eToro Wallet – Recenzja Portfela i Przewodnik


eToro Wallet to mobilny portfel kryptowalutowy dostępny w coraz większej liczbie krajów na całym świecie. Należący i obsługiwany przez eToroX portfel jest regulowany prawnie i stanowi część globalnej platformy, której celem jest rozszerzenie usług związanych z Blockchain. eToroX ma siedzibę na Gibraltarze, a firma jest regulowanym dostawcą technologii DLT licencjonowanym przez Gibraltarską Komisję Usług Finansowych.

Mobilny portfel jest darmowy do pobrania, a płacisz tylko prowizję za transakcje lub przewalutowania. Oprócz bezpiecznego przechowywania cyfrowych monet i tokenów, eToro Wallet oferuje wbudowany kantor, która pozwala Ci zamieniać jedną kryptowalutę na inną bez konieczności przelewania środków na zewnątrz lub do wewnątrz. Co więcej, możesz nawet kupować kryptowaluty bezpośrednio z portfela, używając karty debetowej lub kredytowej.

Ta recenzja eToro Wallet zapewni dokładne wyjaśnienie funkcjonalności tego produktu. Ponieważ po opublikowaniu tej recenzji informacje mogą ulec zmianie, zachęcamy do sprawdzania strony eToro Wallet w celu zapoznania się z aktualizacjami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformie transakcyjnej eToro, koniecznie przeczytaj naszą recenzję.

Obsługiwane kryptowaluty

Portfel eToro obsługuje wiele różnych kryptowalut, w tym szeroki wybór tokenów ERC-20. Aby móc wysyłać i odbierać te tokeny musisz najpierw utworzyć portfel Ethereum (ETH). Wysyłanie dowolnej obsługiwanej kryptowaluty do innego portfela jest ograniczone dwoma maksymalnymi limitami. Są to limit transakcji i limit dzienny. Dla większości kryptowalut są to odpowiednio $50,000 i $200,000.

Dzięki eToro Wallet masz dostęp do ponad 120 różnych kryptowalut. Do najpopularniejszych z nich należą:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Ripple (XRP)
 • Stellar (XLM)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Tether (USDT)
 • 0x (ZRX)

Pełną listę obsługiwanych kryptowalut znajdziesz na stronie eToro Wallet. Kliknij na „O nas” w górnym menu nawigacyjnym i wybierz „Opłaty za portfel”. Lista znajduje się w sekcji „Limity wysyłanych transakcji”.

Choć tworzenie portfeli dla większości walut jest bezpłatne, istnieją dwa wyjątki. Pierwszy z nich dotyczy utworzenia portfela Ripple (XRP), który kosztuje 45XRP. Koszt ten jest podzielony pomiędzy 20XRP jako rezerwę podstawową i 25XRP, które jest wymagane do zarządzania portfelem multi-sig XRP.

Podobnie, gdy otwierasz portfel Stellar (XLM), będziesz musiał wpłacić 2,5XLM. Choć nie jest to opłata, środków tych nie można użyć, wydać ani wypłacić. Po dokonaniu depozytu będziesz mógł utworzyć portfel XLM i uzyskać dostęp do blockchaina Stellar.

Usługi dodatkowe i pobieranie aplikacji

eToro Wallet jest dostępny do pobrania zarówno na systemy Android, jak i iOS. Ponieważ jest to portfel mobilny, nie musi łączyć się przez USB lub Bluetooth z komputerem. Zamiast tego nawiązujesz połączenie z eToroX bezpośrednio przez mobilny internet lub wifi.

Ponieważ portfel stanowi część grupy eToro, ułatwia on przelewy z platformy transakcyjnej eToro. Takie przelewy są dostępne tylko dla walut BTC, ETH, XRP, LTC, BCH i XLM. Aby to zrobić, wystarczy, że:

 1. Zlokalizuj pozycję, którą chcesz upłynnić i przenieść na stronie 'Portfolio’.
 2. Otwórz okno 'Edycja Transakcji’.
 3. Wybierz opcję „Transfer” w rubryce „Zainwestowane”. Do Portfela eToro można przenieść tylko te pozycje, które spełniają wymagania platformy.

Konfiguracja i ustawienia

Po pobraniu aplikacji eToro Wallet musisz zacząć od rejestracji nowego konta. Jeśli masz już zweryfikowane konto na platformie eToro, możesz użyć tych samych danych uwierzytelniających do zalogowania się. Alternatywnie możesz otworzyć nowy rachunek bezpośrednio w eToroX.

Rejestracja w eToro Wallet

Aby zarejestrować się bezpośrednio w eToroX, wystarczy, że:

 1. Wejdź na stronę eToro Wallet i kliknij w przycisk „Dołącz” w lewym górnym rogu strony.
 2. Wpisz swój adres e-mail i wybierz hasło.
 3. Wybierz kraj, w którym mieszkasz i zaakceptuj warunki.
 4. Kliknij w „Załóż konto”.

