Jak kupić akcje Amazon: Inwestuj w AMZN z 0% prowizją

Jak kupić akcje Amazon? Otóż zakup akcji Amazon (AMZN) jest tak samo proste jak kupno dowolnego produktu z oferty tego sklepu.

Jak kupić akcje Amazon? Otóż zakup akcji Amazon (AMZN) jest tak samo proste jak kupno dowolnego produktu z oferty tego sklepu. Zanim jednak przejdziemy do akcji, spójrzmy na krótkie wprowadzenie do tego, co jest nam potrzebne – kilku najlepszych brokerów do kupna akcji, przyszły potencjał cenowy tych papierów wartościowych, oceny Amazon od innych inwestorów, powody, dla których powinieneś zainwestować w Amazon i wiele więcej.

Amazon, założony w 1994 roku przez potentata Jeffa Bezosa był już największą firmą e-commerce i drugą co do wielkości firmą świadczącą usługi w chmurze, więc zainteresowanie kupnem akcji Amazona jest duże. Dziś jej dochody wzrosły dzięki pandemii COVID-19.

Jak kupić akcje Amazona w 5 krokach

 1. Wybierz brokera do zakupu akcji AMZN; polecamy eToro
 2. Wpłać swój pierwszy depozyt na swoje konto.
 3. Wyszukaj Amazon lub AMZN w pasku wyszukiwania
 4. Złóż zamówienie, klikając przycisk „Trade”.
 5. Aby nabyć prawa do akcji AMZN, kup je wybierając opcję 1x (zero dźwigni). Możesz handlować akcjami Amazon poprzez CFD wybierając Stop Loss, Dźwignię (2x lub więcej), Take Profit i Confirm Order.

Najlepsi brokerzy do kupowania akcji Amazona

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak inwestować w Amazon (AMZN): kompletny przewodnik po zakupie akcji

Ta sekcja ma za zadanie poprowadzić Cię krok po kroku w temacie jak jak inwestować w Amazon AMZN. Znajdź najlepszy sposób na przygotowanie się do wejścia w świat giełdy i inwestowania z zachowaniem wszystkich standardów.

Krok 1: Wybór brokera do inwestowania w akcje Amazona

Podczas gdy nie możesz kupić akcji Amazon poprzez bezpośredni plan zakupu akcji, możesz wybrać biuro brokerskie, aby kupić akcje Amazon (AMZN). Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących kupowania akcji w bezpiecznym środowisku online i w oparciu o udział w rynku.

eToro – 0% prowizji dla rynków akcji

Doceniana zarówno przez początkujących jak i ekspertów platforma eToro jest punktem odniesienia z sukcesami od 2007 roku i pozwala Ci inwestować w akcje Amazon oraz kupować akcje z giełdy (ponad 800 aktywów) bez prowizji. Na eToro możesz inwestować na giełdzie m.in. w akcje Tesla, Apple czy BBVA. Broker eToro jest jednym z najpopularniejszych brokerów i najlepszą aplikacją tradingową dla początkujących, stworzoną z myślą o użytkownikach, którzy są nowi na rynkach inwestycyjnych i chcą się uczyć. Ta autorska platforma została zaprojektowana z myślą o tym i jest idealna do płynnej i intuicyjnej nawigacji.

Minimalny depozyt początkowy wynosi 200 USD, a ponieważ walutą bazową jest dolar amerykański, konto jest gotowe do tradingu na Amazon od pierwszej minuty.

Jedną z cech, która czyni eToro wyjątkowym i odróżnia je od konkurencji, szczególnie dla początkujących bez wiedzy finansowej, jest funkcja handlu społecznościowego. Pozwala to każdemu użytkownikowi na kopiowanie i powielanie transakcji i strategii innych doświadczonych traderów, co znacznie upraszcza handel i pozwala ci osiągnąć takie same rezultaty jak ekspert bez wysiłku.

