Jak kupić akcje NIKE bez płacenia prowizji

Jeśli chcesz skorzystać na rozwoju spółki NIKE, ale nie masz doświadczenia w inwestowaniu, ten przewodnik powie Ci jak kupić akcje NIKE, jak wybrać brokera i jakie są prognozy dla spółki NIKE.

Nike to amerykańska międzynarodowa firma założona w 1964 roku przez Phila Knighta i Billa Bowermana. Dzięki wysiłkowi i dobrym decyzjom stała się światowym liderem branży sportowej. Firma ubiera najlepsze drużyny na świecie, a posiada wiele linii odzieżowo – obuwnicze. NIKE INC obejmuje takie marki Converse i Air Jordan.

Jej rozwój przebiegał w taki sposób, że firma pozyskała finansowanie w wysokości ponad 40 000 milionów dolarów i podpisała kontrakty z najwybitniejszymi sportowcami na świecie. Cena akcji amerykańskiej spółki wynosi ok $172 za akcję i w ostatnich miesiącach odnotowała 40% wzrost.

W tym artykule pokażę Ci dlaczego warto zainteresować się firmą NIKE w 2021 roku oraz jakie różne spółki zależne wchodzą w ich konsorcjum.

Zakup akcji NIKE w prostych krokach

Oto jak bezpiecznie zainwestować w akcje NIKE:

 1. Wybierz brokera odpowiedniego do zakupu akcji NIKE. Ja polecam eToro z uwagi na ich 0% prowizji od zakupów akcji.
 2. Zakładamy konto
 3. Dokonajemy depozytu, aby zasilić konto.
 4. Wyszukaj akcji NIKE (NKE) w wyszukiwarce platformy
 5. Kup akcje NIKE (NKE)

Najlepsza platforma transakcyjna do zakupu akcji NIKE (NKE)

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak kupić akcje NIKE (NKE): podręcznik inwestowania w tę spółkę.

W tej części poradnika wyjaśniam szczegółowo jak kupić akcje NIKE (NKE) w prostych krokach.

Krok 1: Znajdź brokera do zakupu akcji NIKE

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniego brokera pod naszą inwestycję. Aby pomóc Ci wybrać brokera przedstawiam listę 4 najważniejszych czynników niezbędnych do zakupu akcji:

 • Doświadczenie i niezawodność brokera online. Ważne jest, aby broker miał doświadczenie w handlu akcjami i był regulowany przez krajowe lub międzynarodowe instytucje nadzorcze.
 • Intuicyjna i prosta platforma dla nowych użytkowników.
 • Brak prowizji zakup akcji.

eToro: Możliwość inwestowania w akcje NIKE z 0% prowizją

Zacznijmy od tego, że eToro to broker z ponad 12-letnim doświadczeniem na rynkach. Dostępny jest w 140 krajach i używany przez ponad 11 milionów użytkowników na całym świecie. Nic dziwnego, że jest to światowy lider, skoro nie pobiera prowizji przy zakupie akcji.

Do otwarcia konta nie jest wymagana opłata za depozyt. Jeśli jesteś początkującym inwestorem, możesz uczyć się od innych użytkowników platformy. Nazywa się to „Social Trading „. Jest to największa sieć handlu społecznościowego w Europie. System posiada również narzędzie o nazwie „CopyTrader „, które można wykorzystać do kopiowania inwestycji doświadczonych użytkowników z potwierdzoną reputacją.

Broker jest regulowany przez Financial Conduct Authority FCA oraz Cyprus Securities Commission CySEC. Regulacja ta jest ważnym aspektem, ponieważ oznacza to, że broker podlega przepisom prawa cypryjskiego co jest gwarancją naszego bezpieczeństwa.

Na eToro możesz kupić akcje ponad 750 różnych spółek. Możesz również inwestować w inne aktywa. Istnieje możliwość inwestowania w towary, kontrakty CFD, indeksy i waluty. Dżwignia, którą eToro oferuje na CFD wynosi 1:5.

