24 sprawdzone pomysły na prosty biznes online dla każdego

Przeglądnąłem opinie w sieci i zebrałem w jednym miejscu wszystkie sprawdzone pomysły na biznes, który można rozpocząć w domu online. Jeśli nudzi Cię praca na etat, być może jest to coś, co mógłbyś przemyśleć. Żyjemy w czasach, w których mamy naprawdę ogromne możliwości, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy za pośrednictwem Internetu.

Przeglądnąłem opinie w sieci i zebrałem w jednym miejscu wszystkie sprawdzone pomysły na biznes, który można rozpocząć w domu online. Jeśli nudzi Cię praca na etat, być może jest to coś, co mógłbyś przemyśleć. Żyjemy w czasach, w których mamy naprawdę ogromne możliwości, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy za pośrednictwem Internetu. Chociaż kiedyś zarabianie w ten sposób mogło być dla ludzi czymś dziwnym i niespotykanym, to jednak obecne realia pokazują, że biznes online jest czymś, czego może spróbować każdy człowiek.

Na początku najlepszym sposobem będzie poznanie swoich mocnych i słabych stron. Celem jest poznanie w czym jesteś dobry i na tej podstawie wybrał taki biznes, który będzie nie tylko przyjemną pracą, ale również i pasją. Zastanów się więc nad tym, co umiesz robić i dopasuj do siebie te sposoby, które wydają Ci się być najbliższe temu, co potrafisz.

Oto jakie biznesy online prowadzą ludzie w sieci

Świat coraz bardziej przenosi się do Internetu i coraz więcej osób zarabia poprzez swoje biznesy online. Nie każdy człowiek bowiem będzie czuł się dobrze w pracy z jasno określonymi ramami czasowymi. Jeśli nieco bardziej pociąga Cię myśl, że mógłbyś pracować zdalnie i być swoim własnym szefem, to koniecznie przejrzyj poniższe pomysły na biznes online i wybierz ten, który najbardziej Ci się spodoba. Musisz pamiętać, że przecież nigdy nie jest za późno, aby coś zmienić w swoim życiu.

1. Prowadzenia bloga

Prowadzenie blogów jest bardzo popularnym biznesem online, szczególnie w obecnych czasach. Ludzie chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami i publikują je na swoich blogach. Zastanów się nad tym, o czym mógłbyś pisać. Zadaj sobie pytanie, co może zaciekawić ludzi wokół i po prostu zabierz się do tworzenia treści. Oczywiście, aby zarobić na swoim blogu musisz postarać się albo o współpracę z innymi osobami lub markami, albo o umieszczenie na swojej stronie reklam. Jeśli przyciągniesz do siebie odpowiednią ilość osób, które chętne są, aby czytać treści, jakie publikujesz, to przełoży się to na zarobki, jakie będziesz mógł wyciągnąć ze swojego bloga. Blog to jeden z najpopularniejszych w dzisiejszych czasach biznes online.

15 Sposobów na zarabianie pieniędzy na blogu jako biznesie

W ciągu ostatnich lat blogerzy prowadzący biznes w sieci zarabiają pieniądze na jeden lub wiele z następujących sposobów:

1. Google Adsense9. Konsultacje
2. Systemy reklamowe / sieci wydawców10. Współpraca partnerska z markami
3. Reklamy afiliacyjne (programy partnerskie)11. Sponsoring podcastów
4. Treści sponsorowane12. Szkolenia prywatne
5. Wyświetlanie materiałów reklamowych13. Wystąpienia na konferencjach
6. Promocja w mediach społecznościowych14. Sprzedaż książek
7. Promocja cudzych treści15. Pisanie jako freelancer
8. Kursy