Korzyści

 • 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
 • Tysiące dostępnych instrumentów finansowych
 • Legalny, pierwszej klasy, regulowany broker
 • Funkcja replikacji transakcji społecznych umożliwiająca kopiowanie inwestycji ekspertów
 • Akcje w instrumentach bazowych lub poprzez CFD
 • Duża społeczna wspólnota traderów
 • Prosta i intuicyjna własna platforma
 • Inwestuj w inne aktywa finansowe (Bitcoin, Forex, towary i inne)

Wady

 • Brak zaawansowanych narzędzi handlowych
 • Nie nadaje się dla zaawansowanych traderów

Krok 2: Otwórz rachunek brokerski

Teraz rejestrujemy się u brokera i otwieramy konto, by kupić akcje Amazona.

Aby otworzyć konto na eToro, wystarczy kliknąć Login, a następnie wypełnić formularz swoimi danymi osobowymi i kliknąć „Załóż konto”.

[maxbutton id=”2″]

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Aby uwierzytelnić swoje konto użytkownika będziesz musiał dostarczyć zeskanowane dokumenty (dowód osobisty i rachunek za media w miejscu stałego zamieszkania). To usunie wszelkie ograniczenia, jakie może mieć nasze konto.

Następnym krokiem jest dokonanie pierwszej wpłaty . Minimalna kwota to 200 dolarów amerykańskich lub równowartość w euro – czyli około 165 euro. Możesz to zrobić za pomocą karty kredytowej, karty debetowej, przelewu bankowego lub PayPal, a także Skrill lub Neteller.

Następnie, po wpłynięciu naszego pierwszego depozytu możemy kupić i posiadać akcje Amazon. W jaki sposób? Po prostu wpisz AMAZON lub AMZN w pasku wyszukiwania.

Aby kupić akcje Amazon należy kliknąć w przycisk Trade.

Możesz kupować akcje w jednostkach lub ułamkach bezpośrednio z aktywami bazowymi bez żadnych opłat o każdej porze dnia, nawet jeśli rynek amerykański jest zamknięty (transakcja jest dokonywana na otwarciu). Dotyczy to także innych akcji. Możesz kupić akcje NIO i innych spółek na różnych giełdach międzynarodowych.

Na koniec kliknij na przycisk "Kup". Jesteś teraz właścicielem z prawami do akcji Amazonu.

Wskazówka: Broker eToro pozwala Ci również kupować akcje Amazon z dźwignią, ale w tym przypadku spekulujesz kontraktami na różnicę (CFD), które są powiązane ze zmianą ceny akcji, w tym przypadku akcji Amazon, i nie wymagają zakupu bazowego papieru wartościowego.

Aktualny kurs akcji Amazon

Aktualny kurs Amazon

Międzynarodowa firma Amazon jest notowana na amerykańskiej giełdzie NASDAQ.

Cena akcji Amazona wahała się od $1,700 do ponad $3,600 w ciągu ostatniego roku, w momencie pisania tego tekstu (możesz znaleźć aktualną cenę akcji wyszukując symbol handlowy Amazona, AMZN, na stronie z informacjami finansowymi lub u swojego brokera online).

Wyniki z przeszłości nie są wskazaniem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i
może nie być wystarczającą podstawą do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Historia Amazona

Historia Amazona i podwójna koncepcja jego sukcesu są częścią korporacyjnej legendy. Amazon został założony w 1994 roku w garażu Jeffa Bezosa jako księgarnia internetowa, a w 1996 roku wszedł na giełdę.

W 1998 roku rozpoczęła ekspansję międzynarodową i kontynuowała budowę infrastruktury centrów logistycznych. Od tego czasu Amazon rozwija się w tempie nieporównywalnym z żadną inną firmą.

W 2006 roku Amazon przekroczył próg 10 miliardów dolarów. Do sukcesu Amazona w późnych latach 2000 przyczyniło się wiele rzeczy, ale wśród najważniejszych innowacji znalazły się Amazon Web Services (AWS) do użytku publicznego, Kindle, Amazon Music.

W 2010 roku wiele innych wydarzeń wpłynęło na wzrost firmy Amazon, w tym Amazon Prime Video (uruchomiony w 2011 roku), cloud computing z Amazon AWS, crowdsourcing z Amazon Mechanical Turk, usługi streamingowe Amazon Music i Amazon Video oraz Fresh Grocery.

