Inwestowanie na giełdzie przez Internet (online) w 3 krokach

Pojawiła się szansa na zarobienie inwestując w akcje? Jak inwestować na giełdzie przez internet dowiesz się z poradnika poniżej. Jeśli nie masz konta w domu maklerskim, a najchętniej to zainwestowałbyś bez wychodzenia z domu, to oczywiście możesz to zrobić za pomocą internetu (online).

Zamiast angażować maklera lub inwestować w fundusz inwestycyjny, możesz postawić na e-trading, aby wejść na giełdę i uzyskać więcej możliwości zwiększenia swoich zysków.

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie robienie interesów na giełdzie? Codziennie wiele osób dąży do osiągnięcia tego celu. Najpierw budzą się, aby sprawdzić, w jaki sposób rynek się zmienił i bezzwłocznie planują swoje strategie, aby zrealizować następny ruch.

Jesteś ciekaw jak inwestować na giełdzie przez internet?

  1. Wybierz brokera online, za pośrednictwem którego będziesz inwestował.
  2. Wybierz akcje spółek którymi jesteś zainteresowany
  3. Wybierz odpowiedni moment i dywersyfikuj portfel
  4. Pamiętaj o zarządzaniu ryzykiem

Wybór brokera do inwestycji w sieci

W internecie są dziesiątki, jeśli nie setki firm, za pośrednictwem których możesz dokonać takich inwestycji. Kluczem w wyborze odpowiedniego pośrednika, jest poznanie jego oferty oraz platformy, z której będziesz korzystał.

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z takimi platformami, to szukaj takiej, która jest prosta w obsłudze. Będzie ci również zależeć na tym, aby było oczywiście w języku polskim.

Możesz skorzystać z artykułu odnośnie dobrego brokera na początek.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

Czy akcję można kupić bezpośrednio od spółki?

Prosta odpowiedź – według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, brzmi: tak. Wiele firm pozwala inwestorom kupować lub sprzedawać akcje bezpośrednio poprzez swój plan zakupu akcji. Inna forma umożliwia inwestorom reinwestowanie dywidend w zakup większej ilości akcji.

Zakup akcji w ramach planu bezpośredniego zakupu często wiąże się z niższymi opłatami lub zniżkami, niż w przypadku wyboru maklera papierów wartościowych. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przyjmuje, że niektóre firmy mogą ograniczać oferty do osób fizycznych, które już posiadają akcje lub do osób zatrudnionych w spółce.

Niektóre z tych projektów wymagają minimalnego poziomu inwestycji. Na ogół, plany te nie pozwalają inwestorom indywidualnym na kupno lub sprzedaż akcji po określonych cenach lub w określonym czasie. Inny rodzaj planu umożliwia inwestorom zakup większej ilości akcji spółki z wykorzystaniem wypłacanych przez nich dywidend.

Jakie akcje powinny znajdować się na Twojej liście zakupów?

„Zwolnij i wykonaj analizę, by dowiedzieć się, jak kupować akcje online” – doradza David Russell, wiceprezes ds. strategii treści w systemie TradeStation – kolejnym na liście najlepszych brokerów internetowych.

Przeprowadzenie odpowiednich analiz przed zakupem akcji może na dłuższą metę zaoszczędzić początkującym wielu zmartwień – mówi w wywiadzie. Nowi inwestorzy zastanawiający się, jak po raz pierwszy kupić akcje przez Internet, mogą się przekonać, że to jak nauka jazdy samochodem.

„Musisz nauczyć się, jak pozostać po prawej stronie drogi” -powiedział. „Pierwszą rzeczą, której powinieneś się nauczyć, jest brak pośpiechu. Możesz zjechać z drogi raz lub dwa razy, ale 99% czasu musisz pozostać po prawej stronie pasa”.

