Jak i gdzie kupić akcje Nintendo bez prowizji

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem akcji Nintendo i nie wiesz jak to zrobić, ten przewodnik pokaże Ci najlepszych brokerów do zakupu akcji Nintendo. Pokażę Ci plusy i minusy inwestowania w tę firmę, cenę jej akcji oraz zwrot, jakiego możesz się spodziewać po zakupie akcji Nintendo.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem akcji Nintendo i nie wiesz jak to zrobić, ten przewodnik pokaże Ci najlepszych brokerów do zakupu akcji Nintendo. Pokażę Ci plusy i minusy inwestowania w tę firmę, cenę jej akcji oraz zwrot, jakiego możesz się spodziewać po zakupie akcji Nintendo.

Spółka, założona ponad 120 lat temu w Japonii przez Fusajiro Yamanouchi, jest obecnie światowym liderem w świecie gier wideo. Dyrektorem generalnym firmy od 2018 roku jest Shutaro Furukawa. Firma od kilku lat notuje wzrosty na giełdzie dzięki grom wideo takim jak Super Mario, Zelda i Pokémon. Ponadto dzięki konsolom Nintendo Wii, Nintendo DS i Nintendo Switch.

Jak kupić akcje Nintendo

Oto lista kroków niezbędnych do zakupu akcji Nintendo:

 • Wybierz najlepszego brokera do zakupu akcji Nintendo.
 • Otwórz konto
 • Wpłać środki na swoje konto
 • Wyszukaj spółkę Nintendo na platformie.
 • Kup akcje Nintendo (NTDOY)

Najlepsi brokerzy do kupowania akcji Nintendo (NTDOY)

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak kupić akcje Nintendo (NTDOY): przewodnik po inwestowaniu w tę spółkę

Zaczniemy od najlepszych brokerów do zakupu akcji Nintendo. Potem założymy konto na platformie i omówimy proces zakupu akcji Nintendo bez prowizji w 2021 roku.

Krok 1: Wybierz brokera do zakupu akcji Nintendo

Na wstępie warto wiedzieć, że istnieje duży wybór brokerów. Nie każdy z nich jest odpowiedni do zakupu akcji. Wybór odpowiedniego warto dokonać w oparciu o następujące aspekty:

 • Łatwość użycia platformy.
 • 0% prowizji przy zakupie akcji.
 • Możliwość otrzymania dywidendy.
 • Broker regulowany przez międzynarodowe organy takie jak CySEC i FCA.
 • Dostęp do narzędzia handlu społecznościowego
 • Dostępne konto demo
 • Aplikacje mobilne dla systemów iOS i Android

Najlepszy broker do kupowania akcji Nintendo bez opłat

eToro jest brokerem online z ponad 12-letnim doświadczeniem na rynkach finansowych. Jest regulowany przez CNMV (Comisión Nacional del Mercado de Valores), FCA, CySEC i inne organy regulacyjne. Posiada również jedną z największych społecznościowych platform transakcyjnych, gdzie można wymieniać się analizami i opiniami na temat giełdy i innych rynków z innymi użytkownikami platformy.

Oferuje ponad 2 000 akcji do zainwestowania w najlepsze firmy na świecie. Możesz kupić akcje Amazon, Apple lub jakiejkolwiek innej dużej firmy. Na przykład na giełdach w USA, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Frankfurcie, Madrycie lub Hong Kongu. Możesz używać Copyportfolio do kopiowania inwestycji innych doświadczonych i wysoce zyskownych inwestorów na giełdzie.

Istnieje ponadto prosta i intuicyjna platforma internetowa. Dzięki niej możesz obserwować aktualną cenę akcji Nintendo, możesz kupować akcje bez dodatkowych kosztów, otrzymywać dywidendy i kupować akcje cząstkowe. Możesz to wszystko zrobić również za pomocą ich aplikacji mobilnej.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Prowizje

 • Pozwala na wpłatę kapitału bez żadnych opłat.
 • Kupujesz akcje bez prowizji.
 • Ułamkowe części akcji
 • Prowizja w wysokości $5 za wypłatę kapitału z konta

Korzyści

 • Otrzymasz dywidendę z tytułu akcji posiadanych na swoim koncie.
 • Szeroki wachlarz ofert akcji na giełdach w ponad 14 krajach na całym świecie.
 • Handel społecznościowy i Copyportfolio.
 • Łatwa w użyciu i wszechstronna platforma.
 • Bezpieczny i regulowany broker.
 • Dostępna jest bezpłatna aplikacja mobilna.
 • Nieograniczone konto demo dla praktyki.
 • Możesz handlować akcjami poprzez CFD.
 • Bezpłatne szkolenia na Twojej stronie internetowej.

Wady

 • Brak zaawansowanego narzędzia do analizy technicznej.
 • Główną walutą platformy są dolary, choć mogą być one łatwo zamienione na euro.

