Jak zarabiać na reklamach w Internecie

Telefon, tablet, rower, nowe ubrania czy wyjazd na wakacje to rzeczy, na które często brakuje nam pieniędzy. Jak za pomocą Internetu i laptopa rozpocząć zarabianie na reklamach w Internecie z dowolnego miejsca na ziemi? Dowiesz się z tego z artykułu oraz poznasz stawki za kliknięcia, wyświetlenia reklam oraz ile można na tym zarobić. Niniejszy artykuł podzielony jest na kilka części. W pierwszym z nich skupimy się na metodach nie związanych z posiadaniem własnej strony internetowej.

Jak zarabiać na reklamach bez strony internetowej

Najprostszy, ale też najmniej dochodowy sposób na zarabianie na reklamach w Internecie to klikanie w reklamy. Najpopularniejsze systemy, które pozwalają na zarabianie poprzez oglądanie reklam to tak zwane PTC czyli Paid to Click oraz Bux.

Zarabianie na klikaniu i oglądaniu reklam w Internecie

Zarabianie z reklam PTC i BUX w Internecie

Po kliknięciu banera lub linka reklamowego należy odczekać zwykle od 10 do 30 sekund po czym saldo konta użytkownika w systemie zostaje powiększone o odpowiednią kwotę.

Inny rodzaj systemu do zarabiania na reklamach to GPTR – Get Paid to Read.

Zarabianie w ten sposób polega głównie na czytaniu płatnych maili reklamowych. Poza tym GPTR płacą za klikanie w banery reklamowe, wykonywanie płatnych zadań czy pobieranie płatnych plików. Za klikanie w reklamy w systemie płacą zaledwie kilka groszy. Maksymalnie w ramach jednego programu możemy miesięcznie zarobić 30 zł. Oczywiście można brać udział w kilku programach jednocześnie, ale wymaga to poświęcenia nawet kilku godzin dziennie. Zajęcie zdecydowanie dla najbardziej wytrwałych!

Najlepsze serwisy klikania w reklamy PTC:

ClixsenseNeobuxOptimal BuxScarlet ClicksGPT Planet
Jest to według wielu najlepszy serwis BUX na świecie do zarabiania na klikaniu w reklamy. Na rynku firma działa ponad 10 lat i posiada już ponad 7 milionów zarejestrowanych użytkowników chętnych do czytania reklam w sieci. Przez okres swej działalności Clixsense wypłacił już użytkownikom ponad 33 miliony dolarów z tytułu wypłat.Jest to drugi największy serwis PTC w Internecie. Neobux został założony w 2008 roku i od tamtej pory wypłacił milionom użytkowników prawie 11 milionów dolarów.Jest to nowy serwis – uruchomiony w 2018. Właścicielem portalu są podmioty stojące za portalami ScarletClicks i GPT Planet.Serwis Scarlet Clicks działa nieprzerwanie od 2009 roku i zrzesza 700.000 użytkowników na całym świecie. Wypłacona prowizja to ponad 1,5 mln dolarów.GPT Planet to serwis, którego właścicielem jest administrator programu ScarletClicks. Od 2010 roku zgromadził prawie 500 tyś użytkowników i wypłacił ponad 880 tyś dolarów.
Za pośrednictwem Clixsense możemy wykonywać takie rzeczy jak:
– oglądanie płatnych video
– wypełnianie ankiet
– wykonywanie zadań (tasków)
– wykonywanie ofert
– płatne zapisy
Neobux oferuje takiemożliwości zarabiania:
– klikanie w reklamy (ok 50 dziennie po stawce $0.001-$0.015)
– oglądanie płatnych video
– wypełnianie ankiet
– wykonywanie zadań (tasków)
– możliwość gry – AdPrize (wygrywa się pieniądze, punkty etc.)