2. Marketing afiliacyjny (program partnerski)

Marketing afiliacyjny jako biznes polega głównie na promowaniu produktów, które są własnością innych osób. Możesz więc zająć się promowaniem książek, seriali, czy też przedmiotów lub usług. Jeśli ktoś dzięki Twojemu poleceniu zakupi dany produkt, to otrzymasz za niego odpowiedni procent od sprzedaży. Jest to metoda, która sprawdzi się najlepiej wśród osób, które mogą pochwalić się sporym gronem znajomych lub popularnym profilem w mediach społecznościowych. Celem tego biznesu online jest, aby jak najwięcej osób kupiło daną rzecz dzięki Twojemu poleceniu. Ten sposób możesz połączyć z prowadzeniem bloga. Jeśli masz już nieco czytelników, to spróbuj polecić swoim czytelnikom jakiś produkt, na którym możesz zarobić i stworzyć z tego biznes.

9 technik i sposobów promocji programów partnerskich w biznesie

 1. PPC (Reklama Pay Per Click)
 2. Media społecznościowe
 3. SEO
 4. Blogowanie
 5. Filmiki Jak to zrobić
 6. Kupony / Rabaty / Zniżki
 7. Marketing e-mail
 8. Webinaria
 9. Recenzje
Wygląd panelu programu partnerskiego | Zarabianie w Internecie
Przykładowy panel programu partnerskiego

3. Stworzenie własnej strony internetowej

Jeśli szukasz sposobu na biznes online, który pozwoli Ci nieco zarobić, to być może stworzenie swojej witryny internetowej, która skierowana będzie w stronę konkretnej grupy odbiorców, będzie dobrym pomysłem. Jeśli znasz się na jakimś temacie, to taka strona internetowa z pewnością przyciągnie do siebie użytkowników, którzy poszukują odpowiedzi na konkretne pytania lub po prostu chcą się czegoś nowego dowiedzieć.

Ten sposób również możesz połączyć z marketingiem afiliacyjnym, który pozwoli Ci zdobyć dodatkowe dochody. 

Dobrze sprawdzą się również na takiej stronie reklamy. W przeciwieństwie do bloga, strony internetowej tego typu nie musisz prowadzić na bieżąco – wystarczy, że zapełnisz ją odpowiednimi treściami.

Przydatne wskazówki biznesowe dotyczące tworzenia strony internetowej

 • Pomyśl o tym co Twoi odbiorcy chcą wiedzieć, a nie tylko o tym co chcesz im przekazać.
 • Skorzystaj z pomocy profesjonalistów przy tworzeniu szaty graficznej strony. Nieprofesjonalna strona może potencjalnie zniechęcić odbiorców.
 • Regularnie aktualizuj swoją stronę, szczególnie jeśli zawiera ona informacje o cenach.
 • Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są poprawne i łatwe do znalezienia przez potencjalnych klientów.
 • Promuj swoją stronę internetową w materiałach marketingowych i umieszczaj ją na wizytówkach.
 • Dowiedz się, jak sprawić, by Twoja strona była łatwa do znalezienia przez wyszukiwarki internetowe, takie jak Google. Nazywa się to optymalizacją pod kątem wyszukiwarek (SEO).

4. Opublikuj książkę lub stwórz ebook

Jeśli masz wiedzę na dany temat i umiesz przekazać ją innym lub po prostu dobrze piszesz i chcesz spróbować swoich sił jako autor książki, to dobrym pomysłem na biznes online będzie wydanie jej oraz następnie – sprzedaż. Warto również abyś przemyślał opublikowanie płatnego ebooka jako biznes w sieci. Tutaj proces publikacji będzie zdecydowanie tańszy niż w przypadku standardowej książki, bowiem potrzebna będzie Ci do tego ewentualnie strona internetowa, na której użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do Twojej książki w wersji elektronicznej. Jeśli chcesz zarobić na całym procesie nieco więcej – staraj się reklamować swoje dzieło wszędzie, gdzie to tylko możliwe tak, aby jak najwięcej osób się o nim dowiedziało.

