Jak kupić akcje Santander: Inwestuj w SAN bez prowizji

Jeśli czytasz ten artykuł, to dlatego, że interesuje Cię czy kupno akcji Santander jest dobrym pomysłem i kiedy będzie na to dobry czas w 2021 roku. Poniżej odpowiemy na Twoje pytania, przedstawiając najlepszego naszym zdaniem brokera i dlaczego powinieneś zainwestować w Santandera.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak kupić akcje Santandera w 5 krokach

 • Wybierz brokera, u którego kupisz akcje SAN – ja polecam eToro
 • Otwórz konto
 • Dokonaj wpłaty
 • Wyszukaj akcji Santander
 • Kup lub sprzedaj akcje Banco Santander. Jeśli wybierzesz drugą opcję, możesz to zrobić poprzez kontrakty CFD.

Najlepsi brokerzy do kupowania akcji Santander

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

Jak kupić akcje Santandera na giełdzie?

Jeśli chcesz wiedzieć jak kupić akcje Santandera, powiemy Ci na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego brokera. Pamiętaj, że przy wyborze platformy powinieneś wziąć pod uwagę, że niektóre spółki wypłacają dywidendy swoim akcjonariuszom i będziesz potrzebował brokera takiego jak eToro, który pozwoli Ci na bezpośrednie gromadzenie tych środków.

Krok 1: Wybierz brokera, który ma akcje SAN.

Kiedy przychodzi do wyboru brokera, by kupić akcje, w tym przypadku Santander i chcemy to zrobić bez prowizji, bez oszustw i drobnego druku najlepiej zdecydować się na platformę regulowaną przez oficjalnych regulatorów rynków finansowych.

eToro: kup akcje Santander za gotówkę

jak kupić akcje santander - wykres

W 2021 roku eToro osiągnęło 13 milionów użytkowników. Broker z siedzibą w Tel Awiwie posiada instrumenty rozłożone na 15 różnych indeksów, w tym SP500, DAX30 i IBEX 35 w Hiszpanii. eToro pozwala Ci na zakup bitcoinów, lewarowanie poprzez CFD z dźwignią towarów, indeksów oraz zakup akcji Microsoft, Google, Santander jak również Amazon.

eToro działa na rynkach regulowanych przez Securities and Exchange Commission na Cyprze, FCA w Wielkiej Brytanii oraz CNMV w Hiszpanii. Dzięki temu nasze portfele są chronione przed oszustwami.

Wzrost platformy zawdzięczamy jej interfejsowi zaprojektowanemu dla początkujących traderów oraz narzędziom Social Trading i Copyportfolio, które pozwalają nam na interakcję z najlepszymi traderami w społeczności i kopiowanie ich portfeli względem naszego dostępnego kapitału.

Wyróżniamy eToro przede wszystkim dlatego, że pozwala Ci kupować akcje z 0% prowizji. Ponadto, jeśli zdecydujemy się na zakup akcji Santandera z pewnością dostrzeżemy, że wypłacane przez firmę dywidendy, znajdą odzwierciedlenie w naszym dostępnym kapitale.

Mocne strony

 • 0% prowizji za zakup akcji
 • Przeznaczone dla początkujących
 • Dostępne aktywa: pozwala Ci między innymi na zakup akcji, inwestowanie w kryptowaluty lub inwestowanie bezpośrednio w indeks.
 • Handel społecznościowy i funkcja Copyportfolio
 • Regulowane przez FCA, CySEC i CNMV
 • 800+ dostępnych akcji
 • Dostępne liczne metody wpłat

Słabe strony

 • Obsługa klienta mogłaby być lepsza
 • Brak narzędzi analitycznych

Najważniejszą rzeczą przy zakupie akcji w sektorze bankowym jest upewnienie się, czy kupujesz u brokera takiego jak eToro, który oferuje zakup akcji gotówkowych z prawem do dywidendy.

Krok 2: Otwórz konto

Wejdz na stronę eToro. Otworzy się wtedy formularz, w którym możesz wpisać swoje dane osobowe. Dodatkowo eToro pozwala Ci na rejestrację bezpośrednio przez Twoje konto Google lub Facebook.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Poniższy obrazek pokazuje główną zakładkę eToro:

eToro - platforma tradingowa

Podczas rejestracji masz możliwość zarejestrowania się przy użyciu danych prywatnych lub przy użyciu Facebooka lub Google. Gdy to zrobisz na adres e-mail zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca.

