Jak kupić akcje Volkswagena: Inwestuj w VOW3 z 0% prowizją

Jeśli czytasz ten poradnik to dlatego, że szukasz wiedzy na temat tego jak kupić akcje Volkswagena i czy to dobra inwestycja w 2021 roku. Dodatkowo sprawdzamy, dlaczego warto kupić akcje, jak Covid19 wpływa na branżę oraz który broker jest najlepszy do zakupu akcji Volkswagena.

Volkswagen AG to niemiecki koncern motoryzacyjny i jeden z największych producentów samochodów na świecie. Firma jest liderem w europejskim przemyśle motoryzacyjnym i produkuje pojazdy użytkowe, ciężarówki, autobusy i inne pojazdy. Grupa Volkswagen obejmuje marki referencyjne, takie jak Seat, Audi lub Skoda, które są uważane za marki klasy średniej oraz marki premium takie jak Porsche, Ducati i Lamborghini.

Jeśli czytasz ten poradnik to dlatego, że szukasz wiedzy na temat tego jak kupić akcje Volkswagena i czy to dobra inwestycja w 2021 roku. Dodatkowo sprawdzamy, dlaczego warto kupić akcje, jak Covid19 wpływa na branżę oraz który broker jest najlepszy do zakupu akcji Volkswagena.

Nasz poradnik o tym, jak kupić akcje Volkswagena rozpoczynamy od pokazania, jak to zrobić i kiedy jest na to najlepszy moment.

Jak kupić akcje Volkswagena w 5 krokach

Jeśli chcesz kupić akcje Volkswagena, skorzystaj z usług zaufanego brokera online. Oto przykład jak kupić akcje Volkswagena (VOW3):

 • Wybierz brokera online. Polecamy zakup akcji z eToro z prowizją 0%.
 • Otwórz rachunek bankowy
 • Dokonaj wpłaty
 • Wyszukaj akcje Volkswagena korzystając z usług brokera
 • Kup akcje Volkswagena (VOW3). Możemy również inwestować w akcje Volkswagena poprzez kontrakty CFD z dźwignią 1:5.

Porównanie brokerów dla akcji Volkswagena

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak kupić akcje Volkswagena (VOW3): kompletny przewodnik

W tym rozdziale przyjrzymy się 5 krokom jak kupić akcje Volkswagena (VOW3). Najpierw zaczniemy od najlepszych brokerów do kupowania akcji. Następnie pokażemy Ci, jak zarejestrować się u brokera takiego jak eToro i kupić akcje Volkswagena.

Krok 1: Wybór brokera online

Kiedy zaczynasz przygodę z inwestowaniem często pojawiają się wątpliwości, którego brokera wybrać by kupić akcje. Istnieje kilka kluczowych cech przy wyborze brokera online do zakupu akcji. Dlatego przedstawiamy Ci listę 5 najważniejszych aspektów:

 • Doświadczenie w zakresie obrotu aktywami i produktami finansowymi wraz z odpowiednimi regulacjami.
 • Różnorodność rynków, które oferuje dla inwestycji
 • 0% prowizji od zakupu akcji i zerowe lub bardzo niskie spready
 • Nieograniczone konto demo, które pozwala początkującym ćwiczyć na rynku w czasie rzeczywistym.

eToro: 0% prowizji za zakup akcji Volkswagena

Broker eToro jest światowym liderem dzięki wieloletniemu prowadzeniu działalności w zakresie technologii finansowych. Założone w 2007 roku eToro ma ponad 14 lat doświadczenia w branży. W 2010 roku stworzyła pierwszą na świecie społecznościową platformę transakcyjną, rewolucjonizując tym samym działalność brokerów online.

Dziś eToro posiada największą sieć social tradingu w Europie oraz CopyTrader, narzędzie, które pozwala Ci kopiować inwestycje profesjonalnych traderów. Dostarcza Ci również informacje takie jak ryzyko transakcji, wskaźnik powodzenia/niepowodzenia oraz inne, które są przydatne przy podejmowaniu decyzji.