Prowizje
 • 0 opłaty startowej
 • 0% prowizji od zakupu akcji
 • Opłata za wypłatę środków wynosi $5.
 • Swap lub stopa overnight to koszt 0,02%.
 • 0% prowizji od wypłaty dywidend

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Zalety

 • Darmowe nieograniczone konto demo
 • Dostępna aplikacja na systemy iOS i Android.
 • Doświadczenie na rynkach finansowych i regulacja przez FCA i CySEC.
 • Przydatne narzędzia dla początkujących traderów – Social Trading i CopyTrader.
 • Niskie prowizje od transakcji lub ich brak
 • Możliwość inwestowania na różnych rynkach, takich jak forex, surowce czy indeksy

Wady

 • Brak narzędzi analitycznych dla doświadczonych traderów
 • Spread na kursie dla EUR wynosi 50 pipsów
 • Brak narzędzi analitycznych takich jak Metatrader 4.
 • Opłata za wypłatę w wysokości 5 USD

Krok 2: Załóż konto transakcyjne na platformie

Po przeanalizowaniu oferty brokerów i podjęciu decyzji, przechodzimy do utworzenia konta. W tym artykule będę używać mojego konta na eToro jako przykładu.

Jeśli jesteśmy gotowi do zakupu akcji NIKE (NKE), przejdź na stronę brokera. Wybierz język, w którym chcesz oglądać stronę i kliknij w przycisk „Dołącz Teraz”. Zostaniesz poproszony o podanie swojego adresu e-mail i danych identyfikacyjnych. Po ich wypełnieniu na Twoją skrzynkę mailową zostanie wysłany mail potwierdzający, który pozwoli Ci kontynuować proces.

Możesz zarejestrować się używając swojego konta Facebook, Google lub konta e-mail, jak pokazano na obrazku.

Po zarejestrowaniu się na platformie, będziesz musiał wypełnić dane swojego profilu, aby przejść do następnego kroku. Proces ten nie potrwa dłużej niż 5 minut. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości. Identyfikacja ta może być przeprowadzona na różne sposoby. Do tych opcji należy weryfikacja za pomocą faktury powiązanej z adresem, dowodu osobistego lub paszportu.

Krok 3: Dokonaj pierwszej wpłaty na swoje konto

W celu złożenia depozytu na eToro musimy wybrać metodę płatności. Platforma oferuje różne ich rodzaje. Każdy z nich ma określoną kwotę maksymalną oraz limit czasowy na dokonanie transakcji. Poniżej przedstawiamy 8 metod płatności dostępnych na eToro:

 • Karta debetowa/kredytowa
 • Neteller
 • Skrill
 • Przelew bankowy
 • Szybki transfer
 • Bankowość internetowa
 • Sofort Banking
 • Paypal

Pamiętaj, że niezależnie od metody wpłaty, żaden z nich nie pobiera prowizji za zakup akcji lub jakiegokolwiek innego aktywa. Następnie wybieramy kwotę, którą chcemy wpłacić wybierając wartość domyślną lub własną kwotę.

Warto zwrócić uwagę na natychmiastowość metod płatności, ponieważ wszystkie są dokonywane od razu (z wyjątkiem przelewu bankowego, który może trwać od 4 do 7 dni).

NIKE - jak dokonać depozytu przed kupnem akcji

Krok 4: Znajdź akcje NIKE (NKE) w wyszukiwarce

Po zarejestrowaniu się, uzupełnieniu profilu i dokonaniu pierwszego depozytu można kupić akcje NIKE (NKE). Na stronie głównej eToro kliknij zakładkę „Narzędzia „ po lewej stronie ekranu.

Po kliknięciu na narzędzia, strona zostanie przeładowana, a na górze strony pojawi się menu z aktywami, w które możesz zainwestować. W tym przypadku, jeśli chcemy kupić akcje NIKE (NKE), klikamy na „akcje „:

Jak widzimy na ilustracji powyżej, na górze ekranu pojawi się pole wyszukiwania spółek. Tutaj musimy wpisać NKE i kliknąć na nazwę spółki, która się wyświetli poniżej.

