Jak kupić akcje Facebooka: Inwestuj w FB z prowizją 0%

Jeśli czytasz ten przewodnik to dlatego, że chcesz wiedzieć jak kupić akcje Facebooka i czy inwestowanie w Facebooka jest dobrą inwestycją na 2021 rok biorąc pod uwagę obecne okoliczności. W tym poradniku opowiem jak to zrobić, analizuje czy warto inwestować w akcje Facebooka i podam kilka przewidywań co do jego ceny.

Jeśli czytasz ten przewodnik to dlatego, że chcesz wiedzieć jak kupić akcje Facebooka i czy inwestowanie w Facebooka jest dobrą inwestycją na 2021 rok biorąc pod uwagę obecne okoliczności. W tym poradniku opowiem jak to zrobić, analizuje czy warto inwestować w akcje Facebooka i podam kilka przewidywań co do jego ceny.

W lutym 2004 roku studiujący na uniwersytecie Mark Zuckerberg stworzył portal społecznościowy Facebook. Początkowo sieć społecznościowa służyła do kontaktu ze wszystkimi studentami uniwersytetu, a później rozrosła się do poziomu globalnego. Dzisiaj Facebook może pochwalić się wieloma firmami, takimi jak WhatsApp (serwis komunikacyjny), Instagram (sieć umożliwiająca publikowanie zdjęć), Oculus VR (wirtualna rzeczywistość).

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego przewodnika będziesz wiedział ile pieniędzy można zarobić na akcjach Facebooka (FB) i który broker jest pod tym względem najlepszy i pobiera najniższe prowizje.

Jak kupić akcje Facebooka w 5 krokach

Na poniższej liście znajduje się 5 kroków jak kupić akcje Facebooka. Następnie przejdziemy przez każdy punkt szczegółowo, aby każdy krok był całkowicie zrozumiały:

 1. Wybierz brokera u którego kupisz akcje Facebooka (FB). Tutaj wyjaśnimy, dlaczego polecamy eToro i podkreślimy ich 0% prowizji od akcji.
 2. Załóż konto na platformie.
 3. Złóż swój pierwszy depozyt
 4. Znajdź Facebooka (FB) na platformie
 5. Kup akcje Facebooka. W tej części wyjaśniam również, jakie narzędzia są najlepsze do ochrony naszych inwestycji oraz analizujemy, jak działają Stop Loss i Take Profit.

Porównanie brokerów odpowiednich do zakupu akcji Facebooka

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak kupić akcje Facebooka (FB): przewodnik po inwestowaniu w akcje Facebooka w 2021 roku

Tak więc ruszamy z poradnikiem, z którego dowiesz się jak kupić akcje międzynarodowej firmy Facebook. W tym celu przeprowadzimy analizę brokerów, których warto rozważyć przy zakupie akcji. Dowiemy się także, jak założyć konto, jakie są dostępne metody wpłat itd.

Krok 1: Wybór brokera do zakupu akcji Facebooka (FB)

Ten punkt jest ważny z punktu widzenia obniżenia prowizji i opłat na dłuższą metę. Ponadto, bardzo ważne będzie wybranie brokera, który pozwoli nam na otrzymywanie dochodów z dywidend generowanych przez akcje. Nie wszyscy brokerzy zapewniają taką możliwość.

Przyjrzyjmy się 7 kluczowym cechom, które taki broker powinien posiadać:

 • Brak prowizji od zakupu akcji.
 • Umożliwia nam szybką sprzedaż akcji Facebooka, jeśli chcemy osiągnąć zysk w krótkim terminie.
 • Konieczne jest, by dywidendy z naszych akcji trafiały na nasze konto brokerskie.
 • Brak opłat za depozyt
 • Handel na rynkach regulowanych przez CySEC, FCA, ASIC lub BaFIN
 • Posiadanie Funduszu Gwarancyjnego, który chroni nasz kapitał przed oszustwami
 • Platforma zaprojektowana dla początkujących traderów

eToro: 0% prowizji za kupno akcji Facebooka w 2021 roku

Mając ponad 15 lat doświadczenia, eToro zrzesza już ponad 11 milionów użytkowników korzystających z zalet platformy. Na przykład z narzędzia Social Trading, dzięki któremu członkowie społeczności eToro mają możliwość interakcji ze sobą i dzielenia się analizami różnych aktywów.

eToro pozwala nam kupować akcje online lub handlować nimi poprzez kontrakty CFD. Między innymi oferuje również możliwość inwestowania na rynku walutowym w pary takie jak EUR/USD czy GBP/EUR, kupowania towarów takich jak bawełna, złoto czy srebro lub inwestowania bezpośrednio w indeksy.

