Co to Jest Rynek Kasowy Spot?

Rynek kasowy spot to rynek, na którym handluje się papierami wartościowymi, towarami lub walutami „od ręki” i natychmiast dostarcza się je kupującemu. Terminu spot używa się również do określenia aktualnej ceny towaru, np. złota czy srebra, a także do określenia transakcji, która jest dokonywana natychmiast, a nie będzie dokonana w przyszłości.

Gdzie mamy do czynienia z cenami i rynkiem spot?

Jeśli kiedykolwiek handlowałeś złotem lub srebrem wiesz, że każdy towar ma swoją cenę spot. Na przykład spotowa cena złota odnosi się do ceny, po której możesz teraz kupić i otrzymać swoje złoto. Podobnie – kurs spot mówi, ile będzie Cię kosztować kupno i otrzymanie waluty obcej. Możesz to zobaczyć w każdym kantorze na każdym lotnisku.

Co warto wiedzieć o rynku spot

Rynki spot nazywane są także „rynkiem fizycznym” lub „rynkiem kasowym”, ponieważ handel i wymiana towarów odbywa się natychmiast. Jednym z najbardziej znanych rynków spot jest rynek walutowy, na którym waluty są wymieniane natychmiast po kursie spot.

Rynki spot są przeciwieństwem rynków futures, gdzie transakcje zawierane są później i opierają się na cenach terminowych.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.