Jedną z mocnych stron platformy jest 0% prowizji od zakupu akcji. Poza tym wpłaty na Twoje konto są bezpłatne. Oferuje on konkurencyjne spready zaczynające się od 1 pipsa. Masz do dyspozycji szeroką gamę aktywów, w które możesz inwestować. Należą do nich akcje takie jak Amazon, indeksy i ETFy. Jeśli chodzi o towary mamy 46 opcji, takich jak platyna, bawełna, złoto, kakao czy cukier.

Na koniec warto wspomnieć, że eToro pozwala Ci na kupowanie akcji Volkswagena poprzez kontrakty CFD z dźwignią 1:5. Ta opcja pozwala na zwiększenie zysków przy jednoczesnym przyjęciu wyższego ryzyka w swoich inwestycjach.

Prowizje

 • 5$ prowizji od wypłaty środków
 • 0% prowizji od zakupu akcji
 • Opłata startowa 0$
 • Spready od 1 pipsa na inwestycjach CFD

Zalety

 • Nieograniczone konto DEMO, z którym możesz rozpocząć praktykę na platformie i doskonalić swoje strategie.
 • Duża społeczność eToro Social Trading, aby obserwować i dzielić się swoimi transakcjami.
 • Regulowany przez Financial Conduct Authority (FCA) oraz Cyprus Securities – Exchange Commission (CySEC).
 • Dokonywanie zakupów akcji bez prowizji
 • Bezpłatne korzystanie z Copyportfolio

Wady

 • Pobranie 5$ prowizji od wypłat z konta
 • Brak zaawansowanych narzędzi analitycznych dla traderów
 • Opłata za konwersję przy wpłacie Euro od 50 pipsów

Twój kapitał narażony jest na ryzyko. Obowiązują również inne opłaty. Dodatkowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Krok 2: Otwórz konto

Po wybraniu brokera otwórz rachunek i zaloguj się do eToro. Otrzymasz mail z potwierdzeniem. Przejdź do e-maila i kliknij na zawarty w nim link. W ten sposób potwierdzisz swój adres e-mail.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Twój broker najprawdopodobniej poprosi o dodatkowe potwierdzenie konta. Będzie to wymagać przesłania mailem kopii dowodu osobistego i potwierdzenia adresu zamieszkania. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach możesz zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia o dochodach. Po tym wszystkim, renomowani brokerzy dbają o Twoją sytuację finansową i chcą się upewnić, że nie ryzykujesz pieniędzy, na których utratę nie możesz sobie pozwolić.

Krok 3: Dokonaj wpłaty

Teraz, gdy potwierdziłeś swoje konto tradingowe możesz przystąpić do instalacji oprogramowania. Jeśli zamierzasz korzystać z platformy internetowej, musisz wejść na stronę brokera, a następnie do platformy.

Jeśli planujesz dokonywać transakcji za pomocą urządzenia mobilnego, przejdź do Play Market dla urządzeń z systemem Android lub App Store dla urządzeń z systemem iOS. Użyj wyszukiwarki, aby znaleźć aplikację mobilną swojego brokera i zainstaluj ją.

Po uzyskaniu dostępu do platformy, należy użyć danych logowania dostarczonych przez brokera, aby zalogować się na swoje konto. Jesteś teraz zalogowany na swojej platformie handlowej i gotowy do zawierania transakcji.

Minimalny depozyt w eToro wynosi $200

Dla przypomnienia, możesz również wykonać ten proces przy zakupie akcji facebooka, amazona lub jakiejkolwiek innej firmy, której się przyglądasz.

