Trening na sucho

Utrzymywanie się z gry na giełdzie to piękne marzenie. Aby tak zrobić należy najpierw jednak nauczyć się podstaw, a co za tym idzie rozpocząć trening opcji binarnych. Możliwość rzucenia pracy, jeżdżenia Porsche oraz robienia wszystkiego na co macie ochotę. Jeżeli nie lubisz zimy to mógłbyś spędzać ją na jakiejś tropikalnej wyspie z laptopem na kolanach. Czy wiesz, że profesjonalni gracze giełdowi wykonują maksymalnie kilka transakcji w ciągu dnia? To wszystko brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. Profesjonalni gracze nie posiadają jakiejś mistycznej wiedzy i formuł, które pozwalają przewidywać przyszłość. Ciężko pracują i doskonalą każdy aspekt gry. Szlifują swoje podejście oraz polepszają umiejętności, a gry kasynowe pozostawiają hazardzistom.

Droga do sukcesu jest ciężka i nie ma nic na skróty. Giełda pozostawiła wielu graczy z pustymi portfelami, ponieważ wydawało im się że poznali mistyczny klucz do sukcesu. Na swojej drodze spotkasz wielu takich, którzy uważają, że posiedli już wszystkie umiejętności, natomiast za chwilę okaże się że stracili wszystko, bo pokusili się o wykonanie jednego wielkiego kroku który miał znacznie przyspieszyć ich drogą do sukcesu. Nie mamy zamiaru w tym momencie wypisywać wszystkich pułapek czyhających na ciebie na rynku, ale chcemy jedynie pokazać jak ich unikać. Najprostszy sposób jest niezwykle skuteczny i zarazem darmowy. Nazywa się treningiem na sucho za pomocą kartki papieru oraz ołówka.

Jak trenować na sucho i dlaczego to robić?

Trening na sucho to nic innego jak wzięcie do ręki kawałka papieru oraz długopisu i uczenie się gry bez użycia platformy. Zasiądź przed komputerem i obserwuje giełdę. Jeżeli strategia którą wybrałeś podpowiada ci, że czas aby wykonać zlecenie, nie rób tego na komputerze, a jedynie zapisz wszystkie niezbędne informacje na kartce. Zanotuj nazwę aktywu bazowego, stan konta, cenę otwarcia, czas wygaśnięcia, ryzykowaną kwotę pieniędzy oraz oczywiście czy jest to opcja PUT lub CALL. Później obserwuj giełdę lub rób wszystko co robiłbyś gdybyś grał za prawdziwe pieniądze. Po czasie wygaśnięcia znowu wykonaj notatki, włączając w to nowy stan konta. Trenując w ten sposób możesz korzystać ze wszystkich rodzajów opcji taki jak Touch/No Touch czy IN/OUT. Jeżeli chcesz korzystać z opcji 60-sekundowych, to musisz być naprawdę szybki.

Generalnie rzecz biorąc, w treningu na sucho chodzi o grę bez użycia prawdziwych pieniędzy. Jeżeli nie lubisz kartki i ołówka, to bez problemu możesz korzystać z arkusza kalkulacyjnego. Zasada działania jest oczywiście taka sama. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, tak więc tego rodzaju ćwiczenie ma swoje słabe strony.

Mocne strony treningu opcji binarnych na sucho

Zapewne nie ma nic lepszego od darmowego treningu. Nie możesz stracić pieniędzy, natomiast jesteś w stanie analizować swoje ruchy, dostrzegać błędy i eliminować je w przyszłości. Trening na sucho jest dobrym substytutem kont demo. Uważamy nawet, że jest to lepszy sposób niż rejestrowanie się u brokera, ponieważ zaoszczędza mam wiele czasu. Jeżeli dużo czytałeś na temat strategii i chcesz ją gdzieś przetestować, to jest to świetny sposób.

Słabe strony treningu na sucho

Jak już wcześniej mówiliśmy, droga do sukcesu w grze na giełdzie usłana jest wieloma trudnościami. Trening na sucho jest oczywiście przydatny, ale niesie ze sobą pewne konsekwencje. Wyobraźmy sobie że ćwiczymy już ponad miesiąc i w ciągu tygodnia podwoiliśmy nasz kapitał startowy. Na przykład z 1000 PLN do 2000 PLN. Wiesz jaka byłaby twoja pierwsza myśl? „Co byłoby gdybym przez cały tydzień grał na prawdziwe pieniądze?”, „Co jeśli zainwestowałbym 10,000 PLN?”. Takim wypadku chciwość staje się głównym czynnikiem, który wpływa na to, że przestajemy trenować i angażujemy do gry prawdziwe środki. Na takim etapie często jesteśmy przekonani, że umiemy już wszystko i czas ruszać do boju. Trenując na sucho nie możemy stracić prawdziwych pieniędzy, więc jesteśmy znacznie mniej emocjonalni i potrafimy wprowadzać strategie w życie. Daje nam to złudne przeświadczenie, że dokładnie to samo możemy osiągnąć grając na żywo. Należy zawsze pamiętać, że podobne wyniki można osiągnąć jedynie będąc w 100% zdyscyplinowanym.

Konkluzja

Naszym zdaniem trening na sucho jest najlepszym sposobem na przetestowanie strategii, polepszenie dyscypliny i ogólnie stanie się lepszym traderem, ale tylko jeżeli robimy to mądrze. Inwestując na papierze powinieneś zawsze brać pod uwagę tylko takie kwoty, jakie jesteś w stanie zaangażować w realnym życiu. Jest to świetny sposób na nabranie pewności siebie, ale pamiętajmy że nie dopuszcza on do głosu emocji, które są jednym z najważniejszych czynników podczas realne gry.