Jak napisać Ebook w prostych krokach

1. Wybierz temat, który pasuje do potrzeb Twojej publiczności.7. Podkreśl cytaty lub statystyki.
2. Nakreśl zarys każdego rozdziału swojego ebooka.8. Umieść stosowne wezwania do działania (CTA)
3. Podziel każdy rozdział i zaplanuj jak go napisać.9. Przekonwertuj do formatu PDF.
4. Zaprojektuj ebook (szata graficzna).10. Stwórz dedykowaną stronę www dla Twojego ebooka.
5. Zaprojektuj okładkę.11. Promuj
6. Dołącz wizualizacje i grafiki.

5. Stworzenie własnego kursu online

Sprzedawać w Internecie można nie tylko produkty, ale również usługi. Jeśli jesteś w czymś dobry, to warto, abyś spróbował stworzyć swój własny kurs online. Pomożesz ludziom z tym, na czym się znasz. Niezależnie od tego, czy potrafisz posługiwać się jakimś językiem, czy też dobrze czujesz się w roli trenera osobistego i możesz wskazać ludziom drogę, jaką powinni podążać – zawsze znajdziesz osoby, które chętne będą zapłacić za Twój kurs i skorzystać z oferowanej im wiedzy. Zastanów się nad tym biznesem online i pomyśl co robisz dobrze, a następnie zaplanuj jak mógłbyś przekazać tę wiedzę innym.

Jeśli chcesz stworzyć dochodowy biznes online, najważniejszą rzeczą jest zapoznanie się ze swoją grupą odbiorców. Dowiedz się, jakie są ich zainteresowania i opracuj najlepszy pomysł na kurs. Zależnie od rodzaju kursu, który sprzedajesz, być może będziesz musiał wykonać dodatkowe analizy. Dla przykładu, jeśli chcesz sprzedawać szkolenia firmom B2B, dobrym pomysłem jest nawiązanie kontaktu z istniejącymi klientami i zrozumienie ich potrzeb. Powinieneś to zrobić jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia kursu jako płatnego biznesu.

Bez względu na sytuację, jeśli użytkownicy widzą, że rozwiązujesz ich istotny problem i że nauczą się czegoś nowego, na pewno zainteresują się zakupem kursu.

Skuteczny kurs to taki, który zawsze:

 • Rozwiązuje jakieś problemy.
 • Uczy nowych umiejętności.
 • Pomaga osiągnąć określony cel.
Pamiętaj, że twoje doświadczenie może być źródłem cennych informacji dla młodszych specjalistów, a tym samym dobrym dla Ciebie biznesem internetowym.

6. Prowadzenie kanału na YouTube

YouTube jest jednym z najpopularniejszych serwisów wideo, a tym samym świetnym biznesem dla wielu twórców. Ogromna ilość osób zaczynała od nagrywania prostych filmików, aby koniec końców – móc utrzymywać się ze swojej pasji. Jeśli uważasz, że masz ciekawy charakter, nie brakuje Ci charyzmy i uważasz, że dobrze mógłbyś się odnaleźć w świetle reflektorów – spróbuj swoich sił i nagraj pierwsze wideo. Wcześniej jednak musisz zastanowić się nad tym, co chciałbyś pokazać swoim widzom. Jeśli lubisz gry komputerowe – może odnalazłbyś się w roli streamera?

Monetyzacja: Jak zarabiać pieniądze z kanału Youtube

YouTube to świetny biznes online i sposób na generowanie dodatkowego dochodu. Możesz tworzyć filmy po to, aby zwiększyć swoje dochody lub wykorzystać istniejące treści w nowy sposób, aby powiększyć swój pasywny dochód. Oto sprawdzone sposoby na zarabianie pieniędzy z filmów na Youtube:

 1. Wykorzystaj AdSense, aby uzyskać przychody z reklam
 2. Zacznij tworzyć jako YouTube Partner
 3. Współpracuj z firmami, aby tworzyć sponsorowane treści, które wykorzystują dostęp do swojej bazy widzów
 4. Licencjonuj treści, które tworzysz dla innych firm i sponsorów
 5. Sprzedawaj towary związane z Twoimi filmami
 6. Pobieraj bezpośrednie opłaty od swoich widzów i fanów za pomocą Patronite
 7. Zorganizuj kampanię crowdfundingową

