Jak kupić akcje spółki Siemens (bez prowizji)

Jeśli szukasz sposobu na to jak kupić akcje Siemens (SIE), ten przewodnik pokaże Ci, który broker jest najtańszy i jaka jest minimalna kwota potrzebna do zainwestowania w Siemens.

Jeśli szukasz sposobu na to jak kupić akcje Siemens (SIE), ten przewodnik pokaże Ci, który broker jest najtańszy i jaka jest minimalna kwota potrzebna do zainwestowania w Siemens.

Siemens Limited jest indyjską filią niemieckiego międzynarodowego konglomeratu inżynieryjno-elektronicznego działającego w sektorze usług IT i zarządzania. Spółka jest podzielona na cztery jednostki: Corporate Technology India, Siemens Corporate Finance and Controlling, Global Shared Services oraz Siemens Management Consulting. Firma ma siedzibę w Bangalore i zatrudnia ponad 5 000 pracowników.

Długoletnia obecność niemieckiej firmy w Indiach rozpoczęła się w 1867 r., kiedy Werner von Siemens nadzorował utworzenie pierwszej linii telegraficznej między Londynem a Kalkutą.

Firma Siemens Limited została założona w 1992 roku jako spółka joint venture i obecnie posiada 22 fabryki rozsiane po całym kraju, osiem centrów kompetencyjnych, 11 centrów badawczo-rozwojowych oraz ogólnokrajową sieć sprzedaży i serwisu.

Przedstawimy również szereg analiz technicznych, które sprawdzają wpływ Covid 19 na akcje Siemensa.

Jak kupić akcje Siemensa w kilku prostych krokach

 • Wybierz brokera do zakupu akcji Siemens
 • Otwórz rachunek inwestycyjny
 • Wpłać pieniądze na swoje konto u danego brokera
 • Wyszukaj akcje firmy Siemens na platformie
 • Kup akcje Siemens

Oto broker, którego polecam do zakupu akcji Siemensa

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Kupujemy akcje Siemens – opis

W tym poradniku pokażę Ci jak kupić akcje Siemens. Podpowiem również, która platforma jest dla mnie najlepsza.

Krok 1: Wybierz brokera do inwestowania w akcje Siemensa

Jeśli chcesz kupić akcje firmy SIEMENS w 2021 roku, musisz znaleźć brokera, który nie będzie pobierał od nas opłat za zakup tych akcji. Skuteczne inwestowanie wymaga korzystania z usług brokera, który odpowiada Twoim celom inwestycyjnym, potrzebom edukacyjnym i stylowi tradingu. Szczególnie dla nowych inwestorów, wybór najlepszego brokera online może oznaczać różnicę między ekscytującym nowym źródłem dochodu a frustrującym rozczarowaniem.

Spójrzmy na 7 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze brokera przed zakupem akcji SIE:

 1. Poznaj swoje potrzeby inwestycyjne
 2. Zawęź pole poszukiwań.
 3. Zapoznaj się, z wysokością opłat
 4. Przetestuj platformę brokera za pomocą konta demo
 5. Przeczytaj jak dobrze broker edukuje swoich klientów
 6. Sprawdź łatwość wpłacania i wypłacania pieniędzy
 7. Zapoznaj się z poziomem obsługi klienta

Który broker jest odpowiedni do zakupu tych akcji? Czy to eToro?

Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu na rynkach finansowych, eToro jest platformą odpowiednią do zakupu akcji SIE dla początkujących inwestorów. eToro świadczy usługi dla klientów na całym świecie i jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA), Cyprus Securities Exchange Commission (CySEC), Markets in Financial Instruments Directive (MiFID) oraz Australian Securities and Investments Commission (ASIC). Ze względu na kraj, w którym Państwo dokonują transakcji, HYCM może zapewnić Państwu usługi innego podmiotu handlowego, aby spełnić wymagania regulatorów finansowych.

Z drugiej strony, jeśli chcesz kupić akcje Siemens z 0% prowizją i w łatwy sposób – eToro jest dobrym wyborem. Posiada narzędzia takie jak Social Trading. eToro jest to wiodąca na świecie sieć handlu społecznościowego. Dzięki wsparciu milionów użytkowników z ponad 140 krajów, eToro jest w stanie wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do stworzenia praktycznych narzędzi tradingowych.

eToro jest dobrze znaną platformą handlu finansowego, która obsługuje ponad 17 000 000 klientów.

