Kryptowaluta DIGIBYTE – Czym jest i Jakie są Trendy


DigiByte (DGB) to kryptowaluta typu open-source i zdecentralizowana sieć płatności, która działa od 2014 r. DigiByte bazuje na rdzeniu Bitcoina, ale wprowadza kilka modyfikacji. Wśród nich jest zwiększenie maksymalnej liczby cyfrowych monet do 21 miliardów, skrócenie czasu tworzenia bloku oraz poprawa bezpieczeństwa. Czas potrzebny do stworzenia nowego bloku w sieci wynosił początkowo 60 sekund. Ten przedział czasowy jest jednak co dwa lata skracany o połowę, tak że obecnie blok jest wydobywany w ciągu około 8 sekund. W kwietniu 2017 roku społeczność DigiByte zdecydowała się na wprowadzenie SegWit.

Strona domowa projektu Digibyte

Bezpieczeństwo sieci i zatwierdzanie transakcji jest zapewniane przez konwencjonalne systemy miningowe. DigiByte wykorzystuje model PoW (Proof-of-work) i łączy pięć różnych algorytmów (Scryt, Sha-256, Qubit, Skein, Groestl). Za stworzenie nowego bloku górnicy są nagradzani kilkoma cyfrowymi monetami DGB.

Kształtowanie się wartości DigiByte (wykres cenowy)

Zmiany wartości Digibyte w okresie 2021 – 2022

Jak korzystać z wykresu DigiByte?

Wykres przedstawia rozwój DGB w wybranym okresie, który możesz zmienić w lewym dolnym rogu. Na prawym dolnym marginesie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Możesz też zmieniać odstępy czasowe między punktami/świecami na wykresie. Zakres wynosi od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

KUPNO: Jak i gdzie kupić DigiByte?

Cyfrowe waluty i tokeny można kupować i sprzedawać za pośrednictwem giełd internetowych i kantorów wymiany walut. DigiByte jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, które są znacznie trudniejsze do znalezienia niż na przykład Bitcoin. Większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje obecnie DGB. Lista giełd, na których można handlować DigiByte, znajduje się na coinmarketcap.com. Jednak nie tylko sam zakup jest bardziej skomplikowany, ale także przechowywanie zakupionych monet. Dzieje się tak dlatego, że każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc wybór jest bardzo ograniczony w przypadku mniej znanych kryptowalut.

Mniej znane kryptowaluty kupuje się zwykle za Bitcoiny lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w polskich złotówkach. Możesz też zdobyć Bitcoin w krajowych kantorach i kryptowalutach, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami wymiany. Alternatywą jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową. DigiByte nie może być jeszcze handlowany za pomocą kontraktów CFD.

Handel kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Najważniejszymi kryptowalutami można handlować poprzez kontrakty u brokerów CFD. Zaletami tego sposobu handlu kryptowalutami są na przykład to, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w wirtualnych portfelach, nie musisz martwić się o kradzież kryptowalut, a co najważniejsze, możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Kurs wymiany DigiByte

W każdej sieci kryptowalutowej użytkownicy wysyłają między sobą cyfrowe monety (zwane tokenami). W przypadku kryptowaluty DigiByte, cyfrowe monety są oznaczane skrótem DGB. Kurs wymiany określa wartość jednej monety (1 DGB), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC).

Cena jest ustalana na podstawie giełd, na których handluje się DigiByte. Jednak na każdej giełdzie jest inna podaż i popyt, więc kursy mogą się nieco różnić w zależności od giełdy. Proste przeliczenie może także podać kurs wymiany DGB w stosunku do euro (EUR) lub złotówki (PLN).

Ważnym parametrem każdej kryptowaluty jest kapitalizacja rynkowa. Kapitalizacja rynkowa to całkowita wartość rynkowa wszystkich monet danej kryptowaluty, które są w obiegu. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako całkowitą liczbę istniejących monet x cena jednej monety. Wartość rynkowa kryptowaluty DigiByte wynosi obecnie około 32.873.000 dolarów.

Prognoza dla DigiByte: Perspektywy i prognozy

Narzędzie do analizy technicznej analizuje dziesiątki wskaźników, w tym średnie ruchome, oscylatory i pivoty. Są one używane do obliczania prognozy dla wybranego przedziału czasowego, który możesz zmieniać w zakresie od 1 minuty do 1 miesiąca. Wskaźnik pokazuje przewidywany rozwój sytuacji, przy czym niebieski obszar zapowiada wzrost ceny DigiByte’a (Kup), podczas gdy czerwona strefa ostrzega przed możliwym spadkiem ceny (Sprzedaj). Informacje te mogą być wykorzystane jako podstawa do prognozowania i przewidywania rozwoju kryptowaluty DigiByte w wybranym okresie.

Oto jak wygląda zainteresowanie Digibyte w Polsce w okresie ostatnich 12 miesięcy

Recent Content