Kliknięcie otworzy okno informacji o firmie NKE. W tym oknie, w lewym górnym rogu, znajdziemy nazwę firmy oraz cenę, po jakiej akcje były notowane dokładnie w momencie, w którym weszliśmy na stronę.

W środkowej części okna znajdują się komentarze członków społeczności na temat spółki NIKE (Social Trading). Znajdziesz tu również aktualności, statystyki, wykresy i raporty. Jeśli chcemy zainwestować w akcje NIKE (NKE), musimy przejść do prawego górnego rogu strony i kliknąć na przycisk „TRADE”.

NIKE logo ceny akcji

Krok 5: Zakup akcji spółki NIKE (NKE)

Po naciśnięciu przycisku inwestuj, możemy rozpocząć inwestowanie. Na wyświetlonej karcie mamy możliwość sprzedaży lub kupna aktywa.

W naszym przypadku wybieramy cenę rynkową. Jeśli w momencie uruchomienia platformy giełda byłaby zamknięta, to pojawi się zakładka „ustaw zlecenie „. Oznacza to, że akcje zostaną zakupione w momencie otwarcia giełdy. Jeżeli giełda jest otwarta, wystarczy kliknąć „kup”.

Jak widzimy na powyższym obrazku, eToro daje nam możliwość korzystania z narzędzi handlowych poprzez ustawienie Stop Loss (SL) i Take Profit (TP). Pozwala nam również na zastosowanie dźwigni.

Pamiętaj, że dla większego bezpieczeństwa warto użyć Stop Loss i Take Profit:

 • Take Profit: Jest to narzędzie pozwalające ustawić kwotę, przy której akceptujemy osiągnięty zysk i automatycznie zamykamy pozycję by go zrealizować.
 • Stop Loss polega na automatycznym zamknięciu pozycji w przypadku osiągnięcia straty. To narzędzie zabezpiecza nas przez pogłębianiem się pozycji stratnej.
 • Dźwignia finansowa: Inwestowanie za pomocą większej ilości pieniędzy niż faktycznie mamy do dyspozycji.

Dźwignia: Kiedy handlujesz z dźwignią, broker oferuje Ci możliwość zawierania transakcji przy użyciu większej ilości pieniędzy niż posiadasz na swoim koncie. Współczynnik pomiędzy pieniędzmi zainwestowanymi przez użytkownika i brokera nazywany jest depozytem zabezpieczającym. Dźwignia może wynosić od 1:2 do 1:500. Ten rodzaj handlu jest związany z wysokim ryzykiem.

otwarcie pozycji na spółkę NIKE

Historia NIKE INC.

Międzynarodowa firma NIKE została założona w 1964 roku pod nazwą „Blue Ribbons Sports” i dopiero w 1971 roku została oficjalnie przemianowana na NIKE INC. Został stworzony przez Williama Jaya „Billa” Bowermana, sportowca i trenera w latach 50.

Ponoć w pierwszym roku działalności sprzedała 1300 par butów do biegania. Do 1971 roku używali oni wzorów Onitsuka Tiger, a w 1971 roku po raz pierwszy pojawił się słynny NIKE „Swoosh”. W latach 80-tych, dzięki dużej kampanii reklamowej i skłonności amerykańskiego społeczeństwa do używania ich na co dzień, buty do biegania zaczęły się masowo sprzedawać.

Ważnym wydarzeniem w tym czasie była wojna handlowa z Reebokiem, która zakończyła się podpisaniem przez Michaela Jordana kontraktu z NIKE. Wówczas pojawił się także słynny slogan „Just do it „. Z biegiem lat firma NIKE poszerzyła swoją ofertę o wszelkiego rodzaju odzież, obuwie, akcesoria sportowe i rekreacyjne. Wykazała wyraźne i mocne nastawienie na sport i człowieka w ogóle. Kampanie firmy są rozpoznawalne dzięki temu, że inspirują.

