Jak i gdzie kupić akcje spółki Heineken?

W poniższym artykule przeanalizuję kurs akcji Heinekena oraz jak kupić akcje tej spółki. Pomówimy jak może sobie radzić ta spółka w 2022 roku i czy jest to dobry moment na rozważania dotyczące zakupu akcji. Przyjrzymy się też brokerom do inwestowania w te akcje na giełdzie.

W poniższym artykule przeanalizuję kurs akcji Heinekena oraz jak kupić akcje tej spółki. Pomówimy jak może sobie radzić ta spółka w 2022 roku i czy jest to dobry moment na rozważania dotyczące zakupu akcji. Przyjrzymy się też brokerom do inwestowania w te akcje na giełdzie.

Wielu z nas szuka na rynku papierów wartościowych możliwości inwestycyjnych. Inne opierają się na bardziej tradycyjnych sektorach, takich jak żywność i napoje. Holenderski browar przeżywa właśnie hossę napędzaną letnim optymizmem i powrotem do zwyczajów sprzed pandemii. Chodzi m.in. o otwieranie barów i restauracji.

Sposób na zakup akcji Heinekena w kilka krokach

1 Wyszukaj i wybierz brokera, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 1. Przejdź na jego stronę i zacznij zarejestruj konto.
 2. Aby zacząć inwestować w akcje browaru musisz najpierw dokonać pierwszego depozytu.
 3. Na platformie należy potem wyszukać interesujący nas produkt, czyli spółkę Heineken (HEIN).

Najlepsi brokerzy internetowi do kupowania akcji Heinekena

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Historia marki Heineken

Czysta woda, jęczmień, chmiel i drożdże. To przepis na sukces w holenderskim browarze Heineken. Od 1873 roku, kiedy to Gerald Heineken wynalazł to piwo, jest ono warzone w Holandii. Jego charakterystyczny smak pochodzi od drożdży typu A, które zostały wynalezione w 1876 roku.

Historia marki Heineken

Dziś Heineken jest koncernem piwnym i cydrowym z ponad 300 markami, działającym w 190 krajach i zatrudniającym 85 000 osób. Jej znakiem rozpoznawczym jest zielona butelka, którą z pewnością rozpoznasz dosłownie wszędzie. Wielu uważa Heinekena za jedno z najlepszych piw na świecie.

Heineken Holding jest również właścicielem piwa Amstel, włoskiego Birra Moretti, meksykańskich Sol, Desperados i Tecate oraz piwa Tiger, które jest najlepiej sprzedającym się piwem w Singapurze. W Hiszpanii produkuje piwo Cruzcampo oraz piwa rzemieślnicze takie jak Cibeles. W ostatnich latach Heineken wkroczył również w świat sponsoringu sportowego, z Ligą Mistrzów, najważniejszymi rozgrywkami klubowymi na świecie oraz wyścigami Formuły 1.

Heineken został dotknięty pandemią wirusa Covid-19, która doprowadziła do zamknięcia barów i restauracji. Dotyczy to niemal wszystkich krajów na świecie. Spółka odnotowała niższe od oczekiwanych zyski w 2020 roku i zatwierdziła program zwolnień dla 228 swoich pracowników w Hiszpanii. Pracownicy ci przejdą na wcześniejszą emeryturę w tym roku.

Jak kupić akcje Heinekena w Polsce – szczegóły i opis

Tutaj przeanalizujemy brokera, który oferują możliwość zakupu akcji Heineken na swojej platformie.

Krok 1: Wybór brokera do inwestowania w Heinekena

Oto moim zdaniem jeden z najprostszych brokerów, z których możesz skorzystać.

eToro zdobywa reputację jednej z najwyżej ocenianych platform transakcyjnych i inwestycyjnych na rynku od 2007 roku. Za pośrednictwem eToro możesz kupować akcje online, a nawet kupować kontrakty terminowe lub inwestować na rynku forex.

Nowicjusze w świecie handlu wysoko oceniają eToro, ponieważ oferuje on wiele opcji szkoleniowych i możliwość rozpoczęcia handlu na darmowym rachunku demo z wirtualną sumą 100.000 EUR.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

eToro różni się jednak od swoich konkurentów. Nie nalicza żadnych opłat za zakup akcji, a dzięki unikalnej i przełomowej aplikacji Social Trading możesz dokonywać transakcji poprzez kopiowanie innych użytkowników.

Prowizje

 • 0% prowizji przy zakupie akcji.
 • Minimalny depozyt wynosi 50 USD.

