Jak kupić akcje McDonald’s: Inwestuj w MCD z prowizją 0%

W tym przewodniku wyjaśnimy Ci model biznesowy McDonald's, pokażemy jak kupić akcje McDonald's oraz przeprowadzimy analizę techniczną, która miała na celu poznanie wpływu covid19 na akcje MCD.

W tym przewodniku wyjaśnię Ci model biznesowy McDonald’s, pokażę jak kupić akcje McDonald’s oraz przeprowadzę analizę techniczną, która ma na celu poznanie wpływu covid19 na akcje MCD.

Aby to zrobić, wytłumaczę dokładnie, którzy brokerzy są najlepsi do kupowania akcji McDonald’s, a także wyjaśnię szczegółowo najważniejsze 3 powody, dla których inwestowanie w McDonald’s może być dobrym pomysłem.

Pierwsza restauracja McDonald’s została założona w 1955 roku przez Raya Croca oraz braci Dicka i Maca McDonaldów. Od tego czasu model biznesowy stworzony przez tę trójkę stale się rozwija utrzymując rosnące wyniki roczne dzięki nie tylko sprzedaży produktów, lecz przede wszystkim franczyzowemu leasingowi działalności. Właśnie dlatego pokażemy Ci, jak kupić akcje McDonald’s.

Twój kapitał narażony jest na ryzyko. Obowiązują również inne opłaty. Dodatkowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak kupić akcje McDonald’s w 5 krokach

Ten przewodnik rozpoczynamy od przedstawienia 5 kroków niezbędnych do zakupu akcji McDonald’s (MCD) notowanych na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE):

 1. Wybierz brokera: Polecamy eToro z prowizją 0% przy zakupie m.in. akcji McDonalds.
 2. Otwórz konto u wybranego brokera
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty
 4. Wyszukaj na platformie akcje McDonald’s (MCD).
 5. Kup akcje McDonalds lub dokonaj krótkiej sprzedaży.

Jak kupić akcje McDonalds (MCD): kompletny przewodnik jak inwestować w akcje MCD w 2021 roku

W tym przewodniku pokaże Ci wszystkie czynności, które musisz wykonać, aby kupić akcje McDonalds. Aby to zrobić, najpierw pokaże jak wybrać brokera i na co zwracać uwagę. Przeanalizuje brokerów, a następnie przedstawię tutorial jak inwestować w McDonalds.

Krok 1: Wybór brokera

Jeśli szukamy brokera do inwestowania w McDonalds, w procesie wyboru brokera powinniśmy wziąć pod uwagę 5 czynników :

 • Opłaty za korzystanie z platformy (wpłaty, wypłaty, opłaty nocne, opłaty za utrzymanie).
 • Funkcjonalność i prostota obsługi
 • Aktywa dostępne na platformie
 • Instytucje regulacyjne jak FCA, ASIC
 • Dostępność konta demo

Przyjrzyjmy się najlepszym brokerom do zakupu akcji McDonalds:

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

eToro: 0% prowizji od zakupu akcji McDonalds

Ten broker giełdowy ma ponad 14 lat doświadczenia na rynkach finansowych i jest liderem w branży pod względem social tradingu. Jest to broker wybierany przez ponad 11 milionów użytkowników do zakupu akcji ze względu na 0% prowizji oraz narzędzie Social Trading. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla początkujących traderów.

Dzięki Copyportfolio i Social Trading możesz pozostać w kontakcie z innymi traderami w społeczności i dzielić się wykresami akcji McDonalds wraz z ich analizą, śledzić trendy i znajdować pozycje do wejścia na rynek. Dodatkowo, jeśli nie opanowałeś jeszcze analizy technicznej lub fundamentalnej, możesz bez żadnych kosztów kopiować portfele innych traderów i uzyskiwać takie wyniki jak oni.

Jeśli natomiast chcesz handlować akcjami McDonalds poprzez kontrakty CFD, eToro oferuje dźwignię 1:5. Jednocześnie jasno trzeba podreślić, że zakup tego typu produktu nie obejmuje wypłat dywidend. Na zakończenie warto podkreślić przejrzystość platformy w kwestii informowania klienta o prowizjach związanych z transakcją, takich jak opłaty za swap czy overnight. Są to opłaty pobierane za przetrzymywanie otwartych pozycji przez noc.