W Optimal Bux możemy zarabiać na tym:
– Użytkownicy wynagradzani są za klikanie w reklamy. Przeciętna liczba reklam dziennie: 20
– Możemy zagrać w darmową grę: Optimal Grid
– Wypełniamy zadania
– Realizujemy oferty
W Scarlet Clicks zarabiamy na:
– Klikaniu w reklamy (25 na dzień)
– Darmowa gra ScarletGrid
– Realizujemy oferty
– Wykonujemy zadania
W GPT Planet zarabiamy na:
– Klikaniu w reklamy (ok 20-30 dziennie)
– Darmowa gra (GPTGrid)
– Wykonujemy zadania
-Realizujemy oferty
Minimalny poziom wypłaty w Clixsense to 10 USD, a środki otrzymać można poprzez takie portfele jak Payoneer, Paytoo, Tango Card, Skrill.Wypłaty w Neobux można realizować od kwoty 2$. Dostępne portfele internetowe to Neteller i Skrill.Minimalna wypłata to 5$, a jej przeciętny czas to 7 dni.Minimalna wypłata wynagrodzenia do 2$ i możemy ją zrealizować za pomocą Perfect Money, Skrill, Solid Trust Pay, Payeer, Litecoin, Neteller, Dash.Minimalna wypłata z tego programu to 1$. Możemy ją zrealizować za pomocą takich portfeli: Perfect Money, Skrill, Solid Trust Pay, Payeer, Litecoin, Neteller, Dash.
https://www.clixsense.comhttps://www.neobux.com/https://optimalbux.com/https://www.scarlet-clicks.info/https://www.gptplanet.com/

Wypełnianie ankiet w sieci

Więcej niż na klikaniu w reklamy można zarobić w Internecie na wypełnianiu ankiet. Wypełnianie ankiet to w głównej mierze dzielenia się opiniami na temat produktów codziennego użytku, usług czy zjawisk społecznych. Firmy czy producenci przed wprowadzeniem produktów na rynek chcą upewnić się, czy będzie on atrakcyjny dla klientów. Zlecają przeprowadzenie badań w panelach ankietowych i są gotowe płacić za opinie potencjalnych klientów tak samo, jak w przypadku klikania w reklamy. Wypełniać ankiety możemy praktycznie wszędzie.

Ile można zarobić na ankietach w sieci?

Żeby zacząć zarabiać w Internecie na dzieleniu się opiniami wystarczy zarejestrować się na stronie odpowiedniego panelu ankietowego. Liczba ankiet w serwisach nie jest stała, dlatego warto zapisać się do wielu serwisów, żeby zwiększyć szanse na wzięcie udziału w badaniu. Wypełnienie pojedynczej ankiety może zająć od 5 do czasami 50 minut. Im ankieta dłuższa i bardziej złożona, tym zwykle jest lepiej płatna. Ceny za wypełnienie 1 ankiety wahają się od 1 złotówki nawet do 15 zł. Czasami jednak trafiają się takie, za które firmy płacą 25 zł. Będąc zapisanym do wielu serwisów i poświęcając temu zajęciu około pół godziny dziennie, możemy w skali miesiąca zarobić na wypełnianiu ankiet od 200 do 250 zł. W skali roku daje nam to 3,000 zł, a taka kwota wystarczy już na kupno roweru, skutera, czy wyjazd na wakacje.

Klikanie w reklamy w Internecie lub wypełnianie ankiet nie pozwoli nam się co prawda utrzymać, ale jest jakimś tam sposobem na dorobienie sobie dodatkowych pieniędzy. Szczególnie, jeżeli dużo czasu spędzamy w Internecie. Koszt jest bardzo niski. Cena laptopa to 1000 do 2000 zł, opłata za prąd to kilkanaście złotych miesięcznie, a Internet mamy za 49,90zł. Zarówno internet jak i laptop używamy też do innych spraw, więc ciężko jest tu mówić o jakichkolwiek kosztach.

Decydując się na zarabianie w sieci poprzez oglądanie reklam lub wypełniania ankiet należy przede wszystkim zwrócić uwagę na serwisy, które oferują takie usługi. Po pierwsze sprawdzić czy mają one regulamin, po drugie przeczytać opinie na ich temat w Internecie. Warto także spojrzeć na minimalną kwotę wypłaty zgromadzonych środków w związku z tym, że często zarobione kwoty są niskie. Zgromadzenie minimalnej kwoty do wypłaty może zająć kilka miesięcy. Jeśli jednak marzycie o zarabianiu większych pieniędzy na reklamach w Internecie, rozwiązaniem jest założenie swojej własnej strony internetowej lub bloga.

