Jak i gdzie kupić akcje spółki AMD?

Jesteś ciekaw gdzie i jak kupić akcje firmy AMD Inc.? Warto wiedzieć, że inwestycja w akcje AMD jest uważana przez wielu jako bardzo perspektywiczna. Warto zwrócić uwagę na rozwój firmy, szczególnie w zeszłym roku, gdy jej przychody w 2020 wzrosły do 9,763 miliarda USD. Oznacza to wzrost o 45% w stosunku do roku poprzedniego.

Dochód netto firmy AMD wyniósł w zeszłym roku 2 490 mln USD. Ponadto zakup akcji spółki AMD jest przedmiotem inwestycji największych funduszy takich jak The Vanguard Group i BlackRock.

Aby zaprezentować jak inwestować w AMD w 2021 roku, omówię tę spółkę, jej wady i zalety, a także przeprowadzę analizę techniczną kursu akcji.

Jak kupić akcje AMD w kilku prostych krokach

 1. Wybierz brokera, który pozwoli Ci kupić akcje AMD
 2. Załóż konto.
 3. Wpłać środki.
 4. Znajdź na platformie akcje AMD
 5. Ustal parametry zakupu i zostań akcjonariuszem.

Gdzie kupić akcje AMD?

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Czym jest firma AMD? Producent mikroprocesorów i kart graficznych

Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) to amerykańska firma założona 1 maja 1969 roku z siedzibą w Sunnyvale, Santa Clara, Kalifornia.

AMD jest producentem półprzewodników stosowanych w przetwarzaniu danych oraz wyrobów podobnych.

Ponadto firma zajmuje się tworzeniem kart graficznych, pamięci flash, chipsetów do płyt głównych, procesorów i komputerów osobistych.

Zakup akcji spółki AMD to inwestycja w firmę, która nieustannie wprowadza innowacje, aby na nowo się rozwijać i umacniać swoją pozycję w sektorze technologicznym. Stała się ona drugim co do wielkości producentem mikroprocesorów i kart graficznych opartych na architekturze x86.

AMD – cena akcji: wyniki i perspektywy

Advanced Micro Devices, Inc. weszło na giełdę we wrześniu 1972 roku i sprzedało 525 000 akcji po 15 USD za sztukę, pozyskując 7 875 000 USD.

Ponadto akcje spółki AMD uwzględnione są w następujących indeksach:

 • S&P 500, który śledzi 500 największych spółek na rynku amerykańskim.
 • NASDAQ 100, który śledzi 100 największych firm z branży technologicznej notowanych na giełdzie NASDAQ.

Poniżej znajduje się wykres analizujący kurs akcji spółki AMD.

Wykres cen akcji spółki AMD Inc
Wykres cen akcji spółki AMD Inc – Druga połowa 2021 roku.
Wyniki z przeszłości nie są wskazaniem przyszłych wyników. Przedstawiona historia transakcji obejmuje mniej niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy można prześledzić jak kształtował się kurs akcji AMD. Widzimy tu wzrost o prawoe 200%.

Pod koniec roku 2021 roku cena wynosiła około 150 USD i osiągnęła rekord wszech czasów.

Warto jednak przypomnieć, że akcje w marcu 2020 r. gwałtownie spadły z powodu pandemii koronawirusa, po czym odbiły się i szybko rosły przez cały rok.

Wzrost cen spowodowany jest przede wszystkim zwiększonym popytem na karty graficzne, które są ważnym elementem przy wydobywaniu kryptowalut.

Popyt na te karty rośnie równolegle z ceną i wydobyciem kryptowalut. To ostatnie odgrywa ważną rolę w cenie i popycie na karty graficzne.

Ponadto można stwierdzić, że po spadku kursu akcji w marcu 2020 r. spowodowanym przez COVID, spadek ten, wraz ze skutkami ograniczeń miał pozytywny wpływ na kurs akcji AMD. Dzieje się tak ze względu na pojawienie się nowych trendów i nawyków konsumenckich oraz wzrost cyfryzacji.

W ostatnich tygodniach cena odbija się po osiągnięciu poziomu 160 USD i można oczekiwać dalszego wzrostu, biorąc pod uwagę perspektywy rozwoju spółki oraz popyt zarówno na mikroprocesory jak i karty graficzne.

Czy warto rozważyć inwestycje w spółkę AMD?