NIKE nieustannie rozwija nowe technologie. Pozwala to na tworzenie lepszych osiągów i obuwia do użytku codziennego. W 1978 roku stworzyli pierwszy but o konstrukcji pneumatycznej, który stał się punktem wyjścia dla modeli butów, które nosimy dzisiaj. NIKE prawdopodobnie zmienił paradygmat butów do biegania.

Co należy wiedzieć o NIKE INC.

W tej części przyjrzymy się 7 rzeczom, które warto wiedzieć o NIKE INC:.

 • Została założona w 1964 roku przez sportowca i trenera Billa Bowermana.
 • Nazwa NIKE wywodzi się od imienia greckiej bogini zwycięstwa „Nike „.
 • Nike jest właścicielem marek Converse i Air Jordan.
 • Ich buty nadają się do recyklingu (od trampek po buty do koszykówki i biegania).
 • Logo Nike zostało zaprojektowane przez studenta wzornictwa, któremu zapłacono za to 45 dolarów.
 • To oni stworzyli pierwszy but z wewnętrzną pompowaną wkładką, słynny AIR MAX.
 • Pierwsze specjalistyczne buty do tenisa były wykonane z wykorzystaniem tostera do gofrów. Tworzyły rowki zapobiegające ślizganiu się tenisistów.

Dlaczego warto rozważyć inwestowanie w NIKE (NKE)?

W tej części przewodnika przeanalizujemy dlaczego ludzie inwestują w akcje NIKE. Poniżej omówimy cztery najważniejsze powody, dla których warto jest to spółka popularna wśród inwestorów:

 • Zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.
 • Innowacje i rozwój technologiczny na rynku sportowym
 • Fundacja Społeczności NIKE
 • Jest właścicielem 3 marek odnoszących globalne sukcesy: NIKE, Converse i Air Jordan.

1. Zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska

Świat staje się coraz bardziej świadomy, jak ważne jest dbanie o naszą planetę dla przyszłych pokoleń. Przemysł jest jednym z najbardziej zanieczyszczających sektorów. Z tego powodu firma NIKE uruchamia kilka projektów mających na celu minimalizację negatywnego wpływu na środowisko. W tym celu firma NIKE realizuje szereg działań mających na celu zapewnienie przyjaznego środowiska.

Oprócz działań podejmowanych przede wszystkim jako przedsiębiorstwo, współpracuje z firmą zarządzającą aktywami, która inwestuje w rozwiązania z zakresu ochrony klimatu. Najważniejsze działania firmy NIKE w zakresie ochrony środowiska to:

Polityka Zero Waste

The NIKE Grind to recykling materiałów najwyższej jakości, takich jak zużyte trampki i pozostałości po produkcji. We współpracy z firmami produkującymi boiska sportowe tworzą nawierzchnie kortów tenisowych, boisk do koszykówki czy bieżni lekkoatletycznych.

Recykling materiałów i nowe produkty

Kiedy firmie, która wytwarza tak szeroką gamę produktów, udaje się odzyskać materiały do produkcji nowych, ma to bardzo duże znaczenie. Technologia Flyknit pozwoliła na przekształcenie ponad 4 milionów plastikowych butelek w poliester, z którego produkuje się buty. Stworzyli oni również Flyleather, super materiał wykonany z włókien skórzanych pochodzących z recyklingu. Zawiera ponad 50% skóry pochodzącej z recyklingu na jednostkę.

86% bawełny wykorzystywanej przez NIKE to bawełna organiczna, recyklingowa lub „Better Cotton „. 90% ubrań i skarpetek jest wykonanych z tej bawełny.

Plan „Move to Zero” 2030 firmy NIKE

Celem amerykańskiej firmy jest zredukowanie emisji dwutlenku węgla do zera. Ma on być zasilany 100% energią odnawialną. Plan ten jest ambitny i zawiera kilka ważnych punktów. Istotne jest, aby wszystkie firmy przyjęły podejście NIKE do redukcji emisji; jest to przykład godny naśladowania. W celu zredukowania emisji dwutlenku węgla do zera, firma NIKE podejmuje następujące działania.