Russell i Fairborn wymieniają kilka kluczowych punktów:

  • Dowiedz się, które sektory radzą sobie dobrze. Często brokerzy internetowi będą dysponowali narzędziami, które pomogą klientom przyjrzeć się konkretnym grupom, takim jak akcje technologiczne lub akcje krajów rozwijających się.
  • Przed zawarciem transakcji giełdowej należy zapoznać się z bilansem spółki. „Czy ceny rosną w dobrych i złych momentach?” – twierdzi Fairborn z TD Ameritrade’s.
  • Ważny jest również czas. Ważne dane kliniczne mogą na przykład odwrócić akcje farmaceutyczne w drugą stronę. Akcje mogą również silnie reagować na sprawozdania finansowe.
  • Zwróć uwagę na analizę techniczną akcji i wzór wykresu. Analiza IBD może pomóc w spojrzeniu od strony technicznej. Akcje z wyższymi wskaźnikami IBD mają lepsze wskaźniki wzrostu niż inne. Niektóre firmy mogą mieć korzystniejszy wskaźnik RSR (Relative Strenght Rating), który jest miarą tego, jak dobrze radziły sobie akcje w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wskaźnik IBD może również pomóc w śledzeniu ewentualnych sukcesów. IBD 50 śledzi akcje rozwijające się, podczas gdy obserwowanie akcji w pobliżu strefy kupna może pomóc w określeniu, które akcje mogą być przygotowywane do wyłamania.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


Dywersyfikacja: Ile akcji należy kupić?

Przysłowie jest słuszne: Nie wkładaj wszystkich jaj do jednego koszyka – mówi Fairborn. Sugeruje on, że nowi inwestorzy, którzy po raz pierwszy dowiedzieli się, jak kupować akcje w Internecie, powinni zdywersyfikować działania. Pomaga to „zrównoważyć ryzyko, i stać się selektywnym w sposobie inwestowania”, powiedział.

Ale „ważne jest, aby upewnić się, że nie dokonują oni ślepej dywersyfikacji”, powiedział. „Nadal muszą przejść przez proces poszukiwania najlepszych firm i próbować stworzyć sobie najlepsze warunki do odniesienia sukcesu”.

DODATKOWO: Bądź na bieżąco ze zmianami na giełdach papierów wartościowych, odwiedzając strony z informacjami giełdowymi.

Wymagane jest również zróżnicowanie pomiędzy różnymi sektorami mówi Russell z TradeStation. Zwróć również uwagę na zagadnienia branżowe.

Jeśli jeden z tych obszarów radzi sobie dobrze, sensowne może być przyjrzenie się funduszowi giełdowemu zamiast jednoczesnego kupowania trzech akcji w różnych firm. W ten sposób, jeśli pojawią się wiadomości dotyczące sektora, jesteś wystarczająco zdywersyfikowany, aby to przetrzymać.

Inną ważną zasadą kupowania akcji w Internecie jest wiedzieć, ile akcji kupić. Niektórzy inwestorzy mogą być kuszeni, aby nabyć 1000 akcji spółki potencjalnie wzrostowej, kiedy tak naprawdę powinni ograniczać się do 100 akcji – powiedział Fairborn z TD Ameritrade.

Podejmowanie wyborów związanych z najlepszymi efektami

Zarządzanie pieniędzmi może być przedsięwzięciem psychologicznym – powiedział Fairborn. Dotyczy to zwłaszcza osób, które po raz pierwszy dowiadują się, jak kupować akcje online.

Czasami inwestorzy mogą wycofać się z rynku zbyt wcześnie, ponieważ ryzykują zbyt wiele pieniędzy

Często też przywiążą się do akcji na stałe. „Należy zadać sobie pytanie: „Dlaczego znalazłem się na giełdzie? Czy nie należało trzymać się z dala? „

Dobrze jest mieć solidne zasady inwestowania przed zakupem akcji online. Inwestorzy zarówno początkujący, jak i doświadczeni powinni mieć oko na modele wykresów, aby znaleźć potencjalne przebicia.

Kiedy cena akcji osiąga punkt nabycia, inwestorom generalnie zaleca się czerpanie zysków po wzroście o 20%-25%. Alternatywnie, gdy akcje spadają o 7% lub 8% w stosunku do ceny zakupu, inwestorzy są zazwyczaj instruowani, aby ograniczyć swoje straty i akcje sprzedać.

„Bądź elastyczny” – mówi Fairborn.

„Pozycje na rynku wciąż się zmieniają”, powiedział. „Musisz mieć wystarczającą wiedzę, aby lepiej dostosowywać się do różnych okoliczności”.

