Jak kupić akcje Airbnb: Inwestowanie w ABNB z prowizją 0%

W tym przewodniku wyjaśniam dlaczego moim zdaniem warto zainteresować się Airbnb, jak kupić akcje Airbnb oraz podpowiadam jak w pełni wykorzystać tę okazję inwestycyjną. Airbnb to serwis internetowy, który pozwala ludziom wynajmować swoje domy lub znajdujące się w nich pokoje innym osobom przyjeżdżającym w celach turystycznych do dowolnego kraju na świecie.

W tym przewodniku wyjaśniam dlaczego moim zdaniem warto zainteresować się Airbnb, jak kupić akcje Airbnb oraz podpowiadam jak w pełni wykorzystać tę okazję inwestycyjną. Airbnb to serwis internetowy, który pozwala ludziom wynajmować swoje domy lub znajdujące się w nich pokoje innym osobom przyjeżdżającym w celach turystycznych do dowolnego kraju na świecie.

Firma jest wyceniana na około 42 miliardy dolarów, ma ponad 150 milionów użytkowników i skorzystało z niej ponad 400 milionów gości na całym globie.

Pierwsza oferta publicznej emisji akcji Airbnb (Airbnb IPO) odbyła się 10 grudnia 2020 roku, a cena na otwarciu wyniosła 146 USD za akcję. To prawie dwa razy więcej niż oczekiwano jeszcze przed otwarciem giełdy. Jeśli interesuje Cię jak kupić akcje airbnb – czytaj dalej.

Dzięki dużemu zainteresowaniu inwestorów, wielu brokerów oferuje zakup akcji Airbnb na swoich platformach. Jeśli Ty również chcesz zainwestować w Airbnb, to najlepszym miejscem jest zdecydowanie eToro, które oferuje 0% prowizji od wszystkich zakupów akcji.

Jak kupić akcje Airbnb w 5 krokach

 1. Wybierz brokera, u którego dostępne są akcje Airbnb
 2. Zasil swoje konto inwestycyjne
 3. Poszukaj akcji Airbnb (ABNB) na platformie
 4. Dokonaj transakcji klikając w „Kup”.
 5. Jeśli chcesz posiadać fizyczne akcje wybierz 1x (brak dźwigni). Aby handlować akcjami Airbnb za pomocą kontraktów CFD, wybierz dźwignię (2x lub więcej).

Krok 1: Wybierz brokera, który pozwala Ci kupić akcje Airbnb

Wiele inwestorów zainteresowało się potencjałem akcji Airbnb. To dlatego nie brak brokerów, którzy deklarują możliwość kupowania akcji Airbnb na swoich platformach transakcyjnych. Dzięki temu użytkownicy mogą czerpać zyski z akcji, które wykazują duży potencjał wzrostu na rynku finansowym.

Pokażę Ci moim zdaniem najlepszych brokerów, którzy mają do dyspozycji akcje Airbnb. Wezmę pod uwagę wiele ważnych czynników, takie jak: regulacje instytucji finansowych, przyjazne dla użytkownika platformy transakcyjne, koszty transakcyjne oraz liczbę użytkowników handlujących na tych platformach.

Wskazówka: Wybierz brokera, który oferuje szeroki wachlarz spółek do wyboru. Naszą rekomendacją jest eToro, gdzie możesz również kupić akcje Amazon, Tesla i ponad 2800 innych aktywów.

eToro – jak kupić akcje Airbnb bez prowizji

W tym zestawieniu zacznę od eToro, ponieważ jest ono najbardziej popularne wśród inwestorów na całym świecie. Nawet dla początkujących. Ten broker ma przyjazny interfejs użytkownika, szczególnie dla osób, które pragną inwestować na giełdzie po raz pierwszy. Broker eToro jest regulowany przez brytyjską Financial Conduct Authority (FCA) oraz cypryjską Securities and Exchange Commission (CySEC).

Jedną z ważnych rzeczy, która sprawia, że ten broker jest tak popularny wśród inwestorów, jest handel społecznościowy i CopyTrading. Pozwoliło to wielu drobnym inwestorom zarabiać pieniądze metodą kopiowania transakcji innych doświadczonych traderów, którzy handlują na eToro. Każdy z nas może przejrzeć historię handlu innego tradera i wybrać tego, którego chce naśladować w swoich transakcjach.

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Prowizje

Jednym z najważniejszych powodów, by kupić akcje Airbnb na eToro jest to, że platforma umożliwia kupno akcji Airbnb bez prowizji. Tym samym ułatwia to kupno nie tylko akcji Airbnb, ale także ponad 800 innych spółek dostępnych na ich platformie. Minimalny depozyt, od którego można rozpocząć handel to 200 USD. Opłaty naliczane przez brokera to minimalna opłata za wypłatę w wysokości 5 USD oraz opłata za brak aktywności na koncie w wysokości 10 USD.