TolunaMoneyoŚwiat OpiniiGreenPantheraOpinie.pl
Ta firma zrzesza ponad 10 milionów użytkowników. Do wyboru mamy sporo ankiet, a wynagrodzenie wypłacane jest w postaci gotówki lub bonów podarunkowych. Po rejestracji na naszą skrzynkę e-mailową zaczną napływać wiadomości dotyczące pojawiających się nowych ankiet.W tym programie wynagrodzenie za uzupełnioną ankietę wynosi nawet 15zł. po uzupełnieniu naszego profilu mamy możliwość przeglądnięcia dużej ilości możliwych ankiet. serwis umożliwia wypłatę pieniędzy po osiągnięciu minimalnego progu 40 zł. Jest to firma, która wielu użytkowników trudniących się tym zajęciem.W tym serwisie za wypełnienie ankiety otrzymujemy punkty, które możemy wymieniać na nagrody rzeczowe lub kupony do sklepów, takich jak między innymi Empik, Zalando, Saturn, Media Markt czy TK Maxx.U tego partnera każdy użytkownik otrzymuje 5 $ za rejestrację. Zarabiamy w siecie na wypełnianiu ankiet. Dodatkową funkcją, na którą należy zwrócić uwagę to możliwość otrzymania zwrotu za zakupy w sklepach internetowych – tzw. cashback.Ten serwis posiada ponad 100000 zarejestrowanych ankietowiczów. Niebywałą zaletą tej firmy jest polska strona internetowa oraz wsparcie techniczne w tym samym języku.
https://pl.toluna.com/https://www.moneyo.pl/https://www.swiatopinii.pl/pl-plhttps://greenpanthera.com/pl/https://opinie.pl/

Zarabianie na reklamach YouTube

W tej części powiemy jak zarabia się na YouTubie, jakie są stawki za wyświetlanie reklam oraz od ilu wyświetleń możemy zacząć zarabiać w sieci. Ponadto w tabeli poniżej przedstawimy 7 sposobów, dzięki którym będziecie mogli zacząć monetyzować ruch ze swojego kanału.

Na samym początku warto przytoczyć kilka ważnych faktów, które pomogą nam zarabianiu na YouTubie. Dla większości osób to serwis gdzie możemy znaleźć różne ciekawe video. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że YouTube to druga największa wyszukiwarka w internecie zaraz po Google. Ciekawostką związaną z serwisem jest fakt, że miesięcznie serwis YouTube odwiedza prawie 19 milionów osób z całego świata, a codziennie dodawanych jest 300 godzin filmów na godzinę. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że im większy kanał, tym więcej pieniędzy możemy zarobić.

Formaty Reklam do klikania na Youtube

Przyjrzyjmy się teraz sposobom na zarabianie na Youtube.

Na pierwszym miejscu listy znalazło się zarabianie na reklamach wyświetlanych w trakcie oglądania naszych materiałów przez inne osoby. Jest to najpopularniejszy, a zarazem najbardziej pasywny sposób zarabiania na reklamach. Wystarczy, że włączymy w naszym panelu administratora możliwość zarabiania i to wszystko. Warto w tym miejscu wspomnieć o jednej rzeczy:

Aby kanałów YouTube był monetyzowany musi spełniać dwa warunki:

 • Nasze materiały muszą być obejrzane przez co najmniej 4000 godzin w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • Kanał musi posiadać minimum 1000 subskrypcji. Najmniejsze kanały muszą obejść się smakiem albo urosnąć do odpowiedniego pułapu.

Ile można zarobić na reklamach YouTube

Jeżeli chodzi o stawki na jakie możemy liczyć, to w zależności od rodzaju reklam, jak również ich intensywności wyświetlania, stawki wahają się od 0,40 PLN do 1,3 PLN za każde 1000 wyświetleń naszych materiałów. Jeżeli więc nasz kanał generowałby milion wyświetleń miesięcznie, to zarobilibyśmy od 400 do 1300 zł. Zarobki na YouTube zależą nie tylko od popularności, ale także od rodzaju reklamy.

YouTube udostępnia różne formy reklamy:

 • Pree-Roll – krótkie spoty reklamowe trwające najwyżej kilkanaście sekund. Są one wyświetlane przed uruchomieniem materiałów wideo na playerze, a odbiorca nie może ich zatrzymać. Występują także takie, które można wyłączyć po kilku sekundach.
 • Reklamy wizualne – te są najczęściej umieszczone w prawym górnym rogu ekranu.
 • Reklamy umieszczane na dolnym pasku wideo
 • Reklamy pojawiające się w trakcie filmu – ze względu na to, że przerywają ciągłość przekazu nie są zbyt popularne.

