5 porad dla początkujących traderów

1. Nie ekscytuj się wysokimi bonusami

Bonusy są po to aby wspomagać twój początkowy kapitał, lecz nie są one za darmo. Gdy otrzymasz bonus nie oczekuj że zawrzesz jedną lub dwie transakcje i go wypłacisz. Aby móc wypłacić cały bonus inwestor musi zrealizować określoną w warunkach ilość transakcji. Oznacza to, że im wyższy jest bonus, tym będzie ci trudniej go wypłacić.

2. Uważaj na nie rzetelnych brokerów

Na rynku znajduje się wielu brokerów którzy nie posiadają licencji, a tym samym nie są uregulowani prawnie. Jedyne na co liczą to na wpłaty od niezorientowanych graczy. Pamiętaj, aby zawsze przed zarejestrowaniem się u danego brokera przeczytać jego opinię w sieci.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


3. Konta demo – wirtualne pieniądze są po to aby Ci pomóc

Większość brokerów Forex oferuje konta demonstracyjny. Radzę więc znalezienie odpowiedniego brokera który umożliwia grę wstępną na koncie demo. Jeżeli spodoba Ci się platforma to dopiero wtedy możesz dokonać depozytu za prawdziwe pieniądze.

4. Dobra porada czyli: Regulamin warty przeczytania

Wszystkie informacje dotyczące wypłat bonusów oraz wymaganego nim obrotu muszą znajdować się w regulaminie. Warto szczególnie zapoznać się z częścią dotyczącą bonusów i wypłat i upewnić się, że są one identyczne z ofertą dostępną na stronie internetowej. Jeśli czegoś nie wiesz to nie bój się napisać maila do danego brokera. Przynajmniej będziesz wiedział czy posiada rzetelny dział wsparcia klienta. Dowiedz się więcej na temat informacji zawartych w regulaminach.

5. Upewnij się że posiadasz wymagane dokumenty do dokonania wypłaty zanim wpłacisz pieniądze

Licencjonowani brokerzy wymagają odpowiednich dokumentów aby umożliwić ci wypłatę. Takimi dokumentami są najczęściej:

  • dowód osobisty ze zdjęciem
  • potwierdzenie adresu – na przykład rachunek za prąd, wyciąg bankowy lub wyciąg z karty kredytowej

Upewnij się że posiadasz wyżej wymienione dokumenty zanim dokonasz depozytu. Nie wpłacaj pieniędzy jeżeli ich nie posiadasz, ponieważ znacznie utrudnisz sobie zrealizowanie transakcji.