Po wypełnieniu formularza, widocznego na poniższym obrazku, nasze konto zostanie zweryfikowane przez proces KYC.

Pamiętaj, że proces ten jest taki sam w przypadku kupowania akcji Amazona lub innych aktywów dostępnych na platformie.

Krok 3: Wpłać swoje pierwsze środki

Wcześniej omawialiśmy super przewagę eToro nad innymi platformami dla początkujących traderów, która polega na tym, że wszystko jest proste i łatwe w użyciu, więc wpłacanie środków na eToro jest takie samo proste.

eToro ma aż 8 metod wpłaty na zakup akcji, przy czym Paypal jest jedną z najbardziej popularnych. Są to metody trudne do znalezienia na innych platformach. Aby dokonać wpłaty za pomocą Neteller lub Skrill musisz wcześniej dokonać płatności kartą debetową lub kredytową.

Na koniec musisz kliknąć w niebieski przycisk znajdujący się po lewej stronie, w dolnej części, gdzie widnieje napis Wpłata środków.

Teraz musisz podać wysokość środków, określić walutę, w której zostanie dokonana transakcja i wybrać metodę płatności (przelew bankowy, paypal, karta kredytowa lub debetowa, Sofort, Szybki Przelew). Pamiętaj, że minimum to 200$.

Uwaga: Wpłaty na eToro są zawsze dokonywane w dolarach amerykańskich (USD). Kiedy więc dokonujesz wpłaty w walucie innej niż USD, wpłacona kwota zostanie przeliczona na USD, jak widać na poniższym obrazku. eToro zawsze pokaże Ci rynkowy kurs wymiany, po którym zostanie dokonana konwersja waluty.

Minimalna wpłata na etoro wynosi $200

Czas przetwarzania dla różnych metod wpłat może się różnić, sprawdź przed wpłatą.

Krok 4: Zakup akcji Santader za gotówkę

W tym momencie w spisie znajdziesz zakładkę „Rynki”. Po wybraniu tej opcji zobaczysz aktywa oferowane przez eToro, takie jak akcje, kryptowaluty, kontrakty CFD.

W wyszukiwarce u góry wpisujemy „Santander” i odszukujemy spółkę.

Skorzystaj z wyszukiwarki, aby wyszukać akcje Banco Santander. Po kliknięciu na nią możesz zobaczyć wyniki notowań akcji, wiadomości o podmiocie, statystyki historyczne oraz zakładkę Analizy, która jest dostępna tylko dla aktywnych traderów.

Z poziomu tej zakładki możesz zobaczyć wartość akcji Banco Santander, ich zachowanie w ciągu ostatnich 24 godzin, cenę, po której możesz je kupić oraz ile akcji chcesz kupić.

Przed zakupem akcji Santandera upewnij się czy rynek, na którym działasz jest otwarty!

Na koniec możesz złożyć zlecenie kupna. Pamiętaj też, że jeśli zdecydujesz się na inwestowanie w akcje, warto chronić swoją inwestycję poprzez stosowanie Stop Loss i Take Profit. Dla bardziej doświadczonych inwestorów kolejnym polecanym narzędziem jest inwestowanie w kontrakty CFD Santandera.

Kurs akcji Santander, wyniki i wiadomości

Analiza techniczna ceny akcji pokazuje, że cena akcji osiągnęła historyczny szczyt w 2007 roku, a po kryzysie w 2008 roku spadła do 3,53 euro w mniej niż dwa lata. Jest to spadek o prawie 500%. Bezpośrednio po krachu wzrosła ona do 11 euro w 2010 roku.

jak kupić akcje SAN - kurs
Wyniki z przeszłości nie są wskazaniem przyszłych wyników. Przedstawiona historia transakcji obejmuje mniej niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Ta długa bessa trwała przez następne 10 lat, a w wyniku kryzysu Covid19 kurs drastycznie spadł do najniższego poziomu 1,43 euro we wrześniu 2020 roku. Od tego czasu odbił się o ponad 75% i w mniej niż dwa miesiące wzrósł do 2,50€.

Warto wziąć pod uwagę niektóre informacje:

 • Kapitalizacja wynosi 40 088 547 000 EUR.
 • Łączna liczba akcji 16 236 574.
 • BME jest notowana na giełdzie IBEX pod symbolem SAN.
 • Wchodzi w skład indeksów Stoxx 600 Banks, IBEX Top Dividend i EURO Stoxx 50, przy czym latem BBVA została z nich wykluczona.
 • Spółka BlackRock ma udziały w wysokości prawie 5%.