Jak widać form reklam jest naprawdę sporo i możemy wybrać te, które odpowiadają nam najbardziej. Nie zapominajmy jednak o jednym – nikt nie lubi reklam, dlatego nie warto z nimi przesadzać. Może przełożyć się to na znaczący spadek oglądalności kanału.

Inne sposoby zarabiania na reklamie w YouTube

Crowdfunding na YouTube

Czym on jest – jest to dobrowolna zbiórka środków pieniężnych, którą widzowie danego kanału oferują założycielowi w podziękowaniu za trud włożony w dodawanie materiałów i prowadzenie kanału. Jest to idealny sposób w Internecie na zarabianie na YouTubie dla wszystkich niszowych kanałów, które nie osiągają odpowiednich wyników, aby włączyć reklamy w swoich filmach lub po prostu tego nie chcą. Aby zacząć zarabiać na reklamach w ten sposób, wystarczy zarejestrować się na portalu Patronite i dać znać swojej widowni, że mogą Cię wesprzeć. To wszystko. Metoda ta jest bardzo prosta, a jeżeli nasze materiały dostarczą odpowiedniej dawki wiedzy lub rozrywki, to z całą pewnością możemy liczyć na wsparcie naszych widzów.

Sprzedaż własnych produktów

Jeżeli jesteśmy ekspertami w danej dziedzinie, możemy dzielić się swoją wiedzą z innymi i zarabiać. Możemy stworzyć kurs, napisać ebooka lub dokonywać płatnych konsultacji online. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od tego, w czym czujemy się najlepiej. Jeżeli nie posiadamy wiedzy merytorycznej, ponieważ nasz kanał jest na przykład rozrywkowy, to możemy sprzedawać ubrania lub inne gadżety związane z kanałem. Oczywiście ten model zarabiania w Internecie na reklamowaniu produktów będzie tym bardziej skuteczny im więcej osób będzie chciało nasze rzeczy.

Polecanie produktów

Ten sposób zarabiania w Internecie różni się od poprzedniego tym, że reklamujemy cudze produkty zamiast swoich. Jest to o tyle wygodniejsze, że nie musimy tracić czasu na tworzenie własnych produktów. Możemy wybrać spośród ogromnej liczby programów partnerskich, które oferują nam możliwość zarobienia określonego procentu od sprzedaży. Innymi słowy, za każdym razem, gdy ktoś z naszego polecenia zdecyduje się na zakup towaru bądź usługi, do naszej kieszeni wpadną pieniądze.

Co możemy reklamować?

W zależności od tematyki naszego kanału możemy reklamować różnego rodzaju produkty powiązane z tym, czym się zajmujemy. Dla przykładu, jeżeli prowadzimy kanał poświęcony bajką dla dzieci, to możemy reklamować wszelkiego rodzaju zabawki, kolorowanki lub wszystko to, czym interesują się nasi widzowie. Ważne, aby zdać sobie sprawę kto ogląda nasze materiały. Jest to klucz do lepszej monetyzacji ruchu. Najgorszym rozwiązaniem jest złe dobranie reklam. Załóżmy, że kanał o bajkach dla dzieci reklamuje sprzęt myśliwski. Nie dość, że reklama nie odniesie żadnego rezultatu, to stracimy widzów.

Recenzję produktów

Różni się on od poprzedniego sposobu tym, że nasze wideo jest w pełni poświęcone określonej rzeczy bądź usłudze. Testujemy i wydajemy o niej określoną opinię. Jeżeli produkt jest dobry, polecamy go dołączając przy okazji nasz link partnerski. W przypadku, gdy recenzja produktów wypadła źle, zawsze możemy polecić inny produkt, który jest lepszy. Również dołączając linki partnerskie. Ważne, aby recenzję naszych produktów były tak skonstruowane, aby rozwiązać określony problem.

Lokowanie produktu

Jeżeli nasz kanał jest odpowiednio duży, może dojść do sytuacji, że określone firmy mogą same zgłosić się do nas z propozycją współpracy. Będzie ona polegać na tym, że w zamian za często pokaźne wynagrodzenie będziemy używać w naszym video produkt określonej marki. Najczęściej lokowanie produktu możemy zobaczyć na kanałach powiązanych z gotowaniem i związanych z pracami mechanicznymi.

