Twórczyni startupu tłumaczy jak to było rzucić pracę w Goldman Sachs i zacząć własny biznes

Becca Brown zawsze miała zacięcie biznesowe. Solemates to jej pomysł na życie.

Jako dziecko zajmowała się zwierzętami sąsiadów, prowadziła stoisko z grami, sprzedawała kwiaty oraz dawała prywatne lekcje. Po zakończeniu studiów oraz obronie tytułu magisterskiego postanowiła zakosztować życia korporacyjnego. Okazało się że nawet do niego pasuje, a przynajmniej na chwilę.

W roku 2000 Becca rozpoczęła pracę w Goldman Sachs. Pracę rozpoczęła od stanowiska analityka finansowego, aby później przenieść się do zarządzania majątkiem kluczowych klientów. Ostatecznie przeniosła się do Londynu gdzie została szefową grupy.

W roku 2006 powróciły jednak chęci do spróbowania czegoś samemu. Na domiar wszystkiemu miała ona konkretny plan. Pomysł przyszedł samoczynnie, gdy była jeszcze w szkole średniej. Przed balem maturalnym do jej domu przyjechali znajomi z klasy. Wszyscy chcieli zrobić zdjęcie na trawniku przed domem jej rodziców, a w tle miało być widać zamówioną na tę okazję limuzynę. Niestety kiedy dziewczyny stanęły na trawniku, okazało się, że obcasy zapadają się w podmokłym gruncie. Buty zostały zniszczone, a grupa musiała zrobić zdjęcie na schodach. To pierwszy moment, kiedy Becca pomyślała, że dobrze by było mieć stopery do obcasów, które zapobiegały by zapadanie się butów w ziemi.

Becca przedstawiła propozycje w swojej koleżance Monice Ferguson. Obie dziewczyny doszły do wniosku że byłby to świetny wynalazek. Na zajęcia z zarządzania stworzyły nawet biznesplan. Obie kobiety postanowiły po szkole zatrudnić się w firmie Goldman Sachs. Nie zapytał a jednak pracy nad swoim wynalazkiem, które nazywały Solemates. W pewnym momencie wszystkiego było już za dużo.

Postanowiły rzucić pracę i poświęcić się całkowicie swojemu nowemu biznesowi. Znajomi i przyjaciele uważali, że nie jest to najlepszy pomysł, a nawet dziewczyny spotykały się z opiniami, że zwariowały. Na szczęście wkrótce udowodniły, że jest całkiem inaczej.

solemates

Dzisiaj Solemates sprzedawane są w setkach tysięcy egzemplarzy na całym świecie. Sprzedają je największe sklepy internetowe w tym Amazon czy Zappos. Firma sprzedaje produkt w postaci małych plastikowych zatyczek, które nakłada się na obcas buta. Zatyczka jest na tyle szeroka, że zapobiega wbijają się obcasy w ziemię oraz chroni go przed zniszczeniem. Produkt noszony był przez takie gwiazdy jak Oprah, Robin Wright-Penn, Viola Davis, Natalie Morales, czy Carrie Underwood.

Becca Brown twierdzi, że przejście z Wall Street do własnego biznesu było jak skakanie z samolotu. Do końca nie możesz być pewien tego co cię spotka. Z dnia na dzień znajdujesz się w kompletnie innym świecie i rynku. Jednego dnia pracujesz w finansach, aby następnego znaleźć się w sprzedaży hurtowej, obsłudze klienta oraz produkcji. To za czym tęskni dzisiaj najbardziej to jej praca w korporacji, ludzie z którymi się spotykała, stabilizacja oraz wsparcie. Z drugiej jednak strony nie zaprzecza, że praca we własnej firmie to wiele zabawy oraz niezależność.

Recent Content

link to Wszystkie nazwy potoczne walut i par walutowych

Wszystkie nazwy potoczne walut i par walutowych

0.0 00 Becca Brown zawsze miała zacięcie biznesowe. Solemates to jej pomysł na życie. Jako dziecko zajmowała się zwierzętami sąsiadów, prowadziła stoisko z grami, sprzedawała kwiaty oraz dawała prywatne lekcje. Po zakończeniu studiów oraz obronie tytułu magisterskiego postanowiła zakosztować życia korporacyjnego. Okazało się że nawet do niego pasuje, a przynajmniej na chwilę. W roku 2000 […]
link to 27-latek zebrał 10 mln USD na niezwykły fundusz inwestycyjny

27-latek zebrał 10 mln USD na niezwykły fundusz inwestycyjny

0.0 00 Becca Brown zawsze miała zacięcie biznesowe. Solemates to jej pomysł na życie. Jako dziecko zajmowała się zwierzętami sąsiadów, prowadziła stoisko z grami, sprzedawała kwiaty oraz dawała prywatne lekcje. Po zakończeniu studiów oraz obronie tytułu magisterskiego postanowiła zakosztować życia korporacyjnego. Okazało się że nawet do niego pasuje, a przynajmniej na chwilę. W roku 2000 […]