7. Zaprogramowanie swojej aplikacji

Programiści są ludźmi, którzy nie mogą narzekać na brak pieniędzy. Jeśli komputery nie są Ci obce i nic nie stoi Ci na przeszkodzie, abyś mógł nauczyć się jakiegoś języka programowania – wybranie tej ścieżki będzie naprawdę dobrym pomysłem na zarabianie. Pamiętaj jednak, że nauka programowania podobna jest do nauki języka obcego – początki zawsze są trudne, a cały proces – długotrwały. Jeśli jednak uważasz, że nie brakuje Ci motywacji i poradzisz sobie z tym zadaniem – do dzieła.

4 Aplikacje, które pomogą Ci nauczyć się programować


Czy wiesz, że już teraz możesz…?

Inwestować
w Akcje
(pełna lista)

Inwestować
w Waluty
(pełna lista)

Inwestować
w ETF-y
(pełna lista)

Kopiować
Innych
(pełna lista)

Ostrzeżenie o ryzyku: {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Twój kapitał jest obciążony ryzykiem. Obowiązują także inne opłaty. Szczegółowe informacje znajdziesz na etoro.com/trading/fees.


8. Naucz się obsługi mediów społecznościowych

Nie każdy człowiek, który prowadzi swoją firmę (nie tylko online) jest w stanie obsługiwać social media. W dzisiejszych czasach, kiedy te są tak niesamowicie popularne, masz idealną okazję, aby nieco dorobić, jeśli umiesz obsługiwać popularne serwisy społecznościowe. Firmy często poszukują ludzi, którzy mogliby zająć się obsługą Facebooka czy Instagrama. Jeśli umiesz poprowadzić profil tak, aby ten przyciągał do siebie nowych użytkowników, zainteresowanych treściami, które zamieszczasz, to warto, abyś rozejrzał się wokół i znalazł kogoś, kto mógłby potrzebować Twojej pomocy.

Oto niektóre z kluczowych obowiązków menedżerów mediów społecznościowych:

 • Realizacja planu marketingowego.
 • Ustalenie harmonogramu publikowania postów.
 • Tworzenie wizerunku marki.
 • Wspieranie strategii promocyjnych.
 • Tworzenie strategii przywiązania klientów.
 • Opracowanie planu konwersji.
 • Współpraca z SEO.
 • Analiza danych.
 • Tworzenie treści.

9. Prowadzenie kampanii SEO

SEO, czyli Search Engine Optimization jest bardzo ważnym zagadnieniem, które już nie raz mogłeś gdzieś zasłyszeć. Jeśli obsługa internetu nie jest Ci obca, potrafisz pisać i chcesz nauczyć się czegoś nowego, to zajęcie się tematem SEO będzie najlepszym, co możesz zrobić. Strony internetowe otaczają nas zewsząd, toteż Ty jako osoba, która zajmuje się ich optymalizacją pod kątem silnika wyszukiwania, mógłbyś naprawdę wiele zarobić i stworzyć z tego dobry biznes online. Wcześniej jednak musisz nabyć odpowiedniej wiedzy oraz zobaczyć, jak w praktyce działa SEO. Wszystko jednak przed Tobą, jeśli jesteś odpowiednio zmotywowany.

8 sposobów na zarabianie pieniędzy online dzięki SEO

 • Zdalna praca dla agencji marketingowej.
 • Sprzedaż produktów na swojej stronie internetowej (eCommerce)
 • Dropshipping produktów innych ludzi na swojej stronie internetowej.
 • Pobieranie opłat za konsultacje z klientami.
 • Sprzedaż usług white label SEO innym agencjom.
 • Organizowanie seminariów i pobieranie opłat za uczestnictwo.
 • Monetyzacja ruchu na blogu
 • Sprzedaż kursów online lub ebooków nt. SEO