Znalezienie sponsora

Kanały, które mają już wypracowaną pozycję na rynku mogą wejść we współpracę ze sponsorami. W zamian za reklamę na kanale zapłacą nam honorarium – często sowite. Jak pozyskać sponsora? Istnieje kilka sposobów. Najlepszą sytuacją jest, gdy sponsor sam zgłasza się do nas z ofertą współpracy. Jeżeli nikt nie zgłasza się do nas, to sami możemy wyjść z inicjatywą i ich poszukać. Spróbujcie skontaktować się z firmami, które są pokrewne waszej branży i zapytajcie czy są zainteresowane współpracą. Ponadto, możecie zamieszczać informacje w waszych wideo o tym, że poszukujecie sponsora. Może okazać się, że wasze materiały przegląda właśnie osoba, która zapłaci za reklamę na naszym kanale.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


Dropshipping

Drophipping jest to nic innego, jak wystawienie na sprzedaż w sieci produktu, który końcowemu klientowi zostanie dostarczony bezpośrednio z fabryki. Bardzo lukratywnym sposobem na dropshipping jest skorzystanie z  platformy Amazon (FBA – Fulfillment By Amazon). Pierwszym pytaniem jakie zapewne sobie zadajecie:

Czy jeśli mieszkam w Polsce to czy mogę sprzedawać na Amazonie?

Odpowiedź brzmi: tak. Jak najbardziej możesz sprzedawać produkty w Stanach, w Anglii, Niemczech, w Japoni,i w Australii czy w Kanadzie. Wszędzie tam, gdzie Amazon ma swoją platformę sprzedażową.

Czym jest Amazon FBA? Postaramy się teraz przedstawić krok po kroku cały proces sprzedaży – od samego początku do samego końca. Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać jest znalezienie naszego produktu, który będziemy sprzedawać na Amazonie. Jak wiecie, na Amazonie jest szalona ilość produktów, jednak naszym zadaniem jest znalezienie takiego, który jest niszowy. Czyli którego jest mało, a na który jest naprawdę duże zapotrzebowanie. Jak tego produktu szukać wyjaśnimy w osobnym artykule, bo jest na to specjalny sposób i są do tego przygotowane odpowiednie narzędzia.

Kolejnym krokiem po znalezieniu produktu, który będzie się mieścił w pewnych kryteriach, jest skontaktowanie się z fabryką lub dostawcą w Chinach. Taka firma musi być w stanie taki produkt nam wyprodukować i dostarczyć, a co ważne dostawca czy fabryka w Chinach musi być w stanie zaprojektować własne logo, zapakować produkt w ładne pudełko, również z waszym logiem i waszym designem. Taki produkt nie będzie różnił się zupełnie od produktu, który kupujecie na półce sklepowej.

Tak przygotowane produkty wysyłamy następnie do Amazona. Przychodzimy w ten sposób do kroku numer 3. Jest to właśnie dostarczenie towaru, który wyprodukowaliśmy w Chinach do magazynu Amazon, w zależności od tego gdzie zdecydowaliśmy się sprzedawać. Czyli Stany Zjednoczone, Anglia, Niemcy. Gdziekolwiek by to nie było, stamtąd Amazon całkowicie przejmuje kontrolę nad waszym towarem. Jeżeli tylko do nich on dotrze, wrzucają go na swoje półki i zaczyna się sprzedaż. Waszym zadaniem w tym czasie, jest przygotowanie ładnego zdjęcia swojego produktu, opisu aukcji na Amazonie i doglądanie go. Możecie inwestować w kampanie reklamowe na Amazonie, tak aby wasz produkt lepiej się sprzedawał.

Amazon FBA Krok po kroku

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej lub blogu

W odróżnieniu od klikania w reklamy w Internecie czy wypełniania ankiet ten sposób jest trudniejszy, ponieważ wymaga twojej inwestycji w zakup domeny, stworzenie strony, a następnie tworzenie treści. Bardzo wiele osób również zastanawia się jak można zarabiać na reklamach na stronie lub blogu, który posiada już teraz. Często zdarza się, że nawet posiadając określoną ilość osób odwiedzających nasz portalu nie monetyzujemy lub robimy to w sposób mało efektywny, w następstwie nasze zarobki mogą być bardzo niskie.Oto sposoby dzięki którym można zarabiać na swojej stronie internetowej lub blogu. Jednym z nich jest program partnerski.

