Co to jest CashBack – czym jest dla klienta, a czym dla sklepu?

Jeden z najbardziej uznanych obecnie mechanizmów promocyjnych czyli promocje typu cashback przynoszą korzyści zarówno konsumentom, jak i sklepom. Poniżej znajduje się więcej informacji na temat tego, co oznacza cashback i jak działa.

Jeden z najbardziej uznanych obecnie mechanizmów promocyjnych czyli promocje typu cashback przynoszą korzyści zarówno konsumentom, jak i sklepom. Poniżej znajduje się więcej informacji na temat tego, co oznacza cashback i jak działa.

Co to jest Cashback i jak działa?

Jak sama nazwa wskazuje Cashback oznacza zwrot pieniędzy w zamian za zakupy. Jak zatem działa zwrot pieniędzy i jak można go wykorzystać w swoim biznesie?

Przy zakupach u wybranego sprzedawcy, po potwierdzeniu zakupu, otrzymujesz zwrot pewnej części swoich wydatków.

Co to jest CashBack? To pieniądze zwracane klientom w gotówce po dokonaniu zakupu. Cashback jest nagrodą przyznawaną klientom za dokonanie zakupów w Twoim sklepie. Kwota zwrócona (cashback) to procent kwoty, którą klient wydał na dany artykuł. Odsetek zwrotu gotówki jest różny w zależności od sprzedawcy detalicznego, przy czym niektóre firmy oferują wyższe stawki zwrotu gotówki niż inne.

Dlaczego sklepy tak postępują?

Dla wyjaśnienia, to strony cashback oferują zwrot, a nie sklepy (czy punkty detaliczne) na ich stronie internetowej. Sklepy dołączają do sieci partnerskiej, która daje innym stronom sposób na zarabianie pieniędzy poprzez ich reklamę. Zasadniczo otrzymują zapłatę za reklamowanie strony sklepu, gdy wysyłają klienta płacącego na ich stronie internetowej.

Po potwierdzeniu transakcji, sklep płaci sieci partnerskiej część wartości sprzedaży, a następnie przekazuje część tej kwoty z powrotem do serwisów cashback. To, co dzieje się potem, to miejsce, w którym jesteś Ty: klikając na sprzedawcę ze strony internetowej cashback, dodają swoją prowizję do Twojego konta, gdy tylko otrzymają płatność.

Jest to bardzo korzystne dla sklepu, ponieważ nie bierze on udziału w wypłacaniu prowizji.

Okazuje się, że osoby, które otrzymują zwrot pieniędzy z zakupów zazwyczaj przeglądają więcej produktów i dodają ich więcej do swojego koszyka, by skorzystać z oszczędności, co daje sklepom dodatkową korzyść, której nie uzyskają ze współpracy z serwisami bez cashbacku.

Jak oszczędzać pieniądze online

Dokonując zakupów online, wystarczy zalogować się na swoje konto jednej ze stron cashback i przejść do sklepu, w którym chcesz dokonać zakupu. W ten sposób będziesz zyskiwał na każdym dokonanym zakupie – niezależnie od tego czy rezerwujesz wakacje, bilety lotnicze lub kolejowe, kupujesz artykuły spożywcze, ubezpieczasz samochód czy wybierasz prezenty na Boże Narodzenie. To naprawdę jeden z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach.

Zajrzyj również na kody i vouchery, które możesz wykorzystać wraz z ofertami Cashback. Dzięki temu przy zakupie możesz zaoszczędzić podwójnie. Pamiętaj tylko, że możesz korzystać tylko z kuponów jednego dostawcy Cashback. W przeciwnym razie możesz nie być w stanie uzyskać cashhbacku.

Jeśli chodzi o wypłatę pieniędzy, które zdobyłeś na swoim koncie Cashback, firmy te oferują wiele metod wypłaty, w tym niektóre z nich dają nawet dodatkowy bonus. Zatem, jeżeli zarobiłeś 100 PLN z Cashbacku możesz otrzymać aż 110 PLN. Oprócz tego, że możesz dokonać wypłaty bezpośrednio na konto PayPal lub konto bankowe możesz również skorzystać z szerokiej gamy kart podarunkowych dla klientów indywidualnych.