Amazon osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów 4 września 2018 roku, a 5 lipca 2019 roku obchodzi 25-lecie istnienia.

Dlaczego warto inwestować w Amazon?

Amazon wszedł na giełdę 15 maja 1997 roku, a cena pierwszej oferty publicznej wynosiła 18 dolarów za akcję. Akcje Amazona był częścią jego historii i przyczynił się do jego wzrostu. Zarząd spółki kilkakrotnie zwiększał liczbę akcji pozostających w obiegu.

Tylko w pierwszym roku wartość tych akcji wzrosła o 1000%, zaczynając od 4 dolarów, a kończąc na prawie 60 dolarach. Od tego czasu roczny wzrost był dwu- lub trzycyfrowy przez większość ponad dwudziestoletniej historii firmy.
COVID-19 miał niewątpliwie wpływ na gospodarkę. Firmy takie jak Amazon wydają się czerpać korzyści z zanieczyszczenia po prostu dlatego, że pozwala ono ludziom robić zakupy, znacząco zmniejszając ryzyko związane z odwiedzaniem zatłoczonych sklepów.

Z drugiej strony, może to również wzbudzić obawy wśród drobnych inwestorów, że szczepionka COVID-19 może zaszkodzić działaniom dyskrecjonalnym konsumentów, ponieważ może spowodować powrót do zwyczajów zakupowych sprzed pandemii.

Takie wydarzenie może wywołać krótkoterminowe pytania dotyczące sprzedaży Amazona (i potencjalnego wpływu, jaki może to mieć na cenę akcji firmy), ale potencjalni nabywcy mają trzy dobre powody, by zignorować te obawy i kupić akcje Amazona AMZN.

Początki spółki Amazon

Sprzedaż i obroty Amazona

W rzeczywistości reakcja konsumentów na COVID-19 znacznie zwiększyła sprzedaż detaliczną Amazona. W drugim kwartale 2020 roku sprzedaż wzrosła o prawie 42% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Dla porównania w drugim kwartale 2019 roku sprzedaż wzrosła o około 18% rok do roku.

Inwestorzy powinni jednak zauważyć, że sprzedaż prawdopodobnie będzie nadal rosła nawet bez pomocy pandemii. W 2019 roku sprzedaż w sklepach detalicznych wzrosła o 18,5% rok do roku. W rzeczywistości jest to spowolnienie w stosunku do rocznego wzrostu wynoszącego około 29% w 2018 roku i 30% w 2017 roku.

Wydaje się więc, że COVID-19 tymczasowo zwiększył sprzedaż detaliczną Amazona. I choć tempo wzrostu sprzedaży może spaść poniżej 20%, to inwestorzy powinni zauważyć, że dwucyfrowy wzrost sprzedaży prawdopodobnie będzie utrzymywał się przez długi czas.

Siła usług online i zróżnicowanie Amazona

Powyższe dane dotyczące sprzedaży detalicznej nie są bezpośrednio związane z wynikami Amazon Web Services (AWS), jednostki zajmującej się przetwarzaniem w chmurze. Podczas gdy AWS ma stosunkowo niewielki udział w całkowitych przychodach firmy, AWS odpowiada za lwią część zysków Amazona.

Z przychodami w wysokości nieco ponad 10,8 miliarda dolarów w ostatnim kwartale, AWS stanowił jedynie 12% wszystkich przychodów. Jednak dzięki wysokim marżom brutto, przychody operacyjne w wysokości prawie 3,4 miliarda dolarów stanowiły ponad 57% zysku operacyjnego firmy.

Mimo że mówi się o przeniesieniu operacji z pracy zdalnej do chmury, wzrost przychodów nieco spowolnił. W ostatnim kwartale przychody wzrosły o około 29% rok do roku, co jest spowolnieniem w stosunku do 37% wzrostu rok do roku, jaki AWS odnotował w drugim kwartale 2019 roku.

