Jak i gdzie kupić akcje Lufthansy bez prowizji

Przemysł lotniczy jest jednym z najwolniej odbudowujących się sektorów po globalnym kryzysie pandemicznym. Jednak wraz z oznakami ożywienia gospodarczego coraz więcej inwestorów jest zainteresowanych zakupem akcji Lufthansy oraz innych linii lotniczych.

Przemysł lotniczy jest jednym z najwolniej odbudowujących się sektorów po globalnym kryzysie pandemicznym. Jednak wraz z oznakami ożywienia gospodarczego coraz więcej inwestorów jest zainteresowanych zakupem akcji Lufthansy oraz innych linii lotniczych.

W tym artykule przedstawię Ci szczegóły, abyś mógł zdecydować czy jesteś zainteresowany inwestowaniem w tę firmę. Ponadto przekażę Ci kroki, które należy podjąć, aby zainwestować w Lufthansę.

Jak kupić akcje Lufthansy w kilku prostych krokach

  1. Wybierz brokera, który oferuje akcje Lufthansy.
  2. Załóż konto.
  3. Wpłać pieniądze na swoje nowe konto.
  4. Wyszukaj akcje Lufthansy.
  5. Określ warunki zakupu i kliknij „Kup”.

Platformy na której można kupić akcje Lufthansy

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Historia Lufthansy

Jest to bez wątpienia jedna z najstarszych linii lotniczych w Niemczech. Choć w rzeczywistości firma jako taka powstała dopiero w 1953 r., dwa lata po rozwiązaniu przez aliantów starej Lufthansy, założonej w 1926 r. Plan ponownego uruchomienia Lufthansy ziścił się w 1955 r., kiedy to uruchomiono pierwsze loty z Hamburga.

W latach 60. i 70. firma przeżywała kilka kryzysów, ale udało jej się z nich wyjść, poszerzając bazę klientów. Dzisiaj jest jedną z największych linii lotniczych na świecie.

Jak i gdzie kupić akcje Lufthansy

Kupując akcje Lufthansy lub jakiejkolwiek innej firmy musisz należy wykonać kilka kroków.

Krok 1: Wybierz bezpiecznego brokera, który oferuje akcje Lufthansy.

Wybór brokera jest jedną z najważniejszych decyzji podczas inwestowania w jakikolwiek produkt finansowy, ponieważ broker jest pośrednikiem u którego deponujemy nasze oszczędności.

Wybierając brokera musimy się upewnić, że jest on bezpieczny i regulowany.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Krok 2: Załóż konto

Kiedy już zdecydujemy się na brokera, następnym krokiem jest otwarcie u niego konta. Przeprowadzimy Cię przez niezbędne kroki by stworzyć konto, zasilić je kapitałem i dokonać pierwszego zakupu. Czy to akcji Google czy Lufthansy, czy jakiegokolwiek innego produktu finansowego.

Jako przykład posłużyć nam może broker eToro, który jest bardzo łatwy w użyciu i pozwala na kupowanie akcji bez żadnych opłat. Jeśli jednak wybierzesz innego – nie musisz się martwić, ponieważ proces będzie zasadniczo podobny.

Pojawi się wtedy ekran podobny do tego poniżej, na którym będziesz musiał wypełnić kilka pól tekstowych z danymi.

Po zakończeniu rejestracji otrzymamy maila powitalnego potwierdzającego założenie konta.

Krok 3: Wpłać pieniądze

Następnie musimy dodać środki do naszego konta, abyśmy mogli kupić akcje Lufthansy. Na eToro będziemy mogli wysyłać środki przez PayPal, przelew bankowy, kartę kredytową i debetową. Wystarczy kliknąć na niebieski przycisk w lewym dolnym rogu menu głównego i postępować zgodnie z instrukcjami.

Krok 4: Poszukaj akcji Lufthansy

Interfejs jest dość intuicyjny, więc jeśli chcesz wyszukać konkretną spółkę, po prostu wpisz jej nazwę w pasku wyszukiwania na górze ekranu. Kliknij na nią w rozwijanym menu poniżej. Proces jest taki sam, gdy chcesz bez względu na to czy chcesz kupić akcje Renault, Nike, NVIDIA, Amazon i wszystkich innych firm.

Po wybraniu akcji lub aktywów kliknij na przycisk „TRADE”.

Krok 5: Wprowadź dane dotyczące inwestycji i kliknij przycisk „Zamów”.

Kończymy wpisując szczegóły zakupu i klikając przycisk „Ustaw Zamówienie”.