10. Bycie copywriterem

Nie każdy człowiek umie posługiwać się swoim językiem na tyle dobrze, aby móc pisać teksty kierowane do tysięcy odbiorców. Jeśli jednak uważasz, że Twoje umiejętności posługiwania się językiem polskim stoją na odpowiednim poziomie i nie jest dla Ciebie problemem spędzanie wielu godzin dziennie przed ekranem monitora, to zdecydowanie powinieneś rozważyć tego typu biznes lub pracę online. Szczególnie dobrze odnajdą się w niej osoby, które potrafią sprzedawać za pomocą słów, bowiem to właśnie jest celem copywritingu. Umiesz pisać tak, aby przekonać do czegoś ludzi? Jeśli tak, to znaczy, że to biznes dla Ciebie.

Co to jest copywriting?

Copywriting to proces pisania materiałów promocyjnych mających na celu przekonanie czytelnika do podjęcia jakiegoś działania. Może to być dokonanie zakupu, rejestracja na stronie lub zaangażowanie się w produkt / usługę danej firmy. Copywriterzy są zasadniczo sprzedawcy używający słowa pisanego, aby pozyskać klientów.

Copywriter tworzy teksty do materiałów promocyjnych, włączając w to:

Reklamy w telewizji, radiu, prasie, internecieInformacje prasowe
BroszuryPrzewodniki typu „jak to zrobić”
Strony internetowePosty na blogu
Formularze rejestracyjne.E-maile
Skrypty sprzedażoweBillboardy

11. Udzielanie korepetycji online

Jakże wiele jest uczniów, którzy potrzebują pomocy w przedmiotach, z którymi sobie nie radzą. Kiedy myślimy o korepetycjach, to pierwszym, co przychodzi nam do głowy jest matematyka. Jeśli dobrze znasz się na liczbach i zawsze byłeś dobry z matematyki, to warto by było, abyś spieniężył swoje umiejętności i przy okazji pomógł wielu osobom, które nie są z tego przedmiotu tak dobre, jak Ty. Sprawa wygląda podobnie, jeśli znasz jakiś język i mógłbyś za pośrednictwem internetu udzielić korepetycji i nauczyć inne osoby posługiwania się nim.

12. Kupowanie taniej, sprzedawanie drożej

Jeśli chcesz zarobić w prosty sposób, to musisz znać podstawową zasadę sprzedaży – aby na czymś zyskać, należy sprzedać to drożej niż się kupiło. Taki proces nazywany jest flippingiem. Szczególnie popularny jest tzw. house flipping, który polega na kupnie nieruchomości w atrakcyjnej cenie, a następnie remoncie i sprzedaży tak, aby na całym procesie zarobić odpowiednią sumę pieniędzy. Jeśli chcesz zarabiać w taki sposób na nieruchomościach, to niestety potrzebujesz na start sporej sumy pieniędzy. Powinieneś jednak wiedzieć, że flipować możesz na dowolnych przedmiotach i stworzyć z tego sensowny biznes.

13. Próba sił w podcastach

Podcasty od jakiegoś czasu stały się niesamowicie popularne. Moda na nie przywędrowała do naszego kraju zza oceanu i dopiero teraz zdajemy się dostrzegać, jak przyjemną w odbiorze formą są właśnie podcasty. Niezależnie od tego, czy jesteś w samochodzie i stoisz w korku, czy też wybierasz właśnie produkty na obiad – jeśli masz w uszach słuchawki, to możesz słuchać podcastów absolutnie wszędzie. Jeśli czujesz, że masz coś do powiedzenia, chcesz podzielić się jakąś historią i przy okazji dysponujesz sprzętem, który pozwoli Ci nagrać swój głos tak, aby brzmiał dobrze – podcasty mogą być czymś, co będzie dla Ciebie idealnym dodatkowym biznesem online.