Jednak inwestorzy będą prawdopodobnie musieli potraktować to lekkie spowolnienie wzrostu z przymrużeniem oka. Wzrost AWS przewyższa znacząco wszystkie prognozy, co stawia go w silnej pozycji teraz i po pandemii.

Amazon jest dość dobrze wyceniany

Dochód netto Amazona wzrósł w ostatnim kwartale o 97%. Co więcej, analitycy prognozują, że w bieżącym roku zyski wzrosną o 38%. W 2021 roku, kiedy większość analityków spodziewa się ustąpienia pandemii, przewidują oni wzrost zysków o 40%.

Kapitalizacja rynkowa Amazona wynosi 1,7 biliona dolarów i w momencie pisania tego tekstu ustępuje tylko kapitalizacji rynkowej Apple. W normalnych warunkach firmy tej wielkości miałyby trudności z osiągnięciem wysokiego procentowego wzrostu zysków.

Jednak, jak zauważono powyżej, stosunkowo niewielki procent przychodów AWS generuje większość jej zysków. Tak długo, jak ta część firmy będzie w stanie utrzymać wysokie tempo wzrostu, akcje Amazona będą nadal zyskiwać. W związku z tym nie jest zaskakujące, że niektórzy analitycy postrzegają Amazon jako „wielki atut”.

Perspektywy i przyszłość Amazona

Amazon potrzebował siedmiu i pół roku, aby przejść od 100 dolarów do 1000 dolarów i jest bardzo prawdopodobne, że osiągnie 10 000 dolarów pomiędzy 2023 a 2025 rokiem. Dynamika wzrostu Amazona może być kontynuowana przez dłuższy czas, a Twój zainwestowany kapitał może się pomnożyć. Powody są następujące:

 • Amazon prześcignie Alibabę do 2023 roku.
 • Jeff Bezos, dyrektor generalny Amazona, jest genialnym profesjonalistą. Jest założycielem, który prowadzi własną firmę, inwestuje w możliwości rozwoju, prowadzi wielkie rynki oraz przyciąga i motywuje utalentowanych ludzi.
 • Dywersyfikacja Amazona pozwoliła na utrzymanie szerokiej ekspozycji od cloud computingu, przez reklamę, po globalny e-commerce.

Analiza techniczna Amazon

Jeśli chcesz być zyskowny na giełdzie, analiza jest niezbędna. Dlatego też, kiedy chcesz kupić lub sprzedać akcje Amazona, ważne jest, aby przeprowadzić analizę techniczną, która zidentyfikuje punkty wejścia o najniższym ryzyku, czyli określi, czy akcje Amazona mają wysoki stosunek ryzyka do zwrotu.

Narzędzie IBD do analizy technicznej akcji pokazuje, że akcje Amazona mają najlepszą możliwą ocenę IBD 97 composite score. Ten wynik oznacza, że akcje Amazona przewyższają 97% wszystkich akcji na rynkach akcji według analizy technicznej.

Akcje AMZN mają również wskaźnik siły względnej wynoszący 84. Rating śledzi wiodącą pozycję na rynku poprzez pokazanie, jak ruch cen akcji w ciągu ostatnich 52 tygodni porównuje się do ruchu cen innych akcji. Amazon ma również zdrowy wskaźnik EPS na poziomie 99, który porównuje jego kwartalny i roczny wzrost zysku na akcję do wszystkich innych akcji.

Nie tak dobrze, Amazon ma obecnie ocenę akumulacji/dystrybucji na poziomie D-. Ocena ta koncentruje się na zmianach ceny i wolumenu akcji w ciągu ostatnich 13 tygodni handlu. Rating A wskazuje na silny rynek instytucjonalny. Niższa ocena E wskazuje na silną sprzedaż. Weź pod uwagę, że ocena C jest neutralna.

Wykres i status spółki – źródło Yahoo

Wnioski, Czy to dobry czas na zakup akcji Amazona?

