Jak i gdzie kupić akcje Paypal?

Zakup akcji spółki Paypal (PYPL) i wykorzystanie jej wzrostu może być dobrą inwestycją. W tym przewodniku przyjrzę się bliżej temu co sprawia, że Paypal jest dobrą firmą, wyjaśnię jak inwestować w akcje Paypal u doskonałego brokera i przedstawię krótką analizę techniczną tej spółki.

Zakup akcji spółki Paypal (PYPL) i wykorzystanie jej wzrostu może być dobrą inwestycją. W tym przewodniku przyjrzę się bliżej temu co sprawia, że Paypal jest dobrą firmą, wyjaśnię jak inwestować w akcje Paypal u doskonałego brokera i przedstawię krótką analizę techniczną tej spółki.

Jak kupić akcje Paypal w 5 kilku prostych krokach

 1. Wybierz brokera do zakupu akcji Paypal
 2. Wpłać środki na rachunek brokera
 3. Wyszukaj akcje PYPL w pasku wyszukiwania
 4. Otwórz pozycję klikając na przycisk „Kup”.
 5. Aby kupić i posiadać fizyczne akcje, wybierz opcję 1x (brak dźwigni). Aby handlować akcjami PYPL poprzez CFD, wybierz dźwignię (2x lub więcej).

Najlepsi brokerzy do zakupu akcji PYPL

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak inwestować w Paypal (PYPL): przewodnik

Poniżej podam Ci wszystkie informacje, których potrzebujesz aby kupić akcje Paypal. Inwestowanie na giełdzie wymaga przygotowania i dokładnego zrozumienia tego co robisz. Musisz wiedzieć jakie ryzyko jest z tym związane, czego potrzebujesz i gdzie jest dokonać transakcji najbezpieczniej.

Krok 1: Wybór brokera do inwestowania w akcje PYPL

Istnieje kilka sposobów na kupienie akcji spółki Paypal. Najczęstszym sposobem jest kupno akcji przez pośrednika finansowego. Są to zazwyczaj tradycyjne banki lub brokerzy. Obie metody mają swoje wady i zalety, związane najczęściej z kosztami, ale także z wygodą.

Brokerzy są częstym rozwiązaniem przy zakupie akcji. Dlaczego? Ponieważ często pozwalają oni na kupowanie akcji w formie cząstkowej bez konieczności nabywania całej akcji. Dodatkowo często nie ponosisz przy tym wysokich opłat, bo działają online. Dzięki temu brokerzy nie mają tak wielu kosztów operacyjnych.

Broker eToro istnieje na rynku od prawie piętnastu lat. Na rynek wszedł z wyjątkową ofertą. Ta platforma handlowa zawiera demonstracyjne konto transakcyjne i jest przykładem intuicyjnej i przyjaznej dla użytkownika platformy.

Na eToro masz możliwość inwestowania w akcje Paypal i łączenia ich z portfelem innych spółek technologicznych. Możesz kupić akcje Airbnb i inne amerykańskie, europejskie i azjatyckie akcje. Jest ich ponad 800. Znajdziesz tu akcje, ETF-y, waluty i wiele więcej.

Platforma została zaprojektowana tak, aby mogli z niej korzystać niedoświadczeni użytkownicy i bez problemu się po niej poruszali. Z depozytem w wysokości $50, każdy może inwestować w Paypal w ciągu kilku minut. Inwestowanie jest to możliwe poprzez zakup aktywów bazowych (akcji) lub kontraktów na różnice kursowe (CFD).

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Warto zapamiętać: istnieje jedna wyróżniająca cecha eToro – jest nią handel społecznościowy. Funkcja CopyTrader pozwala naśladować, śledzić inwestycje i transakcje ekspertów, jak również innych traderów w społeczności. W rezultacie, nawet osoby nie posiadające wiedzy o rynkach mogą dokonywać trafnych decyzji bez konieczności przeprowadzania obszernych analiz.