14. Sprzedawaj za pośrednictwem dropshippingu

Dropshipping stał się popularnym biznesem online już jakiś czas temu, jednak dalej jest na językach wielu osób. Przede wszystkim dlatego, że to naprawdę doskonały sposób, aby zacząć zarabiać za pośrednictwem sprzedawania nie mając dużego wkładu własnego. Dodatkowo dropshipping umożliwia Ci sprzedaż niemal wszystkiego. Czym jednak jest dropshipping? Pośredniczeniem między hurtownią a klientem. Jak zacząć? Przede wszystkim na początku najlepiej jest założyć swój sklep internetowy i podpisać umowę z hurtownią. W ten sposób możesz sprzedawać produkty, ale wcale nie musisz posiadać magazynu.

9 kroków do rozpoczęcia biznesu dropshippingowego

 • Zobowiąż się do rozpoczęcia sprzedaży w systemie dropshippingu
 • Dobierz interesujący Cię pomysł na biznes dropshippingowy
 • Przeprowadź badanie konkurencji
 • Wybierz dostawcę usług dropshippingowych
 • Stwórz sklep ecommerce
 • Określ strukturę biznesu (rodzaj firmy)
 • Zaplanuj budżet i finanse
 • Promuj sklep
 • Analizuj i ulepszaj ofertę

15. Zarządzanie reklamami w Internecie

Reklamy w internecie są najpopularniejszym źródłem zarobku online. Widujemy je niemal na każdym kroku i coraz częściej, aby się ich pozbyć – musimy zapłacić. Jeśli chcesz dorobić sobie na reklamach, musisz przyciągać do siebie ludzi zainteresowanych tym, czym się zajmujesz. Najlepszym sposobem jest prowadzenie bloga, strony internetowej, sklepu internetowego, czy kanału na YouTube i umieszczanie reklam właśnie w tych miejscach. Czym więcej masz miejsc, w których zamieszczasz reklamy, tym więcej jesteś w stanie zarobić na tym biznesie online.

16. Sprzedaż własnoręcznych produktów

Jeśli interesuje Cię sprzedaż produktów online i potrafisz własnoręcznie wykonywać produkty, które przyciągają uwagę innych osób, to doskonale. W obecnych czasach ludzie są zdecydowanie bardziej skorzy, aby zapłacić komuś za coś ręcznie wykonanego, czyli tym samym niepowtarzalnego, coś w co ktoś włożył całe swoje serce. Jeśli potrafisz szyć, szydełkować czy dobrze malować – możesz sprzedawać swoje prace online i z pewnością znajdziesz ludzi, którzy będą chętni na kupno – szczególnie, jeśli jesteś dobry w tym, co robisz. Zastanów się więc nad tym, co umiesz robić dobrze i co ludzie mogliby chcieć od Ciebie zakupić.

17. Tworzenie stron internetowych

Web developerzy są ludźmi, którzy potrafią zarobić naprawdę dobre pieniądze na tym, co robią. Strony internetowe są przecież czymś, co oglądamy każdego dnia, toteż nic dziwnego, że popyt na nie jest coraz większy. Obecnie każdy chce posiadać swoją stronę internetową – niezależnie od tego, czy jest to duża, popularna firma czy też prywatna osoba. Ten sposób będzie wymagał od Ciebie ogromnej ilości cierpliwości i pokładów motywacji, jednak jest czymś, co z pewnością się opłaci i po jakimś czasie przyniesie naprawdę ogromne zarobki. Droga do stania się twórcą stron internetowych może być długa i uciążliwa – szczególnie, jeśli jesteś perfekcjonistą i zawsze zależy Ci na tym, aby wszystko, co robisz było idealne. Jeśli jednak dysponujesz odpowiednią ilością wolnego czasu, aby poświęcić ją na naukę – nic nie stoi Ci na przeszkodzie.