W sieci Istnieje wiele rekomendacji i opinii na temat akcji AMD. Są to opinie dokonane przez profesjonalnych inwestorów.

Przykładowo firma inwestycyjna Zacks Equity Research zgodnie z raportem NASDAQ z 22 czerwca 2021 roku, wskazuje na potencjał wzrostu spółki i rekomenduje swoim inwestorom zakup akcji AMD.

AMD jest firmą, która potrafiła dostosować się do rynku i być innowacyjna. Doprowadziło to do silnej sprzedaży i zysków w ostatnich latach, a te powinny być kontynuowane, dlatego niektórzy analitycy zalecają kupowanie akcji AMD.

Przewodnik krok po kroku: Jak kupić akcje AMD

Poniżej znajduje się instrukcja, jak kupić akcje AMD.

W tym przewodniku wyjaśnię jak przejść od utworzenia konta do wprowadzenia i skonfigurowania zlecenia kupna u brokera. Aby to zrobić, należy jednak najpierw go wybrać.

Krok 1: Wybór brokera

Pierwszym krokiem jest wybór brokera, z którym chcesz inwestować.

Warto wziąć pod uwagę aspekty takie jak opłaty, regulacje prawce, platforma handlowa, itp.

eToro: broker oferujący dobre warunki zakupu akcji AMD

Jest to jeden z popularniejszych brokerów na świecie.

Platforma transakcyjna eToro stała się liderem w dziedzinie handlu społecznościowego i kopiowania ruchów innych traderwó. Jej obsługa jest łatwa i intuicyjna.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Prowizje

 • Brak opłat przy zakupie akcji i wpłacaniu środków.
 • Pobiera prowizję w wysokości $5 za wypłaty i opłatę za brak aktywności w wysokości $10 miesięcznie po roku braku aktywności.

Korzyści

 • eToro umożliwia handel w szerokim zakresie instrumentów, takich jak ETF, waluty, towary i akcje, od zakupu akcji Coca-Coli do zakupu Bitcoina.
 • Jest to broker regulowany w kilku jurysdykcjach w tym FCA w Wielkiej Brytanii, CySEC na Cyprze i ASIC w Australii.
 • Posiada nieograniczone konto demo.
 • Oferuje aplikację mobilną.

Wady

 • Wypłaty nie są darmowe.
 • Oferuje tylko konta w dolarach amerykańskich, więc przy wpłatach w euro pobierana jest opłata za przewalutowanie.

Krok 2: Założenie konta

Kolejne kroki w tym przewodniku zostaną wykonane z brokerem eToro, ponieważ z tego brokera korzystam i będzie mi łatwiej wszystko omówić.

Aby rozpocząć kliknij „Zarejestruj się „ lub „Załóż konto „.

Musisz podać swoją nazwę użytkownika, e-mail i hasło.

Zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojego adresu e-mail, aby uzyskać dostęp do platformy handlowej. Po zalogowaniu się, zostaniesz poproszony o wypełnienie profilu.

dane do otwarcia konta demo podczas rejestracji
Formularz do rejestracji konta wymagany przy zakupie akcji AMD

Krok 3: Wpłata środków

eToro oferuje wiele metod płatności w tym PayPal, karty kredytowe lub debetowe, przelewy bankowe, Skrill, Neteller.

Minimalny pierwszy depozyt wynosi 50 USD. Aby wpłacić pieniądze, kliknij „Wpłać pieniądze „.

Krok 4: Wyszukanie akcji spółki AMD

Akcje AMD można wyszukać na platformie za pomocą klawiszy dostępu „Narzędzia „ i „Akcje „ lub wpisując nazwę firmy lub symbol giełdowy w wyszukiwarce:

Pole wyszukania spółki znajduje sie u góry w pasku wyszykiwania.
Pole wyszukania spółki znajduje sie u góry w pasku wyszykiwania.

Krok 5: Skonfiguruj opcje zakupi akcji AMD

Na koniec kliknij „Trade „ i ustaw zlecenie kupna.

eToro pozwala ustawić Take Profit, Stop Loss i wybrać pożądaną dźwignię.

Na koniec – jeśli chcesz kupić akcje AMD, kliknij „Otwórz pozycję„.

Ustawienia zlecenia zakupu akcji AMD
Ustawienia zlecenia zakupu akcji AMD

Rozwój firmy AMD

Firma AMD odnotowała wzrost dochodu, jak pokazuje wykres zaczerpnięty ze Statista, który przedstawia trend okres od 2001 do 2020 roku.