Krok 4: Wyszukaj akcje Volkswagena (VOW3)

Teraz Twoje konto jest gotowe i możesz kupować i sprzedawać aktywa finansowe. Przejdź do zakładki „Rynki” na swojej platformie transakcyjnej. Użyj wyszukiwarki, aby znaleźć akcje Volkswagena. Po znalezieniu spółki możesz przeanalizować jej wykres i powiększyć go jeśli jest to wymagane. Można wykonać dwa rodzaje analiz:

 • Analiza techniczna – Koncentruje się na dynamice zmian kursu akcji, aby sformułować założenia dotyczące jej przyszłych wyników. Spróbuj dostrzec trend lub możliwe odwrócenie trendu. Jeśli widzisz trend wzrostowy, możesz kupić akcje Volkswagena i spróbować podążać za trendem, zakładając, że cena będzie rosła, a następnie sprzedać po wyższej cenie. Jeśli widzisz trend spadkowy, możesz dokonać krótkiej sprzedaży i czekać na spadek ceny. Wtedy możesz zyskać na różnicy.
 • Analiza fundamentalna spółki polega na badaniu sytuacji finansowej firmy i związanych z nią komunikatów prasowych. Kluczowym przykładem jest informacja o tym, że Volkswagen oszukiwał w sprawie szkodliwych emisji w swoich samochodach. Było to powodem znacznego spadku kursu akcji Volkswagena.
jak kupić akcje VW VOW3 wykresy

Przejdź do wykresów Volkswagena

Krok 5: Kupuj akcje Volkswagena (VOW3)

Po dokonaniu odpowiedniej analizy jesteś gotowy do zakupu akcji Volkswagena. Pamiętaj, że proces ten jest taki sam dla procesu zakupu akcji NVIDIA lub innych akcji, którymi jesteś zainteresowany.

Nie zapomnij ustalić ilości akcji, które chcesz kupić w zależności od ilości pieniędzy, które chcesz zainwestować.

jak kupić akcje volkswagena - panel

Kolejną ważną częścią Twojego handlu jest złożenie zlecenia stop loss. Inwestorzy używają zlecenia stop-loss, aby zabezpieczyć swoją transakcję, ograniczając potencjalną stratę. Jeśli ustawisz stop-loss na określonym poziomie nie możesz stracić więcej niż ten poziom zakłada.

Historia Volkswagena

Historia Volkswagena sięga roku 1934, kiedy to Ferdinand Porsche wysłał do niemieckiego rządu propozycję stworzenia samochodu dla ludzi. Ostatecznie nazwano go „Volkswagen”, co po niemiecku oznacza samochód dla ludu. W roku 1938, zaprezentowano publiczności słynny model „Beetle „, którego ironiczna nazwa została nadana przez nowojorską prasę. W czasie II wojny światowej niemiecka firma wyprodukowała około 100 000 sztuk tego modelu.

W połowie lat 40. zakłady Volkswagena zmieniły nazwę na Wolfsburg i w kolejnych latach rozpoczęły eksport. W tych latach powstała również Volkswagen Group. Do końca 1964 r. jej udział w rynku wynosił ponad 20% sprzedając ponad 22 000 samochodów. Rok później firma przejęła spółkę zależną Daimler-Benz.

W latach 70. wprowadzane są Golf GTI i Polo, a Audi łączy się w markę V.A.G. W latach 90. nabywane są marki Skoda, Bentley, Lamborghini i Bugatti. Obecnie firma zatrudnia ponad 130 000 osób na całym świecie i dystrybuuje swoje pojazdy w ponad 140 krajach. Grupa Volkswagen jest znana na całym świecie z niezawodności i wysokiej jakości swoich samochodów.

Co musisz wiedzieć o Volkswagenie

W tej części podsumujemy 5 najważniejszych faktów o Volkswagenie:

 • Grupa Volkswagen została założona w 1938 roku, ale marka jest obecna na rynku od czasu, gdy została założona przez Ferdinanda Porsche w 1935 roku.
 • Volkswagen jest największą marką w grupie, wyprzedzając Audi, Ducati, Bugatti i inne
 • Niemiecki klub piłkarski „WfL Wolfsburg „ jest własnością firmy Volkswagen.
 • Posiada 12 różnych marek, więc specjalizacja jest bardzo szeroka.
 • Logo nie zmieniło się od początku swojego istnienia, V i W pozostają w tym samym miejscu od pierwszego projektu.

