Kontrola Wydatków z Pomocą Super Aplikacji na 2020


Pierwsze aplikacje do kontroli wydatków pojawiły się dziesiątki lat temu w postaci programów komputerowych, takich jak np. Microsoft Money. Świat kontroli kosztów domowych przeszedł jednak długą drogę. Teraz dostępne mamy aplikacje online i na smartfony i to one mogą nam pomóc w osiągnięciu zupełnie nowego poziomu wiedzy i przygotowania finansowego. Jeśli chcesz śledzić wydatki związane z budżetem, prawdopodobnie jedna z tych aplikacji opisanych poniżej świetnie się do tego nadaje.

Najlepsza dla inwestorów: Personal Capital

Personal Capital

Jeśli większość Twoich pieniędzy masz już pod kontrolą, ale chcesz korzystać z lepszych wykresów i diagramów prezentujących stan Twoich finansów, Personal Capital jest najlepszym rozwiązaniem. Personal Capital jest w rzeczywistości w pełni funkcjonalnym menedżerem inwestycyjnym. Jego darmowy osobisty panel finansowy jest pełen funkcji i dostępny dla każdego, kto się zarejestruje.

Specjalnie z myślą o wydatkach, Personal Capital automatycznie śledzi i kategoryzuje każdy wydatek poniesiony przez Ciebie na powiązanej z nim karcie kredytowej lub debetowej. Następnie aplikacja tworzy wykresy pokazujące miesięczny przepływ gotówki z możliwością podziału wydatków na kategorie i głębszego spojrzenia w miejsca, w których widzisz zmiany w zwyczajach wydatkowania. Nie jest to idealne narzędzie do budżetowania, ale może być pomocne w śledzeniu całości Twoich finansów, a w szczególności inwestycji.

Najlepszy dla małych firm: QuickBooks

QuickBooks

Jeśli prowadzisz małą firmę, być może próbowałeś już zarządzać swoimi finansami osobistymi i firmowymi za pomocą jednej aplikacji do kontroli wydatków. Skutkuje to bałaganem w sporządzaniu raportów, niejasnymi wynikami i problemami ze zrozumieniem co dzieje się z obydwoma stronami Twojego życia finansowego. Ponadto, rozmycie finansów pomiędzy finansami osobistymi i firmowymi może prowadzić do trudności z podatkami i może zaszkodzić finansom osobistym.

Podobnie jak Mint, Intuit jest zdecydowanym liderem w tej dziedzinie. Głównie dzięki popularnej aplikacji QuickBooks. QuickBooks jest dostępny w różnych wersjach i edycjach, w zależności od potrzeb urządzenia i firmy. Choć jest daleki od doskonałości, jest to obecnie najlepsza opcja, aby podsumować całe zarządzanie firmą, w tym śledzenie wydatków, zarządzanie umowami i płacami. Wszystko w jednej aplikacji.

Najlepsze na urządzenia mobilne: Clarity Money

Clarity Money

Clarity Money to aplikacja finansowa z dostępnymi interfejsami zarówno online, jak i mobilnymi. W telefonie wyróżnia się jako zdecydowany zwycięzca dzięki swojej łatwej w nawigacji konstrukcji, szerokiej gamie obsługiwanych kont, a także analizie w formie zakładek w aplikacji, które pozwalają zapoznać się z najważniejszymi aspektami ostatniej aktywności na koncie, w tym wydatkami, oszczędnościami i subskrypcjami.

Jedna z godnych uwagi funkcji umożliwia kontrolowanie wydatków każdego miesiąca w porównaniu z oczekiwanym miesięcznym dochodem. Użytkownicy mogą również szybko zobaczyć, na co wydali pieniądze w najważniejszych sklepach. Wystarczy kilka dotknięć ekranu. Aplikacja zawiera również funkcje umożliwiające śledzenie i anulowanie subskrypcji, śledzenie wyników kredytowych i automatyczne dodawanie oszczędności (poprzez konto Clarity Money).

Najlepsza dla młodzieży: Wally

Wally

Wally to zintegrowana aplikacja do kontroli wydatków, która zapewnia wgląd w nawyki związane z dokonywaniem zakupów za pomocą sztucznej inteligencji i innych nowoczesnych technologii. Wally skupia się na wydatkach i przedstawia informacje na ich temat oraz ma również funkcję społeczną dotyczącą wspólnych wydatków.

Choć nie jest bezpośrednio połączona z naszym bankiem (przynajmniej w wersji Wally+ dla systemu Android), to daje trochę dodatkowego zabezpieczenia dla użytkowników, którzy czują się niepewnie integrując karty z takimi aplikacjami. Gdy dodasz do tego atrakcyjną grafikę i funkcje społecznościowe, będziesz miał coś co spodoba się wielu użytkownikom.

Najbardziej popularna: Mint

Mint

Żadna lista aplikacji do kontroli wydatków nie byłaby kompletna bez wskazania Mint – jednego z najbardziej znanych osobistych narzędzi finansowych na świecie. Mint jest doskonała, ponieważ jest bezpłatna, obsługuje szeroką gamę banków i kredytodawców oraz pochodzi od jednej z największych i najbardziej zaufanych firm w branży oprogramowania finansowego, Intuit. Dzięki tej aplikacji otrzymujesz pomoc w zakresie budżetowania, śledzenia wydatków, monitorowania kredytów i rachunków.

Mimo że Mint jest jedną z najstarszych i najbardziej wszechstronnych aplikacji do zarządzania wydatkami, nie jest perfekcyjna. W oprogramowaniu występuje kilka błędów, a nowe funkcjonalności pojawiają się powoli. Jeśli znajdziesz jakiś błąd lub problem na koncie, uzyskanie pomocy technicznej może być czasem wyzwaniem.

Najlepsze do budżetowania: YNAB

YNAB

YNAB oznacza You Need a Budget. Ludzie stojący za tą aplikacją ciężko pracowali nad stworzeniem aplikacji skoncentrowanej na budżetowaniu i kontroli wydatków. Aplikacja ta wprowadza unikalną filozofię budżetowania. Użytkownicy są zmuszeni dać zadanie każdej zarobionej przez siebie złotówce, niezależnie od tego, czy jest ona związana z oszczędnościami, wydatkami czy inwestycjami. Aplikacja wykorzystuje to do przedstawiania budżetów użytkowników.

Oryginalna wersja pozwalała tylko na ręczne śledzenie wydatków, chociaż nowsza aktualizacja pozwala na automatyczny import wydatków również z powiązanego konta bankowego. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jeśli chcesz rozpocząć budżetowanie i potrzebujesz pomocy w uruchomieniu projektu, YNAB jest prawdopodobnie idealnym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb.

Najlepszy dla cyfrowego kopertowania: Mvelopes

Mvelopes

Ile pieniędzy możesz wydać w tym miesiącu w kawiarniach? A może na ubrania? Większość aplikacji do budżetowania i kontroli wydatków jest zaprojektowana tak, aby powiedzieć Ci co się stało po wydaniu pieniędzy. Mvelopes stosuje inne podejście i oferuje prognozy wydatków oraz sugestie, abyś nie przesadził przy następnej wizycie w centrum handlowym, Allegro lub gdziekolwiek indziej, gdzie lubisz wydawać pieniądze.

Budżetowanie kopertowe to styl budżetowania, w którym dosłownie wkładasz gotówkę do kopert na początku miesiąca i możesz je wydawać do czasu, aż koperty będą puste. Mvelopes wykorzystuje tę możliwość w Internecie, oferując użytkownikom koperty cyfrowe do przechowywania pieniędzy.

Recent Content