Zalety

 • Ponad 800 akcji róźnych spółek dostępnych do tradingu
 • Możesz obracać akcjami bez prowizji czy dodatkowych opłat
 • Kilka opcji wpłat: przelewy bankowe, e-portfele, karty debetowe/kredytowe, paypal
 • Korzystanie z funkcji Copytradera pozwala na uproszczenie handlu dla początkujących użytkowników
 • Możliwość handlu kontraktami CFD dla wszystkich walorów
 • Dostępna platforma społecznościowa
 • Regulowany przez FCA i CySEC.

Wady

 • Pobiera opłatę za wypłatę 5 USD za wypłatę środków
 • Brak zaawansowanych narzędzi transakcyjnych dostępnych jak u zaawansowanych brokerów

Krok 2: Otwórz konto, by kupić akcje Airbnb

Wyjaśniam teraz, jak otworzyć prawdziwe konto brokerskie by móc handlować akcjami Airbnb. dla przykładu użyjemy eToro, ponieważ pozwala nam na kupno akcji Airbnb bez prowizji. Jednocześnie funkcjonalność sprawia, że kupowanie akcji jest bardzo intuicyjne.

Aby otworzyć konto:

Przejdźmy na stronę eToro, aby otworzyć konto transakcyjne. Możesz to zrobić na dwa sposoby: na stronie głównej znajdź przycisk „Dołącz teraz „ na stronie głównej lub użyj opcji „Zaloguj się „, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Możesz też po prostu kliknąć w przycisk poniżej, a link przekieruje Cię bezpośrednio do formularza rejestracyjnego:

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Kiedy się zarejestrujesz będziesz musiał podać informacje takie jak: numer dokumentu tożsamości, potwierdzenie adresu zamieszkania oraz skany dokumentów potrzebne do zweryfikowania danych osobowych wymagane w celu uniknięcia prania brudnych pieniędzy. Ma to na celu zapewnienie i zatwierdzenie konta umożliwiającego dokonywanie transakcji giełdowych.

Dokonanie wpłaty na konto inwestycyjne

Kiedy już zatwierdzisz swoje konto u brokera, musisz dokonać wpłaty na konto. Możesz to zrobić za pomocą Paypal, karty debetowej/kredytowej, przelewu bankowego, Skrill lub Neteller_. Aby dokonać natychmiastowej transakcji polecam Ci to zrobić za pomocą karty kredytowej. Depozyt tą metodą jest natychmiastowy, więc możesz kupić akcje Airbnb (ABNB) od razu.

Kliknij na niebieski przycisk z napisem „Zasil konto” na dole po lewej stronie Twojego menu. Pozwoli Ci to na przesłanie środków na rachunek eToro, abyś mógł kupić akcje Airbnb.

jak wpłacić na konto brokera przed zakupem akcji airbnb
Aby dokonać wpłaty przed zakupem akcji Airbnb na koncie brokera nalezy kliknąć w przycisk Zasil Konto

Krok 3: Kup akcje Airbnb

Masz już środki na swoim koncie u danego brokera. Na tym etapie przejdziemy do zakupu akcji Airbnb. Kliknij więc w „Rynki” lub wyszukaj spółki ABNB bezpośrednio w polu pasku na górze. Następnie kliknij w „TRADE”. Na tym etapie możesz wybrać także inne firmy i kupić np. akcje Google, Microsoftu czy Tesli.

Po wybraniu inwestycji musisz określić parametry transakcji. Dane, które musisz wziąć pod uwagę to: cena wejścia; kwota stop-loss (jest to kwota, którą możesz stracić na tej transakcji) oraz take-profit (czyli określasz zysk, jaki chcesz osiągnąć na tej inwestycji). Kiedy już ustawisz odpowiednie parametry, kliknij „kup”, aby stać się właścicielem akcji Airbnb.

Oto kilka prostych kroków zaraz przed zakupem akcji Airbnb

Uwaga: Jeśli przy zakupie użyjesz dźwigni 2x lub wyższej, nie będziesz kupował akcji Airbnb w fizycznej ich formie. W tym modelu będziesz używał kontraktów na różnice kursowe pod aktywo „Airbnb”. W momencie zawierania transakcji sam zetem decydujesz czy chcesz kupić fizyczne akcje, czy może chcesz skorzystać z dźwigni finansowej oraz kontraktu CFD.

Opis i historia Airbnb

Airbnb jest nową firmą na rynku giełdowym. Jej debiut miał miejsce 10 grudnia 2020 roku na giełdzie NASDAQ, a przybliżona wartość akcji wynosiła 150 dolarów za sztukę. Z kapitalizacją przekraczającą 100 miliardów euro Airbnb zdołało rozpocząć stopniowy wzrost, będąc jedną z największych szans roku 2021.

Firma ta zajmuje się wynajmem mieszkań dla turystów, a ostatni rok, ze względu na pandemię, nie był jej najlepszym momentem. Po ogromnej stracie, Airbnb ma szansę ponownie stać się liderem w wynajmie wakacyjnych mieszkań, dzięki niedawnej publikacji szczepionki.

