Jak kupić akcje Xiaomi w Polsce bez prowizji

Akcje firmy Xiaomi odżyły po trudnym pandemicznym roku, a chińska firma spodziewa się zwiększyć produkcję o ponad 66% do końca 2021 roku. Inwestorzy pytają, jak kupić akcje Xiaomi w 2021 roku i którzy brokerzy są najlepsi do inwestowania w Xiaomi. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem akcji Xiaomi, ten poradnik będzie pomocny.

Akcje firmy Xiaomi odżyły po trudnym pandemicznym roku, a chińska firma spodziewa się zwiększyć produkcję o ponad 66% do końca 2021 roku. Inwestorzy pytają, jak kupić akcje Xiaomi w 2021 roku i którzy brokerzy są najlepsi do inwestowania w Xiaomi. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem akcji Xiaomi, ten poradnik będzie pomocny.

W trakcie lektury wyjaśnię dynamikę akcji Xiaomi i to jak inwestować w Xiaomi. Opowiem o tym, którzy bezprowizyjni brokerzy są najlepsi do kupowania akcji Xiaomi i jak łatwo kupować akcje Xiaomi dzięki poradnikowi krok po kroku. Na koniec odpowiem na kilka często zadawanych pytań.

Jak kupić akcje Xiaomi w pięciu krokach

 1. Wybierz brokera z dostępnymi akcjami Xiaomi
 2. Załóż konto u brokera.
 3. Wpłać pierwszy depozyt.
 4. Wyszukaj akcje Xiaomi.
 5. Kup i zostań akcjonariuszem.

Gdzie i jak kupić akcje Xiaomi w 2021 roku?

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Czym jest Xiaomi? Chiński Apple?

Xiaomi oznacza w tłumaczeniu „proso” lub dosłownie „mały ryż”. Jest to chińska firma technologiczna, która robi furorę w branży smartfonów. Według firmy Canalys, firma jest największym chińskim producentem smartfonów po 10 latach** od jej założenia, a akcje Xiaomi są jednymi z ciekawszych.

Przyglądam się temu, co sprawia, że Xiaomi odnosi dziś sukces i co to oznacza dla cen akcji Xiaomi.

To, co odróżnia Xiaomi od innych producentów smartfonów i sprawia, że porównania do Apple są zasadne, to strategia sprzedaży. Wysokiej klasy smartfonyw niskiej cenie, praktycznie bez marży i zysku. W przeciwieństwie do strategii wielu innych chińskich firm, Xiaomi nie stara się tylko oferować tanich telefonów z niższej półki. W wywiadzie dla The New York Times, szef firmy Lei Jun powiedział: „Nie jesteśmy tylko tanią chińską firmą, która produkuje tanie telefony. Zamierzamy być częścią Fortune 500.

Aby zwiększyć niskie marże Xiaomi sprzedaje te same telefony dłużej niż wielu jego konkurentów. Oznacza to, że zamiast wypuszczać nowy flagowiec co sześć miesięcy może sprzedawać ten sam model przez okres do 18 miesięcy. Jest to strategia, którą ostatnio zaczęły stosować nawet większe firmy. Daje to większą elastyczność w generowaniu zysków.

Dlaczego ludzie inwestują w Xiaomi?

Wiemy już czym jest Xiaomi i dlaczego odniosło sukces. Potrzebujemy jednak więcej powodów, aby mieć argumentów aby przekonać się czy kupno akcji Xiaomi to dobry pomysł. Najważniejsze aspekty, które sprawiają, że jestem nastawiony optymistycznie do akcji Xiaomi są następujące:

Uważam, że perspektywy przychodów Xiaomi są bardziej optymistyczne. Wynikają one z poprawy sprzedaży smartfonów i dochodów z reklam w pierwszym półroczu 2021 r. Jest to także związane z ożywieniem gospodarczym w Indiach i Europie oraz silnym ożywieniem gospodarczym w Chinach. Uważam, że w najbliższym czasie cena akcji Xiaomi powinna być wspierana przez napływ informacji o włączeniu spółki do indeksu Hang Seng Index (HSI).

Dostawy smartfonów Xiaomi wzrosną o 5% do 130 mln sztuk w 2021 roku.