 • Wykorzystanie odnawialnej energii w 100% swoich obiektów.
 • Współpraca z innymi podmiotami w celu poszerzenia wpływów i poprawy warunków rynkowych.
 • Instalowanie systemów fotowoltaicznych
 • Rozszerzenie programu energii odnawialnej z biomasy na swoich dostawców w celu osiągnięcia łańcucha bezemisyjnego.
 • Centra dystrybucyjne w Ameryce Północnej są już w 100% zasilane energią odnawialną.

2. Innowacje i rozwój technologiczny

Nike opracowuje nowe materiały i nowe procesy do ich produkcji. To jednak tylko niewielka część możliwości innowacyjnych marki.

 • Firma NIKE opatentowała Cryptokicks. Celem tego produktu jest połączenie technologii blockchain z trampkami, tak aby każda para trampek posiadała unikalną identyfikację. Dzięki temu nie dochodzi do podrabiania produktów, a marka ma znacznie większą swobodę twórczą, ponieważ wiele wzorów można zweryfikować.
 • Nike Hyperadapt 1.0 to but z „elastycznym zapięciem”. But został zaprojektowany z myślą o maksymalnej zdolności adaptacji do sportowca, dzięki czemu sam dostosowuje się do potrzeb człowieka.
 • But Nike z technologią anti-clogging został zaprojektowany tak, aby materiały takie jak błoto nie przyklejały się do niego. Ten rodzaj materiału antyadhezyjnego może być bardzo przydatny w piłce nożnej, narciarstwie biegowym, itp.
 • W przeszłości firma NIKE wypuściła na rynek but, który zrewolucjonizował rynek. Takie jak Nike Air Tailwind czy wspomniane wcześniej Nike Flyknit.

3. Fundacja Wspólnoty NIKE

W ciągu ostatnich pięciu lat firma NIKE zainwestowała ponad 400 milionów dolarów w różne wydarzenia związane z kreatywnością, edukacją, aktywnością fizyczną dzieci. W Stanach Zjednoczonych firma współpracuje z innymi markami, aby dostarczać obuwie, odzież i sprzęt sportowy do szkół z biednych społeczności. Przekazują również towary i sprzęt na cele charytatywne.

Zapewnia NICE Mid-South Grants, które umożliwiają dzieciom uprawianie sportu i zabawę na placach zabaw w miejscach, gdzie ich brakuje. NIKE Grant przyznawany jest firmom w Europie, które poprzez zabawę i sport wywierają pozytywny wpływ na społeczeństwo. Jest 10 różnych miast w Ameryce Północnej, które mogą ubiegać się o dotację na ten sam cel – promowanie zdrowia dzieci poprzez zabawę i sport.

4. NIKE jest właścicielem trzech marek odnoszących sukcesy na całym świecie: NIKE, Converse i Air Jordan.

Nike jest firmą bardziej niż rentowną. W 2020 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 37,4 miliarda dolarów. Firma sprzedaje różne produkty, z których każdy ma swój własny styl, ale posiada również dwie znane na całym świecie marki:

Converse

Ta marka ma ponad 100-letnią historię. Zaczęli jako buty do koszykówki dla profesjonalistów. W latach 70-tych zaczęli się rozwijać i zaczęli od miejskich modeli. W 2003 roku marka została zakupiona przez NIKE za około 305 milionów dolarów.

Marka wciąż zarabia miliony dolarów rocznie i co roku jest na rozwijana. Kampania na rzecz personalizacji Converse okazała się bardzo udana i najprawdopodobniej będzie kontynuowana.

Air Jordan

Ta marka jest symbolem dla wielu ludzi na całym świecie. Marka podpisała wielomilionowy kontrakt z najlepszym graczem w historii koszykówki, Michaelem Jordanem. W czasie, gdy ani Adidas, ani Converse nie podpisały kontraktu z zawodnikiem, Nike postawiła na łamanie zasad i wprowadziły na rynek sneakersy, które nie spełniały nawet przepisów NBA.