Prowizje
 • Brak prowizji od zakupu akcji
 • Opłaty za noc od 0,2%.
 • Dywidendy z 0% prowizji
 • 5.00 opłata za wycofanie
 • Opłata za przewalutowanie za wpłatę w walucie innej niż USD w wysokości 50 pipsów
Zalety
 • 0% prowizji od zakupu akcji
 • Handel społecznościowy
 • Zaprojektowany dla początkujących
 • Broker regulowany przez FCA i CySEC
 • Wszystkie klasy aktywów dostępne na platformie
 • Aplikacja dostępna na wszystkie typy urządzeń
 • Konto demo z nieograniczonym czasem trwania
Wady
 • Brak narzędzi analitycznych takich jak Metatrader 4 lub Metatrader 5
 • Obsługa klienta może być ulepszona.

Twój kapitał narażony jest na ryzyko. Obowiązują również inne opłaty. Dodatkowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Krok 2: Otwórz konto u brokera giełdowego

W tej części poradnika pokażę Ci jak kupić akcje McDonalds. Do tego celu użyjemy naszego zaufanego brokera eToro. Przypominam, że proces ten jest podobny do zakupu akcji każdej innej spółki.

Będąc w tym miejscu, musimy przejść na stronę rejestracyjną brokera. Dzięki temu przejdziesz przez proces tworzenia konta. Zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza rejestracyjnego, którego uzupełnienie nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty. Na eToro istnieje możliwość rejestracji przez Google, za pomocą naszych danych osobowych lub przez konto na Facebooku:

jak kupić akcje macdonalds - rejestracja

Po wprowadzeniu danych eToro wyśle Ci na Twój adres e-mail kod weryfikacyjny. Ponieważ eToro jest regulowane przez FCA, jest zobowiązane do weryfikacji tożsamości swoich klientów w celu zapobiegania praniu brudnych pieniędzy i oszustwom.

Aby zweryfikować swoje dane osobowe będziesz potrzebował zdjęcia swojego dowodu osobistego oraz potwierdzenia adresu zamieszkania. Może to być umowa najmu, rachunek za prąd, wodę lub gaz, list z urzędu skarbowego lub wyciąg z konta bankowego, na którym widnieje Twój adres zamieszkania.

wymagane dokumenty do zakupu akcji macdonalds

Krok 3: Dokonaj wpłaty na konto

W tym momencie ważne jest, aby poznać metody płatności dostępne u danego brokera. Aby to ułatwić, wymieniam 8 dostępnych metod płatności:

Ostatnie 2 wymienione metody płatności, Neteller i Skrill, są dostępne dopiero po dokonaniu drugiej wpłaty.

Krok 4: Poszukaj akcji MCD

Teraz nadszedł czas, by poszukać akcji McDonald’s u naszego brokera. Jak już wspominałem wcześniej, eToro oferuje bardzo intuicyjny interfejs i poruszanie się po jego platformie nie będzie dla Ciebie niczym trudnym. Proces wyszukiwania spółek jest podobny dla każdej z nich, więc jeśli rozważasz również akcje Microsoftu czy Alibaby, możesz skorzystać z tego przewodnika.

Spójrzmy na poniższy obrazek, na którym widzimy zakładkę, która pojawia się po kliknięciu w „Rynki”:

Panel platformy do zakupu akcji macdonalds

Kiedy klikniemy na MCD, zobaczymy stronę Profil. W przypadku innych aktywów, takich jak Coca Coli – proces jest podobny.

Opis profilu spółki macdonalds

Tutaj możemy skorzystać z narzędzia Social Trading, które pozwala nam na interakcję z innymi członkami społeczności i poznanie ich opinii na temat akcji MCD. Możemy również zapoznać się z analizami oraz newsami dotyczącymi sieci restauracji. Dodatkowo wyświetlane są konkretne informacje o spółce, takie jak jej komunikaty czy krótka historia.

Krok 5: Kup akcje McDonald’s (MCD)

W tej ostatniej części pokażemy Ci zakładkę, która pojawia się w eToro, gdy chcesz kupić lub handlować akcjami McDonalds:

 • McDonalds CFD – instrument finansowy, który nie jest zalecany dla początkujących traderów i służy do osiągania dużych zysków i dużych strat przy niewielkim dostępnym kapitale.
 • Stop Loss (SL) – zlecenie sprzedaży przekazane brokerowi, które automatycznie zamyka pozycję, jeśli cena osiągnie określony poziom.
 • Take Profit (TP): W przeciwieństwie do SL, Take Profit jest umieszczany w celu automatycznego zamknięcia pozycji z zyskiem.
Zlecenie zakupi akcji macdonalds

Historia McDonald’s

Ray Croc założył McDonald’s w 1955 roku w wieku 52 lat wraz ze swoimi braćmi Dickiem i Maciem i pracował w firmie aż do swojej śmierci w 1984 roku. Rok wcześniej, w 1954 roku, Ray Croc odwiedził restaurację w San Bernardino w Kalifornii, gdzie spotkał się z intrygującym go modelem biznesowym, w którym pracowali bracia McDonald, Dick i Mac.

