Dlaczego Działanie w Oparciu o Cenę Akcji Jest Błędem?


Kupuj tanio i sprzedawaj drogo. Słyszałeś te rady niezliczoną ilość razy. Jest to najważniejsza wskazówka dla udanego inwestowania w akcje, wirtualna mantra doświadczonych inwestorów. Jest to również odwrotność tego, co robi wielu inwestorów.

Nie chodzi o to, że rozpoczynają oni z zamiarem kupowania drogo i sprzedawania tanio. Jednak zbyt często wykorzystują cenę – a w szczególności ruchy cenowe – jako jedyny sygnał do kupna lub sprzedaży. Akcje, które ostatnio poszły w górę, zwłaszcza te z dużą ilością mediów często przyciągają kolejnych nabywców, a to powoduje, że cena wzrasta jeszcze bardziej.

Ludzie są podekscytowani tym, co czytają i chcą mieć swój udział w wydarzeniu. Wchodzą w akcje, które są już w obrocie z wysoką ceną. Innymi słowy, kupują drogo.

Kiedy inwestorzy wykonują takie transakcje

Doświadczeni traderzy mogą zarabiać pieniądze wskakując i wyskakując z akcji, które przyciągnęły uwagę opinii publicznej. Nie jest to jednak gra dla niedoświadczonych i nie jest to inwestowanie. Istnieje niewątpliwe ryzyko i konsekwencje podatkowe, więc musisz wiedzieć, co robisz.

Są również inne kwestie, więc większość inwestorów powinna zostawić ten rodzaj działalności krótkoterminowym traderom, którzy się w niej znakomicie sprawdzają i którzy znają zawiłe reguły. Dla większości inwestorów próbujących złapać kawałek najnowszych iskrzących się akcji zazwyczaj oznacza zapłacenie zbyt dużo lub kupno zbyt drogo.

Niska sprzedaż może być złą decyzją

Druga strona rynku pojawia się, gdy akcje spadają. Większość inwestorów natychmiast chce się ratować i rozładowują się sprzedając akcje wraz z resztą rynku. Jednak sprzedawanie tanich akcji może być złą decyzją, kiedy podąża się tylko za ceną.

Istnieje wiele powodów, dla których cena akcji spada, a niektóre z nich nie mają nic wspólnego z zasadnością inwestycji. Często jest to tylko kwestia podaży i popytu, a to z kolei wynika z fali sentymentu. Nie zawsze jest to kwestia praktyczności. Dlatego też możesz zaprzepaścić szansę, gdy będziesz podążał tylko za zmianą ceny.

Okres bezpośrednio po spadku ceny akcji może być świetnym momentem na jej kupna na niskim poziomie. Zwłaszcza, gdy można określić, dlaczego cena akcji kształtuje się na niskim poziomie.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


Wniosek

Jeśli wszystko co wiesz o akcjach to ich cena, możesz – i prawdopodobnie będziesz – popełniać błędy inwestycyjne. Jeśli akcje mają dobry przebieg, to może być czas na wyprzedaż, a nie kupno. Pragnie się bowiem sprzedawać wysoko. Analogicznie, jeśli akcje upadły niczym kamień, to może być dobry czas na wejście. Kupuj zamiast sprzedawać lub kupuj taniej. Nie będziesz wiedział co robić jeśli nie zrozumiesz i nie wiesz o firmie więcej niż tylko jaka jest jej cena.

Jak zostać doświadczonym Inwestorem – przewodnik

1. Podstawy2. Tworzenia Portfela3. Formowanie Strategii4. Planowanie Przyszłości
Stwórz PlanDywersyfikacjaKupno i SprzedażInflacją
Cele InwestycyjneAkcjeRobo DoradcaPlanowanie Emerytury
Opłaty InwestycyjneSurowceFundusze InwestycyjneKryzys Rynkowy
Sposoby Budowania MajątkuNieruchomościETF?Równowaga Portfela
Zrozumienie siebieRynki ZagraniczneAktywnie a Pasywnie
Rynek ForexFundusze Długoterminowe
ObligacjeSpółki Dywidendowe
Reinwestowanie Dywidendy

Recent Content