Zwrot z inwestycji w akcje Volkswagena

Volkswagen jest firmą motoryzacyjną o zróżnicowanej strukturze w segmencie samochodów średniej, wysokiej klasy i luksusowych, takich jak jego spółki zależne Porsche, Lamborghini czy Bentley. Aby dowiedzieć się ile pieniędzy mogę zarobić na akcjach Volkswagena, musimy wziąć pod uwagę wyniki spółki w 2020 roku, na które istotny wpływ miał covid19.

Jak pokazuje poniższy wykres, Volkswagen został dotknięty równie mocno jak reszta branży

W kwietniu roku 2019 akcje Volkswagena były notowane po 180 USD, ale w ciągu zaledwie półtora miesiąca spadły do 80 USD, co oznacza spadek wartości o 55%.

W kwietniu 2020 r. cena akcji Volkswagena osiągnęła najniższy poziom i zaczęła wzrastać o 10-12% miesięcznie, aż osiągnęła poziom 156 USD, na którym znajduje się w styczniu 2021 r.

Po odzyskaniu większości strat z covid19 przypominamy, że akcje volkswagena od marca 2020 wzrosły o prawie 100% i w najbliższych miesiącach powinny osiągnąć poziom ponad 200 USD.

Dlaczego warto inwestować w akcje Volkswagena?

W tej części naszego przewodnika o tym jak kupić akcje Volkswagena, przeanalizujemy powody dla których Volkswagen jest interesującą spółką, w którą warto zainwestować. W naszej analizie przyjrzymy się **dwóm najważniejszym punktom, które przemawiają za inwestycją w akcje Volkswagena:

 • 12 marek Grupy Volkswagen
 • Zaangażowanie w modele hybrydowe i elektryczne

Poniżej przedstawiam 2 najważniejsze punkty, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie akcji Volkswagena:

12 marek Grupy Volkswagen

W ciągu swojej historii niemiecka marka przejmowała różne marki, tworząc w ten sposób sieć. Wśród tych nabytków znajdują się samochody sportowe i pojazdy użytkowe** oraz samochody ciężarowe i użytkowe. Ta dywersyfikacja produktów w znacznym stopniu przyczynia się do zapewnienia znaczącej obecności na rynku.

Zdolność do zaspokajania potrzeb różnych profili klientów sprawia, że Volkswagen jest bardzo wszechstronną firmą na wysoce konkurencyjnym rynku motoryzacyjnym. Marki należące do Volkswagena to: Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen Samochody Osobowe, Scania, Man oraz Volkswagen.

W celu zrozumienia rozmiaru firmy, w dalszej części zostaną krótko opisane marki należące do Grupy Volkswagen.

Audi: samochody premium i sportowe

kolorowanka Audi logo | ladnekolorowanki.pl

Niemiecka firma Audi kojarzona jest z samochodami klasy high-end o eleganckim i funkcjonalnym wyglądzie, zapewniającym użytkownikowi wyjątkowy komfort i jakość. Audi kojarzy się ze sportem na wiele sposobów, nie tylko dzięki swoim spektakularnym modelom sportowym, ale także dzięki swojej konkurencyjności w Formule E, pucharze Audi TT i Niemieckich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych (DTM).

Ponadto w swoich samochodach wprowadzają cztery przyszłościowe technologie, które dodają im atrakcyjności w perspektywie długoterminowej: e-tron, TFSIe, Mild Hybrid i G-tron. Aby zrozumieć 2 najważniejsze innowacje, wyjaśnijmy pokrótce technologię e-Tron i TFSIe:

Pojazdy e-Tron

Są to 100% bezemisyjne pojazdy elektryczne o zasięgu ponad 400 km, które można naładować ekstremalnie szybko – w ciągu 30 minut. Wyposażono je w nowy rodzaj napędu elektrycznego Quattro i zastosowano w nich wiele „inteligentnych” rozwiązań w zakresie nawigacji, ładowania, zużycia paliwa i zarządzania bezpieczeństwem.

