Kontrola Wydatków z Pomocą Super Aplikacji na 2020

Świat kontroli kosztów domowych przeszedł długą drogę. Diś dostępne mamy aplikacje online i na smartfony i to one mogą nam pomóc w osiągnięciu zupełnie nowego poziomu wiedzy i przygotowania finansowego. Jeśli chcesz śledzić wydatki związane z budżetem, prawdopodobnie jedna z tych aplikacji opisanych poniżej świetnie się do tego nadaje.

Pierwsze aplikacje do kontroli wydatków pojawiły się dziesiątki lat temu w postaci programów komputerowych, takich jak np. Microsoft Money. Świat kontroli kosztów domowych przeszedł jednak długą drogę. Teraz dostępne mamy aplikacje online i na smartfony i to one mogą nam pomóc w osiągnięciu zupełnie nowego poziomu wiedzy i przygotowania finansowego. Jeśli chcesz śledzić wydatki związane z budżetem, prawdopodobnie jedna z tych aplikacji opisanych poniżej świetnie się do tego nadaje.

Najlepsza dla inwestorów: Personal Capital

Personal Capital

Jeśli większość Twoich pieniędzy masz już pod kontrolą, ale chcesz korzystać z lepszych wykresów i diagramów prezentujących stan Twoich finansów, Personal Capital jest najlepszym rozwiązaniem. Personal Capital jest w rzeczywistości w pełni funkcjonalnym menedżerem inwestycyjnym. Jego darmowy osobisty panel finansowy jest pełen funkcji i dostępny dla każdego, kto się zarejestruje.

Specjalnie z myślą o wydatkach, Personal Capital automatycznie śledzi i kategoryzuje każdy wydatek poniesiony przez Ciebie na powiązanej z nim karcie kredytowej lub debetowej. Następnie aplikacja tworzy wykresy pokazujące miesięczny przepływ gotówki z możliwością podziału wydatków na kategorie i głębszego spojrzenia w miejsca, w których widzisz zmiany w zwyczajach wydatkowania. Nie jest to idealne narzędzie do budżetowania, ale może być pomocne w śledzeniu całości Twoich finansów, a w szczególności inwestycji.

Najlepszy dla małych firm: QuickBooks

QuickBooks

Jeśli prowadzisz małą firmę, być może próbowałeś już zarządzać swoimi finansami osobistymi i firmowymi za pomocą jednej aplikacji do kontroli wydatków. Skutkuje to bałaganem w sporządzaniu raportów, niejasnymi wynikami i problemami ze zrozumieniem co dzieje się z obydwoma stronami Twojego życia finansowego. Ponadto, rozmycie finansów pomiędzy finansami osobistymi i firmowymi może prowadzić do trudności z podatkami i może zaszkodzić finansom osobistym.

Podobnie jak Mint, Intuit jest zdecydowanym liderem w tej dziedzinie. Głównie dzięki popularnej aplikacji QuickBooks. QuickBooks jest dostępny w różnych wersjach i edycjach, w zależności od potrzeb urządzenia i firmy. Choć jest daleki od doskonałości, jest to obecnie najlepsza opcja, aby podsumować całe zarządzanie firmą, w tym śledzenie wydatków, zarządzanie umowami i płacami. Wszystko w jednej aplikacji.

Najlepsze na urządzenia mobilne: Clarity Money

Clarity Money

Clarity Money to aplikacja finansowa z dostępnymi interfejsami zarówno online, jak i mobilnymi. W telefonie wyróżnia się jako zdecydowany zwycięzca dzięki swojej łatwej w nawigacji konstrukcji, szerokiej gamie obsługiwanych kont, a także analizie w formie zakładek w aplikacji, które pozwalają zapoznać się z najważniejszymi aspektami ostatniej aktywności na koncie, w tym wydatkami, oszczędnościami i subskrypcjami.