Krok 2: Otwórz konto

Aby zacząć, zaloguj się na eToro i kliknij na „Dołącz teraz„. Następnie należy wypełnić dane i utworzyć konto. Możesz też połączyć swoje konto z istniejącym kontem Facebook lub Google. Po zakończeniu tego procesu eToro poprosi Cię o dokończenie konfiguracji konta.

Na koniec, musisz potwierdzić swoją tożsamość. Wystarczy, że dostarczysz dowód tożsamości, jak dowód osobisty lub paszport oraz fakturę która jest powiązana z Twoim adresem zamieszkania. Proces ten jest przeprowadzany przez bezpieczny system online. Wszystko po to, aby zapewnić dodatkowy poziom ochrony klienta i zapobiec oszustwom.

Krok 3: Wpłata pieniędzy na konto

Gdy Twoje konto zostanie utworzone, możesz wpłacić sumę, którą chcesz wykorzystać do zakupu akcji Nintendo. eToro oferuje kilka różnych metod wpłaty. Dostępne są następujące metody: karta kredytowa i debetowa, PayPal, bankowość online, szybki przelew, Sofort i przelew bankowy.

Gdy będziesz chciał dokonać drugiej wpłaty, eToro odblokuje Ci możliwość korzystania z Netellera i Skrilla. Należy zauważyć, że główną walutą brokera jest dolar amerykański, ale można go zmienić na euro.

Krok 4: Znajdź akcje Nintendo

Aby to zrobić, będziesz musiał przejść do zakładki „Rynki”, a następnie do kategorii Akcji, gdzie przejdziesz na giełdę i wyszukasz akcje, w które chcesz zainwestować. Innym sposobem na znalezienie spółki poprzez wpisanie nazwy Nintendo bezpośrednio w wyszukiwarce.

panel zakupu akcji nintendo

Po wybraniu spółki Nintendo otworzy się strona główna firmy. Tutaj możesz znaleźć wiadomości, statystyki i wykresy dotyczące Nintendo. Możesz sprawdzić, czy jest to dobry moment na zakup akcji Nintendo.

Zakończ ten krok klikając „TRADE”, aby przejść do panelu zakupu.

Krok 5: Kupujemy akcje Nintendo (NTDOY)

W tym ostatnim kroku musisz wybrać kwotę kapitału, którą chcesz przeznaczyć na zakup akcji lub liczbę akcji, które chcesz kupić. Aby to zrobić należy użyć kalkulatora ilości jak pokazano na poniższym rysunku. Jak widać kupowanie akcji Nintendo jest darmowe na eToro.

panel do kupowania akcji nintendo
Panel do zakupu akcji Nintendo

Warto zauważyć, że możesz zlecić automatyczny zakup, gdy kurs akcji osiągnie określoną cenę. Możesz również kupić akcje bezpośrednio po cenie rynkowej. Opcje tę można zmienić w zakładce „zamówienia „**.

Aby zakończyć kliknij „dokonaj transakcji„, a staniesz się akcjonariuszem Nintendo.

Krótka historia spółki Nintendo

Nintendo Co. Ltd. została założona w 1993 roku, jednak już w 1889 roku Fusajiro Yamauchi zajmował się produkcją kart do gry. Biznes rozrastał się, aż w 1947 roku założył własną firmę dystrybucyjną. W latach 50-tych i 60-tych zyskała duże uznanie dzięki produkcji kart z postaciami z bajek Walta Disneya oraz masowej produkcji plastikowych kart do gry.

Targi firmy Nintendo
Targi firmy Nintendo

W 1969 roku powstał rynek gier, który stał się fundamentem przyszłej firmy.
Od tego momentu Nintendo stało się wyznacznikiem w świecie gier wideo, czego dowodem jest wydanie „Donkey Kong” w 1981 roku. Jest to najlepiej sprzedająca się gra do tej pory. Od tego czasu postęp technologiczny pozwolił Nintendo na stworzenie konsoli i setek gier, które są znane na całym świecie.

Na koniec tej krótkiej historii warto wspomnieć o grach z serii Super Mario, The Legend of Zelda i Pokémon, które są również bardzo ważne w historii firmy. Wielki przełom w 2000 roku, to moment kiedy to na rynek trafiły Game Boy Color czy Nintendo 64.

Co należy wiedzieć o Nintendo

Na początku przedstawiam 8 rzeczy, które warto wiedzieć o spółce Nintendo:.

