Jak Shortować Bitcoina za Pomocą Kontraktów CFD


Ostatnie lata było najbardziej udanym okresem w historii kryptowalut. Weźmy na przykład Bitcoin. W marcu 2020 roku Bitcoin będzie można kupić nawet po cenie około 5,000 dolarów ze względu na kryzys COVID-19. W lipcu cena wzrosła powyżej 9,000 dolarów z powodu zmniejszenia się o połowę. Już w listopadzie przekroczył swoje poprzednie historyczne wartości z 2017 roku.

W kwietniu 2021 roku Bitcoin był notowany na poziomie około 63 000 dolarów, co jest rekordem wszech czasów.

Hossa na rynku kryptowalut jest w pełnym rozkwicie, prawdopodobnie większość inwestorów kupiłaby Bitcoina w tym momencie, ponieważ spodziewają się, że jego cena wzrośnie w najbliższej przyszłości.

Ze względu na dużą zmienność, Bitcoin i kryptowaluty są doskonałym narzędziem do krótkiej sprzedaży dla doświadczonych traderów.

W rzeczywistości wśród traderów są tacy, którzy obstawiają, że cały rynek kryptowalutowy załamie się dzisiaj pomimo silnej hossy.

Ci traderzy stawiają na tak zwany short selling na kryptowalutach takich jak Bitcoin, Ethereum, Ripple czy Litecoin. Zdolność do shortowania kryptowalut (lub innych aktywów) w odpowiednim momencie może być całkiem przydatną strategią inwestycyjną podczas nadchodzącego rynku niedźwiedzia, który z pewnością kiedyś nadejdzie.

Co to jest krótka sprzedaż Bitcoina i jak shortować

Zajmowanie pozycji short na kryptowalutach lub shortowanie bitcoina może być zdefiniowane jako zajęcie niedźwiedziej pozycji przy wykorzystaniu instrumentu CFD. Oznacza to, że inwestor wierzy, że cena danego instrumentu spadnie i dokonuje transakcji, aby skorzystać na tym spadku.

Kiedy ceny kryptowalut rosną, większość traderów stosuje strategię polegającą na kupowaniu tanio i sprzedawaniu po wyższych cenach (tzw. long).

Jeśli jednak mówimy o shortowaniu Bitcoina lub ogólnie o zawieraniu transakcji na kryptowalutach, w praktyce oznacza to, że trader będzie sprzedawał, kiedy cena kryptowaluty jest wysoka, a kupował, kiedy jest niska – czerpiąc zyski z różnicy w cenie kryptowaluty.

Przykład krótkiej sprzedaży

W naszym przykładzie trader prawidłowo zakłada, że rynek kryptowalut będzie nadal spadał, więc otworzyłby pozycję krótką lub sprzedaż po cenie powiedzmy 15 000$ BTC w styczniu 2018 roku, a następnie zamknąłby pozycję, kupując ją na niższym poziomie, powiedzmy w lutym 2018 roku, gdzieś w okolicach 7 400$. Taką transakcję można przeprowadzić tylko wtedy, gdy handlujesz aktywami jako kontraktami na różnice kursowe.

Możesz sprzedawać Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple lub inne kryptowaluty CFD, a nawet akcje.

Niezależnie od instrumentu finansowego, celem tradera jest zyskanie na spadku cen”.

Powody, dla których traderzy shortują Bitcoina

Kontrakty CFD, czyli kontrakty na różnice kursowe, pozwalają profesjonalnym inwestorom spekulować na wzrostach i spadkach na rynku bez posiadania instrumentu bazowego.

Wciąż jednak w grę wchodzą dwie strony – trader i broker. Na koniec kontraktu te dwie strony wymieniają się różnicą między ceną rynkową kryptowaluty w momencie zawierania transakcji a ceną kryptowaluty na koniec transakcji.

Zasadniczo trader płaci różnicę między ceną otwarcia i zamknięcia kryptowaluty, którą handluje. Prostota wejścia i wyjścia z transakcji to kolejny powód, dla którego shortowanie CFD na kryptowaluty jest tak popularne.

Nie twierdzimy, że krótka sprzedaż jest łatwa, ale z pomocą kontraktów CFD ma ona pewne zalety:

  1. Bezpieczeństwo: Wiele giełd kryptowalutowych zostało zaatakowanych przez hakerów, ponieważ na ogół oferują niewystarczające bezpieczeństwo. Handluj za pośrednictwem brokera, który oferuje CFD na kryptowaluty oznacza, że handlujesz z regulowaną firmą, która zapewnia bezpieczeństwo twoich finansów.
  2. Dźwignia finansowa: Inwestorzy indywidualni mogą handlować dwukrotnością wielkości pozycji. Profesjonalni traderzy mogą handlować pięciokrotnością pozycji.
  3. Transakcje w dowolnym kierunku: Wybierasz długą lub krótką pozycję na dowolnej kryptowalucie. Nie musisz fizycznie posiadać żadnych kryptowalut, żeby nimi handlować.
  4. Zaawansowane narzędzia zarządzania ryzykiem: Wykorzystaj stop loss i take profit do minimalizacji ryzyka
  5. Dostęp do szerokiej gamy kryptowalut: Możesz handlować Bitcoin CFD, Litecoin CFD, Ethereum CFD, Ripple CFD i wiele więcej.
  6. Trading 24/7: Handluj 24/7
  7. Platforma transakcyjna: Śledzenie cen kontraktów CFD na kryptowaluty w bezpieczny i stabilny sposób.

Jeśli chodzi o krótką sprzedaż kryptowalut, posiadanie pod ręką odpowiednich narzędzi handlowych jest bardzo ważne. Posiadając konto na eToro, możesz spekulować na spadkach i wzrostach kontraktów CFD i masz dostęp do zaawansowanych narzędzi. To daje traderom elastyczność w handlu kryptowalutami.

Recent Content