Jak Uciec Przed Inflacją w Portfelu Inwestycyjnym?

Przy zagrożeniu wysoką inflacją, wspólnym problemem wielu inwestorów jest ochrona ich portfela przed tym zjawiskiem. Kiedy maszyny drukarskie zaczną drukować nowe banknoty 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, można się domyślać, że ceny wzrosną, a pieniądze staną się mniej wartościowe i zmniejszą siłę nabywczą.

Przy zagrożeniu wysoką inflacją, wspólnym problemem wielu inwestorów jest ochrona ich portfela przed tym zjawiskiem. Kiedy maszyny drukarskie zaczną drukować nowe banknoty 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, można się domyślać, że ceny wzrosną, a pieniądze staną się mniej wartościowe i zmniejszą siłę nabywczą.

Jak można uciec od wysokiej inflacji? Co możesz zrobić, aby zapewnić rodzinie dobrobyt w taki sposób, aby mogła spać spokojnie w nocy? Nie ma pewnych, niezawodnych metod, ale są pewne rzeczy, które można rozważyć z udziałem dobrego planisty finansowego. Jeśli są właściwie realizowane, mają potencjał i mogą zmniejszyć ryzyko związane z efektami inflacji.

Unikaj wysokiego nagromadzenia obligacji długoterminowych

Obligacje są najbardziej wrażliwą klasą aktywów, jeśli chodzi o poziom inflacji. W rzeczywistości, tak jak ćma może zrujnować wielki wełniany sweter, tak samo inflacja może zniszczyć wartość netto inwestora obligacyjnego. Nierzadko, zanim się zorientujesz, jest już za późno.

Dzieje się tak, ponieważ większość obligacji jest oprocentowana stałym kuponem, który nie wzrasta. Jeśli kupujesz 30-letnią obligację, której oprocentowanie wynosi 4%, lecz inflacja gwałtownie wzrasta do 12%, masz poważne kłopoty. Z każdym kolejnym rokiem tracisz coraz większą siłę nabywczą. Bez względu na to jak bezpiecznie czujesz się inwestując w obligacje.

Własne inwestycje mogą zwiększyć przepływy pieniężne

Przy wzroście kosztów McDonald’s może podnieść ceny Big Mac’ów i frytek, prawda? Jeśli koszty wzrosną, firma ubezpieczeniowa może naliczyć więcej składek, prawda? Jeśli koszty wzrosną, właściciele budynków mieszkalnych mogą podwyższyć czynsze w większości obszarów kraju, prawda?

Są to przykłady firm, które mają wewnętrzną ochronę przed wzrostem stopy inflacji. Jeśli inwestycje, które posiadasz mają moc ustalania cen możesz przetrwać atak wysokiej inflacji nie doznając przy tym zbytnich obrażeń.

Surowce, które zmieniają się niezależnie od walut

Jeśli posiadasz gospodarstwo rolne, które produkuje towary takie jak pszenica lub kukurydza, pola naftowe, które wypompowują ropę naftową, kopalnie złota, srebra lub miedzi lub inne aktywa, jak sztuka lub artykuły kolekcjonerskie – prawdopodobnie nie będziesz musiał martwić się o inflację tak bardzo. Jeśli ludzie potrzebują ropy, pszenicy lub złota to zapłacą za nią w dowolnej walucie, którą zaakceptujesz. Nawet jeśli wrócimy do epoki kamienia łupanego i będziemy płacić muszlami i skórą.

Wiadomo o kilku niezwykle bogatych inwestorach, którzy kupowali grunty rolne w Kanadzie kilka lat temu, gdyż wierzyli, że Stany Zjednoczone ucierpią na skutek znacznej inflacji i znacznie słabszego dolara. Wiedzieli, że fakt posiadania gospodarstw rolnych produkujących surowce w obcym kraju zapewni im potencjalną kotwicę.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


Podsumowanie

Najważniejsze jest to, że istnieją działania, które możesz podjąć by zmienić alokację portfela inwestycyjnego. Mogą one pomóc w obronie przed utratą siły nabywczej. Niektórzy inwestorzy mogą nawet skorzystać na inflacji. Ważne jest, aby omówić te strategie bardziej dogłębnie z doradcą finansowym.

Jak zostać doświadczonym Inwestorem – przewodnik

1. Podstawy2. Tworzenia Portfela3. Formowanie Strategii4. Planowanie Przyszłości
Stwórz PlanDywersyfikacjaKupno i SprzedażInflacją
Cele InwestycyjneAkcjeRobo DoradcaPlanowanie Emerytury
Opłaty InwestycyjneSurowceFundusze InwestycyjneKryzys Rynkowy
Sposoby Budowania MajątkuNieruchomościETF?Równowaga Portfela
Zrozumienie siebieRynki ZagraniczneAktywnie a Pasywnie
Rynek ForexFundusze Długoterminowe
ObligacjeSpółki Dywidendowe
Reinwestowanie Dywidendy

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.