Cena akcji Lufthansy: wartość akcji

Dzisiaj cena akcji Lufthansy wynosi 6,71 euro i choć oczywiste jest, że cena ta zmienia się codziennie na rynku to poniższy wykres pokazuje, że Lufthansa od kilku lat pogrąża się w kryzysie. Osiąga coraz niższe maksima i minima niż w poprzednich latach, a w tym roku spadła już o kilkanaście procent.

Wykres kursu akcji spółki Lufhansa za rok 2021
Wykres kursu akcji spółki Lufhansa za rok 2021
Wyniki z przeszłości nie są wskazaniem przyszłych wyników. Przedstawiona historia transakcji obejmuje mniej niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Jest jasne, że pandemia wraz z niedawną sytuacją makroekonomiczną nie działa na korzyść tej niemieckiej linii lotniczej. Jednak możemy być świadkami pierwszych oznak możliwego zwrotu, choć powinniśmy zachować ostrożność przed rozważaniem inwestycji. Ochrona naszego kapitału powinna być dla nas, jako inwestorów, zawsze najważniejsza.

Dlaczego warto zainteresować się spółką Lufthansa?

Oto kilka powodów dla których warto przemyśleć zakup akcji Lufthansy:

Uprzywilejowana pozycja w branży

Lufthansa jest jedną z najbardziej szanowanych linii lotniczych na świecie i ma uprzywilejowaną pozycję w stosunku do wielu swoich konkurentów. Dzięki temu mogła lepiej niż inni stawić czoła obecnemu kryzysowi. Ponadto silna marka i wpływy Lufthansy jak również jej znaczący budżet i korzyści wynikające z bycia jednym z największych członków Star Alliance, pomogły Lufthansie utrzymać się na powierzchni w tych niesprzyjających czasach.

Ukierunkowanie na długoterminową transformację

Firma ma ambitny plan strategiczny, który został przedstawiony akcjonariuszom w czerwcu ubiegłego roku. Plan ten obejmuje pewną restrukturyzację działalności i plan zasobów ludzkich. Zawiera także ambitne cele finansowe, których realizacja może w średnim terminie podnieść cenę akcji.

Zróżnicowana grupa

Oprócz tradycyjnej komercyjnej działalności pasażerskiej, firma posiada linię logistyczną, która specjalizuje się głównie w usługach ekspresowych. Ma także udziały w towarowej linii lotniczej AeroLogic.

Posiada również linię biznesową MRO o nazwie „Lufthansa Technik”, która jest obecnie jednym z wiodących dostawców usług w zakresie konserwacji i napraw cywilnych samolotów transportowych. Baza klientów liczy ponad 800 podmiotów, w tym producentów oryginalnego sprzętu, firmy leasingowe, firmy obsługujące samoloty VIP i inne linie lotnicze.

Zalety i wady kupna akcji Lufthansy

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom inwestowania w akcje Lufthansy.

Zalety:

  • Inwestowanie w jedną z najbardziej solidnych i znanych linii lotniczych w branży. Linia ta jest także ściśle związana z niemiecką gospodarką, jedną z najsilniejszych w strefie euro.
  • W firmie zaczynają pojawiać się oznaki możliwego zwrotu, choć nadal potrzebujemy potwierdzenia z analizy technicznej.
  • Firma z wieloma liniami biznesowymi i solidnym planem strategicznym.
  • Akcje znajdują się daleko od swojego maksimum wszech czasów, więc w dłuższej perspektywie mogą mieć jeszcze długą drogę do przebycia.

Wady

  • Przemysł lotniczy jest jednym z sektorów, który nie wykazuje jeszcze wyraźnych oznak ożywienia po obecnym kryzysie. Niektórzy eksperci twierdzą nawet, że ożywienie w tej branży może potrwać kilka lat.

Czy to dobry czas na zakup akcji Lufthansy?

Obecnie istnieją wskaźniki, które wskazują na możliwy zwrot, ale potrzebowalibyśmy dalszego potwierdzenia cenowego, aby uznać akcje Lufthansy za okazję w krótkim terminie.

Podsumowanie: jak i gdzie kupić akcje Lufthansy w 2021 roku?

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz miał jaśniejszy obraz sytuacji związanej z akcjami Lufthansy. Oprócz omówienia aspektów dotyczących spółki i cen akcji, przedstawiliśmy również kroki, które można podjąć, jeśli jesteś zainteresowany kupnem akcji tej lub innych spółek na rynku.

W tym kontekście podzieliłem się z Tobą marką bezpiecznego brokera, którego używam do zakupu akcji – eToro jest przez wielu jednym z najbardziej polecanych dla nowych traderów.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.