Strategie

Strategie
Oceń tą treść

Strategie w opcjach binarnych są nieodzownym elementem sukcesu w inwestycjach. Strategie bowiem definiują w co i jak inwestować. Poniższy przewodnik pozwoli ci zrozumieć czym one są oraz jak je wykorzystywać. Postaramy się wytłumaczyć Ci i wyjaśnić odpowiedzi na poniższe zagadnienia:

  • Czy wymagane jest doświadczenie?
  • Czym są strategie opcji binarnych?
  • Dlaczego potrzebujemy strategii?
  • Jakie są przykłady strategii inwestycyjnych?
  • Jak mogę znaleźć swoją idealną strategie?

Opcje binarne nie wymagają dużego doświadczenia

Częstym błędem w zrozumieniu opcji jest myślenie, że wymagają one dużego doświadczenia. Nie ma wymogu posiadania dużego doświadczenia w inwestowaniu giełdowym, a dzięki nie wielkiemu poświęceniu jesteśmy w stanie zrozumieć koncepcję inwestowanie opcjami binarnymi. Podstawową zasadą działania jest przewidzenie kierunku ruchu danego aktywa w najbliższym czasie. Jego cena może iść albo do góry (CALL), albo w dół (PUT). Odnoszący sukcesy traderzy opcji binarnych często wykorzystują bardzo proste metody i strategie.

Jak minimalizować ryzyko

Naszym celem jest przedstawienie ci efektywnych strategii, które pomogą Ci zmaksymalizować zyski. Oto proste techniki, które pozwolą Ci identyfikować konkretne sygnały wysyłane z rynku. Dzięki nim będziesz mógł dokonać odpowiednich ruchów na giełdzie. Minimalizowanie ryzyka jest bardzo ważnym aspektem każdego tradera. Należy trzymać się kilku ważnych zasad. Korzystanie z opcji binarnych wiąże się z ryzykiem. Aby było ono jak najniższe, należy wziąć pod uwagę poniższe rady:

Nigdy nie inwestuj całego akapitu na raz
Sprawdź dynamikę aktywa z inwestycją
Trenuj strategią inwestując od 5 do 10% kapitału

Strategie

Rynek pełen jest aktywów na których możemy zarabić. Najstarszym sposobem i zarazem najbardziej efektywnym jest skoncentrowanie się wyłącznie na jednym aktywie na raz. Skoncentruj się na takim aktywnie bazowym, która jest ci najlepiej znane. Może to być na przykład kurs EUR/USD. Ciągłe operowanie jednym z nich pozwoli ci zapoznać się z charakterem jego zmian oraz łatwiej będzie przewidywać zmiany kursów. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów strategii, które świetnie sprawdzą się w opcjach binarnych.

1. Strategia Analizy Trendu

Jest to najpopularniejsza strategia pośród zarówno inwestorów początkujących, jak i doświadczonych traderów. Jest ona także często nazywana strategią byka i niedźwiedzia, a koncentruje się na monitorowaniu powstałych trendów rosnących, spadkowych oraz horyzontalnych danego aktywa. Jeżeli na przykład mamy do czynienia z trendem horyzontalnym i nasze przewidywania wskazują na wzrost ceny, rekomenduje się używanie Opcji No Touch. Ta metoda działa podobnie do CALL/PUT, z tą różnicą, że zaznaczasz cenę, której dane aktywo bazowe nie może osiągnąć w konkretnym czasie. Przykładowo, cena akcji firmy Google wynosi 550$, a skorzystałeś z opcji No Touch na cenę 580$ ze stopą zwrotu 77%. Jeżeli cena akcji Google nie osiągnie wysokości 580$ w ciągu określonego czasu, to osiągniesz zysk. Jeżeli trend wskazuje, że cena aktywa będzie rosła, to wykorzystaj opcję CALL.