 • Firma została założona pod koniec XIX wieku jako sklep z kartami do gry.
 • W ciągu ostatnich 25 lat XX wieku zgromadzili bogatą wiedzę na temat gier zręcznościowych i platformowych.
 • Super Mario Bros jest najczęściej graną grą w historii.
 • Legenda Zeldy jest jedną z 6 najczęściej wybieranych gier
 • 16-bitowa konsola Super Nintendo firmy Nintendo sprzedała się na całym świecie w ilości ponad 45 milionów sztuk.
 • Nintendo 64 odniosło ogromny sukces sprzedając się w ponad 32 milionach egzemplarzy na całym świecie.
 • Sprzedano ponad 160 milionów sztuk Nintendo DS i ponad 100 milionów sztuk Wii.
 • Sama gra Wii Sports sprzedała się w ponad 82 milionach egzemplarzy.

Dlaczego warto pomyśleć o inwestycji w Nintendo?

Oto niektóre z najważniejszych powodów, dla których warto inwestować w Nintendo. Aby pomóc zrozumieć potencjał Nintendo, wyjaśnę 4 główne powody, dla których warto przemyśleć inwestycję w Nintendo:.

 • Doskonałe produkty.
 • Rozwój branży.
 • Lojalna i rosnąca społeczność.
 • Innowacje technologiczne.

Doskonałe produkty

Konsole i gry Nintendo od wielu lat zajmują pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży. To zasługa świetnego wyczucia biznesu i adaptacji do potrzeb graczy. Produkty takie jak Nintendo DS, Game Boy Advance i Wii wnoszą coś nowego na rynek. Dodajmy do tego jakość gier i nie ma się co dziwić, że jest to jedna z najważniejszych firm w branży.

Oto kilka danych dotyczących sprzedaży głównych produktów firmy:

 • Nintendo DS sprzedało się w ilości ponad 150 sztuk.
 • Na całym świecie rozprowadzono 120 milionów egzemplarzy Game Boy’a.
 • 100 milionów sztuk Nintendo Wi i 81 milionów sztuk Game Boy.
 • Sprzedano ponad 85 milionów sztuk najnowszej wersji konsoli Nintendo Switch.
 • Mario Kart 8 Deluxe przekroczyło próg 35 milionów sprzedanych egzemplarzy na Nintendo Switch.
 • Sprzedaż gry Zelda Breath of the Wild przekroczyła 22 miliony.
 • Nowa gra Animal Crossing przekroczyła 30 milionów sprzedanych egzemplarzy na Nintendo Switch.

Jak wcześniej wspomniałem, w branży z bardzo wymagającą publicznością, trzeba wnosić coś nowego. Dlatego, kiedy Nintendo wypuściło konsolę Wii miliony ludzi kupiło produkt ponieważ pozwalał on na interakcję z grą wideo w sposób, którego wcześniej nie doświadczyli.

Innym ważnym punktem jest ulepszanie wersji swoich konsol po to, by klienci byli zadowoleni. Na przykład Nintendo niedawno ogłosiło, że wypuszcza nowe Nintendo Switch z ekranem Oled, który znacznie poprawia jakość obrazu.

Rozwój branży

W 2020 roku, Nintendo sprzedało ponad 29 milionów gier. Wszystko to działo się w czasie, gdy na świecie panowała globalna pandemia. Nie chodzi tylko o Nintendo, ale cały przemysł gier wideo i rozrywki rośnie każdego roku i przewiduje się, że będzie rósł przez kolejne lata.

Kilka liczb, które pokazują wzrost całej branży:

 • W 2020 roku nastąpił 30% wzrost sprzedaży oprogramowania do gier wideo.
 • W ciągu ostatnich trzech lat przybyło 500 milionów nowych graczy.
 • Wartość tego przemysłu wynosi ponad 245 miliardów euro.
 • Mario Kart jest jedną z najczęściej granych gier na imprezach gamingowych.

To tylko niektóre z danych, które potwierdzają, że sektor ten się rozwija. Przyczyny wzrostu są proste. Rosnąca komunikacja w grach i możliwość interakcji z innymi ludźmi w dowolnym miejscu na świecie tworzy nowe środowisko dla nawiązywania znajomości, spędzania wolnego czasu i spotkań towarzyskich.

Wreszcie coraz więcej firm i sponsorów wspierających branżę, zarówno na poziomie konkurencji jak i w zakresie rozwoju produktów w poszukiwaniu synergii.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Lojalna i rozwijająca się społeczność

Społeczność Nintendo jest ogromna. Miliony ludzi z niecierpliwością czekają na kolejną odsłonę Mario Kart czy Zeldy. Coroczne międzynarodowe konferencje są wyraźnym przykładem wpływu, jaki Nintendo wywiera na branżę.

Na przykład na E3 w 2021 roku prawie 1 mln osób obejrzało prezentację Nintendo w języku angielskim. Na tego typu konferencjach ogłaszane są nadchodzące premiery ważne dla społeczności.

Innowacje technologiczne

W szybko rozwijającej się branży zdolność do innowacji i korzystania z nowych technologii jest koniecznością. Nintendo jest znane z tworzenia wspaniałych przenośnych konsol do gier.