Technologia TFSI

Technologia ta stosowana jest w hybrydach plug-in Audi. Zapewnia on użytkownikowi trzy opcje jazdy: EV, Auto i Hold, w zależności od tego czy włączony jest tryb elektryczny, hybrydowy czy napędowy. Modele te wyposażone są w dwugodzinne szybkie ładowanie oraz szereg innych funkcji jezdnych.

Seat: gwiazda wśród marek samochodowych

Icon Make Seat - Seat Logo PNG Image | Transparent PNG Free Download on SeekPNG

Marka SEAT została założona w 1950 roku i wywodzi się z Sociedad Española de Automóviles de Turismo. Jest to marka dla użytkowników, którzy potrzebują samochodu do codziennego użytku w dobrej cenie i o dobrej jakości. Jest to jedyna marka na rynku, której 4 modele znalazły się wśród 10 najlepiej sprzedających się samochodów w Hiszpanii w okresie największej pandemii COVID-19.

Škoda: bezpieczne i trwałe samochody

Skoda Logo Png - Skoda Auto Black Logo, Transparent Png - kindpng

Jeden z czterech najstarszych producentów samochodów na świecie, znany z trwałości i bezpieczeństwa swoich samochodów. Nadążają za rozwojem technologicznym, opracowując i wdrażając technologie takie jak Auto Light Assist, Adaptive Cruise Control, Front Assist czy Kessy Full, aby zapewnić użytkownikom swoich samochodów wyjątkowe wrażenia.

Bentley: angielski luksus

Bentley logo and symbol, meaning, history, PNG

Bentley to klasycznie stylizowana luksusowa marka samochodów założona w Wielkiej Brytanii w 1919 roku i charakteryzująca się doskonałością. Oferuje szeroki zakres usług dla swoich samochodów, takich jak łączność ze smartfonami i pełna kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi. Szczególną uwagę marka przywiązuje do samochodowego sprzętu nagłaśniającego, zapewniając najwyższą jakość dźwięku.

Bugatti: luksus i konkurencja

The Bugatti logo and how this emblem became a symbol

Założona w 1909 roku francuska marka jest znana na całym świecie z ekskluzywności i spektakularnych sportowych projektów. Co warte podkreślenia, od 2020 roku firma wprowadziła druk 3D części w swoim modelu produkcyjnym, aby zmniejszyć końcową wagę samochodu. Należy również wspomnieć, że marka historycznie brała udział w zawodach sportowych uzyskując zawsze bardzo wysokie wyniki.

Lamborghini: włoski supersamochód

Lamborghini Logo PNG Images, Free Transparent Lamborghini Logo Download - KindPNG

Włoski producent luksusowych samochodów oferuje ekskluzywne modele wykonane z włókna węglowego. Lamborghini zbadało i rozwinęło ten materiał, aby zapewnić swoim modelom jak najlepszy stosunek wytrzymałości do masy.

Współpracują oni z partnerami ze świata aeronautyki, aby wykorzystać swoją technologię do osiągnięcia niespotykanych dotąd wyników w obróbce włókien węglowych.

Porsche: największy na świecie producent samochodów sportowych

Porsche Logo - White Porsche Logo Png, Transparent Png , Transparent Png Image - PNGitem

Niemiecka firma jest historycznie największym na świecie producentem samochodów sportowych i nadal rozwija nowe technologie, aby utrzymać swoją pozycję lidera. W 2021 roku Porsche opracowało technologię wykorzystującą druk 3D do drukowania obudowy silnika elektrycznego, która jest lżejsza i bardziej kompaktowa. Firma prowadzi również prace rozwojowe w zakresie big data management w celu zarządzania danymi generowanymi przez smart cars i czyni postępy w dziedzinie baterii elektrycznych.

Porsche odniosło sukces w sportowych zawodach zarówno w Formule E, jak i Mistrzostwach GT oraz zanurzyło się w E-Sporcie.