Narzędzia i programy do tworzenia stron Internetowych

 1. WordPress
 2. Joomla
 3. Pajączek
 4. Aptana Studio
 5. CoffeCup HTL Editor

18. Tworzenie grafiki komputerowej

Każdy człowiek może pochwalić się innym talentem. Istnieją jednak osoby, które potrafią naprawdę niesamowicie rysować. Ludzie mają skłonności do tego, aby marnować swoje talenty, jednak nieliczni są w stanie dzięki nim osiągnąć naprawdę wiele. Jeśli umiesz dobrze rysować, możesz pochwalić się sporym portfolio oraz nie stanowi dla Ciebie problemu praca z komputerem, to możesz zostać naprawdę dobrym grafikiem komputerowym. Zastanów się, czy byłoby to coś, co chciałbyś robić w życiu. Praca grafika i biznes potrafi być naprawdę bardzo dochodowa, jednak wszystko zależy od Twojego portfolio.

Zarabianie na biznesie online poprzez kursy projektowania grafiki
Kursy projektowania grafiki komputerowej można znaleźć na portalu Udemy | Źródło

19. Zostań konsultantem online

Posiadasz jakąś wiedzą, którą możesz przekazać innym firmom? Jeśli jesteś dobry w jakiejś dziedzinie związanej z działalnością konkretnych firm, to warto, abyś pokazał się ludziom nieco szerzej i został konsultantem online. Oczywiście, jest to praca, która wymaga od Ciebie bardzo dobrej znajomości jakiegoś konkretnego obszaru, w którym chciałbyś się specjalizować, jednak jeśli pokażesz, że znasz się na tym, co mówisz i robisz – klienci z pewnością polecą Cię innym. Jeśli więc mógłbyś w czymś doradzić firmom lub też znasz się na technicznych sprawach – koniecznie rozważ tę propozycję.

20. Stwórz profil na Patronite

Patronite stał się popularny już dłuższy czas temu, natomiast dalej przyciąga do siebie osoby, które chciałyby zarobić nieco pieniędzy na realizację swoich pasji lub też chciałyby wesprzeć innych w dążeniu do celu, który sobie postawili. Większe szanse na zarobienie pieniędzy za pośrednictwem Patronite masz, jeśli jesteś osobą popularną, która jest szerzej znana w Internecie, jednak od każdej reguły są wyjątki. Jeżeli uważasz, że możesz pochwalić się jakąś niecodzienną pasją i masz dar w przekonywaniu ludzi, to z pewnością uda Ci się znaleźć grono osób, które gotowe będą wspierać Cię w Twoich poczynaniach.

21. Zacznij prowadzić Instagram

Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na całym świecie. Jeśli umiesz odpowiednio zarządzać treściami, jakie zamieszczasz na swoim profilu, to zapewne zarabianie z użyciem tej platformy nie będzie dla Ciebie niczym niemożliwym. Jeśli wcześniej nie miałeś z tym styczności, to wystarczy, że założysz swój profil i zaczniesz wrzucać odpowiednio przygotowane zdjęcia z równie odpowiednimi opisami i tzw. hasztagami.

Jeżeli będziesz dobrze prowadził swój profil na Instagramie, to bez problemu będziesz w stanie nawiązać współpracę z dużymi markami, które mogą zapłacić Ci odpowiednio duże kwoty za publikację wpisów sponsorowanych, czy też sesji zdjęciowych. Musisz jednak wiedzieć, że nie każdy człowiek będzie w stanie osiągnąć sukces na tej platformie. Zanim zaczniesz tego rodzaju biznes online, powinieneś dowiedzieć się, jakie zdjęcia wrzucać, w jakich godzinach oraz z jakimi hasztagami, aby zwiększyć swoje szanse w tej branży. Pamiętaj jednak, że najważniejszym czynnikiem, który może przybliżyć Cię do sukcesu na Instagramie jest przede wszystkim Twoja charyzma.

Na początek, oto kilka sposobów, w jaki możesz zarabiać na Instagramie:

 • Skup się na postach sponsorowanych dla marek, które chcą dotrzeć do Twojej publiczności. To czyni Cię idealnym medium do realizacji tego celu.
 • Zostań afiliantem i zarabiaj pieniądze sprzedając produkty należące do innych marek.
 • Zaoferuj bycie wirtualnym asystentem dla influencera z Instagrama. Wielu z nich szuka pomocy.
 • Pisz teksty dla firm, które nie mają własnego personelu zajmującego się treścią na Instagrama.
 • Sprzedawaj na Instagramie. Możesz sprzedawać zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe, a nawet usługi.
 • Sprzedawaj własne fotografie.

