BYTECOIN – Co to Jest, Wykresy oraz Trend w Polsce


ByteCoin (BCN) jest pierwszą cyfrową kryptowalutą opartą na technologii CryptoNote. ByteCoin działa od lipca 2012 roku i został stworzony zupełnie niezależnie od Bitcoina i jego rdzenia. Mimo to pod wieloma względami jest on podobny do Bitcoina. Główna różnica polega jednak na tym, że ByteCoin jest całkowicie anonimową kryptowalutą. Transakcje na ByteCoin nie mogą być powiązane z użytkownikami, ponieważ platforma wykorzystuje podpisy pierścieniowe (ring signature). Ta metoda maskuje rzeczywistego nadawcę transakcji, co zwiększa prywatność użytkownika.

Strona domowa projektu Bytecoin

ByteCoin jest wydobywany i wykorzystuje model PoW (Proof-of-Work) w połączeniu z wyżej wymienionym algorytmem CryptoNote. Nowy blok jest dodawany do blockchaina raz na dwie minuty, a górnicy są nagradzani cyfrowymi monetami BCN za wydobycie bloku. W sumie liczba cyfrowych monet BCN została ograniczona do 184,46 miliarda. Przy okazji, popularna kryptowaluta Monero wywodzi się z głównej kryptowaluty ByteCoin, która przenosi anonimowość i prywatność użytkowników na jeszcze wyższy poziom. Ponadto, twórcy projektu Monero twierdzą, że ByteCoin nie jest wystarczająco przejrzysty.

Ewolucja wartości Bytecoin (wykres cen)

Wykres historyczny bytecoin na przestrzeni lat 2014 – 2022

Jak korzystać z wykresu Bytecoin?

Wykres pokazuje zmiany BCN w wybranym okresie, który możesz zmienić na lewym dolnym marginesie. Na prawym dolnym marginesie możesz ustawić sposób wyświetlania osi pionowej: klasyczny (auto), logarytmiczny (log) lub procentowy (%).

Na górnym pasku znajdziesz zaawansowane narzędzia do zmiany stylu wyświetlania wykresu (liniowy, świecowy lub słupkowy). Możesz też zmieniać odstępy czasowe między punktami/świecami na wykresie. Zakres wynosi od 1 minuty (1m) do 1 miesiąca (M).

KUP: Jak i gdzie kupić Bytecoin

Cyfrowe waluty i tokeny można kupować i sprzedawać za pośrednictwem giełd internetowych i kantorów wymiany walut. Bytecoin jest jednak jedną z mniej znanych kryptowalut, które są znacznie trudniejsze do znalezienia niż na przykład Bitcoin. W rzeczywistości większość giełd kryptowalutowych nie obsługuje obecnie BCN. Lista giełd, na których można handlować Bytecoinem znajduje się na coinmarketcap.com. Jednak nie tylko sam zakup jest bardziej skomplikowany, ale także przechowywanie zakupionych monet. W rzeczywistości każdy wirtualny portfel obsługuje tylko niektóre kryptowaluty, więc w przypadku mniej znanych kryptowalut wybór jest bardzo ograniczony.

Mniej znane kryptowaluty kupuje się zwykle za Bitcoiny lub Ethereum. Bitcoiny możesz kupić na przykład za pośrednictwem giełdy Coinmate, gdzie możesz handlować bezpośrednio w koronach czeskich. Możesz też zdobyć Bitcoin w krajowych kantorach i kryptowalutach, ale często spotkasz się z niekorzystnymi kursami wymiany. Alternatywą jest giełda walutowa Coinbase, gdzie za zakupy kryptowalut można płacić online kartą kredytową. Bytecoin nie jest jeszcze dostępny w handlu poprzez kontrakty CFD.

Handel głównymi kryptowalutami poprzez brokerów CFD

Najważniejszymi kryptowalutami można handlować poprzez kontrakty u brokerów CFD. Zaletami tego sposobu handlu kryptowalutami są na przykład to, że nie musisz zajmować się przechowywaniem cyfrowych monet w wirtualnych portfelach, nie musisz martwić się o kradzież kryptowalut i, co najważniejsze, możesz osiągać zyski nawet wtedy, gdy wartość kryptowaluty spada.

Kurs wymiany Bytecoin

W każdej sieci kryptowalutowej użytkownicy wysyłają między sobą cyfrowe monety (zwane tokenami). W przypadku kryptowaluty Bytecoin, cyfrowe monety określane są skrótem BCN. Kurs wymiany określa wartość jednej monety (1 BCN), zwykle wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) lub bitcoinach (BTC).

Cena jest ustalana na podstawie giełd, na których handluje się Bytecoinem. Jednak na każdej giełdzie jest inna podaż i popyt, więc kursy mogą się nieco różnić w zależności od giełdy. Proste przeliczenie może także podać kurs wymiany BCN w stosunku do euro (EUR) lub polskiej złotówki (PLN).

Ważnym parametrem dowolnej kryptowaluty jest kapitalizacja rynkowa. Kapitalizacja rynkowa to całkowita wartość rynkowa wszystkich monet danej kryptowaluty, które są w obiegu. Oblicza się ją w bardzo prosty sposób jako całkowitą liczbę istniejących monet x cena jednej monety. Wartość wynosi obecnie około 3 257 000 dolarów.

Prognoza i Trendy dotyczące Bytecoin

Narzędzie do analizy technicznej analizuje dziesiątki wskaźników, w tym średnie ruchome, oscylatory i pivoty. Są one używane do obliczania prognozy dla wybranego przedziału czasowego, który możesz zmieniać w zakresie od 1 minuty do 1 miesiąca. Przewidywany rozwój sytuacji jest pokazany przez igłę wskaźnika, gdzie niebieski obszar przewiduje wzrost ceny Bytecoin (Kup), podczas gdy czerwona strefa ostrzega przed możliwym spadkiem ceny (Sprzedaj). Informacje te mogą być wykorzystane jako podstawa do prognozowania i przewidywania rozwoju kryptowaluty Bytecoin w wybranym okresie.

Oto jak kształtuje się zainteresowanie kryptowalutą Bytecoin w ostatnich 12 miesiącach w Polsce:

Recent Content