Ducati: luksusowe motocykle

Logo "Ducati" Sticker Gas Tank-Sides-Tip-Tail-Helmet - Adesivi Moto

Założona w 1926 roku włoska firma wyprodukowała swój pierwszy motocykl dopiero w 1952 roku. Jak tylko weszli na ten rynek, nie przestali się rozwijać w branży. Mają wielkie doświadczenie na profesjonalnym poziomie ponieważ rywalizują w Mistrzostwach Świata Moto GP i Superbike. Konkurowanie na światowym poziomie wymaga, aby firma była na bieżąco i wyposażona w wydajny i wysokiej jakości sprzęt.

Jego technologia jest stale rozwijana. Przykładem może być nowy kompaktowy, wysokowydajny silnik o nazwie V4 Gran turismo, który zapewnia większą wszechstronność w zróżnicowanym terenie, nie zaniedbując przy tym swojej sportowej funkcji.

Volkswagen: najlepiej sprzedające się samochody w historii

Volkswagen Logo Stock Illustrations – 210 Volkswagen Logo Stock Illustrations, Vectors & Clipart - Dreamstime

Ta spółka-córka Volkswagena produkująca samochody osobowe dla szerokiej społeczności umieściła kilka modeli na liście 10 najlepiej sprzedających się samochodów w historii. Należą do nich między innymi Volkswagen Passat, Beetle czy Golf.

W dziedzinie rozwoju technologii opracowano modele hybrydowe oraz różne projekty mające na celu zapewnienie lepszych doznań użytkownikom. Należą do nich między innymi udoskonalony panel przedni, sterowanie głosem oraz zmiany koloru wnętrza, w którym światła tworzą niepowtarzalną atmosferę w zależności od miejsca, w którym się jedzie.

Scania: samochody ciężarowe i autobusy

Scania - Mercedes Benz Tourismo 2018, HD Png Download , Transparent Png Image - PNGitem

Scania oferuje rozwiązania transportowe i logistyczne o ograniczonym wpływie na środowisko, a dzięki niezawodnym silnikom poprawia rentowność firm, które korzystają z jej usług. Ułatwia kierowcom pokonywanie długich dystansów, co czyni ją atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm z branży.

Zapewnia szkolenia dla kierowców, porady i wsparcie, aby zwiększyć ich doświadczenie zawodowe i zmniejszyć zużycie paliwa. W ten sposób przyczynia się do ochrony środowiska i sprawia, że kierowcy czują się bardziej komfortowo i bezpieczniej w samochodzie.

Man: nowa generacja ciężarówek

MAN Truck & Bus | Brands of the World™ | Download vector logos and logotypes

Man jest niemieckim producentem samochodów ciężarowych i autobusów, specjalizującym się w transporcie dalekobieżnym. Zajmuje się również takimi dziedzinami jak pojazdy wojskowe, urządzenia turbo i silniki wysokoprężne.

Firma oferuje swoim klientom szereg cyfrowych usług umożliwiających monitorowanie, śledzenie i analizowanie wydajności floty. Oferuje również rozwiązania dla „transportu przyszłości” z możliwością automatyzacji jazdy i współpracuje z wieloma rozwiązaniami zrównoważonego transportu.

Volkswagen: król samochodów

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji samochodów osobowych zmierza w kierunku modeli elektrycznych i ekologicznych. Specjalizuje się w furgonetkach i samochodach kempingowych. W ostatnich latach firma intensywnie inwestowała w technologię potrzebną do napędzania silników i poprawy jakości wrażeń z jazdy.

Zaangażowanie w modele hybrydowe, elektryczne i zrównoważone

Na dzisiejszym rynku konieczne jest wymyślanie na nowo i dostosowywanie się do wymagań klientów. Zrównoważone i nie spalające się silniki są coraz bardziej poszukiwane, więc istnieje potrzeba, aby pozycjonować się jako realne rozwiązanie na tym rynku.

W tym przypadku Volkswagen jest mocno zaangażowany we wprowadzanie nowych elektrycznych, hybrydowych i redukujących emisję technologii w różnych modelach marki. Jak wyjaśniono w poprzedniej sekcji można zauważyć, jak marki luksusowe próbują dostosować się i pozycjonować na rynku samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Badania i wdrażanie nowych zrównoważonych technologii, takich jak silniki ID.3, ulepszona jakość włókien węglowych, rozwój bardziej wydajnych napędów, jak również postępy i ulepszenia w zakresie łączności i inteligencji pojazdów sprawiają, że Volkswagen jest firmą z którą należy się liczyć w przyszłości. Z tego powodu jest to **ciekawa okazja do zakupu akcji w 2021 roku.