Analiza techniczna pod inwestycję w Xiaomi

Ostatni wzrost akcji Xiaomi Corp może wzbudzić zainteresowanie akcjonariuszy, gdyż są one notowane na poziomie 3,65 przy bardzo niskim wolumenie obrotu. Dyrektorzy i zarząd spółki odnieśli duży sukces w rebalansowaniu własnego portfela aktywów w odpowiednim momencie, aby wykorzystać zmienność rynku w maju. Odchylenie standardowe dziennej stopy zwrotu z akcji dla 90-dniowego horyzontu inwestycyjnego wynosi obecnie 3,87. Ponadprzeciętne ryzyko związane jest przede wszystkim ze zmiennością rynku oraz spekulacjami dotyczącymi zbliżających się konferencji prasowych spółki Xiaomi Corp.

Wykres cen akcji Xiaomi w latach 2019 - 2021
Wykres cen akcji Xiaomi w latach 2019 – 2021
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych rezultatów. Prezentowana historia inwestycyjna obejmuje mniej niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji o inwestowaniu.

Dzięki raportowi na temat Xiaomi Corp można w łatwy sposób przetworzyć większość informacji na temat spółki oraz uzyskać aktualne informacje. Do ważnych faktów należą: prognozy wyników, raporty korporacyjne oraz komunikaty SEC. Moduł Xiaomi Stock Analysis pozwala również przeanalizować zależność ceny akcji Xiaomi od niektórych wskaźników fundamentalnych.

Kapitalizacja rynkowa Xiaomi

Spółka zalicza się do kategorii spółek o dużej kapitalizacji. Jej obecna wartość rynkowa wynosi 94,04 miliarda USD . Kapitalizacja rynkowa odnosi się do całkowitej wartości wszystkich akcji danej firmy na rynku. Kapitalizację rynkową Xiaomi Corp obliczamy biorąc pod uwagę całkowitą liczbę wyemitowanych akcji i mnożąc ją przez aktualną cenę pojedynczej akcji. Aby zarządzać ryzykiem, wielu inwestorów tworzy portfele, które są zdywersyfikowane pomiędzy akcjami o różnej kapitalizacji. Ogólnie jednak konserwatywni inwestorzy mają tendencję do posiadania akcji o dużej kapitalizacji, a ci, którzy szukają większego ryzyka, preferują akcje o małej i średniej kapitalizacji.

Krok 1. Wybór brokera do inwestycji w Xiaomi

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego brokera do zakupu akcji Xiaomi. Pewne kwestie odróżniają przeciętnych brokerów od tych lepszych.

Dobry broker do inwestowania w akcje Xiaomi

Dane, które eToro dostarcza na temat swoich użytkowników (ponad 20 milionów) i bezpieczeństwa (regulowane przez FCA i CySEC) są jak najbardziej wystarczające, aby zgodzić się z tym, że jest to zdecydowanie dobry broker do zakupu akcji Xiaomi. Leśli spojrzeć również na społecznościowe narzędzia handlowe i korzyści, nie ma wątpliwości, że ten broker dla nie jednego inwestora jest najlepszym.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Prowizje

Prowizje, które eToro oferuje swoim użytkownikom za kupno i sprzedaż akcji są bezkonkurencyjne. Oferuje on 0% prowizji za zakup akcji i zamknięcie transakcji bez limitu wielkości inwestycji. Ponadto, eToro nie pobierze od Ciebie żadnej prowizji od twoich depozytów.

Korzyści eToro

 • PayPal jako metoda płatności za depozyt.
 • Wiodący dostawca handlu społecznościowego.
 • Konkurencyjne prowizje.
 • Umożliwia utworzenie darmowego konta demo.
 • Bezpieczna platforma.

Wady eToro

 • Brak narzędzi takich jak MetaTrader.
 • Posiada opłatę za brak aktywności.

Krok 2. Utwórz konto u brokera

Do tego etapu wykorzystamy brokera eToro, ponieważ po przeanalizowaniu różnych platform uważam, że eToro oferuje bardzo dobre warunki do zakupu akcji Xiaomi w 2021 roku. Aby rozpocząć proces otwierania rachunku, musimy wejść na stronę główną eToro i wybrać opcję „Dołącz teraz”.

Zostaniesz wtedy przekierowany do menu Otwórz Rachunek, gdzie musisz wybrać hasło wraz z nazwą użytkownika oraz wpisać swój adres e-mail.

Aby zakończyć proces zakładania konta wystarczy przejść do etapu weryfikacji tożsamości. Ten krok jest dość prosty, wszystko czego potrzebujemy to kopia naszego dowodu osobistego i potwierdzenie adresu zamieszkania.

Krok 3. Wpłać swój pierwszy depozyt

W sekcji „Wpłata” znajdziesz wszystkie narzędzia potrzebne do dokonania pierwszej wpłaty. W eToro mamy możliwość korzystania z ponad 10 różnych metod płatności, w tym PayPal.