Możesz również zarobić pieniądze zachęcając swoich przyjaciół do zapisania się do danego serwisu poprzez ich systemy bonusowe. Zaprosisz swoich znajomych do przyłączenia się do strony cashback, a zarobisz bonus za polecenie za każdego kto zarejestruje się poprzez Twój link.

Jak zaoszczędzić pieniądze na artykułach spożywczych

Tak więc już teraz wiesz, że możesz dołączyć do strony cashback i odzyskać pieniądze robiąc zakupy online, ale czy wiesz, że możesz również użyć ich aplikacji, aby zaoszczędzić część swoich wydatków przy zakupie artykułów spożywczych w swoim ulubionym supermarkecie?

Źródło: cashbackworld.com

W aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS znajdziesz oferty produktów spożywczych, które pozwolą Ci odzyskać pieniądze za codzienne zakupy.

Pobierz aplikację, zaloguj się na (lub utwórz) swoje konto, przejdź do sklepów z artykułami spożywczymi i przeglądaj dostępne oferty. Kliknij na wybraną ofertę, zrób zdjęcie paragonu i wyślij go przez aplikację. Po potwierdzeniu pieniądze zostaną dodane do twojego konta.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


Jak zacząć otrzymywać cashback

Oszczędność pieniędzy jest prosta i może być przeprowadzona w kilku szybkich i łatwych krokach. Dołącz do jednego z serwisu za darmo – wystarczy wypełnić formularz i zostać członkiem.

Wyszukaj najlepsze promocje i ekskluzywne oferty – w tym cashback, kody rabatowe i wyprzedaże sezonowe w swoich ulubionych sklepach. Przeglądaj sklepy takie jak Tesco, Żabka, BP jak również dziesiątki tysięcy innych, które dostępne są na stronach z cashbackami. Kliknij w określone kategorie sklepów za pomocą paska nawigacyjnego lub odwiedź stronę sklepu, aby uzyskać najlepsze oferty na dany dzień.

Kiedy pieniądze pojawią się na Twoim koncie, możesz wybrać metodę wypłaty i otrzymać je jako przelew bankowy, transfer na konto PayPal lub jedną z kart podarunkowych. Większość serwisów cashback wypłaca pieniądze w ciągu siedmiu dni w przypadku większości metod płatności.

Kart Kredytowe z CashBack

Karty kredytowe z cashback działają poprzez oferowanie posiadaczowi karty rabatu na zakupy dokonane kartą. I choć nagrody mogą mieć również formę punktów lub mil, wielu użytkowników preferuje standardowy cashback.

Co to jest karta kredytowa typu CashBack?

Karta kredytowa cashback jest zwykłą kartą, która oferuje nagrody pieniężne za wydane pieniądze. Kiedy dokonujesz zakupu za pomocą karty kredytowej cashback otrzymujesz zwrot gotówki za określoną część zakupu. Przykładowo możesz zarobić od 1% do 5% na każdym zakupie. Niektóre karty kredytowe, które oferują nagrody pieniężne mogą również oferować wyższy zwrot z zakupów z określonej kategorii wydatków. Na przykład możesz zarobić 3% zwrotu w sklepach spożywczych lub na stacjach benzynowych.

Niektóre karty oferują również bonus cashback na specjalne kategorie, które ulegają zmianie co jakiś czas. Przykładowo, w tym kwartale możesz otrzymać 5% zwrotu z zakupów w danym sklepie spożywczym, po czym w następnym kwartale zwrot w tym sklepie wróci do standardowej stawki 1%. Inna kategoria, np. wydatki w restauracjach będą wtedy wynosić aż 5% zwrotu.

Jak uzyskać cashback z karty kredytowej?

Zazwyczaj po dokonaniu zakupów za pomocą karty kredytowej z możliwością zwrotu gotówki, nie trudno odzyskać pieniądze. W rzeczywistości realizacja nagród za punkty na stacji benzynowej jest często trudniejsza niż zwrot cashback.

Większość wystawców kart oferuje możliwość realizacji zwrotu bezpośrednią na konto bankowe. Niektóre karty kredytowe oferują nam punkty, które można wymienić na gotówkę lub inne formy, jak karty upominkowe, produkty lub rezerwacje turystyczne.