Krótka historia Grupy Santander

Grupa Santander jest jednym z największych banków na świecie. Jest pierwszym w Hiszpanii założonym w 1957 roku za panowania Izabeli II i posiadającym ponad 150-letnią historię. W 1950 roku Emilio Botín został mianowany prezesem, a bank rozpoczął ekspansję krajową, wchłaniając lokalne banki hiszpańskie.

Santander Bank jest jedną z najdłużej działających instytucji finansowych, która wypłaca dywidendę swoim akcjonariuszom. Świadczy swoje usługi głównie w Europie i obu Amerykach**, ale działa na całym świecie.

Ważne kamienie milowe Grupy Santander

1942 – Banco de Ávila, pierwsze przejęcie Santandera.
1960 – Banco del Hogar Argentino, pierwsza filia w Ameryce Południowej.
1965 – Banco Santander daje początek Bankinter.
1976 – Przejęcie Banco First National Bank of Puerto Rico.
1988 – Przejęcie CC-Bank of Germany i fuzja z Royal Bank of Scotland.
1994 – Banesto zostaje wchłonięte przez Banesto z powodu problemów z kontami.
1999 – Fuzja z BCH Bankiem i przejęcie Totta Financial Group w Portugalii.
2000 – Banespa, Serfin Group i Banco Santiago
2004 – Przejęcie brytyjskiej grupy Abbey.
2008 – Alliance & Leicester Bank oraz Bradford & Bingley Bank
2010 – Przejęcie Sovereign Bank of the United States
2011 – otwarcie rynku w Europie Wschodniej z polskim Bankiem Zachodnim

Dlaczego warto inwestować w Santander?

Jednym z powodów, dla których można zainwestować w Santandera jest to, w jaki sposób jego akcje radziły sobie w roku covid-19. Ich cena osiągnęła 1,93 euro za akcję w marcu 2020 roku. W momencie pisania tego tekstu wynosi on około 2,80. Oznacza to, że w ciągu 8 miesięcy osiągnęlibyśmy zysk w wysokości 60%.

Na początku 2020 roku kurs akcji wynosił 3,5 euro, choć prawdziwy spadek nastąpił w słynny Czarny Poniedziałek – 9 marca 2020 roku z powodu wirusa Covid19, kiedy to cena akcji przebiła najniższy poziom 3 euro z 2016 roku.

Kolejnym powodem, dla którego możemy inwestować w Santandera są dywidendy generowane przez spółkę. Zazwyczaj są one wypłacane co 3-6 miesięcy.

Dlatego też polecam korzystanie z eToro, gdzie prowizja za zakup akcji Santandera wynosi 0%, a platforma wypłaca dywidendę akcjonariuszom Santandera.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Akcje SAN płacą dywidendę

W sektorze bankowym, kiedy kupujesz akcje Santandera używając tickera SAN, kupujesz procentowy udział w spółce, który uprawnia Cię do rocznego zwrotu w formie dywidendy. Oznacza to, że jeśli wartość akcji wzrośnie w porównaniu z ceną, po której ją kupiłeś, skorzystasz zarówno ze wzrostu wartości akcji, jak i z dywidendy.

W rokku poprzednim tj. 2020, Banco Santander wypłacił dywidendę w wysokości 0,10 euro na akcję. Dniem wypłaty dywidendy był 11 grudnia. Dywidenda została wypłacona została w formie akcji, a akcjonariusze otrzymali 1 nową akcję na każde 23 akcje na dzień 11 grudnia**.

Uwaga: Akcje Santander muszą być zakupione za gotówkę. Dywidendy nie są naliczane przy zakupie kontraktów CFD na akcje.

Największy w Hiszpanii

Santander jest bez wątpienia jednym z największych i najpotężniejszych banków w Europie i na świecie. Można śmiało powiedzieć, że w latach kryzysu bankowego, kiedy wiele banków upadało, Santander był jednym z tych hiszpańskich banków, które przetrwały.

Siła ekonomiczno-finansowa Banco Santander czyni go solidnym i mało podatnym na zagrożenia. Jest jasne, że jeśli bankowi udało się wyjść z długiego kryzysu, którego doświadczył od 2008 roku, cena jego akcji może niewątpliwie wzrosnąć, przynosząc znaczące korzyści obecnym akcjonariuszom.

Potencjał wzrostu

W przeciwieństwie do innych firm dotkniętych przez Covid, Santander nie miał większych problemów. Stracił tylko 10% swoich przychodów z 2019 roku i nadal jest jednym z największych banków na świecie. I oczywiście Covid był ciosem dla dużej części rynku co doprowadziło do dekorelacji pomiędzy wartością akcji a wynikami kwartalnymi, tworząc wyraźną okazję do kupna.