10 Arches ideas | vintage restaurant, vintage ads, old advertisements
Pierwsza restauracja MacDonald’s

Restauracja ta skupiła się na serwowaniu jakościowych i szybkich hamburgerów, frytek i napojów. Ray Croc proponuje pomysł rozwinięcia ich modelu biznesowego i nazywają firmę McDonald’s System, Inc, która wiele lat później zostanie przemianowana na McDonalds Corporation

Trzy lata później firma sprzedała już ponad 100 milionów hamburgerów we wszystkich swoich restauracjach, co zapoczątkowało niepowstrzymany rozwój sieci restauracji. Aby dowiedzieć się więcej o jego historii, polecam Ci obejrzeć film „The Founder „.

Rozwój firmy doprowadził do rozwoju franczyzy, która mogła oferować własne produkty, o ile zostały one zatwierdzone przez sieć. W ten sposób powstał na przykład BIG MAC czy Muffin.

W 1961 roku firma uruchomiła program szkoleniowy dla wszystkich zainteresowanych franczyzą swojej marki. Ten projekt jest nadal aktualny i został skopiowany przez inne modele biznesowe. Wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z siecią restauracji możesz zobaczyć na oficjalnej stronie McDonalds.

Jak pisze Ray Croc w swojej biografii:

Gdybym dostał cegłę za każde powtórzenie zwrotu Jakość, Obsługa, Czystość i Cena prawdopodobnie mógłbym zbudować most przez Ocean Atlantycki.

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o McDonalds

Przyjrzyjmy się 5 kamieniom milowym w historii McDonalds:.

 • Firma została założona w 1955 roku przez Raya Croca oraz braci Dicka i Maca McDonaldów.
 • W 1973 firma wypuściła na rynek swojego najsłynniejszego burgera, quarter poundera.
 • W 1983 roku powstały słynne kurczakowe McNuggetsy.
 • 31 stycznia 1990 roku pod znakiem historycznych napięć politycznych między Rosją a Stanami Zjednoczonymi otwarto w Moskwie pierwszy McDonald’s.
 • W 2002 roku McDonald’s tworzy swój pierwszy Raport Odpowiedzialności Społecznej.
 • Rok 2020 stworzy pierwszą w pełni samowystarczalną energetycznie restaurację w Walt Disney World Resort

Dlaczego warto inwestować w akcje McDonald’s?

W tym rozdziale przedstawię 3 powody, dla których kupno akcji McDonalds może być dla niektórych dobrym pomysłem:

 • Skuteczny model biznesowy McDonalds’a
 • Polityka wspierania rynku krajowego
 • Potencjał wzrostu w krajach wschodzących

Każdy z tych trzech powodów jest wyjaśniony poniżej:

Skuteczny model biznesowy McDonalds

Wraz z rozwojem modelu franczyzowego McDonalds znalazł sektor, w którym potencjał wzrostu swojej działalności mógł być jeszcze bardziej zwielokrotniony.

To właśnie ta firma wykupuje grunty pod budowę restauracji, projektuje i buduje franczyzę. Zobowiązuje ona wszystkich franczyzobiorców do płacenia czynszu. To właśnie dlatego były dyrektor finansowy McDonald’s zamieścił ten słynny cytat:

Harry J. McDonald’s: Jedynym celem, dla którego sprzedajemy hamburgery za 15 centów, jest to, że są one największym źródłem dochodu z którego najemcy mogą płacić nam czynsz.

Polityka wspierania rynku wewnętrznego

Po wojnie w Wietnamie w 1955 roku wizerunek Stanów Zjednoczonych został na zawsze nadszarpnięty. Historia amerykańskiego państwa mocno ingerującego w gospodarkę innych krajów sprawiła, że wielu amerykańskim firmom trudno było otworzyć swoje drzwi w innych krajach.

W rezultacie McDonalds zaczął dbać o to, by jego restauracje wspierały zatrudnianie lokalnych ludzi i korzystanie z lokalnych produktów. W krajach takich jak Irlandia czy Australia firma stała się obiektem wielu ataków ze strony związków zawodowych i prób wymuszeń mających na celu zniszczenie marki.

