Inwestowanie w klocki Lego – sposób na zarobek?

Inwestowanie jako sposób na uzyskiwanie przychodów i korzyści, wciąż zyskuje coraz większą popularność.  Trafna inwestycja jest w stanie przynieść duży dochód, znacznie przewyższający zainwestowaną kwotę, co zachęca coraz większą liczbę osób.

Inwestowanie jako sposób na uzyskiwanie przychodów i korzyści, wciąż zyskuje coraz większą popularność.  Trafna inwestycja jest w stanie przynieść duży dochód, znacznie przewyższający zainwestowaną kwotę, co zachęca coraz większą liczbę osób.

Najczęściej nie jest konieczne dysponowanie bardzo dużymi kwotami, szczególnie jeśli chodzi o współcześnie wybierane inwestycje. Jedną z nich jest inwestowanie w klocki Lego. Wiele osób podchodzi do tematu w sposób sceptyczny, nie zdając sobie jednak sprawy z tego, że odpowiednia inwestycja w klocki Lego, a także prawidłowy sposób ich przechowywania, może przynieść w przyszłości duży dochód.

Temat inwestycji w klocki Lego jest bardzo złożony i składa się na niego wiele czynników oraz uwarunkowań. Szacuje się, że klocki, które niegdyś były zwykłymi zabawkami, odpowiedzialnymi za zapewnianie dzieciom rozrywki, przez ostatnie kilkanaście lat przyniosły inwestorom większe zwroty finansowe niż złoto.

Fenomen klocków Lego skupia się w głównej mierze na wspomnieniach i nostalgii ich użytkowników. Osoby, które dorastały rozwijając swoją wyobraźnię za pomocą Lego, odczuwają wyjątkowy sentyment. Dawne zabawki przywracają wspomnienia z przeszłości, przez co coraz większa liczba dorosłych osób pragnie realizować swoje dawne marzenia.

Czym kierować się podejmując decyzję o inwestycji w klocki Lego?

Wielu osobom może wydawać się, że inwestowanie w klocki Lego jest prostym zadaniem, niewymagającym wielu analiz i przemyśleń. Jest to jednak bardzo złożone zadanie, na które składa się wiele kwestii.

Dla skutecznego inwestowania w klocki Lego należy przede wszystkim oszacować, jaka stopa zwrotu może wystąpić w późniejszym czasie. Warto wziąć również pod uwagę, czy w przypadku niepowodzenia będzie szansa na odzyskanie zainwestowanego kapitału.

Opłacalne pod względem inwestycji zwykle są zestawy klocków kupowane na przecenach. Skupiając się na danym zestawie, warto obserwować jego cenę, a w momencie jej znacznej obniżki – dokonać zakupu. Zwykle przeceniane zestawy nie mają zbyt dużej wartości inwestycyjnej, jednak nawet najlepsze z nich, mogą zostać objęte promocją sięgającą kilkunastu procent. Im mniej kosztują klocki przy zakupie inwestycyjnym, tym mniejsza szansa na duże straty. Należy jednak pamiętać, że często może wiązać się to również z mniejszymi zwrotami finansowymi.

Klocki Lego różnią się od siebie pod względem wartości. Tańsze modele, nieskładające się ze zbyt dużej liczby elementów, nie są opłacalne w celach inwestycji. Największą uwagę warto skupiać na zestawach, w pełni zapakowanych w pudełka kolekcjonerskie. Są produkowane w mniejszych ilościach, niż powszechnie dostępne klocki, co już na starcie zwiększa ich wartość. Zwykle powiązane są z popularną, kultową tematyką, którą interesuje się dużo osób, jak na przykład znane seriale lub filmy. Wszystkie te kwestie sprawiają, że limitowane zestawy stają się połączeniem rzadkości i dużej atrakcyjności.

Kolekcja inwestycyjna Lego Star Wars

Dlaczego klocki Lego przynoszą zyski?

Miłośników klocków Lego przybywa z roku na rok. Pojawiają się osoby, które zajmują się nimi zawodowo, hobbystycznie lub z powodu nostalgii i tęsknoty za dzieciństwem. Wielu z nich jest kolekcjonerami klocków Lego, skupiającymi swoją uwagę na najrzadszych i najbardziej wartościowych zestawach.

Lego przynosi duże zyski głównie dlatego, że pojawia się coraz więcej osób chętnych na unikalne zestawy, a są one produkowane w ograniczonej ilości. Często są to zestawy limitowane, które można kupić jedynie w określonym przedziale czasu.

Kolosalne kwoty, jakie mogą wystąpić w przypadku części zestawu, wiążą się również z czasem ich produkcji oraz stanem zachowania. Klocki, które popularnością cieszyły się wiele lat temu, o ile są dobrze zachowane, osiągają dużą wartość we współczesnych czasach. Najbardziej wartościowe są zestawy, które nigdy nie zostały otworzone.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Aby inwestycje okazały się jak najbardziej opłacalne, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych kwestii. Pozwoli to oszacować szanse na korzyści finansowe, a także da wskazówki, w co warto inwestować pieniądze.

Ważne jest unikanie pospolitych, powszechnie dostępnych klocków Lego z przeznaczeniem dla małych dzieci, jak na przykład remiza strażacka lub komisariat policji. Zazwyczaj nie są to klocki, które w późniejszym czasie przyniosą jakiekolwiek zyski na rynku wtórnym. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są to klocki ciągle dostępne.

Dla zachowania jak największych walorów zakupionych zestawów, należy pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu. Nie wolno układać na sobie pudełek, powinny być poukładane w pozycji pionowej. Najlepiej jeśli zakupione zestawy się ze sobą nie stykają, co pozwala uniknąć wszelkich zagięć i innych uszkodzeń opakowań.

