Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Psychologia oraz nastawienie umysłu w opcjach binarnych

Psychologia oraz nastawienie umysłu w opcjach binarnych
śr:5 | głosów:1

Po pierwsze należy zrozumieć, że nasz umysł reaguje inaczej w sytuacji stresowej, aniżeli w normalnych warunkach. W szczególności dzieje się tak, gdy w grę wchodzą pieniądze. W tym momencie zaczynamy widzieć rzeczy w nieco odmiennym świetle. Aby dać sobie z tym radę musimy posiąść kilka niezbędnych umiejętności.

Dyscyplina

Zdyscyplinowany trader nie dopuszcza do głosu swoich emocji i zawsze działa zgodnie z planem. Pierwszym krokiem, aby stać się zdyscyplinowanym graczem należy zawsze trzymać się decyzji, które podjęliśmy przed wejściem do gry. Dlaczego? Ponieważ zanim zaczniemy grać, nasza logika nie jest pod wpływem emocji i znajduje się w neutralnym stanie. W momencie gdy dokonujemy zlecenia nagle wszystkie nasze emocje dochodzą do głosu: strach przed przegraną, strach przed niepowodzeniem, chciwość i niepewność. Zdyscyplinowany trader zawsze wie, że należy trzymać się planu, strategii oraz metody zarządzania kapitałem.

Cierpliwość

Cierpliwość to kolejna cecha, którą należy szlifować. Zdarza się nie jednokrotnie, że trader rozpoczyna wejście do gry zbyt wcześnie, zanim jeszcze spełnione zostaną wszystkie ku temu przesłanki. Większość takich decyzji kończy się fiaskiem. Mówiąc krótko, jeżeli strategia której się trzymasz wymaga spełnienia dwóch, trzech lub nawet dziesięciu warunków, poczekaj aż wszystkie one zostaną spełnione zanim złożysz zlecenie. Kolejną rzeczą związaną z cierpliwością jest uzmysłowienie sobie, że pieniądze z gry opcjami binarnymi nie przychodzą z dnia na dzień. Oczywiście wszyscy widzieliśmy filmy o Wall Street i ludziach, którzy stawali się milionerami wyciągu kilku godzin, ale należy pamiętać, że my nie jesteśmy tymi ludźmi. Jeżeli chcemy choć trochę zbliżyć się do nich, to na pewno jedną z cech, jakie musimy posiadać, to cierpliwość. Jeśli wierzysz, że staniesz się bogaty w ciągu jednej nocy, to jesteś w błędzie.

Spokój umysłu

Nie chodzi tutaj o to, aby stać się mistrzem Zen, natomiast ważne jest aby pogodzić się z porażką, jeszcze zanim zaczniemy grać. Innymi słowy, należy być przygotowanym na najgorsze liczyć na najlepsze. Gdy już pogodzisz się z tym, że być może stracić pieniądze które jesteś gotów zainwestować, powinieneś stać się spokojniejszy. Zakładając, że możesz stracić pieniądze, za każdym razem gdy naciskasz przycisk CALL lub PUT usuniesz z umysłu wiele negatywnych emocji. Co bowiem muszę pójść gorzej, jeżeli już z góry założyłeś, że stracisz te pieniądze? Być może jest to dziwny sposób myślenia, ale naprawdę działa i uczy powściągliwości.

Cechy których należy unikać

Strach

Strach jest najprawdopodobniej najgorszym uczuciem, które każdy trader powinien kontrolować. Strach może zniszczyć dobrą strategię w kilka minut i doprowadzić do wyczyszczenia naszego konta w jeszcze krótszym czasie. Strach przed utratą pieniędzy może doprowadzić do tego, że przeoczymy wiele ciekawych okazji do zarobku. Często w obawie przed utratą pieniędzy trader nie podejmuje ryzyka gry. Podejmując błędne decyzje i doprowadzając do utraty pieniędzy w umyśle traidera pojawia się kolejna negatywna emocja:

Frustracja

Frustracja zaczyna się od momentu, gdy zaczynamy sobie zdawać sprawę, że właśnie przekroczyliśmy dobrą okazją do zarobku. Zaczynamy myśleć, że przez strach nie podjęliśmy gry, czego skutkiem jest brak zarobionych pieniędzy. Mówimy sobie, że od teraz nie będziemy się więcej bali i zaczynamy nerwowo szukać okazji do odrobienia pieniędzy które mogliśmy zarobić wcześniej. W takim momencie pojawia się kolejna negatywna emocja:

Chciwość

W takiej sytuacji chcemy dokonywać transakcji znacznie częściej niż poprzednio oraz niż zakładał nasz plan. Być może nawet decydujemy się na korzystanie z opcji binarnych o krótszym czasie wygaśnięcia. Cały nasz plan, dyscyplina oraz strategia idą za drzwi. W takiej sytuacji rynek zawsze wygrywa. Przeżuwa twój rachunek na koncie binarnym i wypluwa go pustym. To właśnie jest cena jaką płacimy za dopuszczenie do siebie negatywnych emocji.