Zespół eToro Wallet wyśle do Ciebie maila potwierdzającego, który musisz zweryfikować. Następnie zostaniesz poproszony o dostarczenie dokumentów w celu weryfikacji swojej tożsamości i konta.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce zmienne i nie jest uregulowane w niektórych krajach UE. Nie zapewnia ono ochrony konsumentów. Może istnieć możliwość opodatkowania osiągniętych zysków.

Weryfikacja konta

Aby zacząć korzystać z Portfela eToro, musisz zweryfikować konto. Ten wymóg jest zniesiony, jeśli posiadasz już zweryfikowany rachunek na platformie transakcyjnej eToro. Aby zweryfikować swoje konto w eToro Wallet, wystarczy, że:

 1. Podasz wszystkie niezbędne dane, w tym numer telefonu komórkowego, imię i nazwisko oraz kraj zamieszkania.
 2. Potwierdź swoje dane dowodem tożsamości, którym może być paszport lub dowód osobisty.
 3. Zweryfikuj swój numer telefonu komórkowego.
 4. Dostarcz dokument, który potwierdzi Twój adres zamieszkania. Akceptowane dokumenty to np. ostatni rachunek za prąd lub wyciąg bankowy, PIT z urzędu skarbowego.

Zgodnie ze swoimi wymaganiami dotyczącymi przestrzegania licencji, eToro Wallet może wymagać od Ciebie dodatkowej dokumentacji, nawet po tym, jak Twoje konto zostanie w pełni zweryfikowane.

Wysyłanie kryptowalut do innego portfela niż eToro Wallet

Możesz wysyłać monety przechowywane w swoim portfelu eToro do dowolnego innego gorącego lub zimnego portfela, o ile obsługuje ono walutę, którą wysyłasz. Aby wysłać Bitcoina i Altcoiny:

 1. Zaloguj się do portfela eToro przez aplikację mobilną
 2. Kliknij zakładkę „Saldo” i wybierz kryptowalutę, którą chcesz wysłać.
 3. Wybierz opcję „Wyślij” i wpisz kwotę, którą chcesz wysłać oraz adres odbiorcy. Możesz wpisać lub wkleić pełny adres publiczny albo kliknąć na ikonę aparatu, aby zeskanować kod QR portfela odbiorcy. To ostatnie rozwiązanie pomoże uniknąć błędów przy wpisywaniu adresu.
 4. Upewnij się, że adres jest poprawny i stuknij w „Wyślij”.
 5. Powinieneś otrzymać SMS-a z kodem weryfikacyjnym. Po jego otrzymaniu skopiuj kod i kliknij w 'Weryfikuj’.
 6. Transakcja jest zakończona. Możesz sprawdzić status swojej transakcji, wchodząc na stronę 'Transakcje’.

Otrzymywanie kryptowalut z innego portfela

Otrzymanie obsługiwanych kryptowalut z dowolnego innego portfela do Twojego portfela eToro jest bardzo proste. W zależności od portfela nadawcy mogą istnieć różne kroki, które należy wykonać. Jednak aby sfinalizować transakcję, nadawca będzie potrzebował adresu Twojego portfela eToro. Aby go uzyskać, wystarczy, że:

 1. Zaloguj się do swojego konta w eToro Wallet.
 2. Wybierz „Saldo” i kliknij na aktywa, które chcesz otrzymać.
 3. Skopiuj podany adres i wyślij go do nadawcy.

Opłaty i limity

Chociaż pobranie i założenie Portfela eToro jest darmowe, z portfelem wiążą się opłaty, o których powinieneś wiedzieć. Przy przeliczaniu walut fiat na kryptowaluty za pomocą Simplex pobierana jest opłata w wysokości 4%, która jest automatycznie dodawana do ceny końcowej. Ze względów bezpieczeństwa istnieje limit kwoty, którą można przewalutować w ciągu jednego dnia.

Inne funkcjonalności

Twój Portfel eToro jest pełen przydatnych funkcji, do których możesz mieć dostęp i z których możesz korzystać, kiedy tylko zechcesz. Na przykład możesz kupować kryptowaluty bezpośrednio za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Usługa ta jest oferowana przez Simplex, zewnętrznego partnera, który specjalizuje się w transakcjach między fiatem a kryptowalutami.

eToro X uruchomiło również giełdę kryptowalut, która pozwala Ci wymieniać jedną kryptowalutę na drugą, a także kupować waluty cyfrowe za waluty fiat. Giełda eToro, choć obecnie dostępna tylko w wybranych krajach, umożliwia inwestowanie w kilka par aktywów, a także w stablecoiny.

Bezpieczeństwo

Podobnie jak platforma transakcyjna eToro, eToro Wallet został zabezpieczony przy użyciu najwyższych standardów branżowych. Istnieją środki bezpieczeństwa, których firma nie ujawnia, ale kilka z nich jest powszechnie znanych. Na przykład portfel jest zabezpieczony multipodpisem i analitycznym uczeniem maszynowym. Oznacza to, że dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) portfel chroni użytkowników i ich środki w sposób, który jest znacznie bardziej zaawansowany niż w przypadku większości innych platform.