Należy zwracać szczególną uwagę na to, w jakich ilościach występują dane zestawy klocków. Im mniejsza jest ich wyprodukowana liczba, tym większe pozostają szanse inwestycyjne. Rzadkie zestawy są szczególnie cenione przez kolekcjonerów, którzy gotowi są zapłacić za nie bardzo wysokie kwoty. Najbardziej wartościowe są również zestawy, które składają się z bardzo dużej liczby elementów. Dobrze zachowane, potrafią w krótkim czasie podwoić swoją początkową wartość.

Jakie warunki muszą zostać spełnione, by klocki Lego osiągnęły duże wartości?

Dla osiągnięcia jak najwyższej wartości klocków Lego, musi zostać spełnione kilka najważniejszych warunków. Odnoszą się one przede wszystkim do oryginalnego pudełka, sposobu przechowywania oraz ich unikalności.

Po zakupie klocków Lego należy zachować ich oryginalne pudełko. Dla zwiększenia ich późniejszej wartości, należy pamiętać, by całość opakowania wraz z zestawem pozostała w nienaruszonym stanie. Dla kolekcjonerów ważna jest nie tylko zawartość, ale również samo opakowanie. Wszelkie zgięcia lub uszczerbki znacząco obniżą wartość zestawu.

Przy kupnie klocków w sposób online trzeba pamiętać, by wykupić jak najbezpieczniejszą formę ich dostawy. Często warto dopłacić do przesyłki i mieć pewność, że pudełko przybędzie w perfekcyjnym stanie, bez uszczerbków, zagnieceń i odbarwień. Znacznie podniesie to wartość całego zestawu.

By inwestycja w klocki Lego przyniosła duże korzyści, należy inwestować w unikalne klocki. Im bardziej rzadka, a jednocześnie bardziej pożądana seria, tym lepiej dla osoby inwestującej. Współczesne zestawy, które cieszą się sporą popularnością to m.in.: Lego Star Wars i Lego Indiana Jones. Za kilka lat ich wartość może znacznie wzrosnąć.

Klocki lego na rynku wtórnym – jakie ceny osiągają na polskim rynku?

Ceny, jakie zestawy Lego osiągają na polskim rynku, mieszczą się w bardzo szerokich przedziałach. Najdroższe są klocki, które były popularne kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu oraz są zapakowane w oryginalne, nieodpakowane pudełka. Najczęściej takie zestawy klocków to koszt liczony w kilkunastu tysiącach złotych. Minimalny koszt dobrze zachowanego, oryginalnego zestawu to zazwyczaj dziesięć tysięcy złotych.

Klocki, które zostały otwarte, ale zachowują dobry stan, są warte kilkukrotnie mniej niż zestawy, których pudełka są nienaruszone. Nadal są to jednak kwoty, które mogą osiągać kilka tysięcy złotych za jeden zestaw.

Klocki z serii Modular Buildings, kiedy zostały wydane na polski rynek, osiągały wartość około pięciuset złotych. W dzisiejszych czasach, idealnie zachowane, nieotwarte opakowanie klocków z tej serii, może mieć wartość nawet siedem tysięcy złotych. Zestawy z tej serii są przykładem na to, że dobre serie klocków z łatwością mogą zyskiwać na wartości około czterdziestu procent rocznie.

Etoro - Inwestycje Online

Ranking:

⭐⭐⭐⭐⭐

Korzyści:
✔ 0% prowizji od zakupu prawdziwych akcji
✔ Kopiuj odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych za pomocą 1 kliknięcia
✔ Regulowany i renomowany broker
Akcje
✔ Opłata za konto: 0 PLN / miesiąc
✔ Aplikacja mobilna: 9/10

Całkowite opłaty za 12 miesięcy:
0 PLN

Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Czy inwestycja w Lego jest opłacalna? 

To, czy inwestycja w klocki Lego będzie opłacalna, zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, jaki zestaw został wybrany. Mało opłacalne są zestawy dedykowane dla dzieci, które są powszechnie produkowane. Ich wartość w przyszłości może maleć lub pozostawać bez większych zmian.

Zainwestowanie w zestawy kolekcjonerskie z limitowanej edycji, niemal zawsze przyniesie zyski. Najbardziej opłacalne są zestawy sprzed wielu lat, które ciężko jest zakupić nawet na rynku wtórnym.

Zestawy limitowane często bywają bardziej opłacalne niż inwestycje w złoto, metale szlachetne lub papiery wartościowe. Skomplikowane elementy, zawarte w pełnym zestawie sprzed lat, mogą być kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy większe, niż początkowe ich ceny. Na efekty inwestycji w takich przypadkach czeka się zazwyczaj około pięciu lat.

Najdroższe zestawy, których kwota wynosi około kilkunastu tysięcy złotych, zapewniają bezpieczeństwo inwestycyjne. Inwestujący ma pewność, że ich wartość nigdy z dnia na dzień nie będzie bliska zeru.

Inwestycja w klocki lego pozostaje na gruncie silnego rynku. Nie każda osoba, która ma chęć inwestycji w nie, ma możliwości, by tego dokonać. Potrzebne jest wkład finansowy, na który decydują się zazwyczaj zdecydowani i pewni inwestorzy.

Wartość Lego ma tendencję do wzrostu również z powodu tego, w jaki sposób firma prowadzi swoją działalność. Zestawy nie są nadprodukowane, co sprzyja ich unikalności, a także wartości rynkowej. Firma Lego przykłada dużą uwagę do ilości produkowanych klocków, skupiając się szczególnie na seriach limitowanych i z edycji kolekcjonerskich.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.