Programy partnerskie

Program Partnerski polega na promowaniu produktów, bądź usług w zamian za prowizję ze sprzedaży. W praktyce działa to tak, że na swojej stronie internetowej lub blogu zamieszcza się banery reklamowe oraz linki prowadzące do strony sprzedawcy. Kiedy odwiedzający waszą stronę, kliknie w taką reklamę, zostanie przekierowany do strony sprzedawcy. Kiedy dokona zakupu, tobie przekazana zostanie prowizja od tej transakcji. Programów partnerskich jest naprawdę wiele. Są programy partnerskie księgarni, banków, sklepów internetowych, a nawet firm pokroju Mercedesa. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat programów partnerskich, to szczegółowy opis najkorzystniejszych znajduje się niżej.

Jeżeli chodzi o rodzaje reklam, to możemy dodawać na naszą stronę banery reklamowe, jak również linki partnerskie.

Oto kilka faktów dotyczących programów partnerskich:

 • Dołączenie do danego programu partnerskiego jest zazwyczaj darmowe.
 • Dodany link czy też baner reklamowy pracuje dla nas przez bardzo długi czas
 • Dołączając do programu partnerskiego nie musimy zakładać działalności gospodarczej

Osobiście możemy wam polecić dwa programy partnerskie z których korzysta wiele blogerów w Polsce. Pierwszym z nich jest platynowy Program Partnerski Złotych Myśli, czyli największego w Polsce wydawnictwa książek i eBooków z zakresu rozwoju osobistego i szeroko pojętego biznesu. Na swojej stronie chwalą się, że ich partnerzy zarobili już prawie trzy i pół miliona złotych. Mają bardzo szeroki wybór produktów i wysokie prowizje od 10 do 40%. Co istotne, rejestracja w programie jest bardzo prosta, nie trzeba mieć własnej firmy – wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego programu to możecie przejść bezpośrednio do strony programu partnerskiego odszukując go w google.

Kolejny sprawdzonym programem jest program partnerski mBanku. mBank to jeden z największych w Polsce dostawców bankowości elektronicznej, dlatego możemy promować różnego rodzaju konta bankowe, lokaty czy kredyty. Przykładowo, kiedy osoba przechodzącą z naszego linku czy reklamy otworzy zwykłe konto, to otrzymamy za to aż 75 zł. To naprawdę sporo. Jeśli jesteście zainteresowani tym programem partnerskim, to odsyłamy na stronę mBanku.

Adsense

Drugi ze sposobów na zarabianie jest Google AdSense. AdSense są to reklamy które są wkomponowane w treści naszej strony. Jak sama jak nazwa wskazuje współpracujemy z firmą Google. Po dodaniu określonego układu reklamy na naszą stronę rozpoczniemy zarabiając z Google.

Możemy wybierać spośród wielu różnego rodzajów formatów. Są nimi między innymi:

 • reklamy tekstowe
 • reklamy displayowe
 • reklamy multimedialne
 • linki plastyczne
 • reklamy dopasowania treści

W tym miejscu należy dodać, że kod możemy wkleić w dowolne miejsce na naszej stronie, tak, aby zarabiać na reklamach jak najwięcej.

Stawki za pojedyncze kliknięcie w reklamę na stronie wahają się od 10 groszy do nawet kilkudziesięciu złotych. Zakładając, że nasza strona będzie notować dziennie 1000 unikatowych odwiedzin, a nie jest to aż tak dużo, w reklamę kliknie 1%, a za jedno kliknięcie dostajemy 1 zł, to w miesiącu na jednej reklamie możemy zarobić 300 zł. Mając 5 takich reklam na stronie co miesiąc jesteśmy bogatsi o 1500 zł. Będąc systematycznym i spędzając czas w sieci możemy sobie łatwo niewielkim wysiłkiem dorobić do kieszonkowego czy wypłaty.

Jak wygląda zatem zarabianie po kliknięciu w reklamy zamieszczone na naszej stronie?

Osoby zostaną przekierowane na stronę reklamodawcy. Za każde kliknięcie, jak również ewentualny zakup zostajemy wynagrodzeni.