W Portfelu eToro zastosowano również wiele innych, bardziej powszechnych środków bezpieczeństwa, w tym dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA) w logowaniu użytkowników. Chociaż jest to funkcja opcjonalna, jest ona wysoce zalecana, aby chronić Twoje konto i środki. W całej sieci portfela stosowane są różne poziomy szyfrowania, także podczas dokonywania płatności i przeprowadzania transakcji.

Dzięki tym i wielu innym systemom bezpieczeństwa nie jest zaskoczeniem, że portfel eToro jest uważany za wyjątkowo bezpieczny.

Warto pamiętać, że jeśli chodzi o handel kontraktami CFD na platformie CFD, nie ma potrzeby korzystania z portfeli kryptowalutowych – a to sprawia, że ochrona Twoich zysków jest łatwiejsza. Platformy do handlu kontraktami CFD oferują także systemy rekompensat. Sprawdź polecane przez nas platformy do handlu kontraktami CFD tutaj:

Opcje odzyskiwania kluczy

W przeciwieństwie do wielu innych portfeli kryptowalutowych, eToro Wallet nie daje Ci dostępu do Twoich kluczy prywatnych. Robi to, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich kradzieży, a jednocześnie chroni Cię przed utratą dostępu do Twojego konta przez zapomnienie klucza. Jeśli kiedykolwiek zapomnisz hasła podczas logowania się na swoje konto, dostępna jest wygodna opcja odzyskiwania hasła.

Komentarze inwestorów kryptowalutowych

W sieci panuje powszechne przekonanie, że eToro Wallet jest pozytywnym dodatkiem do pakietu usług kryptowalutowych oferowanych już przez eToro i eToroX. Portfel jest wciąż stosunkowo nowy i ma, jak na razie, mniejszą bazę użytkowników niż bardziej znane marki. Choć trudno jest ocenić nastroje inwestorów na temat tego produktu, nie widząc recenzji i komentarzy, sam fakt, że nie ma żadnych skarg na ten produkt, jest pozytywnym znakiem.

Konkurenci

eToro Wallet vs Ledger Nano S

Ledger Nano S to portfel sprzętowy, który oferuje wysoki stopień bezpieczeństwa. Obsługując ponad 1000 różnych kryptowalut i tokenów, Nano S może zaakceptować znacznie większą część światowych walut cyfrowych w porównaniu do eToro Wallet. Ta istotna zaleta ma swoją cenę, która, choć niska, jest jednak droższa niż eToro Wallet, który jest darmowy.

Oba portfele są łatwe i intuicyjne w obsłudze, ale podczas gdy eToro Wallet pozwala łączyć się bezpośrednio z Internetem, Nano S wymaga połączenia z komputerem. To ogranicza funkcjonalność urządzenia, podczas gdy z eToro Wallet możesz wysyłać i odbierać kryptowaluty, gdziekolwiek jesteś.

eToro Wallet vs CoolWallet S

Zarówno eToro Wallet, jak i CoolWallet S są mobilnymi portfelami kryptowalutowymi, jednak ten drugi jest dość drogi – jego cena detaliczna wynosi około 99 USD. Wynika to głównie z faktu, że CoolWallet S jest tak naprawdę mobilnym portfelem sprzętowym. Oba są uważane za bardzo bezpieczne i oferują różne opcje odzyskiwania danych, które pomogą Ci w przypadku utraty dostępu do Twojego konta. CoolWallet S daje Ci dostęp do Twojego klucza prywatnego, podczas gdy eToro Wallet tego nie robi.

Obsługując tylko 22 kryptowaluty, CoolWallet S jest mocno ograniczony w porównaniu z eToro Wallet. Jeśli jednak usuniesz tokeny ERC-20, które obsługuje ten drugi portfel, oba mobilne portfele akceptują praktycznie te same cyfrowe monety.

Ocena

 • RAZEM: 4.3
 • Mobilność – 4,9
 • Bezpieczeństwo – 3,4
 • Łatwość użycia – 4,9
 • Wsparcie dla kryptowalut – 3.9

FAQ

Czy portfel eToro Wallet jest bezpieczny?

Mimo że eToro jest portfelem programowym, jest on bardzo bezpieczny, chroniony przez wiele mechanizmów zabezpieczających.

Czy portfel eToro został zhakowany?

Do tej pory nie było żadnych doniesień o udanym włamaniu do portfela eToro.

Jak przelać bitcoiny z eToro do portfela?

Wejdź do swojego portfolio i wybierz transakcję, którą chcesz upłynnić i przenieść na swój portfel. Kliknij w opcję „Transfer” pod nagłówkiem „Zainwestowana kwota” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Portfel i usługi wymiany kryptoaktyw są świadczone przez eToro X Limited („eToro X”), spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowaną na Gibraltarze pod numerem 116348 z siedzibą pod adresem 57/63 Line Wall Road, Gibraltar. eToro X jest regulowanym dostawcą DLT, posiadającym licencję Gibraltarskiej Komisji ds. Finansów na mocy ustawy o inwestycjach i usługach powierniczych z numerem licencji FSC1333B.

Recent Content