Prowizje

 • 0% prowizji od zakupu akcji
 • Brak opłaty wstępnej
 • Opłata za brak aktywności – Tak
 • Opłata za wypłata środków – Tak
 • Minimalna wartość transakcji 25 USD
 • Minimalna wpłata 50 USD

Korzyści z zakupu akcji na tej platformie

 • Doskonała reputacja i świetne regulacje.
 • eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA), Cyprus Securities Commission (CySEC), Markets in Financial Instruments Directive (MiFID) oraz Australian Securities and Investments Commission (ASIC).

Zalety

 • Dostępna aplikacja Apple, Android, Windows
 • Możesz ustawić alerty cenowe
 • Zmienny spread (Forex)
 • Skorygowany stały spread
 • Obrót z zabezpieczeniem Stop Loss, Take Profit
 • Obrót z zabezpieczeniem
 • Zlecenia z limitem ceny
 • Handel jednym kliknięciem

Krok 2: Załóż konto

Kupno i sprzedaż akcji, handel kontraktami terminowymi i inwestowanie w fundusze giełdowe nie są już przeznaczone jedynie dla doświadczonych inwestorów.

W dzisiejszych realiach giełda jest dostępna niemal dla każdego. Studenta pierwszego roku, matki na urlopie macierzyńskim czy seniora. Ogromne zapotrzebowanie na mikro-inwestycje doprowadziło do boomu w branży i pobudziło powstanie niezliczonych brokerów online.

Pokażę Ci teraz proces rejestracji u według mnie – dobrego brokera – eToro. Aby to zrobić, przejdziemy na ich główną stronę internetową i się zarejestrujemy.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Otwarcie konta jest tak proste. Należy wypełnić formularz z danymi osobowymi i kliknąć przycisk „Dołącz teraz”.
Po kliknięciu przycisku ’Dołącz teraz’ zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza logowania w celu utworzenia nazwy użytkownika, preferowanego hasła, adresu e-mail i numeru telefonu. Zaakceptuj i przejdź dalej klikając przycisk 'Dołącz teraz’.

Możesz również zarejestrować się w eToro za pomocą Google lub Facebooka za pomocą jednego kliknięcia.

Krok 3: Pierwsza wpłata pieniędzy na konto transakcyjne

Zanim będziesz mógł rozpocząć handel na platformie eToro musisz wpłacić środki na swój rachunek. Zostaniesz przekierowany na bezpieczną stronę płatności eToro, gdzie możesz dokonać wpłaty.

Aby zasilić swoje konto, zaloguj się używając nazwy użytkownika i hasła, które utworzyłeś w kroku 2 powyżej. Następnie kliknij przycisk „Zaloguj się”.

eToro akceptuje różne rodzaje metod płatności, w tym PayPal, Skrill, Neteller, Visa, MasterCard, WebMoney i inne.

Po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego zostaniesz poproszony o weryfikację swojego konta. Istnieje możliwość „Zweryfikuj teraz” lub „Zweryfikuj później”; kliknij przycisk „Zweryfikuj później”, aby kontynuować proces zasilenia konta.

Krok 4: Wyszukaj akcje firmy Siemens

Gdy Twoje konto eToro jest zweryfikowane i zasilone, możesz złożyć zlecenie zakupu akcji Siemensa i innych aktywów obsługiwanych przez platformę eToro.

Kliknij w zakładkę Rynki i wyświetl różne aktywa. Dla każdego składnika można wyświetlić dostępne ceny kupna i sprzedaży oraz zmianę procentową w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kliknij przycisk „Kup”, aby wyświetlić powyższy ekran. Ustaw ilość akcji Siemens, którą chcesz kupić. Możesz również ustawić wartości „Stop Loss” i „Take Profit”, aby zminimalizować straty i zabezpieczyć zyski. Kiedy jesteś gotowy naciśnij przycisk „Złóż zamówienie”.

Pamiętaj, że ten proces jest podobny przy zakupie dowolnego aktywa finansowego, którym jesteś zainteresowany. Jeśli chcesz [kupić akcje Tesli], zainwestować w parę EUR/USD, kupić Bitcoina – wyszukiwarka pozwoli Ci znaleźć wszystkie te aktywa.

Krok 5: Zakup akcji Siemensa

Na poniższym obrazku możesz zobaczyć jak kupić akcje Siemens za pomocą jednego kliknięcia:.

Wskazówka: Kiedy dokonujesz transakcji, możesz wybrać pomiędzy różnymi typami zleceń. Jeśli złożysz zlecenie po cenie rynkowej, kupisz po cenie aktualnej, a więc zakup będzie natychmiastowy. Z drugiej strony, jeśli chcesz określić korzystniejszą dla siebie cenę kupna, musisz odpowiednio ustawić pole kursów, aby broker automatycznie dokonał zakupu, gdy cena osiągnie tę wartość.

Dlaczego inwestorzy kupują akcje Siemens?