W trzecim kwartale Amazon wygenerował sprzedaż netto w wysokości 96,1 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 37% w stosunku do 70 miliardów dolarów, które firma zarobiła w tym samym kwartale 2019 roku. Jeśli chodzi o wynik końcowy, dochód netto Amazona potroił się w trzecim kwartale do 6,1 miliarda dolarów – lub 12,37 dolarów na akcję – z 4,23 dolarów na akcję w tym samym kwartale ubiegłego roku.

Jeśli jesteś gotowy, by spróbować kupić akcje i zainwestować na giełdzie, zaczynając od jednego z kluczowych graczy na rynku, Amazona, ważne jest, by mieć wsparcie bezpiecznego, szybkiego i niezawodnego brokera, który spełni twoje potrzeby, i to za rozsądną cenę, byś mógł zarabiać pieniądze.

Dwa największe segmenty firmy, Amazon Web Services i zakupy online będą nadal wykazywać duże zyski, ponieważ pandemia trwa cały czas. W związku ze zbliżającym się sezonem zakupów świątecznych, analitycy spodziewają się, że Amazon będzie nadal wykazywał silną sprzedaż i zysk netto w 2021 roku.

Inwestorzy powinni trzymać Amazon w swoich portfelach przez długi czas. Rekomendacją jest trzymanie tych akcji lub ich kupno. Amazon jest największą marką w sprzedaży detalicznej online i wciąż się rozwija. Silne perspektywy wzrostu przed świętami, w połączeniu ze zróżnicowanym modelem biznesowym, który nadal wygrywa podczas pandemii, oznaczają, że Amazon jest dziś dobrym zakupem.

W tym celu polecamy używać eToro. Jest to bezpieczny broker do kupowania akcji bez opłat.

Twój kapitał narażony jest na ryzyko. Obowiązują również inne opłaty. Dodatkowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Często zadawane pytania

Czy akcje Amazona są odpowiednie dla mojego portfela?

Choć nie są to najtańsze akcje, po obu stronach spektrum mówi się o tym, że Amazon nie będzie w stanie utrzymać obecnego tempa lub że jego cena i zyski spadną. Ponadto, inwestorzy mogą być mniej entuzjastycznie nastawieni do przyszłych perspektyw wzrostu Amazona. Jest to dziś bez wątpienia byk.

Czy Amazon wypłaca dywidendy swoim udziałowcom?

Amazon nigdy nie wypłacał dywidendy. Zamiast tego firma obiecuje inwestorom, że w miarę jak Amazon będzie się rozwijał, zdobywał nowe rynki i zacznie generować znaczące zyski inwestorzy będą bardziej entuzjastycznie podchodzić do kupowania akcji, co doprowadzi do wzrostu ich ceny.

Czy to dobry pomysł, by kupić akcje Amazona jeśli jestem początkującym inwestorem?

Jedną z zasad inwestowania na giełdzie jest to, że powinieneś kupować to, co znasz, czyli wybierać akcje firm, które rozumiesz i których działalność rozumiesz. Inną zasadą jest wybieranie akcji spółek, które mają solidne podstawy lub mocne bilanse. I oczywiście dywersyfikacja inwestycji, czyli nie wkładanie wszystkich swoich jajek do jednej paczki jest również podstawowym wyznacznikiem stylu działania.

Który broker jest najlepszy do inwestowania w akcje Amazona?

Dzięki swoim licznym zaletom, bezpieczeństwu, bardzo intuicyjnej platformie, a także dzięki zerowym opłatom przy inwestowaniu na giełdzie, eToro jest wzorcowym brokerem i najbardziej polecanym przeze mnie jeśli chodzi o inwestowanie w akcje.

Tak, platforma społecznościowa pozwala Ci na kopiowanie i replikowanie inwestycji oraz pozycji i innych transakcji giełdowych dzięki silnej społeczności ekspertów eToro. Decydując się na kopiowanie jednego lub kilku konkretnych inwestorów i/lub stosowanie konkretnej strategii, powinieneś rozważyć swoją sytuację finansową. Musisz także zrozumieć funkcje social tradingu.

Gdzie handluje się akcjami AMZN?

Amazon jest obecnie notowany na Nasdaq (National Association of Securities Dealers Automated Quotation) i jest tam notowany od 1997 roku.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.