Pokażemy wam teraz na konkretnym przykładzie czym jest Google AdSense. W wyszukiwarce google wpiszemy “Sony RX100 VI”. Na samej górze pojawiają się reklamy prowadzące do sklepów z elektroniką jednak nie jest to typ reklamy który nas interesuje. Otwieramy teraz jedną z pierwszych stron, które znajdują się poniżej w wynikach wyszukiwania.

https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/30518-sony-rx100-vi-zdjecia-przykladowe

Znajdują się tutaj opinie i recenzje. Chyba cały test aparatu. W tekście wyświetlają się reklamy w postaci kwadracików, jak na zdjęciu poniżej. Jest to właśnie reklama AdSense. Jak to poznać? Jak widzicie w prawym górnym rogu tej reklamy wyświetlają się 2 znaczki. Pierwszy to informacja, a drugi to możliwość zamknięcia tej reklamy. Kiedy przewiniemy stronę w dół znajdziemy drugą reklamę AdSense.

Przyklad reklamy do klikania Adsense

Co ją różni od programów partnerskich? Głównie tym, że kiedy ktoś wejdzie na naszą stronę i kliknij na reklamę to my za sam fakt kliknięcia dostajemy pieniądze. Czyli dostaniemy wynagrodzenie za kliknięcia. Stawka wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt groszy za kliknięcie, więc jeżeli będziecie mieli na przykład 50 kliknięć dziennie to możemy w miesiącu zebrać niewielką sumę .Mając wiele stron i wiele reklam, można łatwo policzyć ewentualne zyski.

Kolejną różnicą między programem partnerskim, a Google AdSense jest to, że reklamy AdSense są spersonalizowane. To znaczy, że wyświetlają się na podstawie zainteresowań użytkowników. Zdecydowanie zwiększa to konwersję tych reklam. Dużym plusem programu jest to, że rejestracja jest łatwa. Można zarejestrować wiele stron i jest to największy tego typu program na świecie. Działa już kilkanaście lat. Według nas, obok programów partnerskich na początek jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala nam w miarę łatwy sposób zarabiać na reklamie na swojej stronie internetowej czy blogu.

Sprzedaż własnych produktów

Ostatnim ze sposobów, które chciałbym wam przybliżyć jest sprzedaż swoich własnych produktów na swojej stronie internetowej. Jak można to zrobić? Przykładowo prowadząc bloga macie tam kilkadziesiąt postów. Wspieracie treść tych postów, dodajecie jakąś nową wiedzę, jakąś nową treść. Tworzymy z tych informacji ebooka. Ebooka możemy w prosty sposób zrobić w zwykłym Microsoft Word i zapisać go w pdf-ie. W takiej właśnie formie go sprzedajemy na swojej stronie. Kiedy ktoś kupi waszego ebooka zarabiacie 20 zł. Jeśli codziennie ktoś kupi waszego eBooka, no to w miesiącu mamy 600 zł. Oczywiście wasz ebook może kosztować 50 zł albo 100 zł. Dobrze jest mieć kilka takich książek lub stworzyć kursy internetowe, które będą jeszcze więcej kosztowały. Na pewno to rozwiązanie wymaga więcej pracy, ponieważ trzeba ten produkt stworzyć. Trzeba mieć dobrą treść i osoby, które go kupią. Jest to o wiele bardziej opłacalne, niż programy partnerskie czy reklamy.

Przeanalizujmy – jeśli promujecie złote myśli i ktoś z waszego polecenia kupiłby książkę za 20 zł to wy dostaniecie 4 zł prowizji. Jednak, jeśli sprzedacie swojego ebooka na swojej stronie za 20 zł to zarobicie całą kwotę dla siebie. Więc jest to 5 razy więcej.

Zatem możecie sprzedać 5 razy mniej swoich książek, żeby zarobić tyle samo co ze sprzedaży książek ze złotych myśli.

Warunek jest jeden – musimy być ekspertami w określonej dziedzinie i pokazać że nasz produkt pomoże klientom rozwiązać problem. Łatwo wyjaśnić to na przykładzie strony o odchudzaniu. Jeśli taką stronę posiadacie i będziecie chcieli sprzedawać poradnik “Jak schudnąć 10 kg w miesiąc”, musicie pokazać, że wasz produkt działa. Ponadto warto poprzeć wasz produkt tym, że jesteście specjalistami w dietetyce. W takim przypadku bardzo dużo osób zechce kupić wasz produkt, ponieważ oprócz tego że poradnik napisał specjalista, to sam stracił dzięki swoim metodom 10kg.