Korzyści

 • 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
 • Dwie możliwości handlu akcjami: standardowy zakup lub poprzez CFD
 • Broker działający pod jurysdykcją Cypru i Unii Europejskiej z milionami klientów z całego świata.
 • Specjalna funkcja CopyTrader do powielania pozycji ekspertów za pomocą jednego kliknięcia.
 • Broker z aktywną siecią społecznościową.
 • Autorska platforma, która jest łatwa w użyciu, intuicyjna i przejrzysta.

Wady

 • Bardziej doświadczeni traderzy nie skorzystają z zaawansowanych funkcji do tradingu dziennego (scalpingu).
 • Platforma nie jest tak konfigurowalna jak inne, bardziej zaawansowane.

Krok 2: Dokonanie wpłaty

Kolejny krok to wpłata depozytu początkowego. eToro uznaje USD jako standardową walutę, więc pierwszy depozyt wynosi 50$. Możesz dokonać płatności za pomocą karty kredytowej, debetowej, przelewu bankowego, Paypal, Neteller lub Skrill.

Krok 3: Wyszukanie spółki na platformie

Aby kupić akcje Paypal kliknij Akcje lub użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć tę firmę technologiczną. Akcje można kupować w całości lub w częściach. Ponadto można kupować akcje w standardowy sposób lub poprzez kontrakty CFD. W obu przypadkach można zainwestować dowolną kwotę.

Spółkę Paypal można znaleźć korzystająć z opcji wyszukiwarki na górze ekranu.
Spółkę Paypal można znaleźć korzystająć z opcji wyszukiwarki na górze ekranu.

Krok 4: Zakup akcji Paypal

W ostatnim kroku należy kliknąć w „TRADE„. Po otwarciu pola zamówienia zakupu należy wypełnić pole z kwotą inwestycji oraz pozostałymi funkcjami takimi jak Stop Loss, Take profit, czy zastosowanie dźwigni finansowej.

Aby wykonać transakcję - naciśnij Ustaw Zamówienie
Aby wykonać transakcję – naciśnij Ustaw Zamówienie

Kurs akcji Paypal

Kalifornijska spółka technologiczna Paypal Holdings Inc. jest notowana w amerykańskim indeksie NASDAQ oraz, co nie jest zaskoczeniem – w indeksach S&P 100 i S&P 500.

Cena akcji Paypal wahała się od 122,27$ do ponad 290$ w roku 2021 r. Oznacza to potwierdzony trend wzrostowy utrzymujący się od ponad roku. Najświeższe informacje możesz znaleźć na platformie.

Kurs akcji Paypal w latach 2019 - 2021.
Kurs akcji Paypal w latach 2019 – 2021.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych rezultatów. Prezentowana historia inwestycyjna obejmuje mniej niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji o inwestowaniu.

Historia Paypal

Firma Paypal Holdings Inc została założona w 1998 roku przez guru startupów technologicznych Petera Thiela wraz z dwoma innymi przedsiębiorcami. W tamtym czasie nosiła nazwę Confinity i charakteryzowała się innym modelem biznesowym. Po roku, kiedy została kupiona przez firmę z sektora bankowego zmieniła model na płatności cyfrowe.

Rok później, w 2002 r., po krótkiej kadencji Elona Muska w firmie – przyjęła nazwę PayPal. Wtedy też weszła na giełdę w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) po cenie zaledwie 13 USD za akcję. Łącznie udało się zebrać ponad 61 milionów, co było spektakularnym sukcesem.

Start ten został ugruntowany, kiedy eBay przejął PayPal za 1,5 miliarda dolarów. Stał się on również główną metodą płatności na tej międzynarodowej platformie handlowej. Zyski PayPal w sześć lat po przejęciu znacznie przekroczyły cenę nabycia.

Dzięki współpracy z bankami i operatorami kart płatniczych takimi jak Mastercard, PayPal akceptuje ponad 25 walut na 190 rynkach międzynarodowych. W lipcu 2015 roku PayPal został wprowadzony na giełdę pod nazwą PYPL, po tym jak eBay zdecydował się zachować firmę jako oddzielny podmiot.