Opłaty pobierane przez Airbnb

Airbnb zarabia na swoim modelu biznesowym dzięki prowizji pobieranej od właścicieli lokali. Za każdym razem, gdy ktoś wybiera ofertę i dokonuje płatności Airbnb pobiera 10% prowizji. To jeden z elementów struktury cenowej Airbnb. Inną formą dochodu dla firmy jest Opłata Transakcyjna dla Podróżnych. Kiedy podróżni dokonują płatności za pobyt są obciążani Opłatą Transakcyjną w wysokości 3%. Ta kwota jest oczywiście dodawana do przychodów działalności spółki.

Rzeczy, które warto wiedzieć o Airbnb

 • Airbnb było liderem w wynajmie domów wakacyjnych, jednak teraz konkuruje z Booking.com
 • Została założona w 2008 roku, a jej twórcy nadal są obecni w firmie jako CEO, CPO i CTO.
 • Z powodu pandemii wartość firmy spadła z 40 miliardów dolarów poniżej 20 miliardów, co spowodowało zmniejszenie liczby pracowników.

Czy to dobry moment na kupno akcji Airbnb?

Aktualne notowania akcji wyceniane są powyżej 140 USD za akcję i obecnie są w trendzie horyzontalnym. Jest to ciekawy czas na inwestycje w świetle uwalniania krajów z lockdownów oraz podawania szczepień. Wszyscy mają nadzieję na ożywienie w sektorze turystycznym. Na rynku jest kilka spółek, które po debiucie wzrosły o ponad 100%. Airbnb okazało się być firmą o niesamowitym potencjale wzrostu.

Najwyższa oficjalna wycena, jaką kiedykolwiek otrzymała jako firma prywatna miała miejsce w 2017 roku. Wyceniono ją wtedy na 31 miliardów dolarów, aby później inwestorzy wycenili ją na giełdzie nawet na 42 miliardy dolarów. Czy Airbnb odzyska najwyższą wycenę i stanie się liderem wśród firm wynajmujących domy i pokoje od osób prywatnych dla turystów? Czas pokaże.

Przewidywania dotyczące przyszłości Airbnb

W związku z sytuacją na świecie, Airbnb poniosło dość znaczące straty z powodu restrykcji na całym globie. Obecnie, gdy pojawiły się szczepionki, a proces szczepień trwa, Airbnb ma nadzieję odbić się od dna i walczyć o pozycję lidera w branży noclegów turystycznych, którą zajmowało jeszcze dwa lata temu.

Zaledwie kilka miesięcy temu Airbnb rozpoczęło notowania na giełdzie. Jego cena zaczynała się od ponad 140 USD, a obecnie wynosi ponad 160 USD, co sugeruje, że inwestorzy wierzą w globalne wyjście z pandemii i powrót turystyki do krajów, co napędza firmę.

Wpływ pandemii na wartość Airbnb

Z powodu pandemii Airbnb doświadczyło fali anulowanych rezerwacji generując znaczne straty w krótkim czasie. W krótkim czasie straciła ponad połowę swojej wartości, ale dzięki pracy zdalnej wiele osób zdecydowało się na wynajem mieszkań w różnych krajach i firma stopniowo się odbudowała.

Teraz, dzięki uwolnieniu szczepionki, sektor turystyczny zaczyna dostrzegać światło w tunelu, a celem Airbnb jest ponownie stać się liderem w sektorze wynajmu obiektów turystycznych. Inwestorzy są dosyć pewni tej sytuacji i zdołali dokapitalizować firmę w nadziei, że szczepionka okaże się zyskowna, a turystyka znów stanie się jednym z wiodących sektorów w wielu krajach.

Czy powinienem zainwestować w Airbnb?

Kupno i posiadanie akcji Airbnb może przynieść znaczące dochody w średnim i długim terminie. Ale jak każda inwestycja w akcje niesie ze sobą ryzyko związane z niestabilnością rynku. Sugeruję byś rozważał Airbnb z długoterminowym podejściu. Warto spojrzeć na Airbnb jako na firmę z sektora turystycznego, która w tym roku mocno ucierpiała, ale wykazuje oznaki wzrostu i ma przed sobą obiecującą długoterminową przyszłość.

Jeśli dzięki powyższym informacjom chcesz kupić akcje Airbnb pamiętaj o tym, jak ważne jest inwestowanie u regulowanego brokera, który oferuje solidne i niezawodne warunki.

Często zadawane pytania

Od kiedy akcje Airbnb będą dostępne na rynku?

Debiut akcji Airbnb miał miejsce 10 grudnia 2020 roku. Szacowana ceną wynosiła wtedy pomiędzy 44 a 50 USD za akcję. Po rozpoczęciu handlu cena akcji podskoczyła od razu do ponad 140 USD.

Ile warte jest Airbnb?

Najwyższa oficjalna wycena, jaką otrzymała jako firma prywatna, miała miejsce w 2017 roku kiedy to wyceniono ją na 31 miliardów UDS. Później inwestorzy wycenili ją na 42 miliardy USD.

Gdzie mogę bezpiecznie kupić akcje Airbnb?

Akcje będą dostępne na rynku od wielu miesięcu. Najlepszym brokerem do kupowania akcji Airbnb jest moim zdaniem eToro. Pozwala on na kupowanie akcji bez prowizji oraz dostęp do bardzo bezpiecznej i intuicyjnej platformy.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.