Nagrody pieniężne mogą również pomóc w utrzymaniu bilansu karty kredytowej, ponieważ zwrot może być automatycznie naliczany do salda karty kredytowej. Jeśli pomaga to Ci spłacić rachunek karty kredytowej, to również poprawia Twoją ocenę zdolności kredytowej.

Wysokość zwrotów CashBack

Na rynku są dziesiątki kart kredytowych z możliwością zwrotu gotówki więc jak znaleźć tę, która jest najlepsza? Zacznijmy od zastanowienia się nad tym jakie zakupy najczęściej umieszczasz na swoich kartach kredytowych. Przyjrzyj się kartom, które oferują więcej niż 1% zwrotu gotówki za wszystkie transakcje i porównaj je z kartami, które oferują zwrot gotówki przy niektórych transakcjach i tylko jeden 1% zwrotu przy pozostałych. Możesz również wziąć pod uwagę kartę, która oferuje więcej gotówki do określonej kwoty przy kwalifikujących się zakupach w danym kwartale. Możesz nawet rozważyć użycie wielu kart przy różnych rodzajach zakupów.

Dalej sprawdź roczną opłatę za kartę jeśli taka istnieje. Płacenie rocznej składki może nie mieć sensu jeśli zarobisz mniej na zwrotach w ciągu roku. Jeśli karta odstąpi od opłaty w pierwszym roku sprawdź, jaka będzie opłata w kolejnych okresach.

Jeśli przewidujesz, że nie będziesz mógł spłacić salda w całości w ciągu jednego miesiąca, wówczas warto również porównać oprocentowanie naliczone na karcie cashback z innymi kartami. Płacenie wyższego oprocentowania może szybko przewyższać wartość nagród cashback.

Na koniec zastanów się nad bonusem startowym jeśli taki oferuje. Wiele kart cashback oferuje bonusy gotówkowe od 100 PLN do 200 PLN przy rozpoczęciu korzystania z karty i spełnieniu minimalnych wymagań dotyczących wydatków. Upewnij się, że rozumiesz ile zakupów musisz zrobić i w jakim okresie, aby otrzymać taki bonus. Na przykład, w ciągu pierwszych trzech miesięcy możesz być zmuszony wydać 1000 PLN, aby uzyskać bonus w wysokości 100 PLN. I zastanów się co się stanie po uzyskaniu tego bonusu w pierwszym roku. Jeśli karta wypłaci Ci tylko zryczałtowany 1% zwrot to może lepiej będzie, jeśli karta wypłaci Ci 2% lub więcej nawet jeśli nie ma bonusu startowego.

Często zdarza się również, że karty cashback oferują niskie oprocentowanie dla nowych klientów przez 6 miesięcy lub więcej.

Czym jest cashback z punktu widzenia sklepu i biznesu?

Serwisy Cashback otrzymują prowizję od sprzedawców za skierowanie Cię na ich stronę internetową. Większość stron oferujących zwrot pieniędzy zwraca Ci część tej prowizji, a najbardziej hojne strony Cashback oddają Ci nawet do 105% tego, co płacą im sprzedawcy. Dodatkowe 1-5% pochodzi z przychodów z reklam i innych usług, które świadczą na swoich stronach internetowych.

Pojęcie „cashback”

Większość firm uznaje dziś cashback za promocję idealną. Wiele bowiem osób dokonujących zakupów w dużych sklepach i supermarketach dostrzega wartość w dokonywaniu zakupów typu cashback.

Z cashbackiem nie trzeba przeceniać swoich produktów co zapobiega zaniżeniu wartości oferty. Jednocześnie sklepy są w stanie zapewnić nabywcom finansową zachętę. Dzięki temu można zadowolić klientów bez obniżania ceny lub przeceniania swoich produktów.

Mówiąc prościej, promocje typu cashback są dla sklepów świetną okazją do zwiększenia sprzedaży, skierowania sprzedaży poprzez dane kanały i nagradzania klientów. Mając na uwadze znaczenie ustalonych promocji przeanalizujmy szczegóły związane ze zwrotem pieniędzy i jego działaniem.