Korzyści

 • eToro jest jedynym brokerem, który oferuje swoim klientom możliwość śledzenia transakcji innych użytkowników poprzez Social Trading.
 • Broker jest on zatwierdzony przez organy regulacyjne UK (FCA) i Cypr (CySEC).
 • Daje możliwość ciągłego szkolenia się i możliwość handlu na koncie demo z wirtualnym depozytem w wysokości €100.000. Przyciągnęło to wielu nowych użytkowników.
 • Dostępnych jest kilka rodzajów rynków.

Wady

 • Ci, którzy są ekspertami w świecie handlu, mogą zauważyć, że eToro oferuje niewiele opcji do analizy technicznej na swojej platformie handlowej.

Krok 2: Wejdź na stronę brokera i rozpocznij proces rejestracji.

Na stronie eToro możesz rozpocząć proces rejestracji używając swojego adresu e-mail lub kont Facebook lub Google.

Formularz rejestracyjny do zakupu akcji Heineken

Krok 3: Dokonaj pierwszej wpłaty

Aby faktycznie i w pełni prowadzić handel na eToro wymagany jest minimalny depozyt. Możesz dokonać wpłaty w wysokości $50 za pomocą karty kredytowej, debetowej lub konta PayPal.

Krok 4: Wyszukaj akcje spółki Heineken

Teraz jesteś już zarejestrowany na platformie. Aby znaleźć spółkę, której szukasz użyj paska wyszukiwania w górnej części strony. Tak proste – wpisz Heineken (HEIN).

Widok platformy do zakupu Heinekena

Krok 5: Kup akcje Heinekena

Teraz nadeszła najważniejsza chwila. Aby zakupić akcje, wypełnij okno zgodnie z poniższym zdjęciem.

Otwarcie pozycji na akcje Heinekena
Otwarcie pozycji na akcje Heinekena

Aktualna cena i notowania akcji

Heineken dobrze rozpoczął lato w Europie i USA. Wszędzie tam prowadzone są już szczepienia przeciwko SARS-Cov2. Zaszczepieni ludzie na ulicach, cieszący się ze spotkania ze znajomymi. Wszyscy świętują w barach – to synonim piwa.

Pod koniec czerwca 2021 r. akcje browaru osiągnęły na giełdzie w Amsterdamie poziom wynoszący 103 USD (86,30 EUR). Choć zyski z 2020 roku są niższe o 75% w porównaniu do 2019 roku, to w 2021 roku spółka ma przed sobą wymarzony rok. Zysk za pierwszy kwartał wyniósł 196 mln euro co oznacza wzrost o 80% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku. Choć do osiągnięcia poziomu 299 mln euro za pierwsze trzy miesiące 2019 roku jest jeszcze daleka droga.

Wartość Heinekena odzwierciedla rosnącą sprzedaż. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs akcji wzrósł z 75 USD (62,80 euro) do obecnych 80,30 euro.

Dlaczego warto rozważyć zakup akcji Heinekena?

Inwestycja w holenderską firmę browarnianą może być dobrym pomysłem na dywersyfikację portfela.

 • Heineken bardzo dobrze poradził sobie z pandemią. Firmie udało się przetrwać rok z niższymi zyskami i odzyskać płynność finansową. Teraz, gdy zaczyna się ożywienie gospodarcze, przedsiębiorstwo zgodziło się na restrukturyzację, w tym na program zwolnień w Hiszpanii połączony z uzgodnionymi wcześniejszymi emeryturami.
 • Masowe szczepienia: Każda szczepionka podana w Europie to zaszczepiona osoba, która chce i może świętować z przyjaciółmi i rodziną. Oznacza to również otwarcie restauracji, w których Heineken jest silnie obecny.
 • Zobowiązania sponsorskie: mimo że od 15 miesięcy na stadionach piłkarskich nie ma widzów, Heineken nie zrezygnował z działalności sponsoringowej. Pozostaje on głównym partnerem Ligi Mistrzów. Wiele analiz pokazuje, że kibice doceniają marki, które wspierają sport nawet w czasach kryzysu.
 • Muzyka na żywo powraca: Heineken jest również sponsorem i głównym piwem plenerowych festiwali muzycznych i koncertów w wielu krajach Europy. Tego lata na niektórych obszarach można organizować takie imprezy.
 • Konkurenci również się rozrastają: Duński Carlsberg jest również na najwyższym od 5 lat poziomie. Na duńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jedna z jego akcji kosztuje 187 dolarów (156 euro).