W przypadku Nintendo Switch mamy do czynienia z komputerem stacjonarnym i przenośną konsolą. Możliwość korzystania z kontrolera na różne sposoby i noszenia ze sobą wszędzie stacjonarnej konsoli do gier to duży krok naprzód. Do tego dochodzi cicha i wydajna praca procesora. To nie pierwszy nowatorski ruch Nintendo – wcześniej było to Nintendo Wii, a przedtem Game Boy lub Nintendo DS.

Ich filozofia to innowacyjność i kreatywność, która przenosi doświadczenie gry na wyższy poziom.

Jak COVID19 wpłynął na akcje Nintendo?

W tej części przyjrzymy się jak kryzys COVID19 wpłynął na cenę akcji. Aby to zrobić, użyjemy wykresu od 2020 roku.

Od 2018 roku cena akcji Nintendo systematycznie spada. W 2018 roku cena osiągnęła poziom 55 USD i 30 USD. Do czasu, gdy spółka zostanie dotknięta przez COVID, czyli styczeń-luty 2020 roku możemy zobaczyć relatywnie niskie ceny akcji.

Wykres kursu akcji Nintendo
Wykres kursu akcji Nintendo
Wyniki z przeszłości nie są wskazaniem przyszłych wyników. Przedstawiona historia transakcji obejmuje mniej niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

W dniu 16 marca kurs akcji zaczął rosnąć i wszedł w okres hossy, który ostatecznie doprowadzi go do rekordowych poziomów w ostatnich dniach grudnia 2020 roku. Wzrost popularności rozrywki i wykorzystanie gier wideo do urozmaicenia czasu spędzanego w lock downie spowodowały wzrost cen akcji.

Od szczytu nastąpił lekki spadek. Na początku 2021 roku cena oscyluje między 60 a 80 USD. Może to być faza akumulacji w celu zbudowania impetu i ponownego przełamania wyżu lub boczny ruch cenowy. Podsumowując, COVID19 był impulsem dla wzrostu cen akcji Nintendo.

Podsumowanie: Czy to dobry pomysł, aby zainwestować w akcje Nintendo?

W tym przewodniku udało się omówić wzrost, jaki Nintendo odnotowało na przestrzeni ostatniego czasu. Ponadto można zauważyć potencjał w nadchodzących latach. Społeczność, która otacza jej produkty jest bardzo lojalna i z każdym wydaniem ma ogromny wpływ na wyniki sprzedaży. Co więcej jest to branża, która stale się rozwija.

Często zadawane pytania

Gdzie kupić akcje Nintendo bez opłat?

Dobrą opcją do zakupu akcji Nintendo bez opłat jest broker eToro. Dzięki eToro możesz kupować akcje i ETF-y bez żadnych opłat. Ponadto posiada opcje Social Trading i Copyportfolio, które są dwoma z najlepszych narzędzi social tradingu na rynku. Zarówno dzięki ich funkcjonalności jak i szerokiej sieci użytkowników, którzy je tworzą. Na koniec należy dodać, że jest to bezpieczny, regulowany i łatwy w użyciu broker.

Który broker jest najlepszy do zakupu akcji Nintendo?

Dobrym brokerem do zakupu akcji Nintendo jest eToro. Dzięki eToro nie tylko inwestujesz bezpiecznie i pewnie, ale nie płacisz prowizji za zakup akcji i możesz otrzymywać dywidendy generowane przez Nintendo lub dowolną inną firmę, w którą inwestujesz. Oferują bezpłatne szkolenia online, nieograniczone rachunki demo oraz najlepsze narzędzia do handlu społecznościowego CopyTrader lub Copyportfolio na swojej platformie internetowej.

Jaki jest minimalny kapitał, aby kupić akcje Nintendo?

Minimalny kapitał na zakup akcji Nintendo wynosi 50 USD. Dzieje się tak dlatego, że na eToro możesz kupić akcje cząstkowe i otrzymać procent akcji, który odpowiada zainwestowanym przez Ciebie pieniądzom. Jeśli chodzi o dywidendy – otrzymasz również procent, który otrzymasz za każdą akcję.

Ile warte są akcje Nintendo?

W ciągu ostatnich trzech lat cena akcji Nintendo wahała się między 40 a 80 dolarów. Obecnie cena akcji Nintendo wynosi 56 USD.

Czy Nintendo wypłaca dywidendy swoim akcjonariuszom?

Tak, Nintendo płaci dywidendy swoim akcjonariuszom. Ostatnia półroczna wypłata dywidendy w dniu 30 czerwca przyniosła stopę zwrotu w wysokości 2,40% co jest bardzo dobrym wynikiem. Z drugiej strony, zgodnie z danymi dostarczonymi przez eToro roczna stopa dywidendy wynosi 0,74%.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.