Ponadto eToro funkcjonuje na rynkach regulowanych, w zależności od kraju, w którym działa. Ponieważ ma siedzibę na Cyprze, jego działalność podlega regulacji przez CySEC. Jeśli znajdujesz się w Niemczech, broker będzie podlegał regulacjom BaFIN, w Australii ASIC, a w Wielkiej Brytanii na przykład FCA (Financial Conduct Authority).

Jeśli jesteś początkującym traderem, polecamy Ci skorzystanie z tej platformy. Dzięki kontu demo, które jest całkowicie darmowe i nieograniczone czasowo możesz stawiać swoje pierwsze kroki na giełdzie.

Prowizje

Inwestorzy najbardziej zwracają uwagę na opłaty i prowizje. Przyjrzymy się więc tutaj wszystkim opłatom związanym z kupowaniem akcji na eToro:

 • 0% na zakup akcji
 • Brak prowizji od dywidend generowanych przez nasze akcje.
 • Opłata za wypłatę: $5
 • Opłaty za swap lub overnight: 0.02%.
 • Brak opłat za używanie narzędzi Social Trading, Copyportfolio lub CopyTrader.
 • Darmowe konto demo

Dodatkowo, jeśli chcesz inwestować w akcje Facebooka poprzez kontrakty CFD, eToro oferuje możliwość użycia dźwigni 1:5.

Korzyści
 • Przypominamy, że nie płacimy żadnych prowizji za zakup akcji ani za dywidendy od akcji.
 • Ponad 15 lat doświadczenia na rynkach finansowych
 • Prowadzenie działalności na rynkach regulowanych
 • Społeczność licząca ponad 11 milionów użytkowników
 • Pozwala na kupowanie akcji na żywo
 • Konto demo z nieograniczonym czasem trwania
 • Aplikacja mobilna dostępna dla systemów iOS i Android
Minusy
 • Jeśli jesteś profesjonalnym traderem, będziesz odczuwał brak różnych skomplikowanych narzędzi analitycznych
 • Nie posiada Metatradera 4 lub Metatradera 5
 • Opłaty za wypłatę w wysokości $5
 • Średnia jakość obsługi klienta

Krok 2: Otwarcie konta na platformie

Aby wyjaśnić ten krok procesu, użyjemy brokera eToro, którego sam używam do kupowania akcji. Jak wyjaśnialiśmy w poprzednich przewodnikach, to właśnie tego brokera używałem by kupić akcje Google i Amazon.

Rozpoczynamy proces zakładania konta. Aby to zrobić, najpierw zarejestruj się na eToro.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak widać na powyższym obrazku, logujesz się na eToro klikając Zaloguj się teraz, po czym zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza rejestracyjnego, w którym podasz swoje dane osobowe. Ten proces może trwać 2-3 minuty:

Możesz zobaczyć ten formularz na obrazku powyżej. Na eToro możemy zarejestrować się wpisując podając nasze dane osobowe lub skorzystać z Facebooka lub Google. W przypadku tej drugiej opcji musisz mieć wcześniej zarejestrowane konto w tym serwisie.

Po rejestracji, broker zweryfikuje naszą tożsamość poprzez proces KYC (Know Your Customer). Procedura ta jest wymagana przez FCA i CySEC podczas handlu na rynkach regulowanych.

Najpierw przesłany zostanie e-mail na nasz adres. Zostaniemy poproszeni o kliknięcie w link potwierdzający, a gdy nasz e-mail zostanie zweryfikowany, będziemy musieli wysłać zdjęcie naszego dowodu osobistego z przodu i z tyłu oraz potwierdzenie adresu zamieszkania (by wykazać, że mieszkasz w kraju, z którego handlujesz). Możesz użyć swojego wyciągu z konta bankowego, rachunku za wodę, prąd lub gaz.

