Kryptowaluta FIRO – Czym Jest, Jakie są Ceny i Trendy


Firo (FIRO) jest całkowicie anonimową kryptowalutą i zdecentralizowaną siecią P2P opartą na protokole kryptowalutowym ZeroCoin. Firo używa blockchaina, który jest publiczną bazą danych wszystkich transakcji w sieci, ale zapisy na blockchainie są zaszyfrowane. Anonimowość użytkowników jest zapewniona dzięki technologii zkSNARKs (Zero-knowledge Proof). Ta metoda kryptograficzna pozwala jednej stronie (górnikowi) udowodnić, że przekonanie drugiej strony jest prawdziwe (transakcja w sieci nie jest sfałszowana) bez przekazywania żadnych dodatkowych informacji (tożsamości nadawcy i odbiorcy).

Strona domowa projektu FIRO

Firo został wprowadzony na rynek we wrześniu 2016 roku pod nazwą ZCoin i pod wieloma względami działa podobnie do Bitcoina. Kryptowaluta oparta jest na modelu PoW (Proof-of-work) w połączeniu z algorytmem haszującym Lyra2RE. Potwierdzanie transakcji, tworzenie blockchaina i bezpieczeństwo sieci zapewniają górnicy, którzy są wynagradzani przez system za pomocą cyfrowych monet Firo (FIRO). Jednak liczba monet FIRO jest skończona i ograniczona do 21 milionów.

Kształtowanie się wartości Firo (wykres ceny)

Historyczne zmiany kursów FIRO w okresie 2017-2022

Jak korzystać z wykresu FIRO?

Wykres pokazuje zmiany kursu FIRO w wybranym okresie, który możesz zmienić w lewym dolnym rogu. Na prawym dolnym marginesie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Możesz też zmieniać odstępy czasowe między punktami/świecami na wykresie. Zakres wynosi od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

Jak i gdzie kupić Firo

Cyfrowe waluty i tokeny można kupować i sprzedawać za pośrednictwem giełd internetowych i kantorów wymiany walut. Firo jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, które są znacznie trudniejsze do znalezienia niż, na przykład, Bitcoin. W rzeczywistości większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje obecnie FIRO. Listę giełd, na których można handlować Firo, można znaleźć na coinmarketcap.com. Jednak nie tylko sam zakup jest bardziej skomplikowany, ale także przechowywanie zakupionych monet. W rzeczywistości każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc w przypadku mniej znanych kryptowalut wybór jest bardzo ograniczony.

Mniej znane kryptowaluty kupuje się zwykle za Bitcoiny lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w koronach czeskich. Możesz też zdobyć Bitcoin w krajowych kantorach i kryptowalutach, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami wymiany. Alternatywą jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową. Firo nie może być handlowana za pomocą kontraktów CFD.

Handel głównymi kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Większością głównych kryptowalut można handlować poprzez kontrakty u brokerów CFD. Zaletami tego sposobu handlu kryptowalutami są na przykład to, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w wirtualnych portfelach, nie musisz martwić się o kradzież kryptowalut i, co najważniejsze, możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Kurs i cena Firo

W każdej sieci kryptowalutowej użytkownicy wysyłają do siebie nawzajem cyfrowe monety (zwane tokenami). W przypadku kryptowaluty Firo, cyfrowe monety są określane skrótem FIRO. Kurs wymiany określa wartość jednej monety (1 FIRO), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC). Kurs wymiany Firo wynosi obecnie około 3 USD.

Cena jest ustalana na podstawie giełd, na których handluje się Firo. Jednak na każdej giełdzie jest inna podaż i popyt, więc kursy mogą się nieco różnić w zależności od giełdy. Proste przeliczenie może także podać kurs wymiany FIRO w stosunku do euro (EUR) lub polskiej złotówki (PLN).

Ważnym parametrem każdej kryptowaluty jest kapitalizacja rynkowa. Kapitalizacja rynkowa to całkowita wartość rynkowa wszystkich monet danej kryptowaluty, które są w obiegu. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako całkowitą liczbę istniejących monet mnoży razy cena jednej monety. Wartość rynkowa kryptowaluty Zcoin wynosi obecnie około 4.396.000 dolarów.

Prognoza dla Firo i trendy na rynku

Narzędzie do analizy technicznej analizuje dziesiątki wskaźników, w tym średnie ruchome, oscylatory i pivoty. Są one używane do obliczania prognozy dla wybranego przez ciebie przedziału czasowego, który możesz zmieniać od 1 minuty do 1 miesiąca. Wskaźnik igłowy pokazuje oczekiwany rozwój sytuacji, przy czym niebieski obszar zapowiada wzrost ceny Firo (Kup), podczas gdy czerwona strefa ostrzega przed możliwym spadkiem ceny (Sprzedaj). Informacje te mogą być wykorzystane jako podstawa do prognozowania i przewidywania rozwoju kryptowaluty Firo w wybranym okresie.

Oto jak kształtuje się zainteresowanie kryptowalutą Firo w Polsce w okresie ostatnich 12 miesięcy:

Recent Content