Od tego czasu Paypal kontynuuje swój rozwój poprzez przejęcia startupów technologicznych i fintechów. Należą do nich Honey, Xoom, iZettle, GoPay oraz dobrze znane Venmo.

Dlaczego ludzie inwestują w Paypal?

Paypal Holdings Inc. jest dynamiczną firmą skupiającą się na oferowaniu metod płatności i usług portfela internetowego. Usługi te są akceptowane w kilkudziesięciu krajach na świecie. Ten alternatywny system płatności pozwala osobom fizycznym na wykonanie::

 • Zakupów
 • Przyjmowanie płatności i wystawianie faktur
 • Przelewów walutowych za granicę
 • Płatności za usługi
 • Depozytów u brokerów online w celu zakupu akcji

Paypal ma obecnie ponad 300 milionów aktywnych użytkowników, a jego model biznesowy ciągle ewoluuje dodając funkcjonalności, które sprawiają, że jest on jednym z liderów płatności cyfrowych.

Paypal ma przed sobą długą drogę

Z kapitalizacją rynkową na poziomie 349 miliardów dolarów, Paypal ma przed sobą długą drogę, ponieważ rozwija swoje usługi i rozszerza obecność na nowe rynki i waluty.

Ponadto partnerstwo z takimi firmami jak Mastercard pozwoliło na rozszerzenie oferty kart kredytowych oraz innowacyjnego programu cash back. Dzięki temu nowi sprzedawcy mogą korzystać z Paypal jako akceptowanej opcji płatności.

Ważne: W obliczu pandemii, której koniec jest mało prawdopodobny, płatności cyfrowe są teraz bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej. W przypadku Paypala mówimy więc o kilku latach silnego wzrostu. W ciągu jednego roku od 2020 do 2021 roku, cena akcji Paypala podwoiła się z 122 do 298 USD.

Perspektywy i przyszłość Paypal

Akcje Paypal mają najwyższy dopuszczalny rating EPS na poziomie 99%. Mierzy on zdolność firmy do osiągnięcia wzrostu przychodów w ujęciu rocznym, wykorzystując jako punkt odniesienia przychody z ostatnich 3 do 5 lat.

Inwestują w niego fundusze takie jak Vanguard i Blackrock, choć spółka nie jest oparta na dywidendzie. Posiada ona solidną historię zysków i przychodów. Chociaż na rynku płatności istnieje wiele alternatyw takich jak Stripe, Wepay, Intuit, Skrill i Amazon Pay – Paypal cieszy się ugruntowaną pozycją.

Na chwilę obecną PayPal odnotowuje 16% marżę operacyjną i profit ratio 19,59% co jest zgodne z posiadaną przez spółkę gotówką w wysokości prawie 5 mld USD.

Z punktu widzenia ryzyka, PYPL jest stabilnie rosnącym aktywem z kilkoma jednorazowymi spadkami. Dzięki temu wielu inwestorów mogło skorzystać z okazji i kupić akcje w dołku.

Często zadawane pytania

Gdzie jest notowany Paypal?

Paypal jest notowany w NASDAQ Technology Index w Stanach Zjednoczonych i jest również uwzględniany w rankingach S&P 100 i S&P 500 – największych spółek giełdowych w Stanach Zjednoczonych.

Czy Paypal wypłaca dywidendy?

Nie, Paypal nie wypłaca dywidendy, ale biorąc pod uwagę wyniki kursu akcji PYPL w ostatnich latach – nie jest to przeszkodą do realizowania zysków przez akcjonariuszy.

Czy akcje Paypal są odpowiednie dla mojego portfela inwestycyjnego?

Paypal ma stosunkowo wysoką cenę na pojedynczą akcję. Jest to typowe dla akcji technologicznych takich, również takich jak Apple czy Netflix. Akcje te jednak można również kupić na zasadzie ułamkowej, co czyni je dobrym aktywem dla prawie każdego portfela zdywersyfikowanego pomiędzy różnego rodzaju spółki z wielu branż.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.