W świetle tych wszystkich sytuacji dyrektorzy McDonalds zawsze mówili:

Nasz biznes jest własnością lokalną, zaopatruje nas lokalna piekarnia, nasze mięso jest lokalne, nasi dystrybutorzy są lokalni, a płace naszych pracowników są ustalane przez lokalny związek. Nie mamy nic do ukrycia

Potencjał wzrostu w krajach rozwijających się

Skupiając się na krajowych produktach i krajowej kadrze, większość krajów otwiera swoje drzwi na pojawienie się McDonalds. Ponadto, pomimo szeroko zakrojonych kampanii marketingowych promujących zdrowe odżywianie, konsumpcja fastfoodów rośnie i jest powszechną potrzebą turystów w krajach, które żyją z sektora hotelarskiego.

Jego niskokosztowy model biznesowy i proces produkcyjny, który jest precyzyjnie kontrolowany sprawiają, że jest on łatwy do wdrożenia i zarządzania przez menedżerów każdej franczyzy. Ponadto jest wiele krajów, w których dopiero stawia on swoje pierwsze kroki. Na przykład Indie, gdzie znajdują się dwie restauracje, w tym jedna w New Delhi.

Jak Covid19 wpłynął na kurs akcji McDonalds?

Jak większość akcjonariuszy McDonalds wie, podstawową działalnością McDonalds jest nie tylko sprzedaż fast foodów, ale także handel nieruchomościami. Dlatego też pomimo wielu opcji, jakie McDonalds oferuje w zakresie dostaw do domu, jego fizyczna lokalizacja jest rdzeniem jego działalności, a aprecjacja lub deprecjacja cen gruntu na którym znajduje się jedna z jego restauracji, wpływa na wartość jego akcji.

Dlatego można zrozumieć, że spadek wartości akcji spowodowany pojawieniem się pandemii na początku 2020 roku jest wyższy niż średnia rynkowa. Przypomnijmy, że w poprzednim poradniku analizowaliśmy, że średni spadek wartości firm z covid19 wynosił 35-40%.

Na poniższym wykresie widzimy spadek od 10 lutego 2020 do 18 marca 2020 z 215 USD za akcję do 124 USD za akcję, co oznacza spadek o 43%.

Wykreślając poziomy odchyleń Fibonacciego możemy zobaczyć jak wykres akcji McDonalds buduje wsparcie na poszczególnych poziomach od 18 marca 2020 roku. Co więcej, można założyć, że poprawa sytuacji nastąpiła tak szybko, ponieważ przyczyną załamania był w dużej mierze brak informacji na temat tego, co się stanie i jakie działania zostaną podjęte.

Po osiągnięciu dolnej wartości 124 USD, akcje McDonald’s rosły systematycznie w kierunku 215 USD. Kurs sprzed pandemii został osiągnięty w drugim tygodniu września 2020 roku, co stanowi 73% wzrost w ciągu zaledwie 6 miesięcy.

Wszystko to pokazuje, jak dobrze zorganizowana jest firma i jak wielki ma długoterminowy potencjał dzięki niskim kosztom i rozwojowi na rynkach rozwijających się.

Analiza techniczna akcji McDonald’s

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez internautów na temat akcji McDonald’s jest ile pieniędzy mogę zarobić inwestując w McDonald’s. Na poniższym wykresie pokazujemy graficzny rozwój akcji McDonald’s od 2004 roku:

Analiza techniczna spółki macdonalds po covid

Jak widzimy na powyższym wykresie, jeśli zainwestowalibyśmy 1 000 USD w akcje MCD w 2004 roku i sprzedali je dzisiaj, w sierpniu 2021 roku, otrzymalibyśmy zysk w wysokości 720%, nie licząc dywidend. Oznacza to, że w ciągu 17 lat zarobilibyśmy 8200 USD z 1000 USD.

Czekanie tyle lat na zwrot może wydawać się szalone.

Jednakże jak powiedziałby Warren Buffet: „Jeśli nie możesz utrzymać akcji przez 5 lat, nie zawracaj sobie głowy trzymaniem ich przez 10 minut”.

Dzięki dywidendom, które otrzymywaliśmy, mogliśmy gromadzić akcje Spółki i reinwestować zyski z roku na rok.

Na koniec zwracam uwagę, że długoterminowa analiza historii spółki wykazuje, że inwestycja w McDonald’s przynosi roczną stopę zwrotu w wysokości 14%.

Prognoza i perspektywy akcji McDonald’s (MCD)

Po przeanalizowaniu wpływu Covid 19 na akcje amerykańskiej spółki, przyjrzymy się teraz ich średnio- i długoterminowemu potencjałowi. Podobnie jak robiliśmy to w innych poradnikach, takich jak w poradniku jak kupić akcje Facebooka.