W tym okresie zysk netto wzrósł z 3.892 mln USD w 2001 r. do 9.763 mln USD w 2020 r., co stanowi wzrost o 150,84%.

Rok 2020 był wielkim rokiem dla AMD. W latach 2019-2020 przychody wzrosły o 45%, bo w 2019 roku wyniosły 6 731 mln dolarów.

Podobnie w ostatnich latach wzrósł również zysk netto spółki, pochodzący ze strat w wysokości 660 mln dolarów i 497 mln dolarów odpowiednio w 2015 i 2016 roku.

Firma osiągnęła zysk w wysokości 43 milionów dolarów w 2017 roku, 337 milionów dolarów w 2018 roku, 341 milionów dolarów w 2019 roku i 2,490 milionów dolarów w 2020 roku. Innymi słowy, zysk netto AMD wzrośnie o ponad 600% w latach 2019-2020.

wykres przychodu spolki AMD 2001 - 2020
Wykres zysku NETTO spółki AMD w latach 2001-2020

Badania i rozwój

Kupując akcje AMD nabywasz część firmy, która nieustannie wprowadza innowacje i opracowuje nowe produkty.

Jeśli chodzi o wydatki na badania i rozwój (R&D), to pod względem nakładów najwyższe poniosła w 2007 r., kiedy zainwestowała 1 848 mln USD. Od tego roku wydatki na badania i rozwój zaczęły spadać, aż do osiągnięcia poziomu 947 mln USD w 2014 r.

Potem znowu od 2015 r. wydatki na badania i rozwój rosły. Ostatecznie w 2020 r. osiągną poziom 1983 mln USD.

Prognoza i rozwoju branży

Przemysł mikroprocesorów i kart graficznych to branża, która stale się rozwija. Wynika to z digitalizacji i popytu na karty graficzne ze strony graczy i osób wydobywających kryptowaluty. Jest to zatem branża o dużym potencjale wzrostu.

Konkurenci

AMD ma wielu konkurentów, przede wszystkim gigantów technologicznych takich jak Intel Corporation i NVIDIA Corporation. Firmy te są liderami rynku mikroprocesorów i kart graficznych.

W pierwszym kwartale 2020 roku 60,6% zarejestrowanych testów procesorów komputerowych x86 lub CPU (Central Processing Unit) zostało wykonanych przez procesory Intela, a 39,4% przez procesory AMD.

Patrząc tylko na procesory do notebooków, Intel jest zdecydowanym liderem uzyskując 80% wyników w benchmarkach procesorów w notebookach w pierwszym kwartale 2021 roku.

Z drugiej strony, na rynku kart graficznych (GPU) Nvidia posiadała 81 % udziału w całym rynku dyskretnych procesorów graficznych (dGPU). To o 6% więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku, podczas gdy udział AMD wynosił 19%.

Dywidendy

AMD nie wypłaca dywidendy, co jest czynnikiem, który należy rozważyć w zależności od rodzaju inwestycji lub strategii, którą chcesz realizować.

Dlatego niektóre fundusze inwestycyjne i więksi inwestorzy zdecydowali się nie kupować akcji AMD. Wynika to z faktu, że dywidendy gwarantują im wyższą rentowność.

Często zadawane pytania

Jaka jest minimalna kwota do zakupu akcji AMD?

Minimalna kwota do zakupu akcji AMD zależy u brokera eToro jest równa minimalnemu pierwszemu depozytowi i wynosi 50$.

Ile mogę zarobić, kupując akcje AMD?

Zależy to od strategii, którą stosujesz, a także od horyzontu czasowego inwestycji. W ciągu ostatnich 5 lat wartość akcji AMD wzrosła o ponad 1500%, nie mniej jednak zawsze należy pamiętać, że dane historycznie nie gwarantują osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości. Jest to wręcz mało prawdopodobne.

Czy AMD jest rzetelną i stabilną firmą do kupowania akcji?

Biorąc pod uwagę wyniki firmy w ostatnich latach i rozwój branży – prawdopodobnie tak.

Czy można kupić akcje AMD za pomocą konta demo?

Możliwe jest kupno akcji AMD za pomocą konta demo. Konta te są jednak przeznaczone do ćwiczenia handlu i zapoznania się z platformą. Jeśli chcesz kupić prawdziwe akcje, musisz wpłacić środki na prawdziwe konto.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.