Krok 3: Dokonaj swojego pierwszego depozytu

Na eToro dostępnych jest aż kilka metod płatności: Paypal, Przelew Bankowy, Sofort, Bankowość Internetowa, Karta Debetowa/Kredytowa i RapidTransfer. Wszystkie te metody mają 0% prowizji.

Po dokonaniu pierwszej wpłaty, broker pozwoli Ci na zakup akcji poprzez wpłatę za pośrednictwem Neteller lub Skrill.

Na obrazku poniżej możesz zobaczyć jak wygląda ekran w tej części procesu. Warto zauważyć, że eToro pozwala na wpłaty za pomocą Paypal – metody, która nie jest często używana na innych platformach:

jak wpłacić do brokera w celu zakupu akcji facebooka
Minimalny depozyt na platformie eToro wynosi $200

Krok 4: Wyszukaj udostępnienie na Facebooku (FB) z brokerem

Po zdeponowaniu środków u brokera, przechodzimy do wyszukiwania akcji Facebooka. Aby znaleźć aktywa, korzystamy z zakładki „Rynki” znajdującej się na dole ekranu po lewej stronie i przechodzimy bezpośrednio do wyszukiwarki.

Po wybraniu spółki otworzy się zakładka, jak pokazano poniżej. Tam możemy zobaczyć krótką historię danego aktywa, opinie innych traderów dzięki narzędziu Social Trading lub analizy innych członków społeczności:

Zobaczymy też rzeczywisty kurs akcji Facebooka (FB) i statystyki tego aktywa. Z drugiej strony, ważne jest, aby śledzić codzienne wiadomości, które mogą wpłynąć na notowania aktywów. W tym celu eToro oferuje swoim użytkownikom zakładkę „Analizy”.

Krok 5: Kup akcje Facebooka (FB)

Na poniższym obrazku widzimy przykład procesu kupowania akcji Facebooka (pamiętaj, że proces ten jest podobny do kupowania akcji każdej innej firmy, którą jesteś zainteresowany):

Jeśli chcesz kupić akcje Facebooka lub zainwestować w akcje Facebooka poprzez kontrakty CFD, eToro dostarcza Ci narzędzi do automatycznego kontrolowania Twoich inwestycji:

jak kupić akcje facebooka - panel

 • Dźwignia: eToro oferuje dzwignię 1:5 przy inwestowaniu w akcje poprzez kontrakty CFD.
 • Take Profit: automatyczne zamknięcie pozycji z zyskiem po cenie ustalonej przez tradera.
 • Stop Loss: narzędzie używane przez traderów do zamknięcia pozycji ze stratą, ale z zastrzeżeniem, że tylko minimalna część inwestycji zostanie utracona.

Wskazówka: Profesjonalni traderzy używają stop loss’a by chronić swoje inwestycje w przypadku poniesienia strat. Day Trader zazwyczaj ustawia SL tak, aby zamknąć transakcję maksymalnie 1% poniżej ceny zakupu.

Historia Facebooka

W 2003 roku student Uniwersytetu Harvarda, Mark Zuckerberg stworzył serwis Facemash. Celem istnienia tego portalu było nic innego, jak to, by dzięki uzyskaniu wszystkich zdjęć użytkowników uniwersytetu każdy ze studentów mógł przyznawać oceny w zależności od atrakcyjności danej osoby. Ten pomysł nie przetrwał długo ponieważ Mark nie miał pozwolenia na uzyskanie zdjęć profilowych. Jednak w ciągu kilku dni uzyskał ponad 20 000 wejść i ocen na Facemash.

Po publicznych przeprosinach Mark Zuckerberg porzucił ten projekt, by rok później stworzyć facebooka, prekursora giganta, którego znamy dzisiaj. Na tym portalu społecznościowym użytkownicy mogli zacząć zamieszczać własne zdjęcia, tworzyć własne profile, prezentować swoje zainteresowania i upodobania.