Być jak Warren Buffet

Rynek akcji jest możliwością, która może generować bardzo wysokie zyski. W historii światowych giełd papierów wartościowych osiągnięto stopy zwrotu w wysokości 500% lub do 1,000%. Królem Midasem inwestowania jest Warren Buffet – założyciel i dyrektor generalny Berkshire Hathaway. Jeśli chcesz zarabiać tak jak on lub poczuć się jak 'Wall Street Wolf’, opowiadamy o sposobie handlu na giełdzie, z wykorzystaniem Internetu w domu. Jest to również biznes, który jest płynny, ponieważ pozwala bardzo szybko kupować i sprzedawać aktywa.

Domy maklerski odchodzą do lamusa

Tradycyjne opcje inwestowania w akcje to fundusze inwestycyjne lub akcje kupowane przez domy maklerskie. Pierwsze z nich polega na tym, że wiele osób pozyskuje kapitał i wpłaca go do funduszu inwestycyjnego. Fundusz inwestuje środki i dzieli zyski pomiędzy tych, którzy wnieśli weń swój wkład, tzn. każdy zarabia w tej samej proporcji.  Drugą opcją jest kupno za pośrednictwem maklera papierów wartościowych, który inwestuje dla Ciebie w zamian za prowizje. Zysk jest niższy, ponieważ prowizja domu maklerskiego zostanie odjęta od Twoich zysków lub powiększy straty. 

Handel elektroniczny niezwykle popularny

Z drugiej strony, istnieje inna mniej tradycyjna alternatywa – handel elektroniczny, polegająca na sprzedaży i zakupie akcji przez Internet, który jest realizowany w czasie rzeczywistym i z dowolnego komputera. Każdy może brać udział w transakcjach giełdowych drogą elektroniczną. Nie musisz być profesjonalnym maklerem giełdowym ani posiadać żadnych certyfikatów. Idea polega na tym, że każdy, kto skorzysta z tej opcji, prowadzi handel samodzielnie, bez maklerów. Każdy trader zgodnie ze swoimi koncepcjami podejmują decyzje i ryzyko w celu osiągnięcia zysków. Zaletą tego jest to, że koszty zakupu akcji przez Internet są zwykle niższe niż za pośrednictwem maklera lub funduszu.

W Internecie kupisz wszystko

W dzisiejszych czasach można kupić prawie wszystko online, od przyziemnych – żarówek, pieluch – po wręcz dziwne – Nić dentystyczną o smaku bekonu. Tak jak dodawanie przedmiotów do sklepowego koszyka, kupowanie akcji online jest dość proste.

Jeśli trudno jest Ci określić, które akcje (i/lub inne papiery wartościowe), będziesz nabywać na swoje konto brokerskie. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć, by dokonywać inteligentnych transakcji giełdowych w Internecie.

Dlaczego warto kupować akcje online?

Inwestowanie online nie zmniejsza ryzyka związanego z inwestycjami, a często uważa się je za efektywny kosztowo sposób inwestowania.

Zamiast płacenia wysokiej prowizji profesjonalnemu maklerowi, brokerzy internetowi pobierają o wiele niższą opłatę za transakcję. Inwestując w ten sposób na rynku akcji, zmniejszasz swoje koszty bieżące. 

Z kilkoma wyjątkami, opłaty te zazwyczaj wynoszą od $5 do $0 za transakcję.

Inwestowanie w akcje online jest zazwyczaj bardziej opłacalnym sposobem na zbudowanie portfela niż w przypadku maklera oferującego pełen zakres usług.

Kontrolujesz, które akcje kupujesz (lub sprzedajesz) oraz zachowujesz elastyczność w dokonywaniu zakupów i sprzedaży akcji w dogodnym dla Ciebie momencie.

Wiele internetowych serwisów giełdowych oferuje bezpłatne narzędzia, które pomogą Ci zdecydować, które akcje chcesz kupić.

Sprawdź platformę transakcyjną eToro. Standardowe opłaty za handel akcjami i fundusze giełdowe (ETF) znajdują się tutaj.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

Jak wybierać swoje inwestycje?

Gdy kupujesz akcje, kupujesz kawałek firmy, która je wyemitowała. Jeśli wartość akcji wzrasta, rośnie również wartość inwestycji. Oczywiście, jeśli wartość akcji spadnie, możesz stracić pieniądze, kiedy ostatecznie sprzedasz akcje.