Co oznacza cashback dla Twojego biznesu

Wiele stron internetowych i firm obsługujących karty kredytowe oferuje dziś konsumentom łatwy sposób na otrzymanie gotówki – Cashback. Klient dokonuje zakupów jak zazwyczaj i otrzymuje za to niewielką sumę pieniędzy. Chociaż cashback nie czyni nikogo bogatym w ciągu tygodnia, miesiąca, a nawet roku to zachęca do zakupów.

Kupując można zyskać więcej niż tylko korzyści wynikające z zakupionego przedmiotu. Jak więc ma to pomóc w rozwoju Twojego biznesu lub jakiejkolwiek firmy? Dojdę do tego za chwilę, ale najpierw musimy zrozumieć co oznacza zwrot pieniędzy w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Generalnie programy premii cashback są oferowane przez wydawców kart kredytowych i serwisu internetowe klientom, gdy po raz pierwszy rejestrują się oni na kartę kredytową lub rejestrują się w serwisie.

Programy Cashback zapewniają klientom procentowy udział w każdym zakupie dokonanym za pomocą karty kredytowej lub aplikacji do Cashback. Klienci często otrzymują zwrot pieniędzy raz w miesiącu i muszą zwrócić się o zwrot gotówki w formie przelewu lub transferu do portfela elektronicznego. Dodatkowo istnieje także wymóg minimalnej ilości pieniędzy do zwrotu.

Na stronach internetowych często można znaleźć promocje zwrotu gotówki zarówno w przypadku konkretnego produktu, jak i ogólnej oferty, która obejmuje szeroki wachlarz produktów. Produkty w przypadku których klienci mogą skorzystać z możliwości zwrotu będą im dobrze widoczne. Dodatkowo klienci otrzymają instrukcje, w jaki sposób mogą odebrać nagrodę po zrealizowaniu zamówienia.

Oferty zwrotu gotówki muszą zostać zgłoszone w określonym czasie po złożeniu zamówienia. Klienci, którzy kupują produkty promocyjne online otrzymują z reguły płatność w ciągu kilku tygodni od momentu złożenia wniosku o zwrot.

Z reguły są one ograniczone czasowo i podlegają określonym warunkom i aby otrzymać pieniądze klienci muszą spełnić określone kryteria. Głównym celem promocji cashhback jest zachęcenie klientów do zakupu produktów danej firmy.

Jak działa promocja cashback

Sklep może oferować zwrot pieniędzy na kilka sposobów, w tym poprzez zakupy na stronie internetowej. Najczęstszą metodą jest jednak użycie karty kredytowej lub debetowej.

Chodzi o to, że im więcej klienci wydają za pomocą swojej karty kredytowej, tym więcej gotówki mogą uzyskać. Jeżeli na czas dokonają oni minimalnej płatności spłacając kartę i nie przekroczą swojego limitu, zwrot pieniędzy jest dla nich skutecznym sposobem na odzyskanie pieniędzy z dokonanych zakupów.

Oto jak to zazwyczaj funkcjonuje to dla klienta:

Dla przykładu, przy zwrocie Cashback w wysokości 5% klient może otrzymać zwrot 50 PLN z tytułu zakupu o wartości 1,000 PLN. Daje to klientom zachętę do zakupu produktu w konkretnym sklepie i pomaga firmie sprzedawać więcej.

Jak już wcześniej wyjaśniłem Cashback może być oferowany również za pośrednictwem witryn z możliwością zwrotu pieniędzy. W tym przypadku zwrot gotówki jest prowizją, którą firma oferuje stronom internetowym oferującym zwrot gotówki w celu skierowania ruchu na ich stronę. Strony oferujące cash back reklamują dany sklep lub firmę, a on płaci im prowizję, gdy wysyłają klienta na ich stronę sklepu.

Informacje końcowe o promocjach cash back

Promocje typu cashback są zrozumiałe i dostępne dla wszystkich rodzajów odbiorców co pozwala na zastosowanie ich na niemal wszystkich rynkach.

Cashbacki są dla kupujących świetnym sposobem na zdobycie pieniędzy, których w innym przypadku by nie uzyskali, a dla firm są doskonałą okazją do zwiększenia sprzedaży i rozwoju. Ponadto, ponieważ wymagają one od konsumentów dostarczenia danych w celu przetworzenia zwrotu, cashback może dostarczyć firmom cennych informacji na temat konsumentów.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.