Plany Facebooka dotyczące ekspansji

„Thefacebook” był projektem o wielkim oddziaływaniu na Harvardzie. Do tego stopnia, że w ciągu kilku miesięcy rozszerzył się na inne uniwersytety w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wraz z tym wzrostem Mark odciął się oraz swoich kolegów Camerona Winklevossa, Tylera Winklevossa i Divyę Narendrę. W rezultacie Mark Zuckerberg po sukcesie Facebooka musiał zadośćuczynić im odszkodowaniem w wysokości 1,2 miliona dolarów.

Plany rozwoju Facebooka rozpoczęły się w 2004 roku i w późniejszych latach polegały na przenoszeniu koncepcji na inne uniwersytety na całym świecie, pozyskiwaniu funduszy od inwestorów i zatrudnianiu pracowników z firm takich jak Microsoft czy Apple.

Kilka lat później, po przejęciu Instagrama za 1 miliard dolarów, rok 2012 stał się jednym z najważniejszych dla firmy. W 2013 roku FB był gotowy do wejścia na giełdę, w ramach procedury, w której aktywa Facebooka byłyby notowane po 38 USD za akcję.

Pod koniec 2014 roku następują przejęcia takich firm jak WhatsApp, Bloomsbury, Redix, Oculus VR – w sumie 18 spółek zależnych. Dziś Facebook kosztuje 262 USD. Przypomnijmy, że 7 lat temu jego cena początkowa wynosiła 38 USD i jest jedną z najwyżej wycenianych firm w północnoamerykańskim indeksie NASDAQ.

O co chodzi w sprawie Cambridge Analytica?

Jak przypadek Cambridge Analytica ma się do największego spadku akcji Facebooka, który spowodował stratę ponad 40 milionów dolarów w ciągu jednego dnia.

W marcu 2018 roku wybuchł globalny skandal, gdy „New York Times” ujawnił sprzedaż danych osobowych użytkowników Facebooka brytyjskiej firmie. Firma użyła ich w celu politycznej manipulacji na korzyść Donalda Trumpa w wyborach w USA. Ale jaką rolę tak naprawdę odegrał w tym wszystkim Facebook i jak to wpłynęło na jego cenę rynkową?

Alexander Kogan, akademicki ekspert w dziedzinie danych stworzył dla Facebooka test psychologiczny, który wypełniło ponad 50 milionów osób. Wszystkie zebrane informacje zostały następnie sprzedane firmie Cambridge Analytica. Jedną z usług oferowanych przez Cambridge Analytica jest „rozwijanie kampanii i promocja cyfrowa” w celu wpływania na zachowania docelowych odbiorców.

Dzięki danym, które generujemy w internecie możliwe jest stworzenie bardzo dokładnego profilu każdej osoby. W ten sposób firmy mogą starannie dobierać rodzaj treści, ton przekazu i tematy, aby wywrzeć większy wpływ na użytkowników.

Partia byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych zamówiła usługi na potrzeby jego kampanii prezydenckiej w 2016 roku, a w marcu 2018 roku wyszło na jaw pochodzenie danych: Facebook. Mark Zuckerberg powiedział, że Kogan nie miał pozwolenia na sprzedaż tych informacji. Jednak użytkownicy Facebooka widzieli, że ich bezpieczeństwo cyfrowe zostało naruszone, ponieważ dane zostały pozyskane z ich profilu.

Cały kryzys odbił się na wartości rynkowej, a cena akcji spadła o 7% co przyniosło straty w wysokości ponad 40 milionów euro.

Analiza Techniczna kursu akcji Facebooka

Aby zorientować się ile pieniędzy można zarobić na Facebooku w dłuższej perspektywie, przyjrzymy się zmianom cen jego akcji od lipca 2013 roku. Postanowiliśmy przeanalizować kurs akcji Facebooka od tej daty, ponieważ w tym okresie nastąpił największy rozwój wartości spółki.

Na poniższym wykresie możemy zobaczyć 3 ostatnie bodźce w cenie akcji Facebooka analizując ich tygodniowy wykres:

trendy wzrostowe facebooka do zakupu akcji
Ostrzeżenie: Wyniki historycznie nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości

W dniu 22 lipca 2013, po około roku obecności na giełdach, akcje były notowane po 23,9 USD. Akcje Facebooka zaczęły nieprzerwanie rosnąć, aż w połowie 2018 roku osiągnęły swoje pierwsze przebicie w rejonie 200 USD. Przekładając to na rentowność oznacza to wzrost o ponad 800%. Jeśli w 2013 roku zainwestowałeś 500 USD w akcje Facebooka, mógłbyś je sprzedać za 4000 USD co oznaczałoby zysk w wysokości 3500 USD.

