zakup jest bardziej skomplikowany, ale także przechowywanie zakupionych monet. Dzieje się tak dlatego, że każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc wybór jest bardzo ograniczony w przypadku mniej znanych kryptowalut.

Mniej znane kryptowaluty kupuje się zwykle za Bitcoiny lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w koronach czeskich. Możesz też zdobyć Bitcoin w krajowych kantorach i kryptowalutach, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami wymiany. Alternatywą jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową. IOTA można handlować za pomocą kontraktów CFD w firmie brokerskiej etro.

Handel kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Kryptowalutami IOTA można handlować poprzez kontrakty u brokerów CFD. Zaletami tego sposobu handlu kryptowalutami są na przykład to, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w wirtualnych portfelach, nie musisz martwić się o kradzież kryptowalut, a co najważniejsze, możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Kurs wymiany IOTA

W każdej sieci kryptowalutowej użytkownicy wysyłają do siebie nawzajem cyfrowe monety (zwane tokenami). W przypadku kryptowaluty IOTA, cyfrowe monety są określane skrótem IOT. Kurs wymiany określa wartość jednej monety (1 IOT), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC).

Cena jest ustalana na podstawie giełd, na których handluje się IOTA. Jednak na każdej giełdzie jest inna podaż i popyt, więc kursy mogą się nieco różnić w zależności od giełdy. Proste przeliczenie może także podać kurs IOT w stosunku do euro (EUR) lub złotówki (PLN).

Ważnym parametrem każdej kryptowaluty jest kapitalizacja rynkowa. Kapitalizacja rynkowa to całkowita wartość rynkowa wszystkich monet danej kryptowaluty, które są w obiegu. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako całkowitą liczbę istniejących monet x cena jednej monety. Wartość rynkowa kryptowaluty IOTA wynosi obecnie około 1 990 000 000 dolarów.

Prognoza dla IOTA i trendy zainteresowania kryptowalutą

Narzędzie do analizy technicznej TradingView analizuje dziesiątki wskaźników, w tym średnie ruchome, oscylatory i pivoty. Są one używane do obliczania prognozy dla wybranego przedziału czasowego, który możesz zmieniać w zakresie od 1 minuty do 1 miesiąca. Oczekiwany rozwój sytuacji pokazuje igła wskaźnika, gdzie niebieski obszar przewiduje wzrost ceny IOTA (Kup), podczas gdy czerwona strefa ostrzega przed możliwym spadkiem ceny (Sprzedaj). Informacje te mogą być wykorzystane jako podstawa do prognozowania i przewidywania rozwoju kryptowaluty IOTA w wybranym okresie.

Oto jak kształtuje się zainteresowanie kryptowalutą IOTA w Polsce w okresie ostatnich 12 miesięcy:

Recent Content