Marka obejmuje nie tylko rynek butów, ale posiada również własną linię odzieży i akcesoriów.

Wpływ Covid19 na cenę akcji NIKE

Jak już wiemy, wartość większości aktywów finansowych spadła o ponad 40% w ciągu półtora miesiąca.

Firma Nike odczuła skutki strachu i niepewności, które ogarnęły inwestorów, którzy zaczęli przenosić swój kapitał do bezpiecznych papierów wartościowych. Takich jak złoto czy srebro, które znacznie zyskały na wartości po pandemii.

Jak widać na powyższym wykresie, 21 stycznia 2020 r. akcje firmy Nike były notowane po cenie około 105 USD. Dwa miesiące później cena akcji spadła do 60 dolarów, co oznacza spadek o około 42%.

Wykres cen akcji spółki NIKE za ostatnie 12 miesięcy.
Wykres cen akcji spółki NIKE za ostatnie 12 miesięcy.
Wyniki z przeszłości nie są wskazaniem przyszłych wyników. Przedstawiona historia transakcji obejmuje mniej niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Po tym spadku, akcje NKE powróciły do ceny sprzed pandemii w ciągu 3 miesięcy, a konkretnie 5. Czerwiec 2020.

Czy to dobry okres na zakup akcji NIKE (NKE)?

Po pierwsze, jest to wiodąca firma sportowa, która angażuje się w recykling, redukcję emisji i zrównoważony rozwój. Po drugie, jest właścicielem marek odnoszących globalne sukcesy, takich jak Converse, marka o ponad stuletniej historii oraz Air Jordan, marka o bogatej tradycji.

Chcąc wykorzystać tę okoliczność i osiągnąć zwrot z inwestycji warto nabyć akcje NIKE, ale nie płacić prowizji za zakup. W tym celu zwracamy uwagę na możliwość nabycia akcji na eToro z 0% prowizją oraz możliwość wykorzystania handlu społecznościowego. Dzięki temu można dzielić się i czytać recenzje spółek od doświadczonych użytkowników.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Często zadawane pytania

Jak kupić akcje NIKE z 0% prowizją?

Przedstawiam brokera, który pozwalają na zakup akcji NIKE z 0% prowizji. Jest to eToro. Zaletą eToro jest możliwość kupowania akcji ułamkowych, więc jeśli akcja jest warta 500$, możemy zainwestować 100$ i otrzymać 20% jej części. Dodatkowo, dzięki eToro otrzymujemy dywidendy generowane przez nasze akcje.

Jaki jest najlepszy broker do zakupu akcji NIKE?

Przy zakupie akcji NIKE, polecam brokera z którego sam korzystam – eToro. Brokera online, który oferuje 0% prowizji od zakupów akcji i wypłat gotówkowych. Oferuje również możliwość kopiowania inwestycji najbardziej zyskownych inwestorów za pomocą usługi Copyportfolio.

Jaka jest minimalna kwota, którą można zainwestować w akcje NIKE?

Minimalna kwota, jaką można zainwestować w akcje NIKE na eToro wynosi 50 USD. Za te 50 USD masz możliwość zakupu akcji ułamkowych, ale możesz również handlować kontraktami CFD i inwestować z większym budżetem dzięki dźwigni 1:5. Handel CFD nie jest zalecany dla początkujących traderów.

Czy NIKE jest przyjazna dla środowiska?

Odpowiedź brzmi: tak. Siedziba główna NIKE w Stanach Zjednoczonych jest w 100% zasilana energią odnawialną i jest miejscem realizacji kilku projektów, takich jak Move to Zero, którego celem jest redukcja emisji CO2 do zera do 2030 roku.

Czy opłaca się kupować akcje NIKE?

W ostatnich miesiącach, w związku z kryzysem Covid-19, Nike odnotowuje wzrost o 40%. Ponadto jej roczne przychody przekraczają 40 mld USD. Posiadanie dywidendowej spółki NIKE może być dla wielu inwestorów dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że dzięki e-Toro możesz otrzymywać dywidendy z akcji.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.