Dwa kolejne wzrosty zwiększyły wartość akcji Facebooka ze 120 USD za akcję do 280 USD w ciągu 2,5 roku, co oznacza wzrost o 230%. Aby przedstawić to w odpowiedniej perspektywie, akcje Facebooka dostarczyły roczny zwrot w wysokości 100% od 2013 roku.

Dlatego, jeśli chcesz wiedzieć, czy można i ewentualnie jak dużo pieniędzy można zarobić na akcjach Facebooka, spójrz na historię firmy. Spójrz na bardzo ważne spółki zależne, które należą do Facebooka – jak WhatsApp, Instagram czy Oculus VR. Warto też zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię, która sprawia, że Facebook jest bardzo poszukiwany przez duże biznesy: „ilość informacji, które posiada o swoich użytkownikach „.

Kurs akcji Facebooka i cena akcji w trakcje Covid19

Jak wszystkie firmy i globalne indeksy, Facebook był kolejną spółką, która ucierpiała po tym, jak covid19 został ogłoszony globalną pandemią. Po tym wydarzeniu inwestorzy zaczęli wycofywać fundusze i inwestycje w obawie przed krachem na rynku. Podobnie było w przypadku krachu z 1929 roku i w przypadku kryzysu hipotecznego z 2008 roku.

Poniższy wykres pokazuje dzienną zmianę kursu akcji Facebooka od 19 lutego 2020, który był jedną z pierwszych firm, które zaczęły tracić na wartości i zaufaniu inwestorów.

wykres trendu analiza techniczna facebook do zakupu akcji
Ostrzeżenie: Wyniki historycznie nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości

W lutym 2019 roku wartość akcji amerykańskiej międzynarodowej firmy wynosiła około 219 USD i spadła do 140 USD w ciągu 6 tygodni. Oznacza to *stratę wartości o 36%*. Reakcja była niemal natychmiastowa i po osiągnięciu najniższego punktu, *jej wartość zaczęła rosnąć aż do 300 USD* w październiku 2020 roku. Ten ponad 210% wzrost w ciągu zaledwie 6-7 miesięcy spowodował, że akcje zatrzymały się w obszarze 260-290 USD.

Będziemy musieli teraz bacznie obserwować akcje Facebooka, bo w 2021 i 2022 roku mogą one być świetną inwestycją.

Perspektywy i przyszłość akcji Facebook (FB)

W tej części postaram się przeanalizować i odpowiedzieć na jedno z najczęściej zadawanych pytań: jaką cenę mogą osiągnąć akcje Facebooka w krótkim terminie.

Na poniższym wykresie analizujemy ruch boczny ceny akcji Facebooka od momentu, gdy osiągnęła ona swój rekordowy poziom 300 USD pod wpływem covid19:

prognoza notowań akcji facebook
Ostrzeżenie: Wyniki historycznie nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości

Aby przeanalizować ruch boczny ceny akcji Facebooka, spójrz na powyższy obrazek. Widzimy w nim, że cena akcji Facebooka aż trzykrotnie opiera się o 290 USD i po raz czwarty próbuje go przełamać, ale bezskutecznie.

Oprócz tych 4 wsparć, które umieszczają akcje FB w obszarze 290 USD, dwukrotnie znajdowały się one w obszarze 245-250 USD. Zgodnie z analizą techniczną, oczekuje, że trzecie wsparcie w obszarze 250 USD powinno być albo przełamaniem średnioterminowego maksimum 300 USD albo świetną okazją, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że w ciągu zaledwie 2 miesięcy akcje osiągną poziom 290$.

Dzięki tej analizie uważam, że handel akcjami Facebooka może być dobrym pomysłem.

Dlaczego warto inwestować w Facebooka w 2021 roku?