Jeżeli trend wskazuje na spadek ceny, to strategia nakazuje skorzystać z opcji PUT:

strategie opcji binarnych PUT

2. Strategia Luki Świecowej

Czasami cena akcji wykonuje bardzo mocny i gwałtowny ruch. Taka zmiana może pozostawić lukę na wykresie świecowym. Najczęściej zdarzają się one po przerwie w handlu (na przykład weekendzie). Najprostszym przykładem takiej luki, jest sytuacja, kiedy cena zamknięcia wynosi $10, ocena otwarcia na następny dzień to już $10,5. Takie luki to ciekawe zjawisko. W powyższym przykładzie taki wzrost ceny powoduje także sytuację, w której ludzie będą chcieli sprzedać akcje. Zmniejszy to jednocześnie ilość inwestorów, którzy będą chcieli je kupić. Odwróci się stosunek podaży do popytu.

strategia luki swiecowej

Strategia zarabiania na lukach polega na wyszukiwaniu takich momentów:

  1. Jeżeli luka pojawiła się w okresie niskiego wolumenu obrotu, na przykład tuż przed zamknięciem dnia, to najprawdopodobniej zostanie zamknięta. Przykładowo jeżeli luka została wygenerowane w trakcie wzrostu ceny, to reagując odpowiednio szybko możemy wykorzystać opcję binarną PUT, gdyż spodziewamy się że cena szybko wróci do swojej pierwotnej wartości (zamykając lukę).
  2. Jeżeli znaleźliśmy lukę w trakcie dużego wolumenu obrotu, to może ona świadczyć o wyłamaniu i wskazywać na nowy trend w kierunku wygenerowanej luki. Innymi słowy, jeżeli luka została wygenerowana w trakcie wzrostu ceny, to należy wykorzystać opcję binarną CALL, gdyż spodziewamy się, ceny nadal będą rosły. Oczywiście analogicznie korzystamy z opcji PUT, gdy luka zostanie wygenerowana przy spadku ceny.

3. Strategia Podwójna

Ta strategia najlepiej sprawdza się w czasie kiedy rynek jest bardzo nieprzewidywalny. Szczególnie dobrze jest ją wykorzystywać w momencie ogłaszania ważnych informacji dotyczących giełdy czy gospodarki. Jest to strategia, która rozwiązuje problem wyboru opcji PUT lub opcji CALL, a w zamian pozwala wykorzystać je obie na jednym aktywie bazowym.

Generalna idea polega na tym, aby zastosować opcję binarną PUT, kiedy cena aktywa już wzrosła, ale istnieje sygnał, który pozwala nam wierzyć, że cena wkrótce spadnie. Jak tylko nastąpi spadek, należy uruchomić opcję binarną CALL. Oczywiście zasada działania może być także wykorzystywana w odwrotnej kolejności. Najpierw poprzez wykorzystanie opcji binarnej CALL, na aktywie, którego cena właśnie spadła, a następnie uruchomi opcję PUT, gdy kurs zacznie rosnąć. Zastosowanie tych dwóch opcji binarnych na jednym aktywie pozwala zminimalizować ryzyko. Strategia podwójna najlepiej sprawdza się kiedy rynek jest bardzo zmienny.

4. Strategia News Hunter

Ważne wiadomości często mają duży wpływ na ruchy na giełdzie. Kiedy firma przewyższa oczekiwania rynku, jej cena wzrasta. Kiedy jednak rząd ogłasza niezadowalające wyniki finansowe, bo cała giełda leci w dół. Niemniej jednak zamiana takich wiadomości w precyzyjnych sygnał giełdowy jest dosyć trudna.

Należy zatem wykorzystywać jedynie wiadomość ważne, najlepsze są te, które przedstawione są w mediach na czerwono lub jako wiadomości dnia. Jeżeli mamy do czynienia z ważnymi informacjami gospodarczymi, to możemy spodziewać się gwałtownej reakcji giełdy. Możesz wtedy wykorzystywać opcje binarne z krótkim czasem wygaśnięcia, takimi jak kilka czy kilkanaście minut. Dobrze jest wtedy wykorzystywać takie opcje takie jak PUT/CALL czy IN/OUT.