Jak wspomniano powyżej, żadna z metod wpłaty eToro nie zawiera opłat.

Pierwszy depozyt na eToro wymaga wpłaty 50 USD.

Krok 4. Znajdź akcje Xiaomi

Ten krok jest dość prosty. Wystarczy, że wejdziemy w wyszukiwarkę eToro u góry ekranu. Wyszukujemy akcje Xiaomi.

Po wybraniu spółki Xiaomi możemy dostać się do ekranu głównego firmy Xiaomi, gdzie możemy znaleźć Analizę, wykresy, statystyki i dane na temat firmy.

Wyszukiwarka spółek na platformie eToro
Wyszukiwarka spółek na platformie eToro

Aby kupić akcje Xiaomi, wystarczy kliknąć na przycisk „TRADE”.

Krok 5. Zainwestuj w Xiaomi

Po wybraniu opcji „TRADE” pojawi się okno zakupu akcji, w którym musimy wybrać zlecenie oraz wskazać kwotę, którą chcemy zainwestować w akcje Xiaomi.

Oprócz funkcji dźwigni, eToro pozwala użytkownikom na wybór stop loss i take profit. Narzędzia te są ważne ponieważ pozwalają wybrać po jakiej cenie wchodzisz i wycofujesz pozycje automatycznie. Dzięki temu inwestycja jest zabezpieczona przed nadmiernym ryzykiem.

Zalety i wady zakupu akcji Xiaomi

Przeanalizujemy teraz wady i zalety zakupu akcji Xiaomi. Pozwoli nam to wyjaśnić czy dobrym pomysłem jest inwestowanie w akcje Xiaomi:.

Zalety inwestowania w Xiaomi

Huawei ma problemy z dostawą komponentów i wycena firmy spada. Xiaomi na pewno będzie na tym korzystać.

Połowa pracowników to osoby zatrudnione w dziale badania i rozwoju. Będzie to zachęta do innowacyjności.

W 2020 roku, Xiaomi Mi 10 ultra został w całości wyprodukowany na zautomatyzowanej linii produkcyjnej. W przyszłości w ten sposób będą produkowane również telefony z niższej i średniej półki. Oznacza to prawdopodobnie niższe koszty pracy.

Przychody za trzeci kwartał 2021 roku przedstawiają się następująco: 66% ze smartfonów; 25,1% z IoT i produktów lifestylowych, 8% z usług internetowych; 0,8% z innych.

Wady inwestowania w Xiaomi.

Niestabilność polityczna: istnieją pewne rozbieżności polityczne pomiędzy rządami Chin i Indii. Indie to duży rynek dla Chin i Xiaomi.

Chińskim firmom, które nie przestrzegają zasad grozi weto handlowe ze strony USA. Ameryka stale monitoruje chiński rynek i jego regulację.

Większość swoich komponentów sprowadzają od koreańskich i amerykańskich dostawców: chipy, ekrany. Więc Samsung prawdopodobnie dokłada więcej pieniędzy do ekranu Xiaomi niż oni sami.

Często zadawane pytania

Czy z Xiaomi może stać się to samo, co stało się z Huawei?

Na szczęście dla inwestorów, Xiaomi nie posiada infrastruktury telekomunikacyjnej, ani niczego, co rząd USA postrzegałby jako „niebezpieczne”. Tym samym powinna to być raczej bezpieczna inwestycja.

Czy kupowanie akcji Xiaomi jest bezpieczne?

Jeśli używasz wiarygodnego brokera do zakupu akcji Xiaomi, można zapewnić sobie bezpieczeństwo transakcji i kapitału. Handel z brokerem takim jak eToro, zarejestrowanym w FCA i CySEC, zapewni bezpieczny zakup akcji Xiaomi. Nie należy zapominać o ryzyku rynkowym, które może dotyczyć każdej klasy aktywów.

Po jakiej cenie można sprzedać akcje Xiaomi?

Po ogłoszeniu wejścia Xiaomi na rynek pojazdów elektrycznych i ożywieniu na rynkach europejskich, akcje Xiaomi mogą mieć silną tendencję wzrostową w średnim i długim terminie.

Czy opłaca się kupować akcje Xiaomi?

Rentowność każdego składnika aktywów finansowych zależy od naszych umiejętności jako traderów. Prawie każdy składnik aktywów może być rentowny, ale ważne jest, aby być odpowiednio wyedukowanym. eToro oferuje darmowe usługi szkoleniowe i konto demo dla swoich użytkowników. Zalecam odpowiednio się przeszkolić zanim zaczniesz kupować akcje Xiaomi.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.