Plusy i minusy akcji spółki Volkswagen

Kurs akcji Volkswagena gwałtownie spadł w 2015 roku po tym jak Volkswagen został oskarżony o kłamstwa na temat szkodliwych emisji swoich samochodów.

Od tego czasu akcje próbują się odbudować. Jak widać pod koniec 2017 roku miał miejsce trend wzrostowy, który próbował się wybić, ale w styczniu 2019 roku cena szybko wróciła do przedziału 16-17 EUR za akcję. Akcje Volkswagena są obecnie notowane po ponad 100 EUR podczas gdy średnia cena za akcję wynosi 160-170 EUR.

Korzyści z inwestowania w Volkswagena

Przyglądamy się zaletom Grupy Volkswagen:

Potencjał odbudowy

Volkswagen stracił około 60% swojej wartości z powodu „Dieselgate „. Reputacja Grupy została nadszarpnięta po skandalu, który był spowodowany oszustwami w zakresie emisji spalin przez Audi, Seata, Volkswagena, Skodę i Porsche. Firma zaczęła intensywnie inwestować w reklamę, aby poprawić zły wizerunek jaki pozostawiła u konsumentów.

Wskaźnik P/E (Cena/Zysk)

Aktualny wskaźnik P/E dla akcji Volkswagena wynosi 11,94. Im niższy wskaźnik, tym większy oczekiwany wzrost spółki w stosunku do całego rynku.

Wskaźnik P/E jest używany do określenia ile inwestorzy są skłonni zapłacić za każdego dolara zysku firmy.

Trendy związane z poziomem zarobków i dochodów

W ostatnich trzech latach Volkswagen odnotował wzrost zysków i przychodów. W ten sposób zidentyfikowaliśmy trend, który wskazuje na zdolność firmy do wyjścia z Dieselgeit. Przyczynił się do tego wzrost sprzedaży samochodów osobowych w Indiach, które są krajem szybko rozwijającym się. Volkswagen zyskuje udział w rynku od takich firm jak Renault i Toyota.

Ambitne cele

Volkswagen ogłosił swój cel wyprodukowania 3,5 miliona pojazdów elektrycznych do 2025 roku co jest bardzo ambitnym celem. Jeśli Volkswagen osiągnie ten cel stanie się jednym z największych graczy w branży samochodów elektrycznych, stawiając go na równi z Teslą. Taki wynik może wpłynąć na wzrost kursu akcji Volkswagena.

Wady inwestowania w Volkswagena

Przejdźmy teraz do wad Grupy Volkswagen:

Dieselgate wciąż wisi w powietrzu

Takie wpadki jak afera „Dieselgate” nie wykluczają scenariusza, w którym Volkswagen zmniejszy wyceny jeszcze bardziej. Jeszcze przed pandemią starała się pokazać światu swoje dobre wyniki i zaangażowanie w ochronę środowiska.

Covid19

Globalne spowolnienie gospodarcze doprowadziło do 65% spadku sprzedaży samochodów w ujęciu rok do roku.

Wniosek: Czy to właściwy moment na zakup akcji Volkswagena?

W tym poradniku staraliśmy się pokazać dlaczego kupno akcji Volkswagena jest dobrym pomysłem wykorzystując dane z fundamentalnego i technicznego punktu widzenia. Poznając silne firmy wchodzące w skład Volkswagen Group takie jak Porsche, Audi, Bugatti i Lamborghini oraz widząc, jak akcje konglomeratu ustanowiły cenę minimalną w rejonie 125 USD uważam, że długoterminowe inwestowanie w Volkswagena może być dobrą decyzją.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu zgadzasz się z wyrażonymi tu poglądami, polecamy skorzystanie z usług brokera, który jest tani i oferuje 0% na zakup akcji. Używam eToro ze względu na fakt, że możemy również uzyskać dochód z dywidend Grupy Volkswagen. Z drugiej strony, dla początkujących traderów jest to idealny broker, ponieważ posiada dwa bardzo interesujące narzędzia: Social Trading i Copyportfolio.