W tej części postaram się omówić 6 powodów, które moim zdaniem są warte rozważenia, aby zrozumieć dlaczego warto inwestować w Facebooka w 2021 roku:

 • Jedna z największych światowych baz danych
 • Reklamy na Facebooku
 • Instagram
 • Facebook Insight: Jego system segmentacji klientów jest dla firm bardzo atrakcyjny.
 • Roczny wzrost akcji o ponad 35%.
 • Potężne narzędzie do wymiany informacji

Przeanalizujmy każdy z tych 6 powodów:

Jedna z największych globalnych baz danych

Apache Cassandra Logo Download Vector

System przechowywania danych znany jako Apache Cassandra jest nierelacyjną bazą danych, która pozwala na wyodrębnienie danych i przekształcenie ich w formę key-value w celu późniejszej analizy. Co więcej, baza ta jest również wykorzystywana przez serwisy społecznościowe takie jak Twitter czy Reddit, co pokazuje potencjał systemu Big Data do przekształcania komentarzy użytkowników w wartości, z których można wyciągać wnioski.

Wartość tych firm, które będą się najbardziej rozwijać w nadchodzących latach wynika z ilości informacji, które są w stanie zebrać od użytkowników. Informacje te są następnie sprzedawane wielkim międzynarodowym firmom, które wykorzystują je w swoich kampaniach reklamowych.

Powinniśmy być świadomi, że sam Facebook, nie licząc jego spółki Instagram czy WhatsApp, ma ponad 2,4 miliarda użytkowników, którzy codziennie wchodzą w interakcje na jego portalu społecznościowym. Podając tam informacje osobiste, zainteresowania, zdjęcia…

Reklamy Facebook Ads

Program Facebook Ads jest teraz niemal kluczowy dla wzrostu firmy. Jest on opłacany przez liczbę otrzymanych kliknięć lub przez prowadzenie konkretnych kampanii reklamowych na Facebooku.

Ponadto Facebook Ads stał się narzędziem dostępnym dla wszystkich odbiorców, ponieważ mali sprzedawcy lub firmy mają do dyspozycji witrynę z potencjałem dystrybucji znacznie większym niż tradycyjne narzędzia, takie jak radio czy gazety. Jednocześnie koszty są znacznie niższe niż w przypadku telewizji.

Instagram

Córka Facebooka przejęta w 2012 roku za 1 miliard dolarów stała się liderem w dziedzinie zdjęć i filmów umieszczanych przez użytkowników w sieci. Ilość danych zebranych przez tę sieć społecznościową jest prawie porównywalna z ilością danych zebranych przez jej macierzystą firmę Facebook.

Dzięki Instagramowi mali sprzedawcy mogą zacząć sprzedawać swoje produkty i rozwijać swój biznes od zera, inwestując w niego niewielkie pieniądze. Dodatkowo istnieje zjawisko influencera, w którym wielkie marki zatrudniają ludzi, którzy mają stały strumień followersów i mogą być idealnym targetem dla ich biznesu.

Dodatkowo, algorytm Instagrama ciągle się zmienia, aby zmuszać konta z największą liczbą followersów do inwestowania w platformę i wyprzedzania kolejnych zmian algorytmu, które mogą je znacznie lepiej pozycjonować. Wszystko to tworzy stały przepływ kapitału, który sprawia, że Facebook jest świetnym pomysłem na inwestowanie na giełdzie.

Facebook Insight: bardzo atrakcyjny system segmentacji klientów dla firm

Bardzo przydatne narzędzie dla firm, które mierzą ruch na swojej stronie, procent konwersji klientów, ROI osiągnięty w kampaniach Facebook Ads, analizują wyniki organicznych i płatnych klientów.

Dzięki Facebook Insights otrzymujemy również takie dane jak „Polubienia”, liczba śledzących i ruch na naszym funpage’u internetowym, zasięg naszych kampanii reklamowych, utworzone wydarzenia.

Roczny wzrost udziałów Facebooka o ponad 35%.

Od czasu wejścia na giełdę po cenie 38 USD akcje Facebooka rosły bez przerwy, aż osiągnęły cenę 350 USD. Mniej więcej tyle samo wynoszą w dniu pisania tego tekstu.