Wynajem miejsca pod reklamę

Na własnej stronie internetowej lub blogu możliwe jest wydzierżawienie miejsca na reklamę. Jeżeli wasza strona jest mocno odwiedzana to możecie poszukać firm, bądź osób, które zapłacą wam za to, że wstawicie na swojej stronie ich reklamę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie liczyć na comiesięczny dopływ gotówki. Podczas poszukiwania klientów zwróćcie uwagę na to, aby reklama była pokrewna z treścią w waszej strony. Dzięki temu będziecie mogli żądać wyższych stawek za reklamę, a wasi klienci będą zadowoleni, ponieważ reklama będzie cieszyć się powodzeniem.

Jak znaleźć reklamodawców którzy chcieliby podjąć z nami współpracę?

Możecie czekać, aż reklamodawca sam zgłosi się do was z propozycją współpracy albo sami wyjść z inicjatywą. Po pierwsze, wstawcie na swojej stronie zakładkę współpraca i napiszcie, że jesteście zainteresowani dodaniem reklamy. Po drugie możecie zamieszczać informacje na końcu każdego z waszych wpisów. Często reklamodawcą może okazać się czytelnik waszej strony bądź bloga. Po trzecie możecie wysyłać bezpośrednie zapytania do firm z waszej w branży tematycznej. Pytać czy byliby zainteresowani podjęciem współpracy.

Pisanie płatnych artykułów

Kolejnym sposoby na zarabianie na blogu lub własnej stronie jest pisanie płatnych artykułów i recenzji. W tym przypadku nawiązujemy współpracę z reklamodawcą otrzymując wynagrodzenie za dodanie wpisu na jego temat. Tutaj sprawa ma się podobnie jak w przypadku wydzierżawienia miejsca. Zawsze jednak dodawajcie płatne wpisy powiązane tematycznie z głównym nurtem waszej strony. Skorzystacie wy i właśnie reklamodawcy.

Zleceń na tego typu działania może być nieco mniej, ale w długim okresie zarobicie więcej, ponieważ wasi klienci będą do was wracać, a właściwie nie odejdą.

Co powinna zawierać dobra strona czy blog?

Prosty i zgodny układ. Musi zapewniać spójny i rozpoznawalny wizerunek. Jak to zrobić? Ważne jest, aby nie używać więcej niż dwóch lub trzech kolorów na całej witrynie. Należy zachowywać układ i jak najbardziej zbliżoną strukturę strony, tak aby użytkownik po prostu się nie pogubił. Dobrze jest też nie używać więcej niż dwóch czy trzech rodzajów czcionek. Powtarzać tą samą wielkość tytułów i napisów na każdej stronie.

Użyteczność – użytkownik musi znaleźć w dwóch, maksymalnie trzech kliknięciach to czego szuka. Dobra strona internetowa jest nie tylko estetycznie spójna, ale również łatwa w nawigacji i pozwala szybko dotrzeć do większości treści. Zaleca się wstawianie paska menu głównego na każdej stronie tak, aby użytkownik łatwo mógł odnaleźć dostęp do wszystkich informacji z każdej odwiedzanej podstrony.

Przejrzystość i prostota treści – język którego używamy na naszej stronie musi być po prostu zrozumiały dla każdego. Wskazówka: czytanie tekstów na ekranie wymaga większego nakładu pracy niż czytanie książki, dlatego ważne jest, aby tekst dobrze odróżniał się od tła.

Obrazy i słowa, które mówią o emocjach Niezależnie od tego jaki jest temat naszej strony, ważne, aby odróżniała się od konkurencji i wzbudzała zainteresowanie odwiedzających. Należy poświęcić dużo uwagi na wybór zdjęć, ponieważ przyciągają one pierwszą uwagę.

SEO – czyli daj się znaleźć Jaki jest posiadania dobrej strony internetowej, jeśli nikt nie wie o jej istnieniu. Pracujemy nad tym, starannie wybieramy meta tagi, słowa kluczowe, wykorzystujemy inne darmowe źródła, mówimy tutaj oczywiście o integracji z serwisami społecznościowymi. Poprzez Social Media docieramy do naszych potencjalnych czytelników, wstawiamy naszą stronę internetową katalogów stron, dzięki czemu uzyskamy lepszą widoczność. Wreszcie monitorujemy naszą stronę. Bezpłatne narzędzia takie jak Google Analytics pozwalają nam zrozumieć Ile osób odwiedziło naszą witrynę, ile osób wraca, ile czasu spędzają na naszej witrynie i na której podstronie.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.