Wpływ Covid-19 na cenę akcji Santandera

Omówiliśmy już wyniki akcji Banco Santander w miesiącach pandemii. Wartość banku umocniła się w oczach inwestorów, a cena jego akcji zyskała ponad 50% w ciągu 8 miesięcy.

Innym powodem, który przyciągnął inwestorów do banku, było ogłoszenie przez JP Morgan, że rozważa on fuzję z Santanderem. Banco Santander jest wciąż najsilniejszym bankiem w Hiszpanii i wygląda na to, że pozostanie nim jeszcze przez długi czas.

Wniosek: czy warto kupić akcje Banco Santander?

Wiemy, że jest to największy hiszpański bank i jeden z największych banków na świecie i że kryzys Covid19 zaszkodził mu tak samo jak 90% rynku. W zależności od tego, jak na to spojrzeć, być może dobrym pomysłem byłoby kupienie akcji Santandera tylko dlatego, że jego zyski spadły tylko o 10% w porównaniu z rokiem 2019, kiedy cena jego akcji spadła o ponad 100%.

Poza tym, jak już wielokrotnie mówiłem, to wciąż największy bank w Hiszpanii i możemy się spodziewać, że prędzej czy później zaufanie do banków powróci, a ceny odbiją się od dna.

Jeśli myślisz o kupieniu akcji Santandera, najlepszym sposobem jest zrobienie tego poprzez eToro, dzięki czemu nie płacisz prowizji za kupno akcji. W przypadku akcji gotówkowych minimalna kwota zakupu wynosi 50$. Pamiętaj również, że kupując akcje Santander na platformie eToro kupujesz akcję bezpośrednio i otrzymujesz wszystkie prawa, które wiążą się z posiadaniem tej akcji, takie jak wspomniane wyżej dywidendy.

Często zadawane pytania

Gdzie mogę kupić akcje Santandera?

Jeśli chcesz kupić akcje Santandera, polecam skontaktować się z regulowanym brokerem. Przy wyborze platformy ważne jest, aby wziąć pod uwagę prowizje i to, czy platforma obsługuje dywidendy. Wybrałem eToro, ponieważ przy zakupie akcji płacimy 0% prowizji i możemy powiększać nasz kapitał poprzez dywidendy z akcji.

Jak Covid wpłynął na cenę Santadero?

Tak, jak na cały sektor bankowy. Covid19 nie oszczędził żadnego banku począwszy od Czarnego Poniedziałku, 8 marca 2020 roku.

Który broker jest najlepszy do kupowania akcji Santandera?

Jeśli chcesz kupić akcje Santandera za gotówkę, otrzymywać dywidendy z akcji i nie płacić prowizji od zakupu, eToro jest właściwym wyborem. To broker, który zaspokaja potrzeby początkujących inwestorów dzięki funkcji handlu społecznościowego, gdzie możesz wchodzić w interakcje z innymi członkami społeczności.

Czy Santander wypłaca dywidendy? Ile płaci za jedną akcję?

Tak, ale pamiętaj, że musisz posiadać akcje Santandera, aby mieć prawo do udziału w zysku na akcję za ostatni rok finansowy. Pamiętaj, że jeśli masz kontrakt CFD to nie otrzymasz dywidendy. Akcjonariusze Banco Santander otrzymali ostatnio dywidendę w wysokości 0,10 euro na akcję.

Jaka jest aktualna cena akcji Santandera?

Aktualna cena akcji Santandera na giełdzie w Madrycie wynosi 2,46 euro. Poziom oporu znajduje się na najniższym poziomie w 2016 roku – 2,99 EUR.

Jaka jest liczba akcji znajdujących się w obiegu Banco Santander?

Ponad 16 miliardów akcji, a dokładnie 16 618 115 000 akcji, które reprezentują jednakową liczbę praw do głosowania. Jest to o 10% więcej niż w 2016 roku.

Jaka jest obecna kapitalizacja Santandera?

Aby obliczyć kapitalizację Banco Santander, wystarczy znać obecną cenę akcji oraz całkowitą ich liczbę i pomnożyć je przez siebie. Jeśli więc wiemy, że cena akcji wynosi 2,46 euro za akcję i że spółka ma 16 618 115 000 akcji, możemy obliczyć, że jej kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 40 miliardów euro.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.