W przeliczeniu na roczną stopę zwrotu, cena akcji Facebooka wzrastała o około 35% rocznie. W ciągu siedmiu lat obecności na NASDAQ firma stała się jedną z wiodących firm na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

W poprzednich częściach przeanalizowaliśmy rozwój Facebooka po Covid19, wyniki notowań od czasu wejścia na giełdę oraz przewidywania, które z technicznego punktu widzenia mamy na temat najbliższej przyszłości firmy.

Kluczowy gracz w komunikacji między użytkownikami

Na poniższym obrazku widzimy kolejne z narzędzi, których Facebook używa, by pokazać swoją dominację na rynku i zebrać informacje od swoich klientów. Mówimy tu o WhatsApp i Facebook Messenger.

Najpopularniejsze komunikatory w 2021 | Źródło: statista.com

Według tego badania przeprowadzonego przez statista.com w 2019 roku, które pokazuje wiodące platformy w usługach komunikacyjnych: WhatsApp, Facebook Messenger, WeChat, Snapchat, Discord. Jak widzimy na powyższym obrazku, WhatsApp i Facebook Messenger są na szczycie z odpowiednio 2,0 i 1,3 miliarda użytkowników.

Jak widzimy Facebook chce pozycjonować każdą ze swoich spółek zależnych jako lidera w swoich sektorach. Dzięki temu krótko- i długoterminowy wzrost firmy jest więcej niż gwarantowany.

Wniosek: czy to dobry pomysł, by inwestować w akcje Facebooka?

W tym artykule pokazaliśmy z perspektywy analizy fundamentalnej i technicznej dlaczego inwestowanie w akcje Facebooka jest dobrym pomysłem. Zwrot, jaki akcje Facebooka mogą przynieść w skali roku łatwo przekracza 20%. W takim klimacie ekonomicznym jaki obecnie przeżywamy za sprawą covid19, handel akcjami Facebooka może być świetnym pomysłem.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem akcji Facebooka, uważam, że eToro ze swoją 0% prowizją za zakup akcji jest najlepiej dobranym brokerem. Dodatkowo platforma pozwala Ci na codzienne śledzenie najlepszych traderów w społeczności, interakcję z innymi ludźmi i dzielenie się analizami aktywów dzięki narzędziu Social Trading.

Mamy nadzieję, że podobała Ci się moja analiza i że skorzystasz na handlu akcjami Facebooka.

Twój kapitał narażony jest na ryzyko. Obowiązują również inne opłaty. Dodatkowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy broker do kupowania akcji Facebooka?

Jak pokazałem w tym artykule, najlepszymi brokerami do kupowania akcji Facebooka według wielu jest eToro. Dzieje się tak ze względu na 0% prowizji od zakupu akcji oraz fakt, że pozwala na dodatkowy dochód z dywidend wypłacanych z akcji spółek dywidendowych. Przypominamy też, że eToro pozwala na kupowanie akcji na żywo, a jeśli jesteś profesjonalnym traderem, eToro oferuje również możliwość handlu akcjami Facebooka poprzez kontrakty CFD z dźwignią 1:5.

Kiedy jest najlepszy czas na kupno akcji Facebooka?

Analizując w tym przewodniku wpływ covid19 na akcje Facebooka, jego wyniki od czasu wejścia na giełdę, a zwłaszcza prognozy wzrostu firmy, uważam, że rok 2021 to dobry moment. Cena akcji Facebooka porusza się trendem wzrostowym, co możemy wykorzystać do osiągnięcia zwrotów w przyszłości.

W którym roku Facebook wszedł na giełdę?

Facebook wszedł na giełdę w maju 2012 roku, a jego kapitalizacja rynkowa wyniosła ponad 100 000 milionów dolarów. W pierwszym dniu notowań na NASDAQ akcje firmy wzrosły o 0,61% z początkowych 38 USD.

Ile wynosi minimalna kwota, aby kupić akcje Facebooka?

Dzięki brokerowi takiemu jak eToro, który pozwala na kupowanie akcji frakcyjnych, możesz kupić akcje Facebooka o minimalnej wartości 50$ bez płacenia prowizji. Będziesz właścicielem ułamka jednej akcji Facebooka, będziesz mógł otrzymywać dywidendy generowane przez akcje Facebooka bez żadnych kosztów.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.