Kryptowaluta AUGUR (REP) – Prognozy, Historia i Notowania


Augur to oparta na Ethereum platforma dla zdecentralizowanych rynków predykcyjnych. Termin „rynek predykcji” obejmuje klasyczne spekulacje na rynkach finansowych, zakłady na wydarzenia sportowe, ale także na przykład przewidywanie pogody lub wyników wyborów. Augur jest więc jak zdecentralizowany zakład bukmacherski i firma brokerska, w której możesz „obstawiać” różne wydarzenia. Możesz również stworzyć na platformie swój własny rynek z własnymi wydarzeniami i czerpać korzyści z uczestnictwa innych.

Podam prosty przykład. Wydarzeniem mogą być wybory prezydenckie. Użytkownicy mają możliwość kupowania akcji pozytywnych i negatywnych dla różnych wyników. Na przykład jeśli kupisz pozytywne tokeny na zwycięstwo niedocenianego kandydata, jedna akcja będzie cię kosztować bardzo tanio (powiedzmy 10 centów). Jeśli ten kandydat osiągnie zaskakująco dobre wyniki podczas wyborów, wartość Twoich tokenów wzrośnie do powiedzmy 50 centów. Dopóki wydarzenie to nie nastąpi (dopóki nie zakończą się wybory) możesz sprzedawać i kupować tokeny za pośrednictwem giełdy Augur. Możesz wtedy sprzedać lub zatrzymać swoje jednostki uczestnictwa i mieć nadzieję, że ten kandydat wygra wybory. Jeśli wygra możesz otrzymać do 1 dolara za każdy zakupiony udział, co jest maksymalną wartością. Jednak jeśli nie wygra wyborów, token traci wartość. W ten sposób Augur dostarcza również wiarygodne badania opinii publicznej i rynku.

Platforma Augur wykorzystuje tokeny własne (REP), których jest ograniczona liczba (11 milionów). Projekt został wprowadzony pod koniec 2014 roku. Niespełna rok później odbyła się przedsprzedaż tokenów REP (tzw. ICO) z ceną 0,58 USD za token. Augur jest z pewnością interesujący, ale nie jest to jedyny projekt tego typu. Na przykład w 2017 roku wprowadzono konkurencyjną platformę Gnosis, której celem jest tworzenie zdecentralizowanych rynków predykcyjnych.

Rozwój wartości Augur (Notowania)

Notowania kryptowaluty REP w latach 2018 – 2022.
Aby sprawdzić kurs na żywo kliknij tutaj.

Jak korzystać z wykresu Augur?

Wykres pokazuje zmiany REP w wybranym okresie, który możesz zmienić na lewym dolnym marginesie. Na prawym dolnym marginesie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Możesz też zmieniać odstępy czasowe między punktami/świecami na wykresie. Zakres wynosi od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

Jak i gdzie kupić Augur

Cyfrowe waluty i tokeny można kupować i sprzedawać za pośrednictwem giełd internetowych i kantorów wymiany walut. Augur jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, które są znacznie trudniejsze do znalezienia niż na przykład Bitcoin. W rzeczywistości większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje obecnie REP. Listę giełd, na których można handlować Augurem, można znaleźć na coinmarketcap.com. Bardziej skomplikowany jest jednak nie tylko sam zakup, ale także przechowywanie zakupionych monet. Dzieje się tak dlatego, że każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc wybór jest bardzo ograniczony w przypadku mniej znanych kryptowalut.

Mniej znane kryptowaluty kupuje się zwykle za Bitcoiny lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w złotówkach. Możesz też zdobyć Bitcoin w krajowych kantorach i kryptowalutach, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami wymiany. Alternatywą jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową. Augur nie jest jeszcze handlowany za pomocą kontraktów CFD.

Handel kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Większość głównych kryptowalut może być przedmiotem handlu poprzez kontrakty u brokerów CFD. Korzyści płynące z tego sposobu handlu kryptowalutami są takie, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w wirtualnych portfelach, nie musisz martwić się o kradzież kryptowalut i co najważniejsze, możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Gdzie można handlować głównymi kryptowalutami?

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: 81% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees

Tokeny i Kapitalizacja Augur

W każdej sieci kryptowalutowej użytkownicy wysyłają do siebie nawzajem cyfrowe monety (zwane tokenami). W kryptowalucie Augur cyfrowe monety są określane skrótem REP. Kurs wymiany określa wartość jednej monety (1 REP), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC).

Wartość ta jest ustalana na podstawie giełd, na których Augur jest przedmiotem obrotu. Jednak podaż i popyt na każdej giełdzie jest inny, więc kursy mogą się nieznacznie różnić w zależności od giełdy.

Ważnym parametrem każdej kryptowaluty jest kapitalizacja rynkowa. Kapitalizacja to całkowita wartość rynkowa wszystkich monet danej kryptowaluty, które są dostępne na rynku. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako całkowitą liczbę istniejących monet razy cena jednej monety. Wartość rynkowa kryptowaluty Augur wynosi obecnie około $154,760,000.

Prognoza i tendy na rynku

Oto trend wykazujący zainteresowanie kryptowalutą AUGUR w Polsce w ostatnich 12 miesiącach.

Recent Content