Wykres kursu akcji McDonalds jest bardzo stabilny od chwili ich wejścia na New York Stock Exchange (NYSE). Poniższy wykres akcji McDonalds pokazuje analizę potencjału tej firmy:

Na powyższym wykresie widzimy wsparcie uformowane w obszarze 210 USD, które umacnia się tym bardziej, im więcej razy cena akcji McDonalds wspiera się w tym punkcie. Po silnym wzroście wartości akcji, McDonalds wszedł w normalną fazę bocznego trendu.

Ten obszar wytchnienia może posłużyć jako punkt akumulacji do kupna akcji spółki, gdyż średnioterminowe perspektywy są bardzo dobre. Jeśli cena będzie rosła podobnie jak w okresie lipiec-wrzesień 2020, możemy zobaczyć, że cena akcji MCD osiągnie 250$ w połowie 2021 roku. Jeśli tak by się stało, oznaczałoby to 20% zwrotu w ciągu zaledwie 4 miesięcy.

W dłuższej perspektywie musimy wziąć pod uwagę rozwój McDonald’s w krajach wschodzących, które zaczynają dopuszczać amerykańskiego giganta na swój rynek. Zrozumiałe jest, że dopóki turystyka się nie odbuduje, wiele krajów rozwijających się, takich jak Tajlandia, które koncentrują większość swojego PKB w tym sektorze, nie zwiększy popytu na restauracje McDonalds. Dlatego musimy nadal stawiać na 3-4-letnią perspektywę dla sieci restauracji.

Wniosek: czy to dobry moment na kupno akcji McDonalds?

W tym przewodniku przedstawiliśmy szczegóły biznesu tego amerykańskiego giganta i spróbowaliśmy podać Ci różne powody i wskazówki, które pozwolą Ci zrozumieć realia modelu biznesowego McDonald’s.

Następnie przeprowadziliśmy analizę techniczną, w której przeanalizowaliśmy wpływ covid19 na akcje McDonald’s oraz dokonaliśmy przewidywań dotyczących przyszłości spółki w średnim terminie. W tym celu używaliśmy takich narzędzi jak RSI, Fibonacci Retracements oraz wsparcia i opory.

Jeśli zdecydujesz się na zakup akcji McDonalds, zalecamy, abyś zrobił to za pośrednictwem eToro, ponieważ jest to broker, którego używamy ze względu na 0-procentową prowizję od zakupu akcji i możliwość otrzymywania dywidend generowanych przez akcje bez dodatkowych kosztów. Polecamy również korzystanie z ich funkcji Social Trading, gdzie możesz wchodzić w interakcje z innymi członkami społeczności i dzielić się analizami i opiniami na temat akcji McDonald’s.

Twój kapitał narażony jest na ryzyko. Obowiązują również inne opłaty. Dodatkowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Często zadawane pytania

Jak kupić akcje McDonald’s z prowizją 0%?

Istnieją różni brokerzy, tacy jak ci omawiani w tym przewodniku. Dla nas najlepszym brokerem do kupowania akcji McDonald’s jest eToro, dzięki prowizji 0% od akcji McDonald’s i możliwości zarabiania dywidend bez żadnych kosztów. Jeśli chcesz zainwestować niewielki kapitał, eToro pozwala Ci na zakup części akcji dzięki funkcji podziału walorów.

Jaka jest minimalna kwota, którą możesz zainwestować w akcje McDonald’s?

Minimalna kwota różni się w zależności od brokera, którego wybierzesz. Radzimy Ci poszukać brokera, który pozwoli Ci kupić ułamek 1 akcji McDonald’s, dlatego polecam eToro. Dzięki funkcji akcji ułamkowych, możesz zainwestować w akcje dowolnej spółki minimalną kwotę 50 USD.

Gdzie bezpiecznie kupić akcje McDonald’s?

Zalecamy korzystanie z regulowanego brokera takiego jak eToro, aby bezpiecznie handlować akcjami McDonald’s. Jest on regulowany przez Financial Conduct Authority (FCA) oraz CySEC (Cyprus Securities and Assets Commission). W związku z tym broker posiada fundusz gwarancyjny na wypadek, gdyby klient padł ofiarą oszustwa lub nielegalnych praktyk na swoim rachunku bez jego zgody.

Kiedy McDonald’s wypłaca dywidendę?

Amerykańska firma ustaliła swój kalendarz ekonomiczny tak, aby dywidendy były wypłacane w lutym, maju, sierpniu i listopadzie każdego roku. 26 lutego 2021 roku McDonald’s wypłacił dywidendę w wysokości 1,29 USD na akcję.

Jaka jest dzisiaj cena akcji McDonald’s?

W momencie pisania tego tekstu akcje McDonald’s (MCD) są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) po 237 USD.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.