22. Stwórz stronę z płatnymi usługami

Często jest tak, że ludzie potrzebują pomocy, z jakimś konkretnym problemem i są w stanie zapłacić za rozwiązanie go. Jeśli umiesz tworzyć strony lub masz pomysł na usługę, jaką możesz sprzedawać na swojej witrynie, to warto, abyś spróbował. Duże szanse powodzenia mają różnego rodzaju strony, w których należy wykupić abonament lub też zapłacić „wpisowe” za możliwość skorzystania z danej usługi. Jeśli napisałeś program, który umożliwia użytkownikowi zmianę rozmiaru zdjęcia, czy też jego profesjonalną edycję lub też stworzyłeś mod do popularnej gry – pamiętaj o tym, że zawsze warto cenić swój czas, więc nic nie powinno stać Ci na przeszkodzie, aby pobrać od użytkownika jakąś kwotę w zamian za skorzystanie z usługi, którą sam wymyśliłeś.

23. Zostań informatykiem

Nie ulega wątpliwości, że informatycy zarabiają na tym biznesie internetowym naprawdę dużo. Musisz jednak wiedzieć, że wszystko to poprzedzone jest ogromną ilością pracy, nauki i wyrzeczeń. Jeśli jednak czujesz, że masz w sobie pasję do komputerów i chciałbyś nauczyć się programowania lub też serwisowania sprzętów, to warto, abyś zastanowił się, czy ścieżka informatyka nie będzie czymś, co zostało dla Ciebie stworzone. Pamiętaj jednak, że nie zostaniesz nim z dnia na dzień i nie zaczniesz zarabiać ogromnych pieniędzy. Na wszystko potrzebujesz czasu, jednak uwierz – koniec końców jest to bardzo opłacalna decyzja.

24. Prowadź szkolenia online

Prawdopodobnie wiele razy widywałeś osoby, które prowadziły swoje szkolenia online i zarabiają na tym biznesie każdego dnia. Być może nawet sam w nich uczestniczyłeś. Jeśli uważasz, że masz coś do przekazania ludziom, znasz się na jakimś konkretnym temacie i jesteś dobry w swojej branży – jakakolwiek by ona nie była, to spróbuj zająć się prowadzeniem swoich szkoleń online.

Podsumowanie

Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby zmienić coś w swoim życiu. Jeśli czujesz, że to co robisz obecnie jest dla Ciebie nudne i w żaden sposób Cię nie rozwija, zastanów się, czy nie warto obrócić swoje życie o 180 stopni i zacząć od nowa. Praca powinna być nie tylko źródłem dochodu, ale również przede wszystkim Twoją pasją. Jeśli jesteś przedsiębiorczą osobą, czujesz się zmotywowany i uważasz, że sobie poradzisz – do dzieła. Zacznij biznes online już teraz.

eToro to platforma obsługująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy wynikającej z dźwigni finansowej. {etoroCFDrisk}% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest doradztwem inwestycyjnym. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest narażony na ryzyko.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla danego podmiotu.

eToro to wieloaktywowa platforma inwestycyjna. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

Brak prowizji oznacza, że nie zostanie naliczona opłata maklerska podczas otwierania lub zamykania pozycji i nie dotyczy to pozycji krótkich ani dźwigniowych. Obowiązują inne opłaty, w tym opłaty za wymianę waluty przy wpłatach i wypłatach w innej walucie niż USD. Twój kapitał jest zagrożony.

Kontrakty CFD to skomplikowane instrumenty, które wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.
{etoroCFDrisk}% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie w aktywa kryptograficzne jest bardzo zmiennym i nieuregulowanym w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Możliwe są podatki od zysków.

Copy Trading nie stanowi porady inwestycyjnej. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony
.