Powodem do kupna Siemensa jest pragmatyczny pogląd, że chociaż spółka stoi w obliczu znaczących i rosnących przeszkód w krótkim terminie, jest dobrze zarządzana, ma silny bilans i stopę dywidendy przekraczającą 4%. Porównaj to z możliwością inwestowania w tak zwane nie obciążone ryzykiem papiery dłużne, takie jak obligacje rządowe. Rentowność obligacji dziesięcioletnich wynosi około 1,5%. Można też mieć wątpliwą przyjemność kupienia 10-letnich niemieckich lub francuskich obligacji, których rentowność jest obecnie ujemna.

Argumenty przemawiające za kupnem akcji niemieckiego giganta przemysłowego opierają się na dwóch filarach. Po pierwsze wysoka dywidenda: obecna wynosi około 3,6%. Po drugie, dywersyfikacja asortymentu działalności powinna zapewnić wzrost zysków i dywidend w całym cyklu koniunkturalnym.

Perspektywy wypłaty dywidendy

Siemens ogłosił, że planuje wypłacać od 40% do 60% zysku netto w formie dywidendy. Niestety w tym przypadku opinie były mieszane. W tym artykule podaję dane Siemensa w euro, ale posiadacze ADR będą obracać akcjami (i otrzymywać dywidendy) w dolarach amerykańskich.

Siemens jest firmą, która ma wszystko

W ciągu ostatnich 170 lat firma Siemens odegrała znaczącą rolę w kształtowaniu rozwoju technologicznego Niemiec, Europy i świata. W przeciwieństwie do wielu innych firm znalazła sposób na pokonywanie problemów i kryzysów oraz wyciąganie z nich wniosków. Odgrywanie aktywnej roli w kształtowaniu przyszłości było zawsze jednym z głównych celów wszystkich menedżerów firmy. Od Wernera von Siemensa do Joe Kaesera. Te ambicje pomogły przekształcić przedsiębiorstwo zatrudniające dziesięciu pracowników przy Schöneberger Strasse 19 w Berlinie w duże międzynarodowe przedsiębiorstwo. Wszystko to sprawia, że ta duża niemiecka firma jest pewnym partnerem, jeśli chodzi o czerpanie zysków z zakupu jej akcji.

Siemens prowadzi działalność w siedmiu obszarach:

 • Digital Industries, która oferuje produkty i rozwiązania systemowe dla automatyki stosowane w przemyśle wytwórczym i produkcji przemysłowej.
 • Gas and Power, która oferuje produkty, rozwiązania i usługi w zakresie wytwarzania energii, produkcji i transportu ropy naftowej i gazu.
 • Mobility, która łączy wszystkie obszary działalności Siemensa związane z przewozem osób i towarów.
 • Siemens Healthineers, która dostarcza technologie dla służby zdrowia i prowadzi działalność w zakresie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej.
 • Siemens Gamesa Renewable Energy, która projektuje i produkuje turbiny wiatrowe oraz sprzedaje elektrownie wiatrowe.

Czy warto rozważyć inwestycje w Siemensa w 2021 roku?

Przede wszystkim duży wpływ będą tu miały strategie, które grupa Siemens wdrożyła w celu zwiększenia swojej obecności na rynkach wschodzących. Polecam obserwować strategiczne przejęcia, realizację partnerstw, joint venture i fuzji, które są wysoko wartościowe i mogą pomóc w zdobyciu nowych udziałów w rynku.

Siemens wykorzysta również rosnącą liczbę specyficznych instytucji, które powstają na całym świecie, aby opracować własne rozwiązania i stać się bardziej niezależnym.

Wyniki z przeszłości nie są wskazaniem przyszłych wyników. Przedstawiona historia transakcji obejmuje mniej niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Ponadto mógłby on również skorzystać ze znacznego wzrostu popytu na energię elektryczną oraz na produkty i usługi należące do tego sektora. Ponadto mógłby on wprowadzić na rynek swoje rozwiązania i produkty zwiększając w ten sposób swoje obroty. Jak widać, jest to dobry kierunek rozwoju.

Często zadawane pytania

Jak kupić akcje Siemensa?

Akcje firmy Siemens można kupić za pośrednictwem brokera lub domu maklerskiego.

W jakich indeksach reprezentowane są akcje Siemensa?

Akcje Siemens AG wchodzą w skład większości indeksów giełdowych, np.: DAX 30 (niemiecki indeks giełdowy) EURO STOXX 50 STOXX Europe 50 S&P Global 100 STOXX Global 1800 STOXX Europe 600 Industrial Goods & Services Index Dow Jones Sustainability Index DivDAX (15 najlepszych spółek z indeksu DAX 30 według stopy dywidendy).

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.