Dzięki tym dwóm narzędziom możesz śledzić wiadomości dotyczące Volkswagena oraz eksperckie opinie traderów na temat rynku samochodowego, a także kopiować portfele najbardziej zyskownych traderów w społeczności eToro.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zrozumieć dlaczego powinieneś kupić akcje Volkswagena w 2021 roku.

Twój kapitał narażony jest na ryzyko. Obowiązują również inne opłaty. Dodatkowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Często zadawane pytania

Jakie marki należą do koncernu Volkswagen?

Volkswagen posiada ponad 12 spółek zależnych w tym Audi, Bentley, Skoda, Porsche, Lamborghini, Ducati, Volkswagen, Neoplan czy Ducati.

Kto jest najlepszym brokerem do zakupu akcji Volkswagena?

Niezależnie od tego czy jesteś początkującym czy profesjonalnym traderem. Polecam eToro, ponieważ oferuje 0% prowizji przy zakupie akcji. Ponadto eToro dodaje dywidendy z każdej akcji do Twojego portfela. Aby sprawdzić, kiedy jest najlepszy czas na inwestycję w Volkswagena, eToro oferuje również narzędzie do handlu społecznościowego, które pozwala na interakcję z innymi członkami platformy.

Czy Volkswagen wypłaca dywidendę?

Odpowiedź brzmi TAK. Grupa Volkswagen wypłaca dywidendę swoim akcjonariuszom raz w roku w okolicach maja. Wartość tych dywidend zależy od wyników spółki. W związku z tym Grupa Volkswagen, podobnie jak inne spółki, nie wypłaciła dywidendy swoim akcjonariuszom w 2020 r., uwzględniając wpływ covid19. Dywidendy wynoszą zazwyczaj od 2 do 4 USD na akcję.

Jaka jest dziś cena Volkswagena?

Volkswagen jest notowany na niemieckiej giełdzie DAX30 z kodem VOW3. Aktualna cena akcji wynosi 209 EUR i ma dobre perspektywy wzrostu.

Od jak dawna Volkswagen jest notowany na giełdzie i kiedy nastąpił podział akcji?

Akcje zwykłe Volkswagena (o wartości nominalnej 100 DM) zostały wyemitowane w kwietniu 1961 r. po cenie 350 DM. Od tego czasu miały miejsce dwa podziały akcji. Pierwszy podział nastąpił w dniu 17 marca 1969 r. w stosunku 1:2 (ze 100 akcji DM na 50 akcji DM). Drugi podział nastąpił w dniu 6 lipca 1998 r. w stosunku 1:10 (z akcji o wartości nominalnej 50 DEM na akcje bez wartości nominalnej). Akcje uprzywilejowane Volkswagena zostały wprowadzone we wrześniu 1986 r. jako część dokapitalizowania w wysokości 300 mln DEM.

Na jakich giełdach notowane są akcje Volkswagena?

Akcje Volkswagena są notowane na następujących giełdach: Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Monachium i Stuttgart.

Z jakimi opłatami muszę się liczyć przy zakupie akcji Volkswagena?

Aby kupić akcje Volkswagena należy wziąć pod uwagę opłatę za konwersję za dokonanie wpłaty u brokera w walucie innej niż dolary amerykańskie, opłatę za wpłatę i wypłatę, opłatę za kupno akcji i wypracowane dywidendy, a także opłatę nocną i inne. Używam eToro, ponieważ uważamy, że jest to najbardziej konkurencyjny broker do kupowania akcji ze względu na 0% prowizji od inwestycji w akcje Volkswagena, 0% prowizji od dywidend zarobionych na akcjach Volkswagena i 0,02% stopy overnight lub swap.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.