Jedna z godnych uwagi funkcji umożliwia kontrolowanie wydatków każdego miesiąca w porównaniu z oczekiwanym miesięcznym dochodem. Użytkownicy mogą również szybko zobaczyć, na co wydali pieniądze w najważniejszych sklepach. Wystarczy kilka dotknięć ekranu. Aplikacja zawiera również funkcje umożliwiające śledzenie i anulowanie subskrypcji, śledzenie wyników kredytowych i automatyczne dodawanie oszczędności (poprzez konto Clarity Money).

Najlepsza dla młodzieży: Wally

Wally

Wally to zintegrowana aplikacja do kontroli wydatków, która zapewnia wgląd w nawyki związane z dokonywaniem zakupów za pomocą sztucznej inteligencji i innych nowoczesnych technologii. Wally skupia się na wydatkach i przedstawia informacje na ich temat oraz ma również funkcję społeczną dotyczącą wspólnych wydatków.

Choć nie jest bezpośrednio połączona z naszym bankiem (przynajmniej w wersji Wally+ dla systemu Android), to daje trochę dodatkowego zabezpieczenia dla użytkowników, którzy czują się niepewnie integrując karty z takimi aplikacjami. Gdy dodasz do tego atrakcyjną grafikę i funkcje społecznościowe, będziesz miał coś co spodoba się wielu użytkownikom.

Najbardziej popularna: Mint

Mint

Żadna lista aplikacji do kontroli wydatków nie byłaby kompletna bez wskazania Mint – jednego z najbardziej znanych osobistych narzędzi finansowych na świecie. Mint jest doskonała, ponieważ jest bezpłatna, obsługuje szeroką gamę banków i kredytodawców oraz pochodzi od jednej z największych i najbardziej zaufanych firm w branży oprogramowania finansowego, Intuit. Dzięki tej aplikacji otrzymujesz pomoc w zakresie budżetowania, śledzenia wydatków, monitorowania kredytów i rachunków.

Mimo że Mint jest jedną z najstarszych i najbardziej wszechstronnych aplikacji do zarządzania wydatkami, nie jest perfekcyjna. W oprogramowaniu występuje kilka błędów, a nowe funkcjonalności pojawiają się powoli. Jeśli znajdziesz jakiś błąd lub problem na koncie, uzyskanie pomocy technicznej może być czasem wyzwaniem.

Najlepsze do budżetowania: YNAB

YNAB

YNAB oznacza You Need a Budget. Ludzie stojący za tą aplikacją ciężko pracowali nad stworzeniem aplikacji skoncentrowanej na budżetowaniu i kontroli wydatków. Aplikacja ta wprowadza unikalną filozofię budżetowania. Użytkownicy są zmuszeni dać zadanie każdej zarobionej przez siebie złotówce, niezależnie od tego, czy jest ona związana z oszczędnościami, wydatkami czy inwestycjami. Aplikacja wykorzystuje to do przedstawiania budżetów użytkowników.

Oryginalna wersja pozwalała tylko na ręczne śledzenie wydatków, chociaż nowsza aktualizacja pozwala na automatyczny import wydatków również z powiązanego konta bankowego. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jeśli chcesz rozpocząć budżetowanie i potrzebujesz pomocy w uruchomieniu projektu, YNAB jest prawdopodobnie idealnym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb.

Najlepszy dla cyfrowego kopertowania: Mvelopes

Mvelopes

Ile pieniędzy możesz wydać w tym miesiącu w kawiarniach? A może na ubrania? Większość aplikacji do budżetowania i kontroli wydatków jest zaprojektowana tak, aby powiedzieć Ci co się stało po wydaniu pieniędzy. Mvelopes stosuje inne podejście i oferuje prognozy wydatków oraz sugestie, abyś nie przesadził przy następnej wizycie w centrum handlowym, Allegro lub gdziekolwiek indziej, gdzie lubisz wydawać pieniądze.

Budżetowanie kopertowe to styl budżetowania, w którym dosłownie wkładasz gotówkę do kopert na początku miesiąca i możesz je wydawać do czasu, aż koperty będą puste. Mvelopes wykorzystuje tę możliwość w Internecie, oferując użytkownikom koperty cyfrowe do przechowywania pieniędzy.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.