Zalety i wady posiadania akcji Heinekena

Kupując akcje jakiejkolwiek spółki warto zapoznać się z jej wynikami finansowymi, planami na przyszłość i zrozumieć co się dzieje. Oto niektóre z zalet i wad kupowania akcji Heinekena.

Zalety

 • Dobry czas na przemyślenie inwestycji w Heinekena. Jest lato i sprzedaż firmy będzie rosła w krajach, które otworzyły restauracje i obiekty rekreacyjne. Zwłaszcza w Europie i Stanach Zjednoczonych.
 • Analitycy i akcjonariusze pozytywnie oceniają rozwój spółki i oczekują dywidendy.
 • Firma osiągnęła w 2019 r. rekordowy zysk w wysokości 396 mln euro. Mimo że jest to jeszcze odległa perspektywa, oczekuje się, że rekord zostanie pobity w latach 2022-2023. Bardzo bezpieczna inwestycja długoterminowa.

Wady

 • Do końca roku sprzedaż musi wzrosnąć we wszystkich krajach, w których obecny jest Heineken. Nie tylko w Europie i Stanach Zjednoczonych. Kluczem będą szczepienia, na które firma nie ma wpływu.
 • Meksykańscy producenci tequili pozwali firmę do europejskiego sądu za twierdzenie, że jej piwo Desperados zawiera smak chronionego napoju. Orzeczenie przeciwko nim mogłoby zaszkodzić sprzedaży.

Podsumowanie: jak kupić i gdzie zakupić akcje Heinekena w 2022 roku?

Doświadczeni inwestorzy wiedzą, że portfel z wieloma spółkami z różnych sektorów jest dobrym sposobem na osiągnięcie odpowiedniego poziomu dywersyfikacji. Heineken oferuje taką możliwość.

Jeśli chodzi o zakup akcji Heinekena, jak opisaliśmy w tym artykule, nie ma nic lepszego niż inwestowanie z regulowanym brokerem o dobrej reputacji. Istnieje wiele platform, które spełniają te wymagania. Jest jednak jedna, która wychodzi o krok dalej – eToro. Ten broker ma miliony klientów i reputację bardzo bezpiecznej platformy. Ponadto, jako jedyny na rynku oferuje klientom możliwość handlu poprzez naśladowanie innych użytkowników. Wszystko to dzięki aplikacji Social Trading.

Często zadawane pytania

Dlaczego ludzie kupują akcje Heinekena?

Sytuacja holenderskiego browaru jest korzystna: sprzedaż rośnie, co widać w zysku za pierwszy kwartał, a zarząd podjął już decyzję o restrukturyzacji firmy. Ponadto, lato w krajach o dobrym wskaźniku szczepień zapowiada wysoką sprzedaż.

Jak kupić akcje Heinekena?

Jeśli chcesz kupić akcje Heinekena, możesz skorzystać z usług renomowanego brokera online. Wtedy możesz otworzyć pozycję na akcjach Heinekena. Bardzo prostym sposobem jest także użycie narzędzi takich jak kontrakty CFD.

Czy bezpiecznie jest dokonywać transakcji z brokerem online i kupować akcje Heinekena?

Tak, jest to bezpieczne. Zdecydowana większość brokerów online jest wspierana przez międzynarodowe organy regulacyjne i bardzo dobrze zabezpiecza dane swoich użytkowników. Ponadto, brokerzy tacy jak eToro oferują możliwość rozpoczęcia handlu z darmowymi kontami demo.

Jakie inne opcje inwestycyjne oferują brokerzy?

To zależy od brokera, którego wybierzesz. Zdecydowana większość międzynarodowych brokerów online oferuje akcje, towary i inne aktywa.

Czy warto inwestować w akcje Heinekena za pomocą kontraktów CFD?

Przede wszystkim zalecam, aby inwestorzy określili czy instrumenty takie jak kontrakty CFD są właściwe dla ich celów. CFD lub kontrakty na różnicę pozwalają inwestorom handlować akcjami bez konieczności posiadania aktywów bazowych. Po prostu otwierają pozycję kupna i sprzedaży w oparciu o cenę, którą akcje osiągają w określonym czasie. Są one narzędziem do szybkiego zarabiania pieniędzy, ale niosą ze sobą również duże ryzyko utraty pieniędzy. Jeśli nie stać Cię na utratę wszystkich środków, nie polecam korzystać z kontraktów CFD.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.