Zacznij od zrozumienia podstaw działania różnych papierów wartościowych. Pomoże to zawęzić zakres tego, w co chcesz zainwestować.

Na przykład, oto kilka typowych rodzajów akcji:

Akcje dywidendowe – są dodatkową wypłatą otrzymywaną oprócz zwrotów, akcje zarabiają tylko za posiadanie ich. Dywidendy stanowią procent zysków firmy i są wypłacane miesięcznie, kwartalnie lub rocznie.

Akcje wzrostowe – co oznacza, że cena akcji powinna rosnąć w tempie ponadprzeciętnym w porównaniu z innymi akcjami.

Z drugiej strony, akcje te są uważane za niedowartościowane, w oparciu o ich potencjał zapewnienia solidnych zwrotów dla inwestorów.

Dla lepszego porównania, zapoznaj się z tajnikami wyceny akcji. 

Kiedy pobierasz notowania akcji, pierwszą rzeczą, którą zauważymy jest fakt, że składa się z kilku liczb:

Cena zamknięcia – ostatnia cena, po której notowane są akcje podczas zwykłej sesji handlowej.

Ostatnia cena transakcyjna – przedstawia cenę, po której miała miejsce ostatnia transakcja.

Bid – najwyższa cena, po której można sprzedać akcje.

Ask – najniższa cena, po której można kupić akcje.

Wiedza o tym, jak te liczby funkcjonują razem, może pomóc w oszacowaniu prawdziwej ceny akcji.

Na przykład, załóżmy, że chcesz kupić akcje. Ich ostatnia transakcja to 84,77 USD, ale cena zamknięcia to 84,12 USD. Tymczasem oferta wynosi 84,76 USD, a cena Ask – 84,79 USD. Podaż i popyt wywołują powyższą różnicę w cenie, która nazywana jest spreadem (bid-ask). 

Ile by kosztowało kupno akcji?

Ponieważ pytanie odnosi się do ceny, po której możesz kupić akcje, zapłacisz 84,79 USD za akcję.

Analiza rynku i tolerancja ryzyka

Powinieneś również przejrzeć notowania akcji, aby zobaczyć, jak zmieniała się cena akcji w miarę upływu czasu. Pamiętaj jednak, że dane historyczne nie gwarantują przyszłych wyników. Innymi słowy, nawet jeśli akcja była gwiazdą sektora, nie oznacza to, że w pewnym momencie nie zanotuje spadku wartości.

Należy również wziąć pod uwagę ile pieniędzy można spokojnie stracić, jeśli wartość akcji spada (tolerancja ryzyka). Inwestowanie w akcje jest z natury ryzykowne, a niektóre akcje obarczone są większym ryzykiem niż inne. Świadomość własnej tolerancji ryzyka i jego horyzontu czasowego, oznacza moment, w którym chciałbyś ostatecznie wycofać swoją inwestycję z rynku. To pomoże Ci zdecydować, które akcje dobrze pasują do Twojego portfela.

Jednym ze sposobów potencjalnego obniżenia ryzyka jest inwestowanie w fundusze inwestycyjne i/lub ETF. Oba te instrumenty zawierają akcje, ale często również obligacje, które są papierami wartościowymi o niższym poziomie ryzyka. Posiadanie obligacji w swoim portfelu może pomóc zrównoważyć ryzyko związane z akcjami.

Symulatory giełdowe to darmowa nauka inwestowania

Najlepsze symulatory giełd pozwalają użytkownikowi na doskonalenie technik inwestycyjnych. Niezależnie od poziomu biegłości w zarządzaniu pieniędzmi i dokonywaniu inwestycji, radzenie sobie z rynkiem akcji jest zawsze odrobiną ryzykownego działania.

Przed erą Internetu, dawni traderzy, brokerzy i certyfikowani księgowi używali pióra i papieru do rysowania wykresów i realizowania zleceń. W tamtych czasach zlecenia giełdowe były sporządzane na kartce papieru, a następnie pędziły z biura maklerskiego na giełdę. Stosownie nazywani „biegacze” z rynku giełdowego byli zatrudniani przynajmniej częściowo w oparciu o to, jak szybko mogliby biegać. Nieustannie pojawiały się trudności z tradycyjnym obrotem papierem, co stwarzało wiele zagrożeń. Jednym z najczęstszych trudności była trudność z odczytaniem tego, co zostało napisane. Innym problemem była sytuacja, w której na koniec dnia, nie można było znaleźć wszystkich skrawków papieru, które dokumentują codzienny trading.

Wejście w teraźniejszość to udogodnienia oferowane przez szybkie komputery, oprogramowanie, Internet i wszystkie związane z nim technologie. Jednym z głównych postępów i dobrodziejstwem dla finansistów, brokerów i doradców finansowych dowolnego typu – jest możliwość stworzenia najlepszych symulatorów giełdowych lub symulatorów do treningu technik inwestycyjnych i testowania strategii tradingowych.

Każdy, kto zajmuje się obsługą klientów zaangażowanych w inwestycje giełdowe, chce skorzystać z najlepszych dostępnych narzędzi, które pomogą im lepiej spełniać oczekiwania klientów. 

Inwestorzy indywidualni poszukują najlepszych symulatorów giełdowych, które pozwolą im stać się lepszymi inwestorami. Wybór symulatora gry zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze dany symulator spełnia Twoje indywidualne potrzeby.

Nie ma jednego symulatora giełdowego, który wskazywalibyśmy i deklarowalibyśmy jako „najlepszy” w każdej sytuacji. Jednak analizowany poniżej jest przynajmniej „jednym z lepszych”. Wielokrotnie otrzymywał wysokie oceny zarówno od użytkowników, jak i recenzentów. Zachęcamy do przeanalizowania go z perspektywy własnych specyficznych potrzeb i celów.

Stosowanie symulatorów inwestycyjnych w praktyce

Dobry symulator rynku gry służy jako doskonałe narzędzie praktyczne do dokonywania inwestycji i testowania strategii tradingowej. Dodatkowo oferuje możliwość nauki i opanowania podstaw z zakresu finansów i inwestycji. Symulatory gry mogą pomóc Ci nauczyć się, jak uwzględniać koszty transakcyjne, krótko sprzedawać i przeprowadzać analizę cen akcji. Symulatory wykorzystują popularne narzędzia analityczne, takie jak wskaźniki finansowe, takie jak cena/zysk i zadłużenie/kapitał własny. 

Symulacja transakcji może również pomóc Ci dostrzec, jak szeroko pojęta sytuacja ekonomiczna i wiadomości biznesowe wpływają na rynki i ceny akcji.

Nie pomijaj książek o inwestowaniu

Niezwykle ważne jest, aby wykształcić się przed rozpoczęciem inwestycji, niezależnie od tego, czy celem jest stanie się profesjonalnym inwestorem dziennym czy długoterminowym inwestorem giełdowym.

Zrozumienie rynku, na którym prowadzisz handel jest niezbędne i im więcej wiesz, tym lepiej. W końcu, twoja wiedza lub jej brak jest tym, co odróżnia cię od innych.

Oczywiście istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się o tradingu, takich jak fora, strony internetowe, publikacje takie jak nasze i wiele innych. Chociaż najbardziej efektywnym i sprawdzonym sposobem nauczenia się handlu jest korzystanie z książek o tematyce giełdowej.

Z tego powodu przygotowaliśmy listę najważniejszych książek o inwestycjach, które według nas każdy powinien przeczytać przed rozpoczęciem gry. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś tych tytułów, radzimy Ci to zrobić jak najszybciej.

Bez zasad inwestowania w sieci daleko nie zajdziesz

Długoterminowa zdolność do generowania zysków wymaga dwóch wzajemnie powiązanych zestawów umiejętności. Po pierwsze, potrzebujemy strategii, które zarabiają więcej pieniędzy niż tracą. Po drugie, strategie te muszą dobrze funkcjonować, podczas gdy rynek zmienia swoją formę. Gdy niesie ze sobą liczne sygnały, a między nimi jest mnóstwo momentów niepewności. Podczas gdy wielu traderów wie, jak zarabiać pieniądze w określonych warunkach panujących na rynku, jak na przykład silny trend wzrostowy, nie udaje im się to w dłuższej perspektywie, ponieważ ich strategie nie dostosowują się do nieuniknionych zmian. 

Więc możesz oderwać się od stada i dołączyć do profesjonalnej społeczności, stosując podejście, które podniesie twoje szanse na długoterminowy sukces. Zacznij od jasnych i dokładnych zasad.

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.