27-latek zebrał 10 mln USD na niezwykły fundusz inwestycyjny


27-latkowi udało się zebrać 10 milionów dolarów w celu stworzenia bardzo niezwykłego funduszu inwestycyjnego. Pieniądze zgromadził przy pomocy specjalisty od venture capital Andreessen Horowitza oraz firmy Union Square Ventures.

Wspomniany młody człowiek to Olaf Carlson-Wee, a jego pomysł na biznes to stworzenie funduszu, który będzie inwestował w kryptowaluty.

Oczywiście kwota, którą zebrał Carlson nie jest olbrzymia w świecie funduszy hedgingowych. Niemniej jednak jego Strategia jest dosyć rzadka, bowiem większość z nich inwestuję w akcję, obligacje lub waluty.

Czym więc jest kryptowaluta?

Kryptowaluta jest w zasadzie cyfrową i szyfrowaną wersją standardowych waluty. Jej cechą jest decentralizacja, co oznacza że nikt nie nadzoruje jej wartości. Najbardziej znaną kryptowalutę na rynku jest Bitcoin. Nie stworzył jej żaden rząd, uważana jest za bardzo bezpieczną, prywatną walutę, która pozwala na dokonywanie anonimowych płatności w sieci.

Nie jest ona jedyną, ponieważ aktualnie pracuje się nad stworzeniem kilku innych poważnych projektów związanych z kryptowalutami. Transakcje dokonywane za pomocą takiego pieniądze są rejestrowane za pomocą tzw. blockchain, czyli prywatnej księgi szyfrów.

kryptowaluty

Carlson-Wee przekonuje, że jest w stanie wybrać z rynku kryptowalutę, których wartość będzie rosła. Dzięki temu oczekuje, że inwestorzy będą zainteresowani uczestniczeniem w jego projekcie. Zapewnia, że jego biznes przyniesie bardzo duże zyski.

Firma Polychain będzie niewielkim przedsiębiorstwem zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych w San Francisco. Zatrudniać będzie bardzo niewielu ludzi, co sprawia, że będzie zupełnie inną firmą, niż te z Wall Street.

Właściciel firmy przekonuje, że jego doświadczenie z kryptowalutami jest o wiele cenniejsze niż wiedza specjalistów z Wall Street.


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


Badanie jakościowe

Zamiast przeprowadzać rozmowy ze specjalistami od spółek giełdowych czy przeglądać wyniki firm ratingowych, Carlson spędza czas na przeglądaniu dokumentów opisujących protokoły bezpieczeństwa i rozmawia z programistami. Motel jego firma jest podobne do tych, które już istnieją w przestrzeni. Przykładem takiej działaności jest MetaStable – niewielka firma zlokalizowana również w San Francisco, a stworzona w roku 2014. Firma zarządza kilkoma milionami dolarów.

Inwestorami są najczęściej ludzie, którzy już próbowali handlu bitcoinem, natomiast dzisiaj zainteresowani są także zarabianie na innych kryptowalutach. Rynek ten jest bardzo świeży i wymaga ogromnej wiedzy technicznej, która